Розвіяно ще один міф про менопаузі

Всупереч поширеній думку, з приходом клімаксу вага не збільшується, хоча обсяг талії може помітно змінитися, повідомляють дослідники.

Учені, що працюють в Міжнародному суспільстві менопаузі, провели огляд декількох досліджень, які вивчали вплив менопаузи на масу тіла. Вони з'ясували, що якщо і були випадки збільшення ваги, то це відбувалося не з вини гормональних факторів, а це значить, що менопауза не винна.

Проте вчені прийшли до висновку, що втрата жіночого гормону естрогену призводить до зміни в структурі жирової тканини, в результаті чого відбувається перерозподіл жиру з області стегон в область черевної порожнини.

«Твердження, що менопауза є причиною збільшення маси тіла у жінок — міф», — говорить провідний дослідник Сьюзен Девіс, професор Університету Монаш, Мельбурн, Австралія. — «Насправді це всього лише наслідок старіння і екологічних факторів».

Попередні дослідження показали, що в західному суспільстві вага жінок у віці після 50 збільшується в середньому на 0, 5 кг в рік. На збільшення ваги впливають генетичні та поведінкові фактори, особливо сидячий спосіб життя і перекуси жирною та солодкою їжею.

Жінкам, які вступили в менопаузу, вчені радять почати контролювати свою вагу ще до того, як це стане проблемою, так що якщо ви не доглядали за собою до настання менопаузи, ви, безумовно, повинні почати робити це з її приходом.

А це означає, що все жінок повинні уважно ставитися до того, що вони їдять, і вести більш активний спосіб життя.

Кожна година біля телевізора скорочує життя на 22 хвилини

Вчені одного з провідних австралійських університетів, виявили зв'язок між тривалим переглядом телевізора і скороченням життя. За гіпотетичним розрахунками фахівців одну годину перегляду телепередач забирає у телефанов більше двадцяти хвилин життя.

На думку ескулапів найбільш схильні до даного феномену люди старше двадцяти п'яти років, ймовірно, це пов'язано із запуском програми в'янення організму. А випромінювання вихідні від телевізійного джерела, прискорюють цю програму. Співробітники університету вирахували, що якщо проводити за переглядом телевізора близько шести годин в день, то в середньому можна втратити більше п'яти років життя.

Учені так само відтворили своєрідну модель, що відображає тривалість життя простого австралійця, в методиці використовувалися і опитування жителів Австралії, враховувалося і час, проведений перед телевізором. Однак у цієї теорії відразу ж виникли і противники. Ряд відомих австралійських вчених і лікарів, висловили думку про перебільшенні шкоди вихідного від перегляду телепередач.

Єдине з чим погодилися опоненти так це з порушенням здорового способу життя людини, який більшу частину свого часу проводить на дивані перед телевізором. Адже в більшості своїй такі люди мало рухаються, часто переїдають, можуть курити і пити прямо перед екраном телевізора. А ось це і є ті негативні чинники, які реально скорочують життя. Тому єдиним і самим вірним радою вчених виявилися банально прості правила, фізична активність, свіже повітря і здорова їжа. А так само гармонія в сімейному житті, тоді й не доведеться дні і ночі безперервно пропадати перед блакитним екраном.

Склеральные лінзи допоможуть тим, хто не виносить звичайні

Люди, які не можуть носити звичайні контактні лінзи, можуть спробувати лінзи більшого розміру, які безперервно зволожують очі фізіологічним розчином. Склеральные лінзи — це вид газопроникних контактних лінз, які набагато більше, ніж традиційні контактні лінзи малого діаметра.

«Склеральные лінзи забезпечують найкращий зір і комфорт, ніж газопроникні контактні лінзи малого діаметру», — говорить Мелісса Барнетт, спеціаліст по корекції зору і співавтор дослідження. — «Останні три роки ми змогли допомогти пацієнтам, які раніше не могли бачити або працювати з іншими типами контактних лінз або окулярів, особливо тим, у кого були порушення рогівки або таке серйозне захворювання, як синдром сухого ока».

Дослідники вивчили історії хвороби 63 пацієнтів, які користувалися склеральными лінзами з жовтня 2009 по березень 2011 року. Вони оцінювали ряд факторів, в тому числі демографічні дані, діагноз, попередній досвід носіння контактних лінз, хірургічні втручання, досвід носіння склеральных лінз і причини, за якими пацієнти припиняли ними користуватися.

Більшість пацієнтів, які приймали участь у дослідженні, включаючи пацієнтів зі шрамами на рогівці, які зазвичай не можуть носити контактні лінзи, відзначили, що склеральные лінзи зручні у використанні і покращують гостроту зору.

Вчені рекомендують склеральные лінзи пацієнтам з широким спектром захворювань, включаючи синдром сухого ока, первинної та вторинної эктазией рогівки, після пересадки рогівки, зі шрамами рогівки, дистрофією або дегенерацією рогівки.

Розвінчаний міф про особливу користь біопродуктів

Вчені прийшли до висновку, що продукти з приставкою «біо», які довгий час вважалися дуже корисними, насправді несуть людському організму не більше користі, ніж звичайні овочі та фрукти. Виникає резонне питання, навіщо переплачувати за так зване «здорове харчування», коли воно таким не є?

У процесі дослідження фахівцям вдалося з'ясувати, що вміст вітамінів та мінеральних речовин в звичайних і біопродукти приблизно однакова, різниця полягає лише в рівні пестицидів: в органічних продуктах їх 7 відсотків, в той час, як в інших овочах і фруктах близько 33.

Як бачимо з результатів дослідження, незважаючи на етикетки і запевнення виробників про нульовому показнику, в біопродукти все ж є хімікати. Даний факт підтверджують навіть представники Грінпіс.

Які товари купувати в роздрібній мережі, кожен споживач вирішує самостійно, але він повинен знати реальну інформацію про «біо» продуктах, щоб мати можливість зробити свідомий вибір.

Мобільні телефони та планшетника провокують безсоння

Американські дослідники заявляють про те, що використання мобільних телефонів та планшетників пізно ввечері може призвести до серйозних порушень сну.

Небезпека полягає в тому, що в даних пристроях існує задня підсвітка, яка уповільнює процес вироблення мелатоніну в організмі людини.

Мелатонін – речовина, що регулює потреба людського організму в сні: коли настає темрява, мелатонін подає сигнал в мозок про наближення часу для відпочинку.

Планшетники і мобільні телефони впливають на людину короткохвильовим світлом, який уповільнює природні процеси. Щоб уникнути негативних наслідків, фахівці радять не користуватися приладами із заднім підсвічуванням протягом двох годин перед сном.

Люди, які перед сном люблять почитати електронну книгу з допомогою планшетника або захоплюються іграми на мобільному телефоні, повинні знати, що регулярність таких занять у вечірній час може спровокувати не тільки безсоння, але і такі небезпечні захворювання, як діабет другого типу і рак грудей, також існує небезпека ожиріння.

Накачати м'язи можна без фізичних навантажень

Сенсаційне відкриття австралійських учених здатна здійснити переворот в сучасній медицині: фахівці, які довгий час працювали над проблемою нарощування м'язів, прийшли до висновку, що їх можна отримати без систематичного відвідування спортивного залу і серйозних фізичних навантажень.

Вчені виявили білок, який стимулює ріст м'язів. В якості досвідченого матеріалу австралійці використовували лабораторних мишей. Штучне блокування білка Grb10 на ранній стадії, поки гризуни ще не народилися, призводило до того, що нові особини з'являлися на світ сильними і здоровими, їх м'язова маса була набагато об'ємніше, ніж у родичів, з якими не працювали фахівці.

Якщо інформація австралійських лікарів підтвердиться і новий білок буде також ефективно діяти на людей, як на гризунів, з'явиться можливість ефективно боротися з дистрофією, запаленням м'язових тканин і діабетом другого типу.

Поки що в процесі дослідження не зафіксовано будь-яких побічних дій білка. Разом з тим, медики стверджують, що навіть за умови можливості нарощування м'язів відмовлятися від фізичних навантажень не варто, адже рух - основа нашого здоров'я.

Яндекс.Метрика