Життя поруч з автотрасами погіршує роботу нирок
Якщо ваш будинок знаходиться недалеко від великої автодороги, то ваше здоров'я в небезпеці. Вчені з США встановили, що таке небажане сусідство несприятливо позначається на нирках, послаблюючи їх функцію. Більш того, ви можете потрапити в групу ризику через ймовірність розвитку інфаркту та інсульту.

Такі висновки автори наукової роботи отримали в результаті аналізу історій хвороб понад 1100 пацієнтів, що перенесли інсульт, в період з 1999 по 2004 рік. Майже половина цих людей проживала на відстані менше кілометра від великих автотрас, в той час як решта жили в радіусі 1-10 кілометрів.

Аналізи крові і сечі показали змінений рівень креатиніну у всіх пацієнтів. Креатинін (продукт м'язового метаболізму) виводиться за допомогою нирок, і, отже, за його рівнем може судити про роботу цього життєво важливого органу.

Найгірші показники роботи нирок були у тих, хто проживав в безпосередній близькості від автотраси. Таке погіршення функцій нирок рівносильно зниженню їх функцій при старінні організму людини на 4 роки. У тієї половини пацієнтів, які проживали в радіусі до кілометра від автотраси, ймовірність померти від серцево-судинних недуг зростала на 4% і на 1% від усіх причин.

І виною всьому, як пояснюють експерти, забруднення повітря вихлопними газами, що викликає звуження артерій, запалення і ураження периферичних судин. А нирки чуйно реагують на подібні судинні зміни.
Чоловіки і жінки хворіють по-різному
Медичні дослідження, які проводилися останні сорок років, були майже завжди зосереджені на чоловіках. Навіть сьогодні лікарі знають дуже мало про гендерні відмінності в хворобах, особливо про симптоматиці, що робить вплив на психологічні та соціальні фактори. Ці відмінності надзвичайно важливі для лікування і профілактики захворювань.

Італійські вчені знайшли докази відмінностей протікання хвороб у жінок і чоловіків в п'яти медичних областях: онкологія, серцево-судинні захворювання, фармакологія, остеопороз, хвороби печінки.

Серцево-судинні патології за симптоматикою значно різняться у жінок і чоловіків. У останніх серцевий напад проявляється болем, що віддає в ліву руку і здавленням грудної клітки. У жінок — болями внизу живота і нудотою. При цьому у жінок напади протікають більш важко саме через нетипових симптомів. У результаті жінки не отримують своєчасну допомогу і лікування.

Пухлина товстої кишки вважається найпоширенішою формою раку у жінок і чоловіків. Тим не менш, жінкам діагностують його на більш пізніх стадіях. Злоякісні пухлини товстої кишки локалізуються у жінок і у чоловіків в різних місцях і на хіміотерапію жінки реагують краще. Виходить, що "статеві" відмінності впливають на перебіг захворювання і шанси хворого на виживання.

Аналогічний висновок можна зробити і щодо остеопорозу. Традиційно вважається жіночою хворобою, тому нерідко лікарі упускають з виду остеопороз у чоловіків, що призводить до високого рівня смертності серед чоловіків, які страждають від переломів кісток.
Чому жінки живуть довше за чоловіків?
Японські вчені знайшли причину жіночого довголіття. На їхню думку жіноча імунна система, контролююча захисні властивості організму, "старіє" набагато повільніше чоловічий, тому жінки ефективніше чинять опір вірусам і живуть довше за чоловіків.

Щоб вивчити вікові трансформації в імунній відповіді жінок і чоловіків був проведений лабораторний аналіз крові 356 респондентів. В ході тестування з'ясувалося: кількість лейкоцитів у крові знижується з віком, не дивлячись на гендерну приналежність. Рівень лімфоцитів, навпаки, виявився більше у жінок.

Вчені вважають, що між даними показниками можна провести аналогію, оскільки в юності у чоловіків рівень лімфоцитів більше. Разом з тим, лімфоцити певного виду у жінок зникають повільніше. Автори дослідження відзначають — імунна система може вказати біологічний вік людини з-за вікових мутацій імунних клітин, які мають безпосередній вплив на тривалість життя.

"Вікові зміни імунологічних параметрів розрізняються у чоловіків і жінок. Проведене дослідження довело, що уповільнений темп зниження цих параметрів у жінок збільшує тривалість життя. Потрібно також враховувати той факт, що жіночий організм виробляє більше естрогену, який служить захистом від серцевих хвороб до настання менопаузи. Свою роль грають також статеві гормони, що впливають на імунну систему, в першу чергу — на певні види лімфоцитів".
Вчені знайшли простий спосіб, як вберегти очі від комп'ютера
Гарна новина для тих, хто постійно працює за комп'ютером і побоюється за свій зір. Вчені, нарешті, знайшли ефективний спосіб зниження стомлюваності очей.

Співробітники американського університету розташованого в штаті Техас запропонували стратегію "20-20-20-20", яка вражає своєю простотою і в той же час ефективністю. Суть полягає в наступному: працюючи за комп'ютером, людина повинна кожні 20 хвилин влаштовувати перерву і спрямовувати свій погляд на об'єкти, що перебувають на відстані 20 футів (приблизно 6 метрів), які необхідно розглядати протягом наступних 20 хвилин. І не забувати при цьому моргати 20 разів.

Пояснюється ефективність такого підходу дуже просто. Моргаючи, ми зволожуємо поверхню очей і при цьому одночасно знімаємо напругу з очних м'язів. Не тільки постійні користувачі комп'ютерів можуть робити такі вправи. Вони корисні всім, хто хоче зберегти свій зір на довгі роки.

За допомогою нового вправи запобігають не лише сухість і втому очей, але і інші неприємні моменти, пов'язані з перенапруженням: головні болі, дискомфорт у шиї, біль у суглобах. Особливо ризикують ті, хто проводить за комп'ютером по три години в день і більше.

Комусь такі вправи можуть здатися дивними, але американські учені не сумніваються в тому, що їхня стратегія працює і особливо може бути корисна офісним співробітникам, які практично весь свій робочий час проводять за комп'ютерами, причому в приміщеннях з сухим від кондиціонера повітрям.

Єдиний нюанс - вчені не пояснюють з якою частотою необхідно моргати. Так що в цьому питанні мабуть, доведеться слідувати своїй інтуїції.
Негативні думки реально погіршують здоров'я
Інноваційне дослідження американських психологів довело: переживання і хвилювання з приводу стресових і неприємних ситуацій провокують запальний процес в тілі. Зазначимо, що саме переживання, а не самі ситуації. Як з'ясувалося, показник С-реактивного білка (маркер запалення) значно зростав, коли люди починали "програвати" в голові неприємна пригода.

Це перше дослідження такого рівня, в рамках якого вчені вимірювали ступінь впливу думок на людське тіло. Доцент психології Пеггі Зоккола (Університет Огайо) розповіла, що на відміну від попередніх досліджень, які не спиралися на експериментальні дані, був проведений ретельний опитування добровольців. Респонденти докладно повідомляли, наскільки часто вони подумки "пережовували" негативні моменти. Тільки після цього дослідники вивчали стан фізичного здоров'я.

У тестуванні брали участь тридцять чотири молоді і абсолютно здорові жінки. Як відомо, С-реактивний білок, який виробляється у печінці, є одним з основних механізмів імунної запальної відповіді першої черги. В медицині його прийнято використовувати, щоб визначати наявність інфекції в організмі та з метою прогнозування можливих ризиків розвитку хвороби. Напрошується однозначний висновок: постійні, нав'язливі спогади й роздуми про стресовій ситуації "запускали" імунна відповідь у вигляді запалення.
Курці медпрацівники підривають систему охорони здоров'я
Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я дві третини лікарів в Росії (62%) є курцями, тим самим подаючи поганий приклад пацієнтам. В Європі кількість курців медиків становить 2-3%.

Тетяна Яковлєва, заступник міністра охорони здоров'я РФ, з жалем визнає, що, незважаючи на активну боротьбу з курінням, співробітники російських медустанов раніше курять. І це при тому, що понад 70% населення країни довіряють лікарям. Більш того, лікарів вважають прикладом для наслідування.

Заступник міністра зазначає, що медпрацівники далеко не завжди надають допомогу пацієнтам у боротьбі з цією шкідливою звичкою. Так, аналіз амбулаторних карт показав, що лише в одному випадку з десяти лікарі відзначали тільки наявність або відсутність звички у хворого. Рекомендації про те, як хворому кинути палити, давалися тільки в одному випадку з трьох.

З 1 червня набуває чинності новий закон і куріння в лікарнях, держустановах, школах, вузах, ресторанах, стадіонах, поїздах, у метро і на вокзалах вже буде заборонено.

Пізніше зоною, вільною від куріння, стануть санаторії, поїзди далекого прямування, судна далекого плавання, повітряні судна, міський та приміський транспорт, входи у вокзали, аеропорти або метро (менше 15 метрів), перони, приміщення громадського харчування, готелі.

Тютюнові компанії не зможуть бути спонсорами фестивалів і проводити лотереї. Сигарети зникнуть з вітрин магазинів, там буде тільки прейскурант.
Яндекс.Метрика