Часник і брокколі - потужна зброя в боротьбі з раковими захворюваннями

Рак шкіри (меланома), простати і деяких форм раку крові ослаблюючи організм, робить дуже активний імунітет. Датським вченим вдалося встановити, що загальмувати подібну діяльність імунної системи здатний селен, в надлишку знаходиться в брокколі і часнику.

Не секрет, що багато типів онкологічних захворювань просто непомітні для імунітету. Одночасно ракові клітини продукують велику кількість молекул, шкідливе його стимулюють. Однак сполуки селену здатні блокувати молекули-стимулятори.

Вчені загострили свою увагу на молекулах NGK2D, що раніше використовувалися виключно в якості маркера раку.

Дані молекули розчинені в крові і розташовуються на поверхні клітин. Як було встановлено, хімічні сполуки селену нейтралізують особливі варіанти NGK2, як в рідкій, так і в поверхневій формі.

Вчені: експериментальне ліки від раку лікує аутизм

Дослідження британських і канадських учених дозволили прийти до цікавого висновку: ліки, створене для лікування ряду онкологічних захворювань, зокрема, раку легенів і лейкозу, здатне надавати позитивний ефект для лікування аутизму.

Було встановлено, що у людей, які страждають синдромом Мартіна-Белл – спадковим генетичним захворюванням, що супроводжується розумовою відсталістю, у мозку виробляється надмірна кількість білка. Синдром відноситься до захворювань аутистичного спектру. З'ясувалося, що експериментальний препарат «церкоспорамид», який створювався для боротьби з раком легенів та лейкемію, може блокувати вироблення даного білка. Результатом чого є якісна зміна поведінкових ознак, які супроводжують синдром Мартіна-Белл.

Вчені фактично заявляють, що церкоспорамид здатний лікувати аутизм.

З допомогою какао можна боротися з віковими змінами пам'яті

Результати недавніх досліджень американських учених показали: флаванол, що є основним складовим какао, може надати реальну допомогу літнім людям в справі відновлення пам'яті.

На думку лікарів, вікова втрата пам'яті – не старечий маразм або прояв початку хвороби Альцгеймера. Зміни в пам'яті спостерігаються у 40% старше 65 років. З роками це захворювання тільки прогресує. Поступово люди починають забувати деталі розмови, імена знайомих, важливі дати життя. У разі ж недоумства люди забувають нещодавні бесіди або навіть імена близьких людей.

За заявою медиків, вікові порушення пам'яті викликані ушкодженням ділянки мозку, яка відповідає за зберігання короткочасних спогадів. Було встановлено, що відновити дані функції може саме флаванол.

Крім какао, дана речовина входить до складу деяких фруктів і овочів. Багато його і в зеленому чаї.

Однак потрібно знати, що при переробці какао втрачають значну кількість міститься в ньому флаванола.

Дослідження людей, які брали достатню кількість цієї речовини, дали разючі результати: добровольці, які споживали достатню кількість флаванола, відновили пам'ять до рівня 30-40-річної людини, в той час як до дослідження вона відповідала 60-річного віку.

Вчені застерігають: шоколад не може бути використаний як засіб відновлення пам'яті, оскільки зміст флаванола в ньому незначна.

Переведення годинників на зимовий час загрожує здоров'ю дітей

Вчора раз стрілки годинника були переведені на годину назад. Незважаючи на очевидну зручність, лікарі не втомлюються сперечатися про вплив цієї зміни на людський організм. Зокрема, обговорюється питання, наскільки перехід на зимовий час відбивається на фізичному стані діти. Вважається, що штучне подовження дня здатне підвищити у підростаючого покоління ризик ожиріння.

Справа в тому, що при переведенні годинників день подовжується, і темний час доби настає раніше звичайного, що призводить до того, що діти починають менше бути на вулиці. На противагу цьому помічено, що влітку, коли ввечері довго світло, активність дітей збільшується на 2 хвилини. Такий термін здається нісенітницею, однак, результати тестів показали їх важливість.

Було проведено дослідження, учасниками якого стали 23000 дітей 2-16 років з різних країн. Всім їм одягли прилади, замеряющие активність і кількість руху.

При аналізі результатів враховувалася довжина світлового дня і ступінь активності. З'ясувалося, що поки світло фізична активність дітей збільшувалася на 15-20%. А в темні дні вона істотно падала. Вчені переконані, що через переведення годинників діти змушені сидіти вдома, що призводить до неактивного способу життя. Противники цієї теорії стверджують, що збільшення дня на годину – благо, адже діти можуть вставати в дитячий садок і школу, коли вже світло.

Вчені пояснили феномен сліз щастя

Американські вчені встановили, що природний плач від щастя є нормальною фізіологічною реакцією організму, яка дозволяє розрядити сильне позитивне емоційне напруження.

Ці дані були підтверджені в ході аналізу емоцій, реагуючих на маленьких дітей. З'ясувалося, що сльози є одним із способів боротьби з сильною емоцією. Вчені стверджують, що можна говорити про наявність протилежної реакції психіки, адже часом негативні емоції можуть викликати істеричний сміх або ж повну апатію.

Фахівці стверджують, що сміх і сльози допомагають людині встановити необхідний баланс і впоратися з емоційним переживанням. Незважаючи на те, що дане відкриття в якійсь мірі пояснює часті реакції людської психіки, механізм цього феномена до кінця не ясний. Можливо, сльози є способом несвідомого контролю емоцій.

Схильність жінок до зрад має генетичну природу

Австралійські вчені переконані: невірність здатна передаватися у спадок. В ході досліджень фахівцям вдалося виявити ген, що визначає схильність жінок до походів наліво. Вчені, проте, заявляють, що генетична схильність – лише частина мозаїки. Велике значення у такому пікантному справі відіграє виховання людини.

Добровольцями стали більше семи тисяч близнюків 18 - 49 років, багато років перебували в шлюбі. З'ясувалося, що у 9, 8% чоловіків і 6, 4% жінок за рік змінився не один сексуальний партнер. Вчені припустили, що причина зрад в генетиці.

Виявилося, що майже ДНК 40% жінок у 63% чоловіків має модифікований ген AVPRIA, що призводять їх до зради.

Вчені розкрили секрет боротьби із зимовою депресією

Незважаючи на об'єктивне існування, «зимова депресія» довго не зізнавалася вченими. Проте неможливо заперечувати очевидне: з настанням холодів і зменшенням світлового дня, багато хто починає відчувати себе пригніченими. Особливо це стосується жителів північних країн. Недолік сонячного світла приводить до надлишкової виробленні меланіну, викликає сонливість і апатію.

У період холодів і коротких днів багато людей відзначають швидку стомлюваність. Тому фахівці радять взимку частіше займатися спортом, бувати на свіжому повітрі. Заповнити недолік вітаміну D допоможе солярій.

Справедливості заради треба зауважити, що феномен «зимової депресії» вченими так до кінця і не зрозумів. Щоб встановити причини і механізми цього захворювання, потрібні додаткові дослідження.

Хімічна речовина на папері для касових чеків небезпечно для здоров'я

Вчені виявили на папері для друку чеків хімічна сполука, що негативно впливає на дію ендокринної системи людини та порушує обмін речовин в організмі. Американські фахівці вважають за необхідне звернути увагу на дану знахідку увагу всього світового співтовариства. Речовина, що називається бісфенол-А, істотно підвищує ризик розвитку діабету і ожиріння. Встановлено, що поодинокі контакт з такою речовиною не завдасть організму ніякої шкоди, однак касири входять у групу ризику розвитку різних метаболічних розладів.

Проведені експерименти, спрямовані на вивчення потрапляння даної речовини в організм, виявилися досить страшними: навіть після миття рук, внаслідок контакту з чеком, бісфенол-А був виявлений в крові в більшості випадків. Цікаво, але далеко не всі вчені вважають вплив даного хімічного з'єднання небезпечним для організму. Зокрема, фінські фахівці заперечують шкоду бісфенолу-А, стверджуючи, що касири нічим не ризикують, перебуваючи в постійному контакті з чеками.

Яндекс.Метрика