10-хвилинні вправи так само ефективні, як заняття в залі

Регулярне виконання короткочасних вправ тривалістю не більше 10 хвилин можуть принести здоров'ю стільки ж користі, скільки приносять тривалі заняття в тренажерному залі. Дослідники з Бостонського Університету виявили, що навіть невелика піша прогулянка, домашня прибирання, стрижка газону і навіть рибалка суттєво допомагають людині скинути вагу і знизити ризик серцево-судинних захворювань.

«Часті і недовгі сплески активності в сумі призводять до виконання денної норми фізичних вправ. Якщо робити їх регулярно, то результат не змусить себе чекати», - заявляють вчені.

Для участі в дослідженні фахівці відібрали понад 2 тис. осіб, з яких приблизно 1, 5 тис. мали надлишкову вагу. Кожному учаснику видавався спеціальний датчик – акселерометр, що дозволяє вченим контролювати їх фізичну активність протягом всього часу експерименту.

Результати показали, що люди, які щодня виконували регулярні 10-хвилинні вправи, такі, як прибирання, миття посуду, приготування їжі, поливання квітів і прасування білизни, мали значно більш низьким індексом маси тіла, вагою і рівнем холестерину в крові, ніж ті, хто діяв на протязі всього дня. При цьому через фізіологічних відмінностей найбільшу вигоду з вправ виносили для свого здоров'я саме жінки.

За словами експертів, короткі сплески активності результативності практично не поступаються більш тривалим і трудомістким заняттям у спортзалах.
«Ми розуміли, що навіть найпростіші вправи набагато краще, ніж нічого, але результати дослідження набагато перевершили наші очікування: виявилося, що навіть виконання побутових завдань при правильному підході може бути настільки ж ефективним, як тривалі заняття на тренажерах» - повідомляється в доповіді про дослідження.

Пасивне куріння призводить до розвитку важкого старечого недоумства

Дослідження майже 6000 людей в п'яти провінціях Китаю показало, що пасивне куріння значно підвищує ризик прояву тяжких синдромів деменції.

Пасивне куріння, яке називають ще курінням з навколишнього середовища, як відомо, є причиною серйозних серцево-судинних і респіраторних захворювань, в числі яких ішемічна хвороба серця і рак легенів. Однак досі не було впевненості в тому, що пасивне куріння може спровокувати розвиток деменції, в основному із-за відсутності досліджень.

За статистикою майже 80% курців, яких, до речі, більше мільярда людей у світі живуть у країнах, які не можуть похвалитися високим рівнем доходів, а ось рівень хвороб, викликаних курінням, і смертей там дійсно високий. І тільки 11% населення світу знаходяться під захистом законів проти куріння.

Китай з 350 мільйонів курців є найбільшим у світі споживачем тютюну. Незважаючи на заходи, що вживаються урядом, рівень пасивного куріння залишається високим. Більше 50% людей щодня стають жертвами тютюнового диму. У Китаї також найбільше людей, що страждають деменцією. Так, важкі симптоми набутого слабоумства були виявлені у 10% населення. Значною мірою це було пов'язано з рівнем і тривалістю впливу пасивного куріння. Слід зазначити, що ці люди ніколи самі не курили.

У зв'язку зі сформованою ситуацією вчені закликають до прийняття термінових превентивних заходів не тільки в Китаї, але і в багатьох інших країнах, щоб захистити людей від впливу тютюнового диму. Адже близько 90% населення світу проживає в країнах, де куріння в громадських місцях заборонено.

Полуниця і чорниця запобігають серцеві напади

Вживання полуниці і чорниці круглий рік може скоротити ризик серцевого нападу більш ніж на 30%, стверджують вчені з Великобританії, посилаючись на результати свого багаторічного дослідження, участь в якому взяли медсестри з різних лікарень Англії.

На думку фахівців, основним джерелом користі ягід як засобу профілактики серцевих нападів є у великій кількості містяться в них флавоноїди – антиоксидантні сполуки, що перешкоджають виникнення «пробок» в артеріях, а також забезпечують захист від широкого спектру інших захворювань, включаючи деякі види раку, гіпертонію і навіть слабоумство.

Загальна кількість учасників дослідження склало 93 600 жінок у віці від 25 до 42 років. Всі вони заповнювали спеціальні анкети, що стосуються їхнього харчування і способу життя, а потім протягом більш ніж 18 років перебували під спостереженням експертів, фіксували кожен випадок серцевого нападу серед учасниць. Основними факторами, учитывавшимися при підведенні підсумків, стлали вік, артеріальний тиск, кількість вживаного кави, наявність шкідливих звичок, рівень фізичної активності, маса тіла і сімейна історія хвороби.

Вчені, порівнявши дані анкет із станом здоров'я, що заповнювали їх жінок, встановили, що ті з них, хто їв полуниці і чорниці протягом кількох років, принаймні 3 рази в тиждень, мали на 32% менше шансів піддатися серцевого нападу. Навіть жінки, дотримувалися дієти, багаті фруктами і овочами, але при цьому, уникали полуниці і чорниці, частіше стикалися з інфарктом.

Поради експерта: як уникнути зараження грипом від родичів

Сезонна епідемія грипу на носі і тому не буде зайвим пригадати правила, які допоможуть не допустити локальної епідемії грипу у власному будинку. Правила розроблені Еллісон Янсе, одним з авторів роботи "Керівництво як обхитрити застуду і грип".

Перш за все, потрібно взяти собі за правило викидати ганчірки, що використовувалися для прибирання, і паперові рушники. Ганчірки краще замінити одноразовими серветками. Рознощиками інфекції можуть стати і губки, якими ви миєте посуд, тому їх слід очищати щодня. Не зайвим буде продезінфікувати раковину, кран, а також вимикачі і склянку з зубними щітками.

Речі, якими користуються всі члени сім'ї, наприклад, телефони, джойстики, пульти, клавіатури, теж можуть стати містком для інфекції. У разі хвороби власника їх слід очищати з особливою ретельністю. Що стосується постільної білизни і рушників, то їх рекомендується міняти кожен день і прати у воді високої температури. Якщо захворів один з подружжя, то їм краще спати окремо, щоб не заразився іншого.

Предмети особистої гігієни, наприклад, зубну щітку хворого члена сім'ї, слід тримати окремо. Навіть зубна паста повинна бути у кожного своя. Що стосується мила, то не обов'язково купувати антибактеріальну, підійде будь-яке. Справа в тому, що одне дослідження 2004 року показало: користуючись антибактеріальним милом, люди хворіють так само часто, як і намилюючи руки звичайним. Головне правильно мити руки ‒ не менше 20-25 секунд теплою водою.

Куріння провокує агресивний і смертельний рак сечового міхура

Завзяті курці мають більше шансів на розвиток агресивної і смертельно небезпечної форми раку сечового міхура, ніж ті, хто курить менше або не курить взагалі, показали результати нового дослідження вчених з Університету Майамі і Університету Південної Каліфорнії.

У цьому дослідженні вчені проаналізували дані, що стосуються 212 хворих на рак сечового міхура за період між 1987 і 1996 роками. У пацієнтів, завзятих курців, було на 50% більше шансів отримати смертельну форму раку сечового міхура, ніж у тих, хто курив менше або ніколи не курив.

Людина класифікувався як курець, якщо він викурював хоча б одну сигарету в день протягом шести місяців або довше. Друга група курців ‒ це пацієнти, які курили протягом 31-40 років або викурювали більше 20 сигарет в день на протязі не менше 30 років. Третя група складалася з пацієнтів, які курили протягом більше 40 років. Вчені виявили, що через п'ять років ймовірність померти від раку сечового міхура складає 5 % для тих, хто ніколи не курив чи курив мало, 15% для помірно пацієнтів-курців і 50% для найбільш інтенсивних курців.

Дослідження підтверджує той факт, що куріння, особливо інтенсивне паління шкідливо для здоров'я. Крім раку сечового міхура, це фактор ризику розвитку інших видів захворювань. У жінок, уражених вірусом папіломи людини, куріння може потроїти ймовірність захворіти на рак шийки матки, згідно з іншим дослідженням.

Якщо ви курець і вирішили кинути, є і хороші новини: експерти вважають, що ваше здоров'я почне поліпшуватися в перші ж хвилини після останньої затяжки, і поліпшення триватиме всі наступні роки.

Думки про стресі усугуляют стрес

Небезпечний не тільки сам стрес, але і думки про нього можуть викликати серйозні проблеми. Виявляється, суб'єктивно сприймається стрес, або наскільки, як ви вважаєте, сильний ваш стрес, пов'язаний з більш високим ризиком розвитку ішемічної хвороби серця.

Дослідники проаналізували шість досліджень, щоб зрозуміти, як передбачуваний стрес впливає на серце. У кожному з досліджень учасників попросили розповісти, чи вони відчувають інтенсивні або часті відчуття стресу. Потім за учасниками спостерігали ще протягом 14 років, не була біля них діагностована ішемічна хвороба серця, і не помер хтось з них від цієї хвороби. Були отримані наступні результати: в учасників, які в свій час вказали на високий рівень стресу, ризик розвитку ішемічної хвороби серця був на 27% вище.

«Коли люди говорять, що у них стрес, це показник того, як часто вони відчувають підвищену реактивність своєї вегетативної нервової системи», ‒ говорить Дональд Едмондсон, фахівець з поведінкової медицини з Медичного центру Колумбійського університету, один з авторів дослідження.

Іншими словами, коли наш розум відчуває необхідність дій, що відбувається, коли ми стикаємося зі стресовою ситуацією, наш організм «готується» дати якусь відповідь. Коли це відбувається, адреналін підвищує кров'яний тиск, що може перевтомлювати серце. Хоча ця природна реакція була притаманна і наших ранніх предків, сучасні стреси не вимагають невідкладної потреби у фізичній дії.

«Сьогодні ми відчуваємо стрес не тому, що нам доводиться тікати від лева», ‒ говорить він. ‒ «А тому, що наш бос дає нам більше, ніж ми зуміємо зробити, на нашу думку, або один із членів нашої сім'ї потребує допомоги, і ми намагаємося взяти на себе занадто багато справ одночасно. Організм готується бути активним, але серцево-судинної системи наноситься збиток».

Цей збиток може бути таким руйнівним, що з плином часу серцево-судинна система зноситься, що може призвести до утворення бляшок, розриву бляшок і проблем з серцем.

Яндекс.Метрика