У Москві почалася епідемія ГРВІ та грипу

Леонід Друкарів, заступник московського мера з питань соціального розвитку констатує: у столиці зафіксована масштабна епідемія грипу. "Вже перевищений епідеміологічний поріг. У Москві епідемія і ми поки не бачимо, щоб ситуація змінювалася на краще. Хворих дуже багато, навантаження на поліклініки і лікарні значно збільшилася ", — зазначає він.

Кількість людей, хворих на гостру респіраторну інфекцію та грип стрімко зростає. Рівень захворюваності, якщо порівнювати з показниками 2012 року вище майже на 14%.

У свою чергу, столичні аптеки відзначають різко збільшилися продажі протизастудних та протигрипозних препаратів. Москвичі споживають лікарських засобів на 60% більше. Такий висновок зроблено за результатами статистичних даних, які озвучив Темур Шакая, представник ТОВ "Аптека А. V. E".

"Кожен день вживання протигрипозних засобів зростає на 30%. Аптечні мережі повинні мати тримісячний запас подібних препаратів, щоб уникнути дефіциту необхідних ліків", — зазначає Шакая.

Справедливості заради треба помітити, що в цьому році, незважаючи на подолання епідеміологічного порогу, грип не поставить перед лікарями нерозв'язних завдань. Схоже, обійдеться без невідомих штамів грипу.

Москвичі стали жити довше

В останні два роки відзначено зниження смертності населення Москви майже на 18%. Така статистика була озвучена на прес-конференції заступником мера столиці Леонідом Печатниковым, який займається питаннями соціального розвитку.

Згідно з представленими даними, серцево-судинні захворювання, включаючи інфаркти та інсульти, на 20% рідше були причиною смерті жителів столиці за цей період, а рівень смертності онкологічних захворювань знизився більше, ніж на 10%.

І це притому, що кількість поставлених москвичам онкологічних діагнозів зростає і буде зростати, так як оснащеність медустанов столиці високотехнологічною технікою поліпшується, що сприяє виявленню захворювань на ранніх стадіях.

У грудні минулого року Друкарів повідомляв, що за рівнем забезпеченості високотехнологічним медичним обладнанням Москва не поступається Парижу. Тільки за один рік вдалося придбати 108 комп'ютерних томографів, у той час як було заплановано 54; 72 апарату МРТ замість 34 і 28 ангіографів замість 18. Єдина проблема, на яку звернув увагу заступник мера, це дефіцит фахівців для роботи на обладнанні. З метою уникнення помилок в діагнозах планується створення єдиного експертного центру, який буде збирати зображення зі всіх комп'ютерних томографів (система PACS). Експерти центру будуть перевіряти результати обстежень і видавати свій висновок.

Від старіння нас можуть врятувати равлики

Як передає The Courier Mail, австралійські вчені вивчили незвичайну здатність равликів повністю зупиняти процес старіння на період сплячки. Зараз експерти планують виявити гени, завдяки яким равлики можуть чинити опір плину часу. Цілком ймовірно, що сприятливий ефект від цього типу генів реально передавати і на людину.

Молекулярний біолог Скотт Каммінс, що працює в Університеті Саншайн Коаст стверджує: "Деякі равлики здатні збільшувати своє життя з трьох до двадцяти трьох років. Це вражаючий результат. Якщо приміряти його до людини, то він зможе жити 500 років, а не 70, як зараз".

В даний час доктор Каммінс займається пошуком нейрогормонов і генів, що викликають у равликів сплячку. Це своєрідне сонне стан, який виникає у них влітку. Равлики на кілька місяців просто засинають під дією пікових температур.

Відомо, що людські гени практично на 50% ідентичні з генами равликів, тому вчені не виключають той факт, що і люди можуть володіти "генами сплячки". Якщо дана теорія підтвердиться, людство отримає кошти для гальмування старіння і люди зможуть назавжди забути про вікових захворювань, таких раку і хвороби Альцгеймера.

Куріння скорочує життя на 10 років. Але, кинувши - 9 років можна повернути.

Якщо розглядати ризик смерті від куріння, то палять жінки не відрізняються від чоловіків-курців. Використовуючи дані Національного опитування про стан здоров'я, дослідники проаналізували перше покоління американських жінок, які пристрастилися до куріння рано і курили протягом декількох десятиліть.

Аналогічні дослідження проводилися і в 1980-х роках, але тоді вчені стверджували, що ймовірність смерті від куріння у жінок мізерно мала. Нове дослідження з'ясувало, що при рівному пристрасть до куріння у жінок і у чоловіків рівні шанси померти через згубної звички. Так, з 1980-х ймовірність померти від всіляких хвороб, пов'язаних з курінням, включаючи рак легень і хронічне обструктивне захворювання легенів, підвищилася на 50%.

Автор дослідження Прабхата Джа каже, що куріння вже саме по собі скорочує тривалість життя людини приблизно років на 10. Але все ще є можливість повернути приблизно 9 років життя, якщо побороти свою шкідливу звичку у віці до 40 років, в крайньому випадку, до 44. Але навіть якщо відмовитися від сигарет в 54 роки, можна відвоювати у смерті 6 років життя, а в 64 ‒ 4. Тобто, відмова від куріння в будь-якому віці дає вигоду, але вчені попереджають, що немає такого поняття, як «безпечний» термін куріння.

Ніколи не курившие люди мали в два рази більше шансів дожити до 80 років, ніж курці.

В дослідженні були розглянуті дані Національного індексу смертності, приблизно 16000 записів, що стосуються людей, які рано почали курити і померли.

Депресія після інсульту підвищує ризик смерті в три рази

Люди, які перебувають у депресії після інсульту, ризикують померти рано, причому їх ризик смерті в три рази перевищує ризик, яким можуть бути піддані люди, що не постраждали від інсульту або депресії. Ризик смерті від інсульту збільшується в чотири рази.

Такі дані були отримані дослідниками з Школи медицини Кека, що працює на базі Університету Південної Каліфорнії, і Національного реабілітаційного центру Rancho Los Amigos в Лос-Анджелесі.

«У кожного третього, який переніс інсульт, розвивається депресія», ‒ говорить автор дослідження Амітіс Тоуфай. ‒ «Але це те, що члени сім'ї завжди можуть вчасно помітити і скористатися можливістю врятувати своїх близьких».

Дослідженням було охоплено 10550 людей, вік яких відрізнявся від 25 до 74 років. За 21 рік спостережень у 73 з них стався інсульт, але депресія не розвинулася. 48 людей постраждали і від інсульту, і від депресії. 2291 людині пощастило трохи більше, у них не було інсульту, але була депресія. Але найбільше пощастило 8138 учасникам дослідження ‒ інсульт і депресія їх минули.

Розглянувши вплив таких факторів, як вік, стать, раса, освіта, рівень доходу та сімейного стану, вчені отримали наступні дані: ризик смерті від будь-якої причини був в три рази вище у людей, постраждали від інсульту і депресії, а ризик смерті від інсульту був вище в чотири рази серед цих людей. І все це в порівнянні з тими щасливчиками, у яких не було ні інсульту, ні пригніченого стану.

Враховуючи той факт, що депресія після інсульту ‒ явище не рідкісне, автори звертають увагу на важливість своєчасного виявлення та лікування депресії у людей, які пережили інсульт.

Експерти радять не потрапляти в лікарню у вихідні дні

Вчені стверджують, що якщо людина опинилася в лікарні у святкові дні, то для нього на 30-50% підвищується ризик смертельного результату. Загалом, як свідчать міжнародні статистичні дані, при госпіталізації під час вихідних смертність більша на 10%, якщо порівнювати з госпіталізацією в звичайний робочий день.

Експерти з'ясували, як йдуть справи з вихідними та святковими днями. За основу вони взяли дані шотландського госпіталю, де були зафіксовані випадки смертності за 30 і 7 днів після термінової госпіталізації пацієнтів за період: січень 2008 — грудень 2010. Як виявилося, за цей час було госпіталізовано 20000 чоловік, з них у будній день -77%, у вихідні — 23%.

На громадські свята довелося приблизно 5, 6% госпіталізацій. У вихідні дні зазвичай надходили пацієнти старшого віку, які мають проблеми з диханням. В цілому, 771 осіб (3, 8%) померли за тиждень, 1780 осіб (8, 9%) — за тридцять днів.

Коли вихідний припадав на свято смертність ще більше підскакувала. Люди, що надійшли в лікарню у святкові дні вмирали протягом тижня на 48% частіше, протягом місяця — на 27% частіше.

Експерти схильні звинувачувати в усьому брак медичного персоналу та подовжені вихідні.

Яндекс.Метрика