Дві чашки в день на 28% знижують ризик виникнення переломів

Китайські вчені з'ясували, що щоденне вживання 2-3 чашок чаю здатні запобігти можливий розвиток остеопорозу. Чай корисний людям незалежно від їх статі і знижує ризик переломів стегна (чим страждають, як правило, люди похилого віку) на 37%.

Також вдалося з'ясувати, що каву не володіє подібними властивостями.

Вчені резюмували 14 висновки проведених досліджень, спрямованих на вивчення зв'язку живлення і ризику перелому стегна. Результати показали, що любителі почаювати істотно рідше страждали від переломів саме цієї частини тіла. Було також встановлено, що 1-2 чашки знижували ймовірність перелому на 28%. Цікаво, але, що чим більше вживається чаю, тим нижче цей відсоток.

Високу ефективність чаю в профілактиці переломів вчені пов'язують з наявністю в цьому напої флавоноїдів, які прискорюють ріст кісткової тканини. Важливі хімічні елементи, що входять в чай, – фторид, кальцій та ін. роблять кістки міцнішими.

Читання може убезпечити від розвитку слабоумства в старості

Іспанські вчені встановили, що люди, що володіють обмеженим словниковим запасом, мають в старості високий ступінь ризику розвитку деменеции (набутого недоумства).

Деменеция є важкою недугою, що виявляється в порушенні когнітивних здібностей: пам'яті, логічного мислення тощо Уникнути цього, на думку вчених, може допомогти розширення власної ерудиції.

В ході дослідження були піддані тестуванню 326 добровольця, чий вік перевищував 55 років. З'ясувалося, що частина з них мають несуттєві зміни пізнавальних здібностей, у той час як у другої половини групи їх не було взагалі. Спостереження показали: чим вище рівень кругозору і багатший словниковий запас у випробовуваних, тим нижче у них небезпеку стати жертвою хвороби Альцгеймера.

На думку більшості фахівців, ерудицію цілком можна підвищувати самостійно. Для цього потрібно, зокрема, читати багато якісної літератури. Також кругозір людини залежить від кола спілкування, який сильно впливає на спектр інтересів людини, відкладає відбиток на його мислення і лексикон.

Вчені знову заговорили про шкоду Wi-Fi

Вчені знову заговорили про шкідливий вплив на людський організм бездротові технології. За наявними даними, близько 5% населення планети мають синдром електромагнітної гіперчутливості. Особливо це актуально для мегаполісів, де повітря буквально пронизаний электроволнами різній частотності, адже людина постійно оточений смартфонами, планшетами та численними точками доступу Wi-Fi.

Нерідкі випадки, коли електромагнітні хвилі викликають у людей алергічні реакції, головний біль, неврологічні розлади. Існує думка, що Wi-Fi здатний провокувати онкологічні захворювання, однак офіційного підтвердження цього досі немає.

Раніше було встановлено, що бездротові мережі чинять негативний вплив на пам'ять і концентрацію уваги. Однак заради справедливості потрібно зазначити, що існування синдрому електромагнітної гіперчутливості визнають далеко не всі фахівці. Більшість з них відносяться до даної теорії досить скептично.

Куріння кальяну провокує розвиток лейкемії

Американськими вченими було проведено дослідження, спрямоване на виявлення впливу куріння кальяну на організм, як курців, так і некурців людей. З'ясувалося, що під впливом диму в дихальні шляхи людини потрапляє велика кількість бензолу, що в два рази підвищує ризик розвитку різних онкологічних захворювань, в тому числі лейкемії.

Згідно з дослідженнями, бензол входить у групу найбільш небезпечних токсичних елементів, які не мають безпечного рівня впливу. Саме тому дим від кальяну, який є джерелом бензолу, істотно підвищує ризик розвитку лейкозу.

У дослідженні взяли участь 208 осіб, половина з яких курила кальян в закритому приміщенні, а половина – була пасивними курцями – просто знаходилися поруч. Таким чином були створені штучні умови, здатні показати, як відображається куріння кальяну як курців, так і некурців людей. Потім були взяті проби на визначення в крові спеціальних кислот, що показують вміст бензолу. У курців цей показник перевищував норму в 4, 2 рази, у некурящих – в 2, 6 рази.

Механізм потрапляння токсичних речовин в організм такий: для нагрівання, і, отже, куріння кальяну необхідно велика кількість деревного вугілля. Вдихаючи дим від палаючого вугілля, в легені людини потрапляє велика кількість продуктів його горіння – тих самих канцерогенів. Оскільки, як уже говорилося, безпечного рівня впливу у бензолу немає, ризику отримати серйозне захворювання піддаються в тому числі і пасивні курці.

Дане дослідження розвінчує теорію про те, що куріння кальяну є безпечною альтернативою паління сигарет. Як виявилося, його дим містить не менш токсичні речовини, здатні спровокувати розвиток таких захворювань, як рак легенів, кісткового мозку, серцево-судинні захворювання та інші.

Використання смартфонів призводить до зношування хребта

Дослідження американських вчених показали: щоденно протягом 2-4 годин шия людини знаходиться в протиприродній, зігнутому стані. Причина цього – постійне листування по e-mail або написання sms на смартфоні.

Середня вага людської голови, що знаходиться в нейтральному або ж вертикальному положенні, становить 4, 5 - 5, 5 кг. У випадку, коли людина згинає шию, з-за гравітаційного тяжіння його голова стає важче, тим самим збільшуючи навантаження на хребет і викликаючи сильне напруження в його шийному відділі. Все це призводить до зношування або перетирання дисків хребта і до його дистрофії. Часто в таких випадках потрібне втручання хірургів.

Проведене дослідження показало, що при нахилі голови під кутом 60 градусів (це, наприклад, необхідно для якісного селфи), навантаження на хребет збільшується на 27 кг.

Розкрита природа чоловічого гомосексуалізму

Зараз вже ні для кого не секрет, що гомосексуальність у чоловіків – явище повсюдне. Ряд країн вже узаконив одностатеві шлюби, інші все ж продовжують забороняти їх. Вчені, які б'ються над причинами виникнення гомосексуалізму, вкотре спробували розгадати загадку цього природного феномену.

До недавніх пір точної інформації про те, чому у чоловіків існує гомосексуалізм, не було. Щоб з'ясувати це знадобилося широкомасштабне дослідження, в якому взяли участь чоловіки-геї.

Всього було обстежено 409 гомосексуальних пар братів. Учасники експерименту здавали зразки ДНК: кров і слина. З'ясувалося, що за схильність до одностатевого кохання відповідають два гени, один з яких розташовується в «жіночій» Х-хромосомі, а другий – восьмий хромосомі ланцюга ДНК.

Вживання фастфуду тягне за собою зниження інтелекту

Австралійські вчені провели дослідження, в ході якого з'ясували: вживання фастфуду в підлітковому віці може призвести не тільки ожиріння, але і зниженням інтелектуальних здібностей.

Відомо, що найбільш завзятими прихильниками швидкого харчування є підлітки і саме вони отримують найбільшу шкоду здоров'ю, споживаючи їжу, насичену калоріями і шкідливими трансжирами.

Вживання фастфуду в 14-річному віці негативно позначається на здоров'ї молодих людей вже через пару років. Так, активне споживання газованої води, картоплі фрі і червоного м'яса провокує розумову деградацію. Це підтверджено серією тестів: підлітки, зловживали фастфудом, мали значно нижчий рівень когнітивних здібностей, не могли сконцентруватися і з працею здобували нові навички.

Причина цього полягає у великому вмісті у фастфуді жирних кислот. На думку лікарів, у «правильному» харчуванні співвідношення жирних кислот Омега-3 і Омега-6 становить 1:1, в той час як в «нездоровому» фастфуді 1:25. Вчені припускають, що подібний дисбаланс веде до порушень у ділянці мозку, що відповідає за здатність до навчання.

Депутати: жінки з тату повинні боятися паралічу

Депутати Державної думи вирішили виступити з ініціативою внести поправки до закону про права споживачів, щоб попередити жінок про шкоду татуювань. Законодавці переконані, що навіть невеликі за розміром тату, завдані в області попереку, здатні призвести до паралічу.

В першу чергу ці поправки торкнуться салонів, що надають тату-послуги. Їх зобов'яжуть попереджати своїх клієнтів про потенційну небезпеку для здоров'я цієї процедури.

Депутати чомусь переконані, що жінки з тату в області попереку можуть мати проблеми при пологах, коли їм будуть вводити через хребет епідуральну анестезію.

У пояснювальній записці до законопроекту стверджується, що у разі якщо фарба від тату потрапить в спинний мозок, то породіллі цілком може загрожувати параліч.

Цікаво, але медики дану теорію категорично відкидають. Жодного випадку попадання фарби в організм під час пологів зафіксовано не було.

Яндекс.Метрика