Вчені ще на крок наблизилися до розгадки старіння

Вчені у Гонконгу, по всій видимості, вивели формулу, затримує процес старіння в мишей, яку вони сподіваються застосувати до людей.

Це відкриття спирається на роботу цих же вчених 2005 року, пролившую світло на передчасне старіння, або прогерію, рідкісне генетичне захворювання, яке вражає одного з 4 мільйонів дітей. Тоді було виявлено, що мутація в білку ламін А, який бере участь у формуванні ядер клітин людського організму, порушує процес відновлення в клітинах, що призводить до прискореного старіння.

У своїй останній роботі вони виявили, що нормальний і здоровий ламін А приєднується до гена SIRT1 (який експерти вже давно пов'язують з довголіттям) і активує його.

Справа за розробкою препаратів, що імітують ламін А або сприяють його приєднання до SIRT1.

Вчені також захотіли перевірити, не підвищується ефективність зв'язування ламина А з SIRT1 з допомогою ресвератролу, з'єднання, що міститься в шкірці червоного винограду і інших фруктів, який рекламується деякими вченими і компаніями як спосіб уповільнити старіння або хоча б зберегти здоров'я.

Дійсно, здорові миші, яких годували концентрованим ресвератролом, були в значно кращій формі, ніж їх менш успішні зібратися, не пробували цього з'єднання.

Миші з прогеріею, підгодовуємо ресвератролом, жили на 30% довше у порівнянні з іншими хворими мишами.

На запитання, чи підтримують вони думка, що червоне вино затримує старіння і знижує ризик серцево-судинних захворювань, дослідники відповіли, що алкоголь, що міститься у вині, може завдати шкоди перш, ніж може бути отримана користь. «Кількість ресвератрола в червоному вині мізерно мало, що цього недостатньо для надання цілющого впливу. Але алкоголь може завдати шкоди організму», ‒ кажуть вони.

210 хвилин ходьби в тиждень майже вдові скорочують ризик інсульту

Жінки присвячують ходьбі не менше 3 годин в тиждень, страждають від інсультів майже вдвічі рідше, ніж ті, хто ходить менше, або зовсім неактивний, згідно з останнім дослідженням іспанських учених.

Група фахівців з Регіонального центру охорони здоров'я у місті Мурсія зібрала і зіставила дані про 33 тис. чоловіків і жінок, які брали участь у великому європейському проекті раку.

Перший етап наукової роботи випав на середину 1990-х років і включав в себе лише опитування стосовно фізичної активності людей. Протягом наступних 12 років експерти вели спостереження за учасниками, які, в свою чергу, повідомляли їм про кожний випадок інсульту. Протягом усього часу, поки проходило дослідження, вченими було встановлено майже 450 інцидентів, пов'язаних з проявом даного захворювання.

В рамках роботи фахівці расклассифицировали учасників на декілька груп за такими критеріями, як статева приналежність, загальна тривалість та інтенсивність тренувань, а також приблизний час одного заняття.

Найбільш низький ризик інсульту був виявлений у жінок, витрачали на піші прогулянки в середньому 210 хвилин в тиждень – їх схильність до захворювання виявилася на 43% нижче, ніж у неактивній групи людей. При цьому фактором, що визначає ефективність вправи, стала частота його вчинення.

За словами провідного автора дослідження, Хосе Марії, залежність між фізичною активністю та ризиком інсульту у жінок, поки що тільки належить пояснити, але, в цілому, регулярні заняття помірної рекреаційною діяльністю рекомендується виконувати кожній людині.

Насичені жири ‒ причина зниження кількості сперматозоїдів

Насичені жири, якими багаті на жирні сорти сиру і м'яса, не просто збільшують вагу чоловіків. Нове дослідження пов'язує їх споживання з скороченням кількості сперматозоїдів в спермі.

Дослідники виявили, що у молодих датських чоловіків, які вживали самі багаті насиченими жирами продукти, концентрація сперматозоїдів була на 38% нижче, ніж у тих, раціон яких містив незначну кількість жирів.

Датські вчені вибрали понад 700 чоловіків у віці близько 20 років, які проходили медогляд у зв'язку з військовою службою в період між 2008-2010 роками.

У них попросили зразки сперми, попередньо розпитавши про продукти, які вони їли протягом попередніх трьох місяців.

У тих, хто отримував менше 11, 2% енергії з насичених жирів, середня концентрація сперматозоїдів склала 50 мільйонів на мл сперми. Це порівняно з 45 мільйонами сперматозоїдів у чоловіків, які отримували більше 15% енергії з насичених жирів.

Всесвітня організація охорони здоров'я визначає будь-яку кількість більше 15 мільйонів сперматозоїдів на мл як норму. В ході дослідження було виявлено 18% чоловіків з числа любителів поїсти чого-небудь пожирніше з концентрацією сперматозоїдів нижче цього рівня. Кількість молодих людей з такою ж проблемою, але не зловживали насиченими жирами, склало 13%.

Перш ніж радити чоловікам скоротити споживання насичених жирів, вчені хотіли знайти механізм, з допомогою якого насичені жири впливають на кількість сперматозоїдів, і перевірити, чи зміниться ситуація на краще, коли чоловіки відмовляться від відповідних продуктів. У будь-якому випадку, це гарна ідея, так як насичені жири пов'язують ще і з такими проблемами, як хвороби серця і рак.

Бразильські вчені прогнозують ймовірність смерті з допомогою простого тесту

Передбачати ризик смерті людини з допомогою простого тесту беруться бразильські дослідники. Для цього людина має лише встати з положення сидячи на підлозі.

У дослідженні, яке почалося в 2002 році, взяло участь понад 2000 людей у віці від 51 до 80 років. Їм було запропоновано сісти на підлогу, а потім встати, не вдаючись, по можливості, до допомоги рук і колін. Це вправа оцінювалося в 10 балів (п'ять балів за те, як людина сідала, і п'ять за те, як він вставав). Кожен раз, коли при виконанні вправи учасники експерименту спиралися на руку, коліно або інші частини тіла, отнимался один бал.

Протягом шести наступних років померли 159 осіб, в основному ті, чиї бали були нижчими.

У людей з низькими показниками по тесту (від 0 до 3) ризик померти протягом періоду дослідження був у п'ять-шість разів вище, в порівнянні з їх більш міцними колегами, які набрали більшу кількість балів (8 і вище), говорять дослідники. Кожен бал, який людина отримувала в якості оцінки за тест, означав зменшення ризику смерті на 21 відсоток.

Результати не змінилися навіть після того, як дослідники взяли до уваги фактори, які можуть впливати на виживаність людини, включаючи вік, стать і вагу.

Пропонований тест ‒ швидкий спосіб оцінити міцність м'язів і кісток, кістково-м'язовий корсет) і зробити прогноз на виживання, вважають дослідники.

Якщо особа середнього або старшого віку може сісти і піднятися з підлоги, спираючись тільки на одну руку, а краще без допомоги рук, його прогноз на виживання краще, ніж у тих, хто не може цього зробити.

«Добре відомо, що хороша фізична форма, особливо аеробна, тісно пов'язана з виживаністю. Підтримання високого рівня гнучкості тіла, м'язової сили, співвідношення сили і ваги, а також координації ‒ все це позитивно впливає на збільшення тривалості життя», ‒ говорять дослідники.

Куріння для жінок набагато небезпечніше, ніж вважалося раніше

Кожні 10 років активного куріння збільшують у жінок ризик раптової смерті від інфаркту інших проблем з серцем на 16%, але загроза може бути усунена після повної відмови від шкідливої звички, згідно з висновками фахівців з каліфорнійського Інституту Серця в провінції Алберта.

Вивчивши інформацію більш ніж про 100 тис. здорових жінок у віці від 30 до 55 років, почали палити, будучи підлітками, і выкуривавших від 1 до 14 сигарет в день, вчені з'ясували: навіть перебувають в гарному самопочутті представниці прекрасної статі мають у два рази більше шансів померти раптово від серцевих захворювань. Ще більший ризик був виявлений у здорових жінок, выкуривавших у добу від 14 сигарет.

За підрахунками дослідників, ймовірність раптової смерті зростає в середньому на 1, 6% з кожним роком куріння, що еквівалентно 16% за 10 років.
На щастя, відновити шкоду, заподіяну здоров'ю, можна, вважають експерти, але лише протягом 5 років з того моменту, коли була палити остання сигарета для жінок, які не мають хвороб серця, і протягом 15-20 років для тих, у кого вони є.

Доктор Руперт Санду, який керував дослідженням, сказав: «Спираючись на результати, виведені нами в процесі наукової роботи, можна твердо сказати, що куріння значно небезпечніше, ніж вважалося раніше. Настільки серйозна зв'язок між цією звичкою і раптовою смертю як наслідком серцевих захворювань, безсумнівно, є важливим приводом для роздумів про те, чи варто продовжувати користуватися сигаретами. Напередодні Нового Року багато людей, напевно, захочуть змінити своє життя в кращу сторону, кинувши палити. Тому, ми сподіваємося, що наше дослідження стане ще одним вагомим аргументів в боротьбі з тютюновою залежністю».

Яндекс.Метрика