У Росії тільки кожна четверта родина веде здоровий спосіб життя

«У здоровому тілі - здоровий дух», говорить відома мудрість. Навряд чи хтось зможе з нею посперечатися, але мало хто робить її слоганом всього свого життя. Практично кожна людина на землі усвідомлює, скільки переваг отримує, ведучи активний і здоровий спосіб життя, адже всі ми мріємо пройти довгий і щасливий життєвий шлях. Люди народжуються абсолютно здоровими. Так як же підтримувати і не розгубити це здоров'я? І чому реалії такі, що життя пересічної людини складається з шкідливих звичок, неякісного харчування, дратівливості і іншого? Як же ставляться до здорового способу життя люди з Росії, з'ясував портал «Жіноча думка».

Прагнуть вести здоровий спосіб життя: не курять, не п'ють, займаються спортом і намагаються вживати здорову їжу 51, 3% опитаних жінок. Однак ці респондентки розуміють, що більшість людей не можуть так фанатично займатися своїм здоров'ям і не претендують, щоб члени їх сімей наслідували їх приклад. У підсумку, тільки одна людина з сім'ї вибирає для себе здоровий спосіб життя, а інші живуть у своє задоволення, не думаючи про майбутнє.

Вести активне і здорове життя всією сім'єю вдається 26, 4%. «Я із задоволенням дотримуюся здорового способу життя та з легкістю долучила до цього всіх членів своєї сім'ї», кажуть представниці прекрасної статі. Оздоровлюючи свій організм, вони досягають гармонії з собою і навколишнім світом. Багато з них упевнені, що якщо людина почуває себе добре, то йому і життя в радість, а не в тягар. Здоровий спосіб життя – це їх вибір.

Не ведуть здоровий спосіб життя і не бачать в цьому необхідності 22, 3% людей, який взяв участь в опитуванні. «Здоровий спосіб життя? А що це таке? », здивовано перепитують вони. На спорт у них не вистачає часу, замість цього вони воліють сидіти за комп'ютером або лежати на дивані перед телевізором, їсти корисну їжу їм не подобається – швидше і дешевше вживати фаст-фуд, а не нервувати через дрібниці вони просто не вміють. Але найсумніше, що ця категорія респондентів не уявляють собі життя без алкоголю, а це природно йде врозріз з поняттям здорового способу життя.

Як можна судити з результатів опитування, думки розділилися. Але приємно усвідомлювати, що більшість росіянок все ж, якщо не ведуть активне життя, прагнуть до способу життя спрямованому на профілактику хвороб і зміцнення здоров'я. Що не кажіть, а ніхто не заперечить того, що тільки здорова людина може бути вільною, радісним і щасливим.

У даному опитуванні прийняли участь 2540 жінок з 179 міст Росії у віці від 20 до 45 років.

Медитація і арт-терапія - допомагають у боротьбі з раком молочної залози

На протязі того часу, поки в організмі відбувається розвиток раку молочної залози, рука об руку з ним йде стрес, значно сприяє прогресуванню захворювання, а тому, сприятливий психічний стан, безсумнівно, можна віднести до сильних союзників людини у боротьбі з цією страшною недугою. На жаль, досягти його не так-то просто, але, за словами вчених з Центру інтегративної медицини, вони знайшли один з найбільш ефективних і простих шляхів до приведення в норму своєї психіки – це заняття медитацією і арт-терапією.

Для участі в дослідженні, що ліг в основу цих висновків, експертами було відібрано 18 жінок. Про свою хворобу – рак молочної залози – кожна з них дізналася в період від півроку до трьох років тому, і з тих пір жодна з учасниць не вдавалася до допомоги активного лікування. Крім того, психічний стан всіх жінок характеризується напруженістю, неспокоєм, частими стресами й депресіями, спричиненими захворюванням.

Програма, по якій проходив експеримент, була розрахована на 2 місяці. Перед початком її виконання всі жінки допомогою магнітно-резонансой терапії (МРТ) обстежувалися на рівень мозкового кровотоку, який був обраний фахівцями у ролі головного показника емоційного стану учасниць. Далі усі зафіксовані результати записувались вченими і зберігалися до закінчення дослідження.

Так, протягом відведеного часу пацієнтки повинні були своєчасно проходити курс занять з медитації та арт-терапії – особливою психологічною методикою, де виявлення, корекції та усунення нервових розладів здійснює з допомогою звернення до мистецтва і творчості. Зокрема, в арт-терапію було включено такі вправи, як малювання, прослуховування музики, ліплення з глини, читання книг, перегляд кінофільмів і створення власних казок. Виконання таких вправ давало учасницям можливість самовираження та підняття рівня саморегуляції.

Через 2 місяці, коли практична частина експерименту була закінчена, фахівці знову провели обстеження жінок на величину їх мозкового кровотоку. У доповіді про дослідженні говориться: «Всі 18 учасниць поліпшили свій психічний стан в 3-4 рази в порівнянні з тим, в якому вони перебували до проходження оздоровчої програми, багаторазово зменшивши свою дратівливість, депресивність і тривожність. Але головне, завдяки всьому цьому їм вдалося нормалізувати свою імунну функцію, що суттєво підвищило їх шанси перемогти рак молочної залози».

Продовження сну на 1 годину допоможе гіпертонікам знизити тиск

Збільшення сну на одну годину порівняно зі звичною нормою допомагає людині подолати високий кров'яний тиск всього за шість тижнів, згідно з дослідженням учених з Гарвардської медичної школи в Бостоні.

Протягом півтора місяців вони уважно спостерігали за здоров'ям чоловіків і жінок, регулярно спали 7 і менше годин, через що володіли всіма ознаками гіпертонії, до речі, є однією з головних і часто не піддаються контролю причин більшості інсультів і серцевих нападів.

Кількість добровольців, які взяли участь у дослідженні, становить 22 людини середнього віку, які вже мали небезпечну форму захворювання, або тільки наближалися до неї.

Так, за правилами експерименту, 13 учасників повинні були протягом 8 тижнів лягати спати на годину раніше, ніж зазвичай. Іншим добровольцям потрібно було протягом того ж часу дотримуватися свій колишній режим, не змінюючи довжину сну.

На час дослідження всім учасникам видавалися спеціальні пристрої, измерявшие і фіксували рівень їх кров'яного тиску.
Після закінчення призначеного строку експерти зібрали дані з приладів кожного з учасників, і, проаналізувавши їх, встановили, що 13 осіб, які продовжили сон на одну годину, за 8 тижнів зменшили середнє значення свого кров'яного тиску на 8-14 мм рт. ст. У інших добровольців, як і очікувалося, стан здоров'я лише погіршився, або не змінилося.

У зв'язку з настільки значними результатами дослідження, фахівці у своїй доповіді зазначили, що вже незабаром додатковий сон може бути запропонований як засіб від високого кров'яного тиску.

На конференції вчені також розповіли про те, що при правильному підході до формування часу сну, визначити принципи якого допоможуть майбутні дослідження, цілком можливо, в медицині з'явиться новий і досить ефективний спосіб боротьби з гіпертонією.

Фізкультура краще ніж таблетки знижує холестерин

Щоденні прогулянки на свіжому повітрі і заняття садівництвом можуть допомогти людям із підвищеним рівнем холестерину не менше, ніж прийом таблеток, говориться в новому дослідженні, проведеному Ветеранським Медичним центром Вашингтона. З зроблених вченими висновків також випливає, що фізично активні люди, які страждають від проблем з холестерином, мають ризик смерті від цієї недуги на дві третини нижче порівняно з домосідами, що приймають статини.

«Багато експертів стверджують, що статини обов'язково повинні бути запропоновано кожній людині старше 50 років, оскільки їх допомогу в будь-якому випадку принесе незамінну користь його здоров'ю. Але, обстеживши безліч людей, ми з'ясували, що фізична активність скорочує вірогідність смерті з-за високого рівня холестерину на 60-70% більше, ніж вживання лікарських препаратів» - повідомляється в доповіді про виконану наукової роботи.

Основою для цього дослідження послужили медичні записи про 10 тис. осіб, зберігалися в архівах Ветеранського Медичного Центру Вашингтона і каліфорнійської лікарні Пало-Альто. Всі обстежувані мали проблеми з холестерином і вживали статини. В ході роботи, експерти виявили, що серед людей, протягом довгого часу регулярно здійснювали прогулянки, які займалися сільським господарством і садівництвом, рівень смертності був нижче на 60-70% в порівнянні з тими, хто обмежувався лише вживанням таблеток.

Професор медицини Пітер Коккинс, що очолював дослідження, сказав: «Перевага виконання навіть елементарних фізичних вправ, якщо порівнювати їх із застосуванням статинів, дивно велике. Крім суттєвої користі здоров'ю вони, на відміну від таблеток, не можуть викликати побічних ефектів, такого, як, наприклад, м'язові були або проблеми з пам'яттю. Тим не менш, при підвищеному рівні холестерину рекомендується користуватися препаратами, але при цьому не варто нехтувати фізичною діяльністю, оскільки, поєднавши і те, і інше, можна досягти ще більш значущих результатів».

Яндекс.Метрика