Вода з-під крана на 80% збільшує ризик алергії

Хлор, що міститься у трубопровідної воді, має тісний зв'язок з виникненням харчової та екологічної алергії, з'ясували вчені з Американського коледжу імунології. У новому дослідженні, проведеному за участю понад 2 тис. людей, вони встановили, що головним джерелом негативних властивостей хлору є такий його компонент, як дихлорфенол – натрієва сіль, провокує в організмі побічні реакції на ті чи інші запахи і продукти харчування. До числа останніх відносяться коров'яче молоко, пшениця, соя, яйця, гірчиця, селера, ківі та інші фрукти і овочі.

Головна небезпека цих видів алергії полягає в їх здатності раптово приймати важку форму, що представляє серйозну загрозу не тільки для здоров'я, але і життя людини. Яскравими прикладами наслідків цього служать анафілаксія, екземи, сверблячі висипи.

Найчастіше в людський організм дихлорфенол потрапляє з хлору, вживається разом з необробленою водою – не кип'яченою, або не очищеної спеціальними фільтрами. Однак фахівці відзначають, що шкідливий компонент так само може входити до складу деяких побутових і косметичних засобів, серед яких деякі губні помади, зубні пасти, мило та інші хімічні засоби.

За даними дослідження, ризик обох видів захворювання у людей, що регулярно п'ють неочищену воду, становить близько 80%. Про це стало відомо завдяки обстеженню 2211 дорослих американців, протягом тривалого часу вживали воду з-під крана і користувалися потенційно небезпечними засобами, тобто тими, в яких міг бути присутнім дихлорфенол. Виявилося, що 411 з них мали харчову алергію, в той час як у 1016 осіб були зафіксовані інші види алергії.

«Останнім часом кількість людей з цими хворобами стрімко збільшується у всьому світі. Причина цього - розширення сфери застосування діхлорфенола. Ми не можемо прибрати з прилавком магазинів продукцію, при виготовленні якої він застосовується, але нам обов'язково варто більш обережно ставитися до неї і не забувати про те, що пити воду з-під крана нерозсудливо і небезпечно», - йдеться в доповіді про дослідження.

Ботулізм - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ботулізм являє собою захворювання, яке викликається вживанням продуктів, що містять токсин. Дане захворювання характеризується парезами, а також паралічем м'язової тканини. Ботулізм вважається масовим захворюванням. Зазвичай ним заражаються відразу всі члени сім'ї, які вживають їжу за одним столом.

Ботулізм - причини

Єдиною причиною даного захворювання можна сміливо вважати спорообразующую, грамположительную бактерію, яка має підвищену рухливість. Даний вид бактерій здатний виробляти далеко не один або два типу токсинів. Насправді виділяється аж сім типів токсинів, куди входять А, В, Е, а також деякі інші. Якщо говорити безпосередньо про токсини А і В, то варто відзначити, що саме вони є найбільш небезпечними для організму людини. Вони можуть легко протистояти травних ферментів, що виробляються шлунково-кишковим трактом людини. Ці види отруйних речовин проникають в організм людини разом з їжею, при цьому вони не дають можливості виділятися ацетилхоліну, зосереджений у периферичних нервових закінченнях.

Ботулізм - симптоми

У більшої частини людей ботулізм починається з нудоти, блювоти, рідкого стільця. До найбільш частих ранніх симптомів захворювання можна віднести розлад зору: двоїння предмета, виникнення «туману» і «сітки» перед очима, неможливість читання. При більш детальному огляді, можна помітити розширення зіниць, опущення повік, а також неможливість рухати очними яблуками. Одночасно з цим у хворого на ботулізм виникає велика спрага, постійна сухість у роті, їжа виливається через ніс і деякі інші симптоми. Що стосується температури тіла, то вона може спостерігатися, як звичайна, так і трохи підвищена від 37 до 38 градусів. При таких ознаках вкрай рекомендується звернутися до лікаря, так як подібні симптоми вже сигналізують про загрозу життю. Якщо не звернутися вчасно до лікаря, то може з'явитися параліч дихальної мускулатури. Хворі часто починають відчувати нестачу повітря. В результаті хвороба може призвести до летального результату.

Ботулізм - діагностика

Діагноз ботулізму проводиться на підставі лабораторних досліджень. Досить велику роль у діагностиці захворювання відіграє факт групового захворювання у людей, які вживають одну і ту ж їжу, наприклад, в'ялену рибу, різні консерви, консервовані овочі, м'ясо, гриби. Лабораторна діагностика полягає в наступному: у хворого на ботулізм береться кров для досліджень, здійснюється промивання шлунка, випорожнення. Наявність ботулотоксину визначається, використовуючи біологічний метод.

Ботулізм - лікування

Кожна людина, запідозрений на ботулізм, підлягає негайній госпіталізації, щоб вчасно провести специфічну терапію. Вона допоможе попередити можливі важкі ускладнення. Безпосередньо до госпіталізації можна провести наступні нескладні процедури: промивання шлунка кип'яченою водою, а потім ще й двопроцентним розчином соди; дуже часте вживання води; внутрішньом'язове введення 2 мл 0, 05-процентного прозерину. Якщо виявляється гостра дихальна недостатність, то знадобитися проводити штучне дихання.

Щоб нейтралізувати ботулотоксину, використовуються лікувальні протиботулінічні сироватки. У разі, якщо тип токсину є невідомим, то вводиться сироватка відразу трьох типів: А, В, Тобто Якщо спостерігається важка форма захворювання, ліки на початку вводиться внутрішньовенно, а потім вже внутрішньом'язово. При розладі дихання, яке спостерігається після паралічу дихальних м'язів, приписується штучна вентиляція легенів. Щоб успішно боротися з гіпоксією, застосовується гіпербарична оксигенація.

Аденома простати - причини, симптоми, діагностика, лікування

У цій статті хотілося б поговорити про дуже поширене захворювання, про яке чув, напевно, кожен чоловік - це аденома передміхурової залози! Її назва походить від грецького слова Aden - залоза, так як вона має будову залозистої вихідної тканини. По-іншому її називають аденомою простати.

Вона являє доброякісну гіперплазію передміхурової залози, яка супроводжується утворенням в тканини даної залози невеликого вузлика, постійно збільшує свої розміри. Притому вузликів може бути кілька штук.

Постійне їх збільшення призводить до того, що здавлюється сечовипускальний канал, що проходить через передміхурову залозу і як наслідок настає утруднене сечовипускання. Ця доброякісна гіперплазія не має злоякісний перебіг і не поширюється на інші органи. Аденома простати найпоширеніше захворювання у чоловіків. Примітно, що після 50 років у кожного другого представника сильної статі виявляють аденому, а з віком кількість хворих зростає.

Аденома - причини

На жаль, причини розвитку даного захворювання залишаються нез'ясованими. Деякі фахівці вважають, що це інволюційні ознаки і зміни чоловічого клімаксу, проте ця теорія ще не доведена. Існує думка, що зміна співвідношення чоловічих і жіночих статевих гормонів, які відбуваються з віком, дають поштовх до виникнення аденоми, а так само, що у літніх людей простата більш чутлива до цих гормонів.

Відзначається спадкова схильність, тому, якщо в родині є випадки цього захворювання, то й ризик того, що у Вас розвинеться аденома, набагато вище, ніж у інших. Так само помічено, що вона частіше зустрічається у чоловіків негроїдної та європейської раси, ніж у азіатів, а так само у тих, хто має «сидячу роботу».

Багато хто будуть здивовані, але є фахівцями в цій області не виявлено зв'язок між виникненням аденоми передміхурової залози і вживанням алкоголю, курінням, якими - небудь супутніми захворюваннями, а так само з попередньою статевим життям даного пацієнта.

Аденома - симптоми

Як згадувалося, наявність аденоми простати завжди має від'ємне впливу на процес сечовипускання. Всі симптоми цього захворювання ділять на симптоми спорожнення і наповнення. До симптомів випорожнення відносять: слабкий струмінь сечі; переривчастий процес сечовипускання, відчуття неповного спорожнення сечового міхура; утруднення початку сечовипускання; необхідність сильного напруження м'язів черевної області при початку сечовипускання; наявність крапання після завершення сечовипускання.

Існує кілька симптомів наповнення. Це: імперативні, тобто - настійні чи зобов'язують позиви до спорожнення сечового міхура; прискорене сечовипускання і вдень і вночі, а так само імперативне нетримання сечі. Ці всі прояви аденоми пояснюються звуженням просвіту сечівника за його здавлення гиперплазированными вузликами простати. Її прояви носять хвилеподібний характер, так як бувають періоди ремісії та загострення, яке найчастіше викликається стресом, переохолодженням або надмірним вживанням алкоголю.

Аденома - лікування і профілактика

Сьогодні існує багато ефективних видів лікування аденоми простати. Вони включають в себе хірургічні операції і медикаментозне лікування. При виявленні перших симптомах використовують лікарські препарати, то є медикаментозне лікування. В аптеках представлений величезний вибір засобів, які можна умовно розділити на два типи: препарати, надає розслабляючу дію на м'язові волокна, які розташовані в простаті. Завдяки чому тиск на сечовипускальний канал зменшується, і струм сечі полегшується.

Ліки другого виду зменшують об'єм простати, що теж полегшує тиск. Однак необхідно пам'ятати, що будь-які препарати можна застосовувати суворо за призначенням лікаря! У разі якщо медикаментозного лікування при аденомі не достатньо, може знадобитися хірургічне втручання. Розрізняють кілька видів операцій: відкриті, де доступна стінка сечового міхура і операція без розрізу, виконувана за допомогою видеоэндоскопического обладнання.

Однак, всім відомо, що легше не допустити хворобу, ніж її вилікувати, тому, коротко згадаємо про профілактику аденоми. Хоча, дуже дієвих способів профілактики не існує, однак важливо правильно харчуватися, дотримуватися водно-питний режим, а також вести активний спосіб життя і не забувати літнім чоловікам періодично проходити обстеження в уролога! Міцного здоров'я!

Яндекс.Метрика