Одна з причин низької самооцінки - небажання слухати інших людей

Вчені встановили, що якщо людина здатна з позитивом сприймати критику в свою адресу, то це може підтримати його самооцінку навіть у важкі періоди життя.

З'ясувалося, що песимістичне сприйняття життя тягне за собою справжню ланцюгову реакцію: всі життєві невдачі людина сприймала як підсумок особистої неспроможності. Як результат, люди з заниженою самооцінкою вимагали від своїх близьких підтвердження власної нікчемності. Реакція на позитивні зауваження була, як правило, негативною. У підсумку підбадьорювати такої людини, намагатися надавати йому підтримку виявлялося абсолютно безперспективною. У той же час, бажання підняти кому-небудь самооцінку люди знаходять досить виснажливим.

У разі, якщо все ж таки було прийнято рішення підбадьорити когось, вселити йому самоповагу, то робити це потрібно, спираючись на співчуття. Необхідно визнати факт низької самооцінки товариша. Фахівці переконані, що відчуття низької самооцінки носить заразний характер. А відкритість до зауважень здатна поліпшити становище людини з низькою самооцінкою.

Світло в спальні порушує сон і сприяє набору зайвих кілограмів

Як з'ясували британські вчені, в разі якщо в спальні дуже світло, то відбувається порушення природного циклу сну, що загрожує набором зайвих кілограмів. До такого висновку дозволило прийти дослідження 113 тис. жінок. Ті дами, у яких з якихось причин ночами в спальні було досить світло, мали більший обсяг талії.

Для оцінки затемнення спалень пропонувалися наступні варіанти:

  • настільки ясно, що все видно, але неможливо читати,
  • настільки ясно, що видна рука перед особою, але не видно предмети в протилежному кутку кімнати,
  • надто темно, щоб побачити навіть руку перед особою,
  • жінка використовувала темну маску для очей.

Одночасно із з'ясуванням цих питань, замірявся індекс маси тіла, а також співвідношення обсягів стегон і талії.

Всі перераховані показники були вище у жінок, що спали в світлих спальнях. На думку вчених, напівтемрява порушує роботу «внутрішнього годинника» організму, змінює настрій і навіть впливає на травлення людини. А ось штучний світ взагалі здатний сповільнювати вироблення гормону сну. Саме тому лікарі рекомендують на ніч вимикати будь-які джерела світла.

Вчені: вживання чіпсів небезпечно для розвитку мозку дітей

Вчені довели крайню небезпеку вживання чіпсів дітьми 3-4 років. Як вважають фахівці, саме в цьому віці у малюків стрімко розвивається головний мозок і шкідливі речовини, що входять до складу пересмажених скибочок картоплі, можуть чинити негативний вплив на становлення пізнавальних функцій.

Входить до складу чіпсів глутамат натрію викликає звикання. Більш того, в улюбленому більшості дітей ласощі міститься велика кількість канцерогенів і жирів, здатних викликати цукровий діабет і ожиріння. Ці захворювання здатні впливати і на формування розумових здібностей дітей.

Проведені дослідження показали, що регулярне вживання такої картоплі значно знижує сприйняття та швидкість обробки отриманої інформації.

Психологи розповіли про користь вибачення

Проведені дослідження показали, що існує тісний взаємозв'язок між прощенням і самопочуттям. Кожна людина у своєму житті хоча б один раз ображався або ображався, тільки далеко не всім вдавалося впоратися з цим. Більшість людей надовго затаивают в собі образи, думають про них, про ту несправедливість, яка їх спіткала, замислюються про помсту. Тільки мало хто знає, що існує інший метод позбавлення від негативних почуттів – досить просто пробачити чоловіка, який вас образив. Завдяки прощенню людина позбавить себе від непотрібного стресу та переживань, поправить своє самопочуття.

Дослідники з Атланти давно прийшли до таких висновків. Вони відзначили, що людина, простивший свого кривдника, практично не схильний до больових відчуттів в області спини, зривів на ґрунті наркотичної або алкогольної залежності. Для проведення дослідження вчені вивчали активність мозку, скориставшись магнітно-резонансною томографією. Результати показали, що навіть думка про те, що можна пробачити кривдника, запускає активність в лівій півкулі, а точніше в зоні середньої скроневої звивини. Виходить, що в головному мозку людини є відділ, який відповідає за прощення.

Вміння прощати надає позитивний вплив на організм людини, його душевний стан. Як же можна навчитися цього? Пробачити – це не значить прийняти несправедливість по відношенню до себе. Спробуйте пробачити конкретної людини всередині себе, вам стане легше, спокійніше. Так людина зможе поступово забути про рані.

Також дослідники довели, що існує взаємозв'язок між прихованою образою і стресовим станом. Якщо людина хоче позбутися від стресу, треба просто навчитися прощати своїх кривдників. У такому разі покращиться не тільки душевний стан, але і нормалізується сон, людина буде наповнений енергією.

Вчені: олівці, привезені з Китаю, небезпечні для здоров'я

Фахівці, проаналізувавши хімічний склад олівців, імпортованих з Китаю, виявили в них вкрай небезпечні для здоров'я людини елементи, зокрема, свинець. Вчені заявляють: брати в рот (як люблять це робити діти) кінчики таких олівців вкрай небезпечно, оскільки при цьому в людському організмі збільшується концентрація цього хімічного елемента. Одну з фабрик, що виробляють такі олівці, вже закрили: більше тридцяти дітей виявлено підвищений вміст свинцю.

Незважаючи на те, що економіка Китаю розвивається стрімкими темпами і країна виходить у світові лідери, не всі заводи і фабрики, розміщуються на її території, дотримуються всі необхідні норми безпеки. Прагнучи за кількістю, а не за якістю, китайські виробники ігнорують санітарні вимоги, що ставлять під загрозу здоров'я та життя багатьох людей.

Вчені: «злякатися до смерті» дійсно можна

Як довели вчені, розхожий вислів «перелякався до смерті» має під собою реальну основу. Проведені дослідження довели, що сильний переляк цілком може призвести до раптової зупинки серця і навіть летального результату.

Причина цього полягає у спеціальних гормонах, викидаються в кров людини під час сильного переляку. Гормони викликають ряд хімічних реакцій, в результаті яких бактерії потрапляють безпосередньо в кров, наслідком чого може бути тромбоз, сильний серцевий напад і в кінцевому підсумку повну останову серця.

За висновком учених, є кілька видів бактерій, що викликають саме таку реакцію організму і живуть ці мікроорганізми в крові людини.

Фарби для волосся містять речовини, що викликають рак

Шведські вчені встановили, що фарби для волосся, на флаконах яких вказана маркування «стійке фарбування» мають високий рівень канцерогенності. До цього висновку дозволив прийти аналіз крові перукарів, де був виявлений високий рівень канцерогенів. Ароматичні аміни, що входять до складу фарб, вступають у хімічну взаємодію з окислювальними барвниками, що призводить до розвитку онкологічних захворювань. Незважаючи на те, що ЄС офіційно заборонив використання даних сполук, це не яким чином не впливає на перукарів.

Аналізи показали, що кров перукарів містить різні сполуки гемаглобина, які способи показати наслідки впливу канцерогенів. З'ясувалося, що постійна взаємодія до фарбою збільшує вміст у крові шкідливих для здоров'я людини мета-толуидина і про-толуидина.

Боремося зі сном на роботі: 12 ефективних способів

Повсякденна метушня на роботі, вдома часто є причиною безсоння, хронічної втоми. В результаті графік збивається, і сон переходить на світлу частину доби.

Багато хто з нас порятунок від денної сонливості бачать в кава, сигарети. Природно, що це негативно позначається на здоров'ї.

Давайте розглянемо ряд ефективних, безпечних способів позбавлення від денної сонливості.

Ароматерапія

Такий підхід до боротьби зі сном протягом дня є простим, доступним і паралельно приємним. Будь же рослин підійдуть більшою мірою масла? Це жасмин, сандал, розмарин, грейпфрут, лимон, чайне дерево. Ці масла зроблять вас більш сконцентрованими і бадьорими.

Освітлення

Відомо, що слабке освітлення стимулює вироблення такого гормону як мелатонін, який в свою чергу викликає бажання поспати. Тому важливо працювати при хорошому освітленні. Воно може бути природним, штучним. Економія на світі не піде на користь вашому здоров'ю, зокрема ЦНС.

Одяг та приміщення

Якщо ви бажаєте позбутися від денної сонливості, то не лінуйтеся! Зробіть своє місце роботи більш яскравим. Облагородьте приміщення яскравими тонами. Це позитивно позначиться на вашому настрої, силах. Що стосується одягу, то вибирайте по можливості більш яскраві і теплі вбрання.

Імбирний чай

Є дуже ефективним і корисним засобом. Зокрема, він підвищує тонус, зігріває, позитивно позначається на кровообігу, є непоганим засобом проти простудних хвороб. Якщо у вас є проблеми з травленням, кровоносними судинами, обміном речовин, імунітет, печінкою, ШКТ, то цей чай саме для вас. Фахівці рекомендують його людям, які страждають атеросклерозом, респіраторними захворюваннями. Він сприяє відділенню слизу, виведенню шлаків. Виступає в ролі відхаркувальний і протиблювотний засіб. Крім усього іншого імбирний чай покращує пам'ять, надає стимулюючий ефект на роботу головного мозку, позитивно пов'язаний з потенцією і станом шкіри.

Щоб приготувати 0, 5 л такого чудо-чаю вам треба запастися:

свіжим коренем імбиру – приблизно 3-4 див. Рада: відмовтеся від імбирного порошку, так як з нього виходить мутний і неприємний на смак напій;

  • кардамоном – пара стручків;
  • корицею – досить щіпки;
  • зеленим чаєм – 1 ч. л.;
  • квітковим медом – 3-4 ч. л.;
  • гвоздикою;
  • лимоном.

Масаж

Вуха і пальці є місцем локації енергетичних каналів. Тому їх масування протягом 5-7 хвилин позитивно позначається на тонусі та інших фізичних характеристиках.

Фрукти і овочі

Подібного роду ласощі позитивно асоційовані з енергетикою. Порада: споживайте свіжі фрукти та овочі, так як теплова обробка знижує в них концентрацію важливих елементів живлення. Крім цього їжте ці продукти з вареними стравами.

Водні процедури

З метою профілактики сонливості зранку умивайтеся прохолодною водою. В принципі, обличчя, руки можна обмивати протягом робочого дня. Будьте впевнені, що втома і бажання завалитися на бічну моментально зникнуть.

Усмішка

Психологи рекомендують посміхатися не менш, ніж одну хвилину. Справа в тому, що посмішка сприяє виробленню гормону щастя, іншими словами вона надає підбадьорливий ефект.

Шоколад

Шоколад багатий кофеїном, який чудово допомагає позбавитися від втоми. Однак таке ласощі багаті ще й флаваноидами, які ведуть до підвищення активності мозку і позитивно позначаються на настрої.

Рослини

Якщо ви працюєте в задушливому і тісному офісом, то вам не обійтися без декоративних рослин, так як вони забезпечать очищення повітря від летючих сполук органічної природи.

Вода

Чим більше будете пити воду, тим краще. Вода – це те, без чого ми не можемо, але через зайнятість часто це забуваємо, що і викликає сонливість.

Температура в приміщенні

Відомо, що низька температура є причиною сонливості. Тому важливо підтримувати на робочому місці і вдома оптимальну температуру. Але, якщо на роботі система опалення несправна і в приміщенні дуже холодно, треба просто тепліше одягнутися.

Яндекс.Метрика