Акне (вугрі) - причини, симптоми, діагностика, лікування

Акне (вугрі) - це хвороба, яка пов'язана з тим, що на шкірі з'являються червоні вузлики, які називають «вугрі». Запалені вузлики дуже болючі, і можуть завдавати підліткам незручності, оскільки псується зовнішній вигляд шкіри.

Прояв статевого дозрівання і вугрової висипки відбувається майже в одне і теж час. Акне довго лікується, і навіть може бути схильною до рецидивів. Вугровий висип може з'являтися на обличчі, але в деяких випадках може з'явитися на шиї, руках, спині і грудях. Вона буває різних форм, і може по-різному проявлятися.

1. Чорні точки. До їх складу входять рогові лусочки, які ускладнюють доступ шкірного сала. Верхня частина пробки починає заповнюватися пилом і набуває бурий або темне забарвлення. Найчастіше областю появи вугрів є ніс, лоб і підборіддя, а також спина і груди.

2. Просянки - це вугри білого кольору. Вони являють собою точкові вузлики, які за розміром схожі з зернятком. Причиною їх виникнення є розтягнення залози і затримка сала. Вони знаходяться на вилицях і в області повік. Також вони можуть виникати як поодинці, так і групами.

3. Звичайні вугри (вульгарні) з'являються в результаті того, що постійно запалюються сальні залози. Зазвичай проявляються у підлітків в момент статевого дозрівання. Причиною погіршення шкірного покриву є погана гігієна, зловживання шкідливими продуктами харчування.

4. Пустульозні вугри - це вугри з гнійною шапкою, частіше червоного кольору. Можуть з'явитися в результаті того, що був пошкоджений епідерміс, і шкідливі речовини вийшли назовні. Видавлювання вугрів є основною причиною появи гнійників.

5. Флегмонозные вугри. Вони являють собою пухлину. Утворюються в результаті того, що відбувається ураження великої кількості сальних залоз. Флегмонозные вугри можуть зростатися і перетворюватися в нариви чи гнійники. На їх місці, при їх розтині, можуть утворюватися шрами.

6. Конглобатные вугри. Вони округлої форми. Це є найбільш небезпечною вугровою висипкою, яка вражає бічну частину щоки, шиї і спини. При даному захворюванні утворюються вузли, після загоєння яких залишається рубець.

7. Медикаментозні вугри. Причина їх появи полягає в алергії на застосовувані медичні препарати. Вони проявляються як червоні плями або гнійники.

Акне - лікування

Лікування акне дуже тривалий, і необхідна витримка. Воно спрямоване щоб усунути себорею, обмежити жирну, гостру і солодку їжу. При тяжкому перебігу акне призначаються антибіотики. Крім цього можна обтирати уражене місце двох-тривідсотковим розчином борної або саліцилової кислоти, кріотерапію та УФ-опромінення.

Камедоны видаляються, і розкриваються абсцедуючі акне. Може застосовуватися дезинкрустация, яка полягає у видаленні жирового стрижня вугра з допомогою вакууму або гальванізації.

Акне - профілактика

Профілактика акне (вугрів) полягає в тому щоб:

- дотримуватися здоровий спосіб життя (відмовитися від шкідливих звичок, прибувати на свіжому повітрі, повноцінно харчуватися);

- дотримуватися дієти (обмежити вживання смажених, солодких, пряних, жирних страв, також доведеться відмовитися від шоколаду і кави;

- регулювати роботу кишечника (запобігати запори).

- В раціоні більше використовувати сирі овочі, фрукти, кисломолочні продукти.

- споживати достатню кількість рідини (не менше двох літрів чистої питної води в добу);

- носити чиста натільна білизна з натуральних тканин;

- регулярно очищати, і уникати пересушування шкіри миючими гігієнічними засобами;

Не варто забувати про те, що видавлювання вугрів сприяє поширенню небезпечних мікроорганізмів та хвороба почне прогресувати. Акне потрібно лікувати під наглядом лікаря з використанням сучасних і високоефективних методик.

Аневризма - причини, симптоми, діагностика, лікування

Аневризма - це захворювання, що характеризується випинанням стінки артерії, внаслідок її розтягування або стоншування. Також зустрічається аневризма вен. Розрізняють чотири форми даного захворювання: аневризма аорти, судин головного мозку, серця, периферичних судин.

При інтракраніальних або церебральної аневризми головного мозку уражається одна з артерій мозку. Розрив аневризми даної форми призводить до мозкового або субарахноидальному крововиливу. Аневризму аорти прийнято також називати розшаруванням тканин аорти, викликаної затеканием крові. Прорив всіх трьох шарів аорти призводить до рясної втрати крові і, як правило, летального результату. Аневризма периферичних судин пов'язана з ураженням нижніх або верхніх кінцівок, сонної, вісцеральної артерій і так далі.

Аневризма серця виникає як ускладнення при інфаркті міокарда, травм та міокардитів. За часом розвитку, аневризми серця діляться на: підгострі, гострі і хронічні, за формою - мішкоподібні, грибоподібні, дифузні.

Аневризма - причини

Причини аневризми тісно пов'язані з її формою. Так до причин аневризми головного мозку прийнято відносити вроджені патології кровоносних судин, генетичні відхилення, такі як: полікістоз нирок, хвороба сполучних тканин, порушення кровообігу (артеріовенозний порок). З придбаних факторів, слід виділити травми голови, поранення, пухлина, атеросклероз, високий тиск, інфекції, захворювання судинної системи, куріння, відкладення холестерину на стінках судин. Багато з цих причин відносяться і до інших форм аневризми.

Аневризма аорти виникає внаслідок наступних этиопатогенетических факторів: атеросклероз, гіпертонічна хвороба, сифіліс, вроджені дефекти розвитку аорти, вогнищеві некрози при інфекційних захворюваннях, нервово-емоційне та фізичне перенапруження, травми черевної та грудної порожнини.

Основна причина аневризми серця – інфаркт міокарда. На місці рубцювання серцевої тканини, м'язова стінка стоншується і, як наслідок, втрачає здатність до скорочення. Під впливом крові, дана ділянка випинається назовні. Так утворюється аневризма. Дана форма аневризми виникає частіше усього в області міжшлуночкової перегородки. Також, часто уражається лівий шлуночок.
Аневризма периферичних судин виникає внаслідок травм, гіпертонії, ерозії судин, атеросклерозу і вроджених патологій.

Аневризма - симптоми

Симптоми будь-якої з форм аневризми пов'язані з появою почуття здавлювання і поколювання в області її виникнення. Такі відчуття є наслідком тиску аневризми на сусідні структури. Відчуття різкого болю характерно для вибуху аневризми. Часто, аневризми бувають безсимптомними. У медичній практиці, вони виявляються випадково при рентгенологічному або ультразвуковому обстеженні.

Аневризма - діагностика

Діагностика аневризми аорти складається з програми інструментального обстеження: дослідження показників ліпідного обміну, ЕКГ, реакція Вассермана, аортографія, рентгенологічне або ультразвукове обстеження.

Найбільш ефективним способом діагностики аневризми мозку залишається ангіографічне дослідження кровоносних судин.

Аневризма серця ідентифікується при проведенні ЕКГ, ЕХОКГ (ехокардіографія) та УЗД серця. Рентген грудної клітки, в даному випадку дозволить побачити аневризму, розташовану на передній стінці шлуночка (лівого).

Аневризма периферичних судин підтверджується ультразвукової доплерографиею, ангиографиею та комп'ютерної рентгенівської томографиею.

Аневризма - лікування і профілактика

Лікування аневризми периферичних судин передбачає хірургічне втручання, щоб уникнути її розриву, а також тромбоемболії.

Лікування аневризми серця передбачає строгий постільний режим. При початковій стадії аневризми, призначаються препарати, що знижують артеріальний тиск і перешкоджають виникненню аритмії. При прогресуючому розвитку серцевої аневризми, яка супроводжується серцевою недостатністю, показано хірургічне втручання.

Лікування аневризми аорти також залежить від ступеня її локалізації і небезпеки. Контролювати збільшення аневризми можна шляхом прийому препаратів, що знижують артеріальний тиск. У важких випадках показано відкрите або ендоваскулярне хірургічне втручання.

Визначення аневризми головного мозку, що вже саме по собі є показанням до її лікування. У випадку з цією формою, прийнятно виключно хірургічне лікування. При операції проводиться відключення від аневризми повідомлення з посудиною.

До профілактики будь-якої форми аневризми слід віднести дотримання простих правил:
- відмова від шкідливих звичок;
- фізична активність, правильне харчування;
- зниження до мінімуму психоемоційних навантажень;
- регулярне обстеження;
- розбірливість в статевих зв'язках.

Ангіна - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ангіна відноситься до гострих інфекційних захворювань стрептококової етіології. Ангіна характеризується проявами інтоксикації, запальними змінами в мигдалинах лімфатичних вузлах. Інфекція передається харчовим і повітряно-крапельним шляхом. Часто відбувається інфікування глотки і порожнини рота. У сучасній медичній практиці виділяють сім форм цього захворювання: фолікулярна, катаральна, фибринозная, лакунарна, флегмонозна, герпетична, гангренозна, змішана.

Ангіна - причини

У 80% випадків ангіна викликається бетагемолитическими стрептококами групи А. Також, її поява обумовлюється стафілококами. Іноді ці дві групи мікроорганізмів можуть об'єднуватися один з одним, прискорюючи процес інфікування. І стрептококи і стафілококи здатні рости, використовуючи для живлення тваринний білок. Але, варто зауважити, що не всі вчені схильні вважати, що саме ці групи мікроорганізмів відіграють основну роль в генезі ангіни. Незважаючи на це, загальноприйнятою є думка про стрептококової природи ангіни. Протиріччя виникли після проведення численних експериментів, в яких при інфікуванні однією і тією ж групою мікроорганізмів, виникали різні захворювання: скарлатина і ангіна. Джерела ангіни можуть бути пов'язані з гнійними захворюваннями носа і, відповідно, його придаткових пазух.

Ангіна - симптоми

Фолікулярна ангіна проявляється на ранній стадії підвищенням температури тіла до рівня 38-39 градусів. Після чого спостерігається сильний біль у горлі. Залежно від ступеня інтоксикації, відзначається головний біль, озноб, пропасниця, біль у попереку, слабкість. У дітей, також може спостерігатися блювання, пронос, затьмарення свідомості.

Катаральна ангіна розвивається вкрай швидко. Спочатку спостерігається сухість, першіння в горлі, а потім і біль при ковтанні. Мигдалики збільшені і покриті слизисто-гнійним ексудатом. Лакунарна ангіна протікає також як і фолікулярна, але більш важко. На мигдалинах з'являється жовтувато-білий наліт.

Найбільш рідко зустрічається флегмонозна ангіна. Вона проявляється гнійним розплавленням окремої ділянки мигдалини. Дивується, як правило, тільки одна мигдалина. Спостерігається її збільшення, як і збільшення регіонарних лімфовузлів, підвищується температура, і проявляються симптоми інтоксикації.

Герпетична ангіна зустрічається у дітей. Збудником цієї форми ангіни є вірус Коксакі. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, захворювання характеризується високою контагіозністю. Відразу ж після зараження, у хворого спостерігається лихоманка і підвищення температури до 38-40 градусів. Виникає біль у горлі, м'язовий і головний біль, пронос, блювота. На піднебінних дужках, в області язичка, м'якого піднебіння, видно невеликі бульбашки червоного кольору.

Виразково-некротична ангіна виникає при симбіозі спірохети порожнини рота і веретеноподібної палички. Дана ангіна проявляється змінами зевной поверхні однієї з мигдаликів у вигляді утворення виразки. При цьому температура залишається в нормі, але спостерігається збільшення лімфатичних вузлів у зоні ураження.

Ангіна - лікування і профілактика

Конкретне лікування пов'язано з виявленням типу мікроба, що викликав ангіну. При бактеріальних ангінах, для лікування використовуються протимікробні препарати і антибіотики. Ефективними залишаються препарати з групи пеніцилінів. До найбільш сучасним способам варто віднести використання локальних антисептиків, представлених на вітчизняному ринку таблетками, спреями, аерозолями. При лікуванні грибкових ангін, препарат та його дозування призначаються лікарем. Для лікування вірусних ангін використовують протизапальні препарати.

При наявності високої температури, лікар одночасно із загальним лікуванням, призначає прийом анальгетиків, таких як парацетамол, аспірин, анальгін.

Говорячи про профілактики ангіни неможливо не зачепити тему загартовування організму. Починати загартовування краще з поступового зниження температури води в душі. Також можна застосовувати повітряні ванни, заняття фізкультурою і спортом. Крім цього, важливо проводити місцеве загартовування слизової оболонки рота полоскання з поступовим зниженням температури води. Ефективна профілактика нерозривно пов'язана з попутним лікуванням різних захворювань носа і рота (хвороби ясен, карієс, гнійні ураження пазух носа тощо).

Яндекс.Метрика