Вода з-під крана на 80% збільшує ризик алергії

Хлор, що міститься у трубопровідної воді, має тісний зв'язок з виникненням харчової та екологічної алергії, з'ясували вчені з Американського коледжу імунології. У новому дослідженні, проведеному за участю понад 2 тис. людей, вони встановили, що головним джерелом негативних властивостей хлору є такий його компонент, як дихлорфенол – натрієва сіль, провокує в організмі побічні реакції на ті чи інші запахи і продукти харчування. До числа останніх відносяться коров'яче молоко, пшениця, соя, яйця, гірчиця, селера, ківі та інші фрукти і овочі.

Головна небезпека цих видів алергії полягає в їх здатності раптово приймати важку форму, що представляє серйозну загрозу не тільки для здоров'я, але і життя людини. Яскравими прикладами наслідків цього служать анафілаксія, екземи, сверблячі висипи.

Найчастіше в людський організм дихлорфенол потрапляє з хлору, вживається разом з необробленою водою – не кип'яченою, або не очищеної спеціальними фільтрами. Однак фахівці відзначають, що шкідливий компонент так само може входити до складу деяких побутових і косметичних засобів, серед яких деякі губні помади, зубні пасти, мило та інші хімічні засоби.

За даними дослідження, ризик обох видів захворювання у людей, що регулярно п'ють неочищену воду, становить близько 80%. Про це стало відомо завдяки обстеженню 2211 дорослих американців, протягом тривалого часу вживали воду з-під крана і користувалися потенційно небезпечними засобами, тобто тими, в яких міг бути присутнім дихлорфенол. Виявилося, що 411 з них мали харчову алергію, в той час як у 1016 осіб були зафіксовані інші види алергії.

«Останнім часом кількість людей з цими хворобами стрімко збільшується у всьому світі. Причина цього - розширення сфери застосування діхлорфенола. Ми не можемо прибрати з прилавком магазинів продукцію, при виготовленні якої він застосовується, але нам обов'язково варто більш обережно ставитися до неї і не забувати про те, що пити воду з-під крана нерозсудливо і небезпечно», - йдеться в доповіді про дослідження.

Час смерті людини залежить від його біоритмів

Відомо, що життя людини багато в чому визначається набором його генів. Це стосується і біологічних ритмів. Вчені переконані, що багато в чому час смерті людини визначають його «біогодинник».

Була виявлена специфіка стилю життя «сов» і «жайворонків». Пік активність перших припадає на першу половину дня, друге – на нічний час. Порівняння активності генів і часу смерті людей показало, що «жайворонки», як правило, помирають в 11 годин ранку, а «сови» – в 6 вечора.

Імунна система організму - допоможи їй, щоб вона допомогла тобі!

Організм людини є найскладнішим і найбільш досконалим "механізмом", створеним самою природою. Неймовірна кількість складних процесів відбувається в ньому щомиті і збій будь-якого з них може призвести до різних хвороб (часом дуже серйозним) і навіть до смерті.

Врятувати від цього може тільки сильна здорова імунна система організму - вірний страж нашого здоров'я. Щодня наш організм піддається нападу "ворогів" - вірусів, бактерій і т. п., тому що в повітрі мешкає безліч шкідливих для людини мікроорганізмів. Імунна система є своєрідною "армією" на сторожі своєї "держави" - організму, яка має безліч "солдат" (лімфоцитів, фагоцитів, плазмоцитів). Як тільки в організм проникає вірус, імунна система дає команду до бою і вірні "бійці" починають люто знищувати "ворога". Насправді це складний процес, але для загального ознайомлення з роботою нашого імунітету такого прикладу достатньо.

Варто зауважити, що в людському організмі, крім зовнішніх ворогів, існують і свої власні. Так, наприклад, ракові клітини з'являються постійно, але здорова імунна система вчасно їх знищує. Здорова. А якщо вона сама не здорова?

На жаль, буває і так, що імунітет людини слабшає з яких-небудь причин. А причин буває багато. Так, наприклад, імунітет може дати збій, якщо вчасно не вилікувати інфекцію в організмі. Імунна система, природно, бореться з вірусом, її вірні бійці ведуть "бій за боєм" і якщо допомогу у вигляді лікування не настигне вчасно, то імунна система просто втомиться від боротьби і ослабне. Це дуже небезпечно, тому що ослаблена, вона може не зреагувати на "чужинця" в організмі.

Чужинцем, в свою чергу, може стати один з "своїх", наприклад лімфоцит. Один з них може "збунтуватися" від знемоги, а саме - почати швидко і безконтрольно ділитися. Так утворюється пухлина. Цей приклад наведено у такій простій формі для того, щоб ви могли уявити роботу імунної системи і небезпека її слабкості.

Зараз, коли життя стало комфортніше і зручніше, наш імунітет страждає ще більше. Тому провиною і погана екологія, неправильне харчування і стреси, і навіть сучасні засоби для наведення чистоти в будинку. Так, цьому не варто дивуватися, адже разом з їх різноманітністю у людей з'явилася можливість практично стерилізувати своє житло. Діти, які ростуть в стерильній чистоті, ризикують мати слабку імунну систему і, відповідно, здоров'я. Адже їй - імунній системі, як і всьому організму людини, потрібні тренування.

Це означає, що дитина повинна в розумних межах спілкуватися з природою і світом: погладити кішку, побігати босоніж, пограти в пісочниці і т. п. Що стосується стресів, то якщо мова йде про нормальні, якщо можна так висловитися, здорових стресах, які трапляються з кожним людиною майже кожен день ( наприклад, співбесіда, іспит, важлива подія), то вони не небезпечні для імунної системи і, найімовірніше, виявляться її "тренажерами".

А ось стрес-удар (горе, трагедія і навіть сильна образа) можуть послабити імунітет. Доказом тому служить статистика, яка показує, що люди, які перенесли подібний стрес, починають частіше і довго хворіти. Тут, знову ж таки, не прийняті вчасно заходи з лікування недуг можуть призвести до більш серйозних проблем зі здоров'ям. Ось чому часто хворіє людям варто проходити хороше обстеження або просто здавати кров на скринінгове імунологічне дослідження, яке покаже в якому стані знаходиться імунітет хворого. Адже часті застуди - це ще не ознака слабкого імунітету.

Якщо імунітет ослаблений, то лікарі призначать спеціальні препарати для його підвищення. Але його можна підвищити і за допомогою народних засобів. Треба відзначити, що зараз велика кількість наукових лабораторій, що створюють засоби для підвищення імунітету, звертаються за допомогою до матінки-природи, роблячи препарати на засадах активних компонентів певних рослин. Народна медицина, в свою чергу, має безліч відмінних рецептів з великим "стажем" - перевірених не одним поколінням людей.

Одним з найпоширеніших можна назвати найпростіший рецепт - кожен день протягом одного місяця з'їдати жменю (5-7) волоських горіхів. До речі, багато рецепти для підвищення імунітету містять у собі саме цей продукт.

Так, наприклад, інший дієвий рецепт складається з жмені волоських горіхів, чорного родзинок, кураги, чорносливу і двох лимонів, які треба подрібнити ( наприклад, через м'ясорубку пропустити), додати до них дві столові ложки натурального меду і розмішати. Їсти цю суміш треба вранці, на голодний шлунок, по одній - дві ложки.

Ось ще один хороший рецепт: півкілограма волоських горіхів потовкти, додати до них 300 грам меду ( натурального) і сто грамів соку алое. Все перемішати і "заправити" соком чотирьох лимонів і склянкою горілки. Настояти дану суміш доби в темному місці. Пити треба три рази в день по одній столовій ложці за 30 хвилин до їжі.

І, нарешті, добре всім відомий салат з буряка з часником і меленим волоським горіхом теж є відмінним способом підвищити імунітет. Не варто забувати про загартовуючих процедур, заняттях фізкультурою і взагалі активний спосіб життя і відпочинку, які стануть не тільки помічниками вашої імунної системи, але і стануть запорукою бадьорості і гарного настрою.

Готувати вдома небезпечно для серця

Дослідники з Чикаго з'ясували, що чим частіше люди готують тома, тим вище ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У тих же, чиє життя проходить не за плитою ймовірність появи таких хвороб скорочується на третину.

До такого висновку привів аналіз здоров'я 2700 жінок. Імовірно, даний феномен пояснюється тим, що вдома споживають набагато більше їжі, оскільки готують її самі. Вчені переконані, що стійка думка про необхідність приготування їжі виключно в домашніх умовах, нехтуючи вже готовими продуктами з магазину, потребує перегляду.

Знаєте, що відбувається з вами уві сні?

Що таке сон? Один з природних фізіологічних процесів людського організму, коли мозкова діяльність мінімальна, а реакція на навколишні подразники знижена. Сон багато в чому загадковий, таємниця сновидінь так до кінця і не розкрита. Проте ми цілком можемо дізнатися, що ж відбувається з нами, коли ми спимо і яка причина того, що відбувається.

Температурний режим

Під час сну з вечора до раннього ранку падає температура тіла людини в середньому на один градус. Причина – знижується величина швидкості обміну речовин. Але до моменту пробудження (приблизно за годину) тіло починає нагріватися, готуючись до періоду неспання.

Добовий режим коливань температури можливий тільки при стабільному розпорядку дня, коли сон регулярно змінюється неспанням. Зниженням температури тіла під час сну пояснюється нічний кутание і відчуття ознобу при дуже ранньому підйомі.

Рух очей

Такою дивовижною річчю, яка відбувається з людиною уві сні, можна назвати рух під закритими повіками очей сплячого. Якщо підняти повіки, стане видно, як швидко рухає людина очними яблуками. Проте відбувається рух тільки у фазі швидкого сну, під час найбільшої активності мозку. Вчені припускають, що в такий момент люди бачать сни.

Слух і нюх

Вважається, що уві сні людина може чути звуки. Згідно з останніми дослідженнями, шуми сприймаються не тільки гучні, здатні перервати сон, але і звичайна мова оскільки мозок не припиняє обробку інформації.

Дивовижні речі відбуваються з нюхом – воно просто відключається, якщо сон глибокий! Саме в цьому причина отруєння чадним газом у сні при пожежі, адже в безсонному стані неможливо не відчути запах гару.

Мозок не спить

Мозкова діяльність не припиняється навіть уві сні! На інтенсивну роботу мозок витрачає більшу частину всієї енергії організму, займаючись обробкою інформації, зібраної за день. Цілодобовою роботою органу пояснюються факти отримання у сні відповідей на багато питань, що не дають людині спокою вдень.

Експериментально була доведена така дивовижна річ, як швидке вирішення низки логічних завдань досліджуваними, які спали 12 годин на відміну від тих, хто спав менше або зовсім не спав.

Виділення рідин

У період сну виділення організмом вологи помітно знижується. Всім знайоме відчуття пересихання в роті в момент пробудження т. к. у сні слина не виділяється. Те ж відбувається і зі сльозами – сон уповільнює їх виділення. Вранці або після денної дрімоти з'являється бажання протерти очі.

М'язовий параліч

У фазі швидкого сну збуджений мозок демонструє дивовижні речі – такі яскраві сновидіння. В цей час м'язи сплячого абсолютно розслаблені, можна сказати, майже паралізовані. Якщо сон перервати в такий момент, людина не зможе навіть поворухнутись.

Незважаючи на майже повний параліч, за сигналом від мозку кілька разів за ніч м'язи входять в тонус для зміни пози і кращого постачання тканин киснем. Природа знайомих багатьом судомних скорочень м'язів під сні ученим поки не відома.

У сні відбувається безліч дивовижних речей, приміром, ерекції у чоловіків мають проблеми з потенцією, безпосередньо пов'язана з психогенною природою порушення, а хронічне недосипання може і зовсім перетворити людину на інваліда.

Яндекс.Метрика