Аденома простати - причини, симптоми, діагностика, лікування

У цій статті хотілося б поговорити про дуже поширене захворювання, про яке чув, напевно, кожен чоловік - це аденома передміхурової залози! Її назва походить від грецького слова Aden - залоза, так як вона має будову залозистої вихідної тканини. По-іншому її називають аденомою простати.

Вона являє доброякісну гіперплазію передміхурової залози, яка супроводжується утворенням в тканини даної залози невеликого вузлика, постійно збільшує свої розміри. Притому вузликів може бути кілька штук.

Постійне їх збільшення призводить до того, що здавлюється сечовипускальний канал, що проходить через передміхурову залозу і як наслідок настає утруднене сечовипускання. Ця доброякісна гіперплазія не має злоякісний перебіг і не поширюється на інші органи. Аденома простати найпоширеніше захворювання у чоловіків. Примітно, що після 50 років у кожного другого представника сильної статі виявляють аденому, а з віком кількість хворих зростає.

Аденома - причини

На жаль, причини розвитку даного захворювання залишаються нез'ясованими. Деякі фахівці вважають, що це інволюційні ознаки і зміни чоловічого клімаксу, проте ця теорія ще не доведена. Існує думка, що зміна співвідношення чоловічих і жіночих статевих гормонів, які відбуваються з віком, дають поштовх до виникнення аденоми, а так само, що у літніх людей простата більш чутлива до цих гормонів.

Відзначається спадкова схильність, тому, якщо в родині є випадки цього захворювання, то й ризик того, що у Вас розвинеться аденома, набагато вище, ніж у інших. Так само помічено, що вона частіше зустрічається у чоловіків негроїдної та європейської раси, ніж у азіатів, а так само у тих, хто має «сидячу роботу».

Багато хто будуть здивовані, але є фахівцями в цій області не виявлено зв'язок між виникненням аденоми передміхурової залози і вживанням алкоголю, курінням, якими - небудь супутніми захворюваннями, а так само з попередньою статевим життям даного пацієнта.

Аденома - симптоми

Як згадувалося, наявність аденоми простати завжди має від'ємне впливу на процес сечовипускання. Всі симптоми цього захворювання ділять на симптоми спорожнення і наповнення. До симптомів випорожнення відносять: слабкий струмінь сечі; переривчастий процес сечовипускання, відчуття неповного спорожнення сечового міхура; утруднення початку сечовипускання; необхідність сильного напруження м'язів черевної області при початку сечовипускання; наявність крапання після завершення сечовипускання.

Існує кілька симптомів наповнення. Це: імперативні, тобто - настійні чи зобов'язують позиви до спорожнення сечового міхура; прискорене сечовипускання і вдень і вночі, а так само імперативне нетримання сечі. Ці всі прояви аденоми пояснюються звуженням просвіту сечівника за його здавлення гиперплазированными вузликами простати. Її прояви носять хвилеподібний характер, так як бувають періоди ремісії та загострення, яке найчастіше викликається стресом, переохолодженням або надмірним вживанням алкоголю.

Аденома - лікування і профілактика

Сьогодні існує багато ефективних видів лікування аденоми простати. Вони включають в себе хірургічні операції і медикаментозне лікування. При виявленні перших симптомах використовують лікарські препарати, то є медикаментозне лікування. В аптеках представлений величезний вибір засобів, які можна умовно розділити на два типи: препарати, надає розслабляючу дію на м'язові волокна, які розташовані в простаті. Завдяки чому тиск на сечовипускальний канал зменшується, і струм сечі полегшується.

Ліки другого виду зменшують об'єм простати, що теж полегшує тиск. Однак необхідно пам'ятати, що будь-які препарати можна застосовувати суворо за призначенням лікаря! У разі якщо медикаментозного лікування при аденомі не достатньо, може знадобитися хірургічне втручання. Розрізняють кілька видів операцій: відкриті, де доступна стінка сечового міхура і операція без розрізу, виконувана за допомогою видеоэндоскопического обладнання.

Однак, всім відомо, що легше не допустити хворобу, ніж її вилікувати, тому, коротко згадаємо про профілактику аденоми. Хоча, дуже дієвих способів профілактики не існує, однак важливо правильно харчуватися, дотримуватися водно-питний режим, а також вести активний спосіб життя і не забувати літнім чоловікам періодично проходити обстеження в уролога! Міцного здоров'я!

Аднексит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Аднексит – це запалення придатків матки, зокрема маткових труб, зв'язок, яєчників. Розрізняють два види аднекситу: хронічний і гострий. Гостра форма аднекситу може ускладнюватися утворенням спайок. Спайки утворюються в малому тазі між маткою, трубою, яєчником, сечовим міхуром, петлями кишечника і сальником. Проникнення інфекції в яєчник викликає утворення гнійних порожнин. Хронічний аднексит іноді призводить до позаматкової вагітності, а також безпліддя. Систематичні загострення хронічної форми аднекситу призводять до сексуальних розладів, таких як болючість статевих контактів, а також зниження лібідо.

Аднексит - причини

Основна причина цього захворювання - це інфекція, викликана стрептококом, стафілококом, гонококом, хламідіями, энтерококком і т. д. Інфекція, як правило, проникає в яєчники і маткові труби з матки, піхви, або запалених органів черевної порожнини, наприклад, при апендициті. Також інфекція може проникати через кров. При проникненні інфекції в просвіт маткової труби, виникає запалення (сальпінгіт), при цьому в половині випадків, також інфікується яєчник, зв'язковий апарат маткової труби.

Аднексит - симптоми і діагностика

Перші симптоми аднекситу - болі в нижній частині живота і підвищення температури до рівня 38-40 градусів, нудота, озноб, гнійні виділення статевих шляхів, дизурії (порушення сечовипускання). Іноді симптоми гострої форми аднекситу висловлюються нечітко, все залежить від імунітету і збудника. Симптоми ж хронічного аднекситу можна охарактеризувати, як ниючі, тупі болі в нижній частині живота.

Болі посилюються після переохолодження, під час менструації, стресів. Спостерігається порушення менструального циклу, що проявляється виникненням тривалих кровотеч (менометроррагий). Може відбуватися подовження менструального циклу до 40 днів. Хронічна форма аднекситу відрізняється затяжним перебігом, з проявом загострень, спричинених повторним інфікуванням, ослабленням імунітету.

Захворювання діагностується при огляді гінекологом, ультразвуковому обстеженні придатків матки, аналізах крові та сечі, мазок каналу шийки матки і піхви. Найбільш інформативною формою діагностики можна вважати лапароскопію і пункцію придатків матки. Варто відзначити складність діагностики хронічного аднекситу, зважаючи на те, що періодичне посилення болю в тазової області зустрічається і у низки інших захворювань.

Аднексит - лікування і профілактика

В якості свідчень до гострого аднекситу, варто відзначити пастельний режим. При сильно вираженій симптоматиці застосовують знеболюючі засоби, протимікробні препарати групи фторхинолов, антибіотики широко дії, десенсибілізуючі та протизапальні засоби. Коли сталося усунення гострих запальних проявів хвороби, призначаються біостимулятори, фізіотерапія, зокрема: ультразвук, вібромасаж, електрофорез.

При хронічному аднекситі також застосовується фізіотерапія, плюс, бальнеологічне лікування – озокеритні, грязьові аплікації, гінекологічний масаж, вагінальні ванночки. Якщо загострення повторюється, необхідно виявити збудника і визначити чутливість до антибактеріальних засобів. Залежно від домінуючих проявів хронічної форми аднекситу, застосовуються десенсибілізуючі, знеболюючі, протизапальні препарати.

В якості профілактики аднекситу слід щодня міняти білизну, виготовлене з натуральних тканин. Не можна допускати попадання мильного розчину в піхві під час проведення водних процедур. Слід уникати переохолодження і перевтоми.

Анемія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Анемія – характеризується низьким вмістом гемоглобіну (червоних кров'яних тілець) в крові. Розрізняють залізодефіцитну, гемолітичну, серповидно-клітинну анемію. Железодефицитный вигляд, зазвичай розглядається як ознака ряду інших захворювань, або як тимчасовий стан, викликане, як правило, недоліком заліза в організмі.

Діти або дорослі, які харчуються за особливих дієт входять до групи ризику, так як їх організм не отримує достатньої кількості заліза. Іноді, хірургічне втручання, як то видалення частини шлунка, і як наслідок-порушення здатності всмоктування заліза, може стати причиною анемії. Гемолітична анемія характеризується швидким руйнуванням кров'яних клітин. При серповидно-клітинної анемії відбувається аномальна вироблення гемоглобіну.

Анемія - причини

Основна причина анемії – нестача вітаміну В12, заліза або фолієвої кислоти. Також анемія може бути викликана внутрішньою кровотечею (шлунково-кишковим), спровокованого прийомом ібупрофену, аспірину, раковим захворюванням, гемороєм. У свою чергу, шлунково-кишкова кровотеча може бути результатом іншого захворювання, зокрема, виразкової хвороби. Говорячи про причини анемії слід також зробити акцент на її періодичності. Приміром, такий період у жінок може бути пов'язаний з рясними менструальними виділеннями, як наслідок, надмірною втратою крові. У дітей, виникнення анемії, може бути пов'язано з зараженням кишечника глистами і іншими паразитами. Досить часто залізодефіцитна анемія зустрічається у вагітних жінок. Причина такого недокрів'я пов'язана зі зниженням норми споживання заліза в їжу.

Анемія - симптоми

Надмірно бліда шкіра, непритомність, слабкість, підвищена стомлюваність, прискорене серцебиття, задишка, свідчать про анемії. Не можна достовірно діагностувати анемію без проведення загального аналізу крові, так як перераховані вище ознаки, притаманне ряду інших захворювань. У випадку з анемією, викликаною дефіцитом фолієвої кислоти, можна спостерігати наступні симптоми: запалення слизової оболонки рота (стоматит), жовтизна шкіри, запалення язика, поколювання в ногах і руках.

Анемія - діагностика

Діагностику анемії можна розділити на загальну й вузькоспрямовану, що залежить від конкретного виду недокрів'я.

До загальної діагностики слід віднести:

- огляд лікарем;

- загальний аналіз крові для визначення: рівня гематокриту, гемоглобіну, ретикулоцитів, об'єму еритроцитів, кількості тромбоцитів, лейкоцитів.

Для діагностування залізодефіцитної анемії потрібно додатково визначити рівень заліза, насичених трансферинів, феритину та обвязывающей здібності ненасичених трансферинів. Біопсія кісткового мозку, як спосіб діагностики залізодефіцитної анемії проводиться у виняткових випадках. Фолієводефіцитна і В12-дефіцитна анемія, діагностуються відповідно виявленням рівня вітаміну В12 в крові і фолієвої кислоти в сироватці та еритроцитах.

Анемія - лікування і профілактика

Після того, як лікар встановить причину анемії і визначить стан хворого, прописується наступне лікування:

- при залізодефіцитній анемії призначаються препарати, що містять залізо;

- при анемії, викликаної низьким рівнем фолієвої кислоти або вітаміну В12, призначаються відповідні препарати;

- у випадку з анемією, викликаною зараженням кишечника паразитами і глистами, необхідно провести протипаразитарний лікування;

- вагітним призначаються препарати, що допомагають підтримувати нормальну добову норму фолієвої кислоти і заліза в організмі;

- у важких випадках, викликаних великою втратою крові, лікар може призначити екстрене переливання крові.

Для профілактики анемії, необхідно внести в свій раціон зелені овочі, салат, зелень, яблука, боби, цільнозерновий хліб, нежирне червоне м'ясо. Також варто обмежити вживання напоїв, що містять кофеїн – чай, кава, кола, так як кофеїн блокує всмоктування заліза.

Яндекс.Метрика