Виспались в суботу — важче встати в понеділок

Американські дослідники розвіяли міф, ніби тривалий сон у вихідні дні може компенсувати недосипання протягом трудового тижня. Більш того, як стверджують вчені, люди, які в суботу сплять довше звичайного, потім не висипаються протягом тижня. Особливо важко їй вставати вранці в понеділок.

Фахівець з медицини сну з Техаського університету південно-західного медичного центру в Далласі доктор Грегорі Картер каже, що у людини є добові, або циркадні, цикли, які керують внутрішніми годинами організму.

Люди можуть перевести стрілки своїх циркадних годин на 1 годину, поспавши на 1 годину довше у довгоочікувані вихідні, але проблема в тому, що після тривалого сну у вихідні дні циркадні годинники мозку можуть «відстати» аж до двох 2 годин. У результаті людині важко заснути у неділю в звичний час, і ще важче прокинутися вранці в понеділок.

«Щоб підтримувати наші внутрішні біологічні годинники в справному стані, нам потрібно вкладатися спати за 8 годин до нашого часу підйому вранці», — заявив дослідник у своєму виступі. — «Занадто багато з нас лягають спати пізніше в п'ятницю і суботу й відсипаються вранці в суботу і в неділю. Такий спосіб життя в поєднанні з іншими поведінковими факторами, що порушують сон, які можуть включати в себе споживання алкоголю або перевірку електронної пошти безпосередньо перед сном, робить хворобливим наше пробудження в понеділок».

Картер запевняє, що набагато ефективніше лягти спати раніше, ніж встати пізніше.

Домашня робота рятує жінок від раку молочної залози

Щорічно у світі зростає захворюваність на рак молочної залози, між тим, цього недугу можна протистояти, для цього необхідно просто бути акуратною господинею і регулярно наводити порядок в будинку або квартирі...

Вчені провели дослідження, в ході якого було обстежено 8 тисяч жінок, що страждають від раку молочної залози. Спостерігали медики і за представницями прекрасної статі, які уникли появи пухлини.

Аналіз ситуації показав, частіше від інших схильні до небезпечного захворювання дами, в житті яких абсолютно відсутні фізичні навантаження. Дане дослідження дозволило фахівцям зробити висновок активний спосіб життя знижує ймовірність утворення ракових клітин у молочних залозах.

Між тим, в якості профілактики можна використовувати не тільки тренажери спортивних залів, але і звичайні для кожної господині предмети – статеву ганчірку, пилосос та інші атрибути, призначені для прибирання житла.

Медики з усією відповідальністю заявляють, відводячи 2, 5 години на тиждень прибирання квартири або будинку, представниці прекрасної статі проводять чудову профілактику онкології.

Чому антидепресанти діють на людей по-різному

Хоча на ринку пропонується багато антидепресантів, включаючи лідер продажів Prozac, широко визнано, що багато антидепресанти працюють тільки у половини пацієнтів, і нетривалий час, і фармвиробники знаходяться в постійному пошуку нового покоління препаратів.

Британські вчені виявили біологічні маркери в крові, які повинні допомогти лікарям підбирати найбільш ефективне лікування депресії індивідуально для кожного пацієнта.

Мета цього невеличкого, але перспективного дослідження полягала в тому, щоб покінчити з методом «проб і помилок» при призначенні антидепресантів, який часто є єдиним способом знайти найбільш ефективне лікування для пацієнтів з депресією.

Дослідники з Інституту психіатрії Королівського коледжу в Лондоні виявили, що високий рівень маркерів запалення у крові — це частина механізму, який призводить до депресії, особливо до її певним формам, які погано реагують на низькі дози антидепресантів, а також на м'які препарати.

Протягом восьми тижнів дослідники спостерігали за пацієнтами, які отримували лікування антидепресантами. Було помічено, що не ставало краще тим пацієнтам, які мали значно більш високий рівень маркерів запалення перед початком лікування. «Якщо пацієнт має високий рівень маркерів запалення, можна відразу починати з більш інтенсивної програми лікування», — вважають дослідники.

Депресія — зростаюча проблема. Вона зачіпає близько 20% людей в якийсь момент їх життя. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прогнозує, що до 2020 року депресія по своїй поширеності буде конкурувати з хворобами серця.

Електронні сигарети теж небезпечні для здоров'я

Піддаючись впливу рекламістів, багато курці переконані в тому, що використовуючи електронні сигарети, вони захищають свій організм від небезпеки, яку несе нікотин.

Між тим, представники афінського університету стверджують, що подібні предмети шкодять здоров'ю не менше традиційних сигарет, оскільки значно ускладнюють дихання і пошкоджують легені.

Приблизно до такого ж висновку прийшли і представники Європейської респіраторної асоціації. Вчені переконані, що вплив електронних сигарет на здоров'я курців дуже мало вивчено, щоб почивати на лаврах і відчувати себе абсолютно спокійно.

На сьогоднішній день єдиним вірним способом позбутися від небезпечних наслідків нікотину є повна відмова від куріння, тільки він гарантує людині нормальну роботу легенів.

Разом з тим, необхідно також стежити за тим, щоб не стати пасивним курцем, так як такий вплив тютюну на організм людини несе не меншу, а іноді навіть більшу небезпеку, ніж самостійне куріння.

Годуйте чоловіків шоколадом, він запобігає інсульт!

Шоколад допомагає чоловікам уникнути інсульту, до такого сенсаційного висновку дійшли в процесі дослідження шведські вчені. Всього одна невелика шоколадка в тиждень на 17 відсотків знижує ризик інсульту.

Вчені зі шведського Королівського інституту протягом десяти років проводили масштабне дослідження, спостерігаючи за найбільш схильною до ризику серцево-судинних захворювань аудиторією – чоловіками від 49 до 75 років. Медики працювали з 37 тисячами представників сильної половини людства, за час дослідження у 2 тисяч відбулися інсульти.

В процесі масштабного заходу вдалося виявити зв'язок вживання шоколаду з випадками небезпечного захворювання, зокрема, результати показали, що чоловіки, які відносилися до ласощів негативно, частіше потрапляли на лікарняне ліжко.

Секрет благотворного впливу шоколаду на організм чоловіки полягає у великому вмісті флавонідів – біологічно активних речовин рослинного походження, які перешкоджають руйнуванню клітин, роблять мембрани більш еластичними та міцними.

Якщо вибирати між темним і світлим шоколадом, краще віддати перевагу чорному ласощів, в ньому концентрація корисних речовин набагато вище.

Десять хвилин тренування - вдале рішення для ледачих

Прокрастинаторы*, надзвичайно зайняті люди і ті, кому швидко надоїдає рутина фізичних тренувань, можуть спокуситися на 10-хвилинне тренування.

Експерти кажуть, що ці короткі сплески активності компенсують свою нетривалість підвищеною інтенсивністю.

«За 10 хвилин можна отримати гарне тренування, достатню для запуску метаболічних змін в організмі», — стверджує автор дослідження Ліз Непорент і інструктор по фітнесу Джессіка Сміт. — «Це допоможе вам схуднути, зменшити стрес і в цілому нагородить вас усіма перевагами фізичних вправ».

Американський коледж спортивної медицини (АКСМ) рекомендує більшості дорослих займатися вправами помірної інтенсивності щотижня у загальній складності не менше 150 хвилин.

Але прийнятні також регулярні інтенсивні заняття, тривалістю, щонайменше, 10 хвилин. Щоб скористатися цими 10 хвилинами з максимальною користю, Непорент і Сміт рекомендують комплекс кардіо-і силових вправ.

Карл Фостер, професор Університету Вісконсіна, вважає, що для молодих і здорових переваги тренувань високої інтенсивності унікальні. У той час як для середнього та похилого віку (близько 45 років для чоловіків і 55 років для жінок) такі заняття небезпечні.

«Людям, які проявляють помірну активність на регулярній основі, серцеві напади не страшні», — сказав Фостер. — «Але для людей середнього віку і літніх тренування високої інтенсивності може виявитися пасткою, яка веде до проблем зі здоров'ям».

* Прокрастинаторы - люди постійно відкладають "на потім" всі неприємні справи і думки.

Яндекс.Метрика