Навіть ті, хто займається спортом, часто недостатньо активні

Для жінок, які з задоволенням займаються спортом, результати нового дослідження можуть виявитися несподіванкою і розчаруванням. Регулярні фізичні вправи, йдеться в дослідженні, не знижують повною мірою негативних наслідків сидячого способу життя.

Жінки, які регулярно займаються спортом, насправді проводять сидячи стільки ж часу, як і ті, хто байдужий до спорту, і, таким чином, також можуть бути схильні до більшого ризику розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, ожиріння і передчасної смерті.

У дослідженні брало участь понад 90 здорових жінок у віці від 40 до 75 років, які протягом семи днів носили пристрої, що вимірюють періоди сидіння, стояння, ходіння та іншої фізичної діяльності. Хоча учасниці дослідження в середньому 146 хвилин на тиждень витрачали на помірну або активну фізичну діяльність, вони як і раніше проводили більшу частину періоду неспання (63%), сидячи. Час, що витрачався на тренування, склало лише близько 2%.

Зараз люди ведуть малорухливий спосіб життя. Не можна сказати, що всі раптом стали лінивими і дурними. Причина в тому, що дуже багато чого змінилося в навколишньому середовищі. Ми спілкуємося протягом тривалого часу і робимо цей сидячи. Навіть на робочому місці ми користуємося електронною поштою замість того, щоб поговорити з людиною наживо. Ми не ходимо в магазини, а замовляємо речі через інтернет.

Крім регулярних занять спортом, вчені радять використовувати протягом дня будь-яку можливість, щоб встати і походити. Встановіть таймер, який щогодини буде нагадувати вам про це», ‒ пропонують вони. ‒ «Вставайте, коли розмовляєте по телефону. Вставайте під час рекламних пауз, коли дивитеся телевізор. Пройдіть пішки кілька кварталів, покачайте дитини на гойдалках, відмовтеся від ліфта».

Слиз корисна в боротьбі проти бактерій

Нова захист від утворення біоплівки була виявлена групою дослідників з Массачусетського технологічного інституту.

Біоплівка ‒ слизовий шар скупчень бактерій, які створюють серйозну небезпеку в медичних і промислових умовах, а також в організмі людини. Як тільки біоплівка вкорениться, від неї надзвичайно важко позбутися. В організмі людини вона проникає в тканини, що знаходяться під нею, і заражає їх.

Група інженерів-біологів з'ясувала, що полімери, які називаються муцинами (від англійського слова mucus – слиз), здатні зловити бактерії і перешкодити їх злипання, таким чином, знешкоджуючи їх.

Муциновое покриття може запобігти утворення біоплівки на медичних приладах і, на думку вчених, знайти застосування в особистій гігієні. Вони пропонують, наприклад, додавати їх в такі продукти, як зубна паста і рідина для полоскання рота, які могли б підвищити захисні сили організму, особливо у людей, власна слиз яких вже виснажена зневодненням, хіміотерапією або старінням організму. Крім того, імунні клітини здатні боротися з одиничними бактеріальними клітинами, а от скупчення бактерій їм важче усунути. У той час як муцин запобігає формування колоній бактерій, не дозволяючи їм триматися разом.

Малоймовірно, що бактерії зможуть виробляти стійкість до муцину, чого не скажеш про антибіотики. Корисні бактерії, які живуть на слизових оболонках, також виживають. Цей спосіб управління поведінкою мікробів дає нам сама природа. І їм не можна не скористатися, вважають дослідники.

Вчені прогнозують стрімке зростання сінної лихоманки

Хоча 2012 рік не був відзначений сплеском сінної лихоманки, і багато людей вважають її своїм найгіршим спогадом, нове дослідження говорить, що проблема сезонної алергії значно загостритися в майбутньому, оскільки кількість пилку збільшитися більш ніж удвічі протягом наступних 28 років.

Якщо в 2000 році концентрація пилку в повітрі склала в середньому 8, 455 пилкових зерен, то очікується, що до 2040 року ця цифра досягне 21, 735 згідно з даними дослідження, представленого на щорічній конференції Американського коледжу алергії, астми і імунології (ACAAI) в р. Анахайм (Каліфорнія) дослідниками з Університету Рутгерса в Нью-Джерсі.

«Зміна клімату значно збільшить виробництво пилку в найближчому майбутньому», ‒ попереджають учені. «Економічний ріст, глобальні екологічні проблеми, зміни, зумовлені діяльністю людини, такі як підвищення рівня вуглекислого газу ‒ все вносить свій внесок у процес, який буде спостерігатися».

По мірі збільшення кількості пилку сезон чхання буде починатися раніше кожен рік, відзначають автори у своєму дослідженні. Так, у 2000 році пилок з'явилася 14 квітня і досягла пікового значення 1 травня. У 2040 році, за прогнозами, пік припаде на 8 квітня.

Під час сезону алергії люди з сінної лихоманкою повинні обмежити свій контакт з пилком рослин і цвіллю, тримати вікна та двері закритими у себе вдома, а також закривати вікна в машині. Алергіки повинні залишатися в приміщенні в полуденні і післяполуденні годинник, коли рівень пилку особливо високий, одягати маску, якщо необхідно виконати якусь роботу на вулиці, а прийшовши додому, прийняти душ, вимити волосся і переодягнутися.

Полоскання рота солодкими напоями допомагає підвищити самоконтроль

Частенько втрачаєте самовладання, а брак сили волі заважає позбутися від шкідливих звичок? Не біда, вважають американські фахівці. Сміливо наливайте склянку будь-якого безалкогольного напою і... полощіть рот! Головне - не забудьте підсолодити його натуральним цукром (ідеально підійде вода з варенням, компот або морс), а все інше зробить глюкоза, згідно новому науковому дослідженню, здатна значно підвищити і укріпити почуття людського самоконтролю, збільшивши наші шанси на збереження цнотливості і розсудливості в боротьбі з власними недоліками.

Основою для цього висновку послужили результати експерименту, проведеного в США, в Університеті Джорджії, за участю 51 студента. За умовами дослідження, всі учасники повинні були виконати так званий Stroop-тест. Під час його проходження, на екрані, біля якого сидів чоловік, з'являлися різні слова, які є назвами певного кольору. При цьому вони були пофарбовані в колір, який відрізняється від того, який вони позначали - іменного його повинні були максимально швидко назвати учасники. Складність же полягала в тому, що студенти певною мірою втрачаючи контроль над своєю підсвідомістю, починали читати слова, вимовляючи назву не того кольору, яким вони зображені, а того, який вони позначають.

Перш ніж приступити до виконання завдання, добровольців поділили на 2 групи. Половині з них пропонувалося прополоскати рот лимонадом, в якому цукор був замінений штучним підсолоджувачем, а залишилися учасники експерименту те ж саме потрібно було зробити за допомогою аналогічного напою, але попередньо підсолодженого цукром. Використання в дослідженні саме лимонаду зумовлювалося ще однією метою вчених - з'ясувати, чи здатний стимулювати роботу мозку цукрозамінник.

Так, уважно проаналізувавши підсумки завдання, виконаного студентами, фахівці з'ясували, що другий групі, прополоскавшей рот підсолодженим лимонадом, вдалося досягти більш значних успіхів щодо результатів пройденого ними тесту, ніж першої, воспользовавшейся напоєм з цукрозамінником, який, до того ж, зовсім не подіяв на їх організм.

Інакше кажучи, тест показав, що найбільш високим рівнем самоконтролю на момент виконання завдання мали ті студенти, чий мозок незадовго до цього був підданий впливу глюкози безпосередньо міститься в цукрі. На думку керівника дослідження, професора психології Леонардо Мартіна, такий ефект, в першу чергу, може бути викликаний здатністю глюкози стимулювати вуглеводні датчики, які перебувають на мові людини, через них передаючи організму додаткову енергію. У свою чергу, потрапляючи в мозок, вона благотворно впливає на деякі його важливі показники, роблячи нас більш уважними і цілеспрямованими, а також допомагаючи повірити у себе за рахунок мотивації.

Кров'яний маркер допоможе виявити діабет задовго до його появи

Нове дослідження шведських учених виявило кров'яний маркер, який вказує на те, що його носій входить в групу ризику розвитку цукрового діабету 2 типу, і виявляється він за багато років до того, як хвороба діагностована.

Керівник групи Андерс Розенгрен, дослідник з Університету Лунда, сказав в заяві для преси: «Ми виявили, що люди, які мають рівень білка SFRP4 в крові вище середнього, в п'ять разів більше схильні до розвитку діабету в найближчі кілька років, ніж ті, у кого цей рівень нижче середнього».

Розенгрен і колеги порівняли інсулін-продукують бета-клітини хворих на цукровий діабет з клітинами не діабетиків і виявили, що клітини діабетиків мали б значно більш високі рівні білка SFRP4, який сприяє розвитку запальних процесів. Хронічне запалення в свою чергу послаблює бета-клітини, так що вони вже не в змозі виробляти достатньо інсуліну.

Вони вимірювали рівні SFRP4 в крові не діабетиків три рази кожні три роки. Було виявлено, що під час дослідження цукровий діабет розвинувся у 37% учасників, що мали більш високу концентрацію білка, і лише у 9% з числа тих, у кого рівень білка був нижче середнього. Вчені назвали цей білок сильним «маркером ризику».

Вчені вважають, що в довгостроковій перспективі їх висновки можуть призвести до розробки нових методів лікування цукрового діабету 2 типу, можливо шляхом розробки методів блокування білка SFRP4 в інсулін-продукують бета-клітинах і зменшення запалення, тим самим захищаючи клітини.

Яндекс.Метрика