Люди 18-33 років найсильніше страждають від стресу

За результатами дослідження Американської психологічної асоціації люди 18-33-річного віку схильні до більш високого рівня стресу, ніж особи старшого віку. Про втраченої здатності нормально спати повідомили близько 50% молодих людей. Причина ‒ постійні тривоги і проблеми.

Найчастіше молодим людям доводиться думати про необхідність дотримання найсуворішої економії. Невпевненість у стабільності ситуації на робочому місці також викликає стрес. У 2010 році дослідження показало, що майже 50% американських випускників працювали там, де не потрібен диплом про вищу освіту.

Що ж вносить корективи в плани молодої людини? Психолог Кетрін Нордал каже, що на ринку праці спостерігається дефіцит вакансій. Ситуація ускладнюється тим, що багато молодих людей на момент закінчення вищого навчального закладу вже мають борги. За минулий рік рівень стресу у 40% людей з цієї групи різко підскочив.

Подібна проблема притаманна лише 33% людей від 45 до 60 років, а серед осіб 67-річного віку і старше від стресу страждають 29%. Психологи пояснюють слабку стресостійкість молодих людей відсутністю життєвого досвіду, тому вони так гостро реагують на невдачі і стрес, що проявляється, як правило, гнівом і роздратуванням.

Відкриті генетичні передумови екземи

Вчені з Університету штату Орегон оголосили про важливу знахідку. Виявлена основна генетична причина атопічного дерматиту, або атопічної екземи. Захворювання найбільш поширене у дитинстві, але також докучає мільйонам людей сухими, зудять і запаленими ураженнями шкіри протягом усього їхнього життя.

Вчені-фармацевти виявили, що причиною екземи може бути неправильно функціонує ген Ctip2, який в ідеалі виступає регулятором білків та генетичних функцій. Вони виявили два способи, за допомогою яких неправильне функціонування гена Ctip2 призводить до екземі.

По-перше, в шкірі знижується біосинтез ліпідів, без яких вона не може залишатися здоровою, захищати себе та виконувати свої функції. По-друге, неправильно працює ген Ctip2 пригнічує TSLP, білок цитокін, що виробляється клітинами шкіри, що може викликати запалення.

Окремо або разом ці проблеми призводять до екземі.

Здатність чинити опір шкіри запалення знижується, запалення посилюється, і основною причиною виявляється те, що Ctip2 не виконує свої функції.

Атопічний дерматит завжди пов'язували з поганим імунною відповіддю, але причина ніколи не була зрозуміла дослідникам. Існуючі методи лікування припускають застосування зволожуючих кремів, у важких випадках - сильних стероїдних препаратів. Вони допомагають, але часто викликають серйозні побічні ефекти, що посилюються при тривалому використанні.

Очікується, що отримані результати допоможуть розробити нові підходи до лікування цих приводять у відчай симптомів, які важко піддаються лікуванню і повністю не виліковується.

Що послаблює наш імунітет: 5 головних факторів

Вчені виділяють 5 фундаментальних факторів, які призводять до послаблення нашого імунітету. Перша причина ‒ споживаний нами цукор. Завдяки дослідженням було встановлено, що щоденне вживання 100 грамів цукру в 3 рази знижує здатність організму чинити опір вірусам і бактеріям. Імунітет починає відновлюватися лише через 18 годин з моменту прийому такої ударної дози солодкого, а протягом цього часу організм вразливий перед різними захворюваннями і несприятливими факторами. Але після повторного прийому цукру імунітет знову здає свої позиції.

Друга причина, яка робить нас вразливими, це недостатнє споживання води. При дефіциті рідини в організмі обмінні процеси сповільнюються, відповідно знижуються і функціональні здатності організму. Як вважають вчені, майже кожному з нас властива ця проблема, хоча часто людина і не здогадується про це.

Третя причина ‒ такий неприємний симптом, як сухість слизової оболонки в носі. Суха слизова не затримує віруси і бактерії, які полчищами потрапляють в наш організм.

На четвертому місці щоденний стрес, гормони якого послаблюють імунітет, пригнічуючи функціонування імунної системи.

П'ята причина ‒ недолік сну. Під час сну організм відновлюється після денної боротьби з бактеріями і вірусами. Якщо тривалість сну недостатня, імунітет не відновлюється повністю. Відомо також, що якщо люди не досипають, вони часто починають страждати серцево-судинних захворювань і виявляють схильність до ожиріння.

Швидка допомога остаточно перестане бути швидкої

Прихопило сердуе? Підскочив тиск? Отруїлися? Всі ми відразу дзвонимо 03 (за новими правилами 112). І, насилу додзвонившись (на це зазвичай іде хвилин десять) начинали чекати бригаду швидкої допомоги. І на це очікування деколи йдуть годинник. Велику частину часу машини швидкої допомоги стоять у пробках. Ще якийсь час лікарі не поспішаючи перевалюючись тупотять від машини до під'їзду. Ну а далі як пощастить... можуть анальгіну дати. А можуть навіть тиск поміряти.

Але тепер все буде ще гірше. Вийшов новий наказ "Про затвердження порядку надання швидкої, у тому числі, швидкої спеціалізованої медичної допомоги", і росіянам стало відомо, що на справді швидке прибуття фахівців сподіватися вже не доведеться.

До цього наказу столичні бригади державної швидкої допомоги приїжджали за викликом в середньому через 17 хвилин. По своєму району медики зобов'язані були дістатися до пацієнта протягом 20 хвилин.

У "МЖС-Медікал", комерційної швидкої допомоги, ситуація складніше, так як у них всього одна підстанція на все місто. Старший фельдшер Михайло Панаскин розповів, що пацієнта завжди попереджають про те, що на дорогу може піти годину-дві. Тепер, після скасування нормативів і обмежень з такою ситуацією, швидше за все, зіткнуться і пацієнти звичайної "швидкої".

Закон дозволяє бригадам не поспішати. Відповідальність при цьому знижується, адже завжди можна послатися на пробки. Якщо довести, що люди просто пили чай, наприклад, замість того, щоб добиратися за викликом, притягнути до відповідальності можливо - але як це зробити?.

Деякі експерти вважають, що введення нормативу не сильно змінить ситуацію. Директор Інституту економіки охорони здоров'я Лариса Попович не підтримує ідею введення регламенту, єдиного для всієї країни, і вважає, що в кожному регіоні повинні бути свої норми. Хорошим стимулом може стати заохочення за оперативну роботу.

Нові правила скасовують систематичну дезінфекцію санітарних машин. Відмітка про час надходження пацієнта в приймальне відділення, яке ставиться у "Карті виклику", також скасовується.

Вітамін С допомагає при застуді тільки тим хто займається спортом

Нам весь час кажуть, що вітамін С допомагає протистояти застуді. Вчені з Університету Гельсінкі уточнюють: тільки якщо регулярно займатися спортом. При цьому ризик розвитку застуди скорочується вдвічі. А ось люди, які приймають цей вітамін, але ведуть неактивний спосіб життя, від застуди не захищені.

Співробітниками університету було проведено дослідження за участю 11 тисяч осіб, метою якого було вивчити роль вітаміну С у зміцненні здоров'я. В число учасників дослідження входили марафонці, школярі, у тому числі займаються плаванням, і канадські солдати. Всі вони повинні були щодня приймати вітамін С.

Результати виявилися наступними: у людей, що практикують нетривалу фізичне навантаження, ризик застуди знижувався на 50%. Дуже добре реагували на вітамін спортсмени. Наприклад, плавці в два рази швидше змогли впоратися з вже розвилася респіраторною вірусною інфекцією.

Для дітей щоденні дози вітаміну С навіть в кількості всього 1 грама виявилися дуже ефективними в полегшенні симптомів застуди та скорочення її тривалості. Якщо серед дорослих тривалість застуди знижувалася на 8%, то серед дітей цей показник дорівнює 18%. На кожного дорослого в середньому припадає 2-3 простудних захворювання в рік, в той час як діти хворіють до 6 разів.

Але фахівці попереджають про побічні ефекти добавок з вітаміном С. Одне з досліджень виявило, що такі добавки можуть спровокувати утворення каменів у нирках.

Людям з рідкісними генами дезодоранти не потрібні

Нове дослідження показує, що у людей з певною версією гена пахви не пахнуть. Правда, при цьому вони все одно користуються дезодорантом.

Обстеживши 6495 жінок, дослідники виявили, що близько двох відсотків (117 з 6495) жінок є носіями рідкісної версії гена АВСС11, а це означає, що їм не доводиться відчувати почуття незручності із-за неприємного запаху з-під пахв.

Більше однієї п'ятої (26 з 117) з числа цих щасливчиків, свідомо чи підсвідомо розуміючи, що їх пахви не пахнуть, дезодорантом не користуються. Однак 78% все ж користуються їм, причому щодня або майже щодня. Вчені вважають, що ці люди просто йдуть соціально-культурним нормам. Ситуація в Північно-Східній Азії, наприклад, зовсім інша. Там у більшості людей немає необхідності користуватися дезодорантом, і вони цього не роблять.

Перший автор статті доктор Сантьяго Родрігес каже: «Ці результати надають певну можливість для використання генетики у виборі засобів особистої гігієни. Простий тест на наявність гена допоможе підняти впевненість людини в собі і уникнути непотрібних покупок, так само як і вплив хімічних речовин».

Автори кажуть, що у людей, носіїв цього рідкісного генетичного варіанту, вушна сірка не липка, а більш суха, і що перевірка вушної сірки може бути показником того, чи є людина щасливим володарем активного гена АВСС11.

Вчені розглянули доцільність застосування дезодоранту в залежності від генотипу АВСС11, а також залежно від інших факторів, таких як вік, середовище і загальна гігієна домашнього господарства. На індивідуальному рівні вплив генотипу АВСС11 виявився набагато сильнішим, ніж вплив інших факторів.

Яндекс.Метрика