25 хвилин щоденної медитації знімають зовнішні прояви стресу

Американські вчені переконані: медитації надає надзвичайно корисний вплив на організм людини. Було встановлено, що лише 25 хвилин щоденних занять здатні подолати зовнішні прояви стресу.

В експерименті взяли участь 66 осіб у віці від 18 до 35 років. У першій групі добровольці протягом трьох днів медитували з застосуванням різних дихальних методик, а у другій стільки ж днів вивчали поезію.

Потім добровольці були обстежені на предмет визначення рівня стресу. В якості контрольного заняття пропонувалося виступити з доповіддю або ж у присутності наукової комісії вирішити складне рівняння. У ході експерименту у його учасників вимірювали рівень кортизолу – гормону стресу. Незважаючи на те, що учасники першої групи за їх словами відчували себе дуже спокійно, рівень кортизолу у них був все ж досить високим. Можливо, причина в тому, що вчені набрали занадто маленькі групи. Як би те ні було, заняття йогою позитивно впливають на роботу організму в цілому.

Медики застерігають вживати більше однієї склянки соку на день

Учені з Великобританії звернулися до населення із закликом різко скоротити кількість щодня вживаного соку. Дозволений лікарями обсяг – один стакан в день. Причина цього полягає у великому відсотку вмісту цукру у фруктових напоях.

Було встановлено, що діти у віці 11-19 років трохи більше ніж на сорок відсотків споживають цукру більше, ніж це прийнятно. Відомо, що основними джерелами одержуваного дітьми цукру є соки, газовані напої, торти і печиво.

Все це, на думку фахівців, загрожує розвитком діабету, захворювань серця і судин, виникненням ожиріння.

Багатьма фруктові соки розглядаються як одна із складових здорового харчування, однак, пити їх потрібно дозовано. Також вчені закликають компанії-виробників вказувати на етикетці соків, кількість вхідного в них ложок цукру.

Вчені пояснили, чому людина під час їжі не кусає свою мову

Секрет, який цікавить і малюків, і дорослих, виявляється, криється в нейронах мозку, які координують рух щелепи і мови. Вчені розповіли, що можна цілком усвідомлено контролювати процес жування. Якщо ж цього не відбувається, то контролюючу функцію на себе беруть взаємопов'язані між собою мозкові нейрони. Процес жування – складна, злагоджена робота щелепи і мови. Мова, маючи їжу між зубами, в процесі жування прибирає її.

Довгий час вчені не могли зрозуміти, які саме нейрони контролюють рухи щелепи і мови. Для з'ясування цього були проведені спеціальні лабораторні дослідження, в ході яких використовувався особливий тип сказу у лабораторних мишей, що дозволив простежити активацію мозкових нейронів під час пережовування гризунами їжі.

У результаті з'ясувалась складна схема взаємодії різних нейронів, частина яких відповідала за відкривання щелепи, інша – за висунення мови. Інша група нейронів відповідала відповідно за прямо протилежні дії. А спеціальні премоторные нейрони дозволяють контролювати злагоджену одночасну роботу багатьох м'язів.

Лікарі розповіли, чому в спеку потрібно їсти кавун

Кавун визнаний одним з найбільш живильних продуктів. Завдяки наявності в ягоді амінокислоти цитруллины, перетворюється нирками у аргінін, кавун перешкоджає накопиченню жиру, допомагаючи тим самим скинути непотрібні кілограми.

Крім того, кавун містить велику кількість вітаміну А, який відіграє велику роль у виробленні пігменту у сітківці. Цей вітамін допомагає зберегти молодість шкіри, кісткової та м'яких тканин, слизових, зубів.

Містяться в кавуні органічні пігменти сприяють поліпшенню роботи серця. Ягода не дає накопичуватися холестерину, знижує кров'яний тиск і температуру тіла. Саме завдяки цій властивості, лікарі настійно рекомендують вживати кавун у спеку: він захищає від теплового удару, стимулюючи потовиділення, сприяє загальному охолодженню тіла людини.

Вчені: привабливі люди хворіють значно рідше

Вченими було доведено, що привабливі люди значно рідше мають захворювання серця і ендокринної системи. Судячи з усього, красиві люди приділяють своєму здоров'ю більше уваги, регулярно проходять планові медичні огляди.

Це припущення підтвердило експериментальне дослідження, в якому взяли участь 15 тис. добровольців з різною зовнішністю. При анкетуванні враховувалися підлогу випробовуваних, їх вік, різні соціальні фактори.

З'ясувалося, що люди, які вважали себе непривабливими, значно частіше були схильні до різних соматичних захворювань. На думку психологів, моральний настрій людини значною мірою визначає його фізичний стан. Як правило, депресивний настрій провокує дисбаланс в роботі різних систем і органів. Більш того, впевнені в собі люди приділяють своєму тілу значна увага, що і визначає стан їх здоров'я.

Ліворукість залежить від часу народження дитини

Вчені встановили, що хлопчики, що з'явилися на світ взимку, значно частіше виявляються лівшами, ніж ті, які народилися влітку. Австрійськими вченими було обстежено 13 тис. дорослих. З'ясувалося, що 8, 8% чоловіків і 7, 5% жінок – лівші. Що цікаво: 8, 2% лівшів народилися в період з лютого по жовтень, 10, 5% – з листопада по січень. Є припущення, що сезонність народження лівшів пов'язано з рівнем визначають ліворукість гормонів. Вчені заявляють, що на виникнення левшества впливає високий рівень тестостерону. Чим довше діти, тим вище рівень цього гормону. Іншими словами, діти, що перебувають в утробі матері в зимовий період, отримують більше тестостерону.

Дана пропозиція пояснює народження тільки хлопчиків-лівшів. Хоча не виключено, що гормон підвищується і при виношуванні дівчаток. Вчені заявляють, що тестостерон здатний гальмувати розвиток лівої півкулі головного мозку, яке є основним для правшів.

Вчені: діти з одностатевих сімей виростають більш здоровими

Австралійські вчені прийшли до цікавих висновків: виявляється, діти, воспитывающиеся в одностатевих сім'ях, мають не тільки більш міцне здоров'я, але і більш тісний контакт з батьками, чим діти, що ростуть в традиційних сім'ях. Проте фахівці попереджають про наявність зворотного боку медалі: понад 70% таких дітей в майбутньому стикаються з нерозумінням суспільства.

Такі результати були отримані в ході опитування 300 одностатевих пар і їх дітей. У більшості випадків це були лесбійські пари, решта – гомосексуальні. У порівнянні з дітьми з традиційних сімей, діти однополвых батьків на 6% мали міцне здоров'я.

Вивчення поведінки та психічного стану дітей з таких сімей не виявило жодних відхилень. Можливо причина цього в тому, що одностатеві пари намагаються якомога сильніше підтримувати гармонійну атмосферу в домі, грамотно розподіляючи обов'язки.

Ліки, що знижують холестерин, ефективні для боротьби з раком грудей

Дослідниками було встановлено, що статини (речовини, що знижують рівень холестерину в крові) можуть надавати профілактичний дії раку грудей.

Учені протягом 14 років вивчали можливий зв'язок цих двох захворювань на прикладі 1 млн осіб. Аналогічні висновки дозволили зробити лабораторними експериментами в гризунами. У мишей з низькою концентрацією холестерину рідше розвивався рак. До речі, саме з цієї причини у повних людей, що мають високий рівень холестерину, часто виявляють онкологічні захворювання.

У ході дослідження було обстежено понад 6 млн жінок, у 530 них був високий холестерин і одночасно виявлений рак грудей. Було встановлено, що підвищений холестерин більш ніж у півтора рази підвищує ризик розвитку раку грудей. Зараз завдання вчених – з'ясувати допомагають вирішенню даної проблеми статини.

У разі якщо дослідження увінчаються успіхом, вчені отримають досить дешевий і ефективний спосіб боротьби з раком грудей.

Яндекс.Метрика