Способи боротьби з незрозумілими страхами

Стрімкий плин сучасного життя з її щоденними викликами і стресами може підспудно надати руйнівний вплив на наше несвідоме. Людині не дано передбачити, що саме стане останньою краплею, після якої організм дасть психоневрологоческий збій і почне запускати захисні механізми в ситуаціях, коли реальної загрози немає.

Панічні атаки

Страх з супутніми йому прискореним серцебиттям, раптовим потовиділенням, тремтінням або «гусячою шкірою», а також в особливих випадках нудотою, є одним із вироблених еволюцією способів захисту в критичний момент. Але в тих випадках, коли пусковим фактором для паніки раптово стають повсякденні ситуації, наприклад, спуск в підземку, поїздка в громадському транспорті, знаходження в людному приміщенні, то фахівці говорять про панічних атаках. За їх даними подібних розладів страждає близько 5% жителів великих міст.

Незрозумілі напади страху сигналізують про сильному емоційному стресі, депресії, перевтомі або порушеннях вегетативної нервової системи, наприклад, вегето-судинної дистонії. Причому, панічні атаки можуть початися вже після того, як стресова ситуація закінчилася і навіть була вирішена. І хоча самі по собі тривожні стани не пов'язані з фізіологічними захворюваннями, але просте заперечення або спроби придушення панічних атак, на жаль, не допоможуть їх позбутися. Навпаки, без правильної терапії незрозумілі страхи можуть посилюватися, виражатися у частих нападах і вести до загального погіршення здоров'я.

Як подолати панічні атаки

Якщо розлад перебуває на ранніх стадіях і виражає себе лише в рідкісній безпричинної тривоги, то можна пролікувати його настоянками валеріани або пустирника, чаєм з меліса або м'ятою на ніч. Радимо також почати вести більш активний спосіб життя і зайнятися спортом, так як ця діяльність нормалізує легкі відхилення в гормональному фоні.

Якщо частота і тяжкість нападів підвищуються, слід розглянути варіанти медикаментозного лікування і психотерапії.

Ослаблена система захисту від стресів перестає виділяти достатню кількість серотоніну і норадреналіну в організмі, тому препарати-антидепресанти, відновлюючи їх рівень, ефективно допомагають поліпшити якість життя. Слід зазначити, що курс прийому може зайняти від трьох місяців до року, оскільки процеси регулювання рівня гормонів протікають досить повільно.

Психологічна (психотерапевтична) допомога при панічних атаках спрямована в першу чергу на те, щоб пацієнт зміг знайти справжню причину їх появи. Наприклад, дуже важливо розуміти, що симптоми задишки, болю в серці, відчуття оніміння і страх смерті, що виникають при нападі, викликані викидом величезної дози адреналіну в кров і не свідчать про захворюваннях інших систем. Усвідомлення цього допомагає пацієнтам знизити інтенсивність негативних переживань при паніці і розглянути ситуацію з боку.

При підборі психотерапевта дуже важливо знайти саме «свого» лікаря, з яким у вас виникне взаєморозуміння, який буде протягом сеансу не тільки слухати, але й чути. Лікар-психотерапевт повинен за вашими відчуттями бути мудрішими вас, вміти розвіяти ваші страхи, з медичної та побутової точки зору пояснюючи відбуваються з вами метаморфози. Після відвідин фахівця вам має бути відчутно легше (ну, хоча б перший час), ви повинні вміти подивитися на те, з чим ви прийшли в цей день до лікаря під іншою точкою зору. Якщо всього цього не відбувається протягом трьох-п'яти сеансів, то варто задуматися: чи правильно підібраний лікар, якщо його допомога не приносить полегшення? Адже часто послуги психотерапевтів дороги, час їх прийому обмежується 45-50 хвилинами, які досить складно вкласти все, що вас турбує на сьогоднішній день.

Також не соромтеся запитати про побічні ефекти медикаментів, які можуть бути вам призначено. Часто лікарі виписують снодійні та седативні засоби, які в комплексі надають досить сильний вплив, приводячи майже до наркотичної залежності і до змін у фізіологічній діяльності організму. Зокрема, до порушення або тимчасового припинення менструального циклу, який, якщо не відновиться самостійно, зажадає знову ж медикаментозної допомоги з боку гінеколога.

Одним словом, при лікуванні панічних атак (підвищеної тривожності, безсоння, викликаної сильним стресом тощо) є багато нюансів. Ви повинні постаратися зрозуміти, чим насправді корінь ваших проблем, з точки зору розумного людини постаратися розкласти їх по поличках, вдатися, якщо необхідно, до аутотренінгу, до методик самоуспокаивания. Якщо все це не допомагає, то потрібно звернутися до фахівців, які, як відомо, теж не чарівники і зможуть допомогти вам тільки в тому випадку, якщо ви будете проробляти значну роботу над собою.

Вчені: люди з високим IQ краще розпізнають небезпечні моменти життя

Вченим встановили взаємозв'язок між рівнем IQ і здатністю людини довіряти іншим людям. Було доведено, що високий інтелект краще сприяє визначенню людського характеру. Саме тому люди з високим інтелектуальним розвитком швидше і міцніше зав'язують дружні зв'язки, засновані на довірі. Також було встановлено, що розумні люди здатні розпізнавати ті чи інші небезпечні життєві моменти.

Все це підтвердили спеціально проводилися дослідження, результати яких вкрай важливі для життєдіяльності людей, оскільки надають сильний вплив на соцзабезпечення і економічну складову життя. Тим не менш, все це неможливо пояснити тільки одним інтелектом. Вчені приходять до висновку, що здатність оцінювати характер людини є одним з факторів природного відбору.

Вчені: в лікуванні цукрового діабету можуть допомогти клітини кишечника

Досвідчені дослідження вчених показали, що клітини кишечника при певних умовах здатні перетворюватися на клітини, що синтезують інсулін. Як відомо, нестача інсуліну є причиною розвитку цукрового діабету. Незначна частина клітин інсуліну є в кишечнику. Як виявилося, пересадка цих клітин в підшлункову залозу сприяє поліпшенню стану людей, що страждають цукровим діабетом. Через певну кількість трансформацій клітина здатна перетворитися в бета-клітку, що виробляє інсулін.

Досліди на лабораторних гризунах показали, що в роботі ендокринної системи також бере участь кишечник, клітини якої здатні виробляти інсулін. Виходячи з того факту, що в кишечнику клітин епітелію дуже багато, вони постійно відновлюються, можна сміливо стверджувати, що вчені знаходяться на порозі відкриття якісного лікування цукрового діабету.

Лікарі з Новосибірська вирішили лікувати ожиріння пересадкою донорської калу

Вчені з Новосибірська вирішили в лікуванні ожиріння піти по стопах своїх американських колег і лікувати його за допомогою пересадки донорського калу, який сприяє нормалізації мікрофлори кишечника.

В Америці пересадка калу активно застосовується при лікуванні розлади кишечника, викликаного бактерією Clostridium dificile, від якої в США щорічно помирають 15 тис. осіб. Як з'ясувалося, пересадка донорського калу – один з найбільш ефективних методів лікування даного захворювання.

Незважаючи на те, що дане лікування здатне вирішити проблему практично за кілька днів, за словами лікарів, серед пацієнтів існує сильне упередження щодо даного методу.

У перспективі, за словами дослідників, даний метод лікування ожиріння може допомогти і в лікуванні різних неврологічних розладів. Дане лікування малоінвазивно та безвитратно.

Вченими був встановлений віковий пік людської геніальності

Американськими вченими був встановлений віковий пік досягнення людиною геніальності. Так, буває, що дитина від народження має таланти, які, на жаль, з плином часу втрачаються, в результаті чого він виростає у середньостатистичного підлітка. Однак нерідкі і зворотні випадки: при відсутності очевидних талантів в дитинстві, людина ближче до середнього віку знаходить геніальність.

Вченими був вивчений життєвий шлях 500 лауреатів нобелівських премій. Як виявилося, більшість відкриттів ними було скоєно у віці 26 років. А серйозні і важливі для науки теорії – у 30-40 років. При визначенні вікового піку геніальності виявилося, що хіміки досягають його до 36 років, а фізики – до 39. Більшість іменитих лікарів зробили свої відкриття після 40 років. Цікавий і той факт, що протягом останніх декількох років спостерігається перенесення піку геніальності на значно пізніший вік.

Вчені встановили зв'язок між облисінням і станом порожнини рота

Вчені встановили зв'язок між розвитком зубної інфекції і локальним облисінням, яке починається, як правило, з залисин на голові.

Подібне захворювання стосується не тільки чоловіків, але і жінок. Дослідники вважають, що хвороба може торкнутися кожного тисячного жителя планети.

Іспанські вчені рекомендують всім, хто виявив у себе найменші симптоми захворювання, терміново відвідати стоматолога і вже після санації порожнини рота приступати до лікування облисіння.

Локальне облисіння – аутоімунне захворювання, що представляє собою форму дерматиту, при якій утворюються лисини на голові, бровах, бороді, а також спостерігається випадання вій. Як правило, у більшості пацієнтів волосся починає відростати приблизно через кілька місяців. У 25% хворих розлад здатний повертатися знову, однак, не більше одного разу, т. к. волосяні фолікули все ж не руйнуються повністю.

Як показують спостереження, захворювання носить непередбачуваний характер: у деяких людей волосся виростають вже через кілька тижнів, а в ряді випадків хвороба прогресує, провокуючи подальшу втрату волосся практично на всьому тілі.

Потрібно відзначити, що поки не було встановлено зв'язок між захворюванням зубів і облисінням, причини даного виду втрати волосся були неочевидним. Волосяна фолікула воспалялась без утворення рубців, помилково піддається атаці з боку імунної системи. До чинників, що стимулюють облисіння, як правило, відносять: спадковість, генетику, стрес, різні неспецифічні імунні реакції.

Лікарі встановили, що залисини, які викликаються інфекціями порожнини рота, можуть утворюватися в різних місцях. Як правило, вони з'являються вздовж лінії, яку проектує інфекція зубів, в результаті чого утворюються лисини на бороді, бровах, скальпі.

Яндекс.Метрика