Активні огрядні люди можуть бути здоровіше худих

Зазвичай лікарі людей з надлишковою масою тіла відносять до групи ризику щодо розвитку серцево-судинних і ракових захворювань. Однак це твердження було повністю спростовано вченими з іспанського університету Гранада, дослідження яких показали, що повнота ніяк не впливає на стан здоров'я.

У ході експерименту було виявлено, що у багатьох людей з надмірною вагою у нормі тиск, холестерин і немає ніяких передумов до розвитку цукрового діабету, тобто ризик передчасної смерті у них такий же, як і у решти.

Франциско Ортега, автор дослідження, поділився своїми враженнями: «Ожиріння вважали причиною багатьох хронічних захворювань, що ведуть до передчасного зношування організму і швидкої смерті. Експериментальним шляхом ми з'ясували, що у огрядних людей організм сам себе захищає від будь-яких метаболічних ускладнень».

В експерименті, який тривав протягом 1979-2003 років, взяло участь 43265 повних людей. Тих, у яких зайву вагу становив 46%, визнали повністю «метаболічно» здоровими. У 38% з цієї групи був ризик передчасної смерті набагато нижче, ніж у інших «товстунів» і людей з нормальною вагою.

«Наш експеримент служить першим доказом того, що здоров'ю огрядних людей ніяк не загрожують їх зайві кілограми. Вони повністю здорові і не схильні раніше встановленим ризиків», - говорить доктор Ортега.

Буде не зайвим відзначити, що досліджувані люди регулярно виконували фізичні вправи. Вченими було запропоновано тепер підганяти фізичне навантаження під відсоток жирової маси у пацієнта, щоб стимулювати його організм навіть не до зниження ваги, а більше – до метаболическому здоров'ю.

Автор дослідження зробив такі висновки: «Доктора в першу чергу повинні дбати про самопочуття людини, оскільки його худоба ще не говорить про те, що він здоровий».

Австралійські вчені успішно імплантували жінці біонічний очей

Сучасна апаратура здатна максимально полегшувати життя інвалідам. Сьогодні, завдяки винаходам вчених вони можуть відчувати себе повноцінними людьми, хоча ще недавно вважалося неможливим відновлювати втрачені органи почуттів.

Групи вчених з різних країн вже давно працюють над створенням оптимального пристрою, який дозволить втратили зір людям самостійно орієнтуватися в просторі і проводити візуальний аналіз навколишнього оточення. Такий пристрій фахівці назвали біонічним оком.

Діана Эшворз, 54-х річна австралійка, яка втратила зір в результаті важкої хвороби, стала першою пацієнткою – навесні цього року їй провели унікальну операцію по вживленню прототипу біонічного ока, який спроектувала і зазнала організація «Біонік Віжн Австралія».

Хоча результати ще далекі від ідеальних, сама Діана неймовірно рада, що знову може розрізняти навколишні предмети. Пацієнтка щиро подякувала лікарям за те диво, ту надію, що лікарі їй подарували.

Принцип штучної зорової системи дуже складний. Він базується на закріпленні за вухом випробуваного спеціального рецептора, підключеного до електродів. Пристрій відтворює штучні електричні імпульси, які надходять у відділ мозку, що відповідає за зір.

Крім того, вчені мають постійний зв'язок з пацієнтом, тому в будь-який момент можуть виправити або змінити алгоритм приладу з метою створення найбільш комфортного зображення.

За словами вчених, проект по відновленню зору потребує доопрацювання, тому впритул обговорюється наступний етап – розробка і впровадження у сферу офтальмології найбільш вдосконаленого пристрою, який буде давати чітке, повноцінне зображення.

Добавки з вітаміном D не покращують здоров'я серця

Незважаючи на численні дослідження, які доводять, що більш високий рівень вітаміну D в крові скорочує число серцевих нападів і смертей, нове дослідження показало — щоденне застосування добавок з вітаміном D не скорочує кількість ризиків серцево-судинних захворювань у літніх жінок.

Для нового випробування Адріан Вуд з університету Абердіна у Великобританії і його колеги розділили 305 жінок у віці за шістдесят на три групи. Щоранку протягом одного року одна група брала 400 МО вітаміну D, інша — 1000 МО, а третя — плацебо.

Дослідження проводилися з метою встановити зв'язок між рівнем вмісту вітаміну D в крові і здоров'ям серця.

Через рік після початку дослідження рівень холестерину, кров'яний тиск і рівень цукру в крові у жінок, які приймали вітамін D, були не нижче, ніж у тих, хто приймав таблетки плацебо. Протягом року рівень холестерину і кров'яний тиск змінювалися в залежності від сезону — але не від того, брали жінки вітамін D чи ні.

Дослідження не зайшло досить далеко або не мало достатню кількість випробовуваних, щоб визначити вплив вітаміну D на кількість серцевих нападів або смертей.

Інститут медицини рекомендує дорослим 600 МО вітаміну D на день, так як є переконливі докази користі сумісного застосування вітаміну D і кальцію для поліпшення здоров'я кісток. Але твердження, що вітамін D впливає на серцево-судинну систему, є хитким.

Деякі дослідники також вважають, що додаткові дози вітаміну D грають важливу роль в регулюванні рівня цукру в крові.
Харчовими джерелами вітаміну D є масло печінки тріски та інших риб, а також вітамінізовані соки і молочні продукти.

Сенсаційне відкриття американських учених: снами можна управляти

Американські вчені, які практикують у сфері неврології з Массачусетського технологічного інституту заявили про те, що сновидіннями цілком можна управляти. До такого висновку підштовхнули їх проведені над лабораторними щурами експерименти. Про сенсаційне відкриття повідомило наукове видання «Life Science».

Незважаючи на те, що експериментам піддавалися тільки піддослідні гризуни, нейробіологи впевнені – ці принципи цілком можуть спрацювати і на людях. Суть дослідження полягала в порівнянні механізмів пам'яті у щурів під сні і наяву.

Вчені з допомогою специфічних сигналів навчили дві групи гризунів знаходити в лабіринті їжу таким чином, що перша група рухалася в одному напрямку, а другий – в іншому. Під час експериментів на голові тварин фіксували спеціальні прилади, що фіксують нейронну активність мозку в період неспання і сновидіння.

Порівняння записів виявило те, що дві групи гризунів згадують у сні лабіринт і саме ту траєкторію руху, якою їх навчили. Таким чином, нейробіологи підтвердили раніше висунуту гіпотезу: зміст сновидінь можна змінювати, якщо навчитися впливати на механізми пам'яті.

Тепер дослідники збираються рушити далі і з'ясувати, чи допоможе їм це відкриття маніпулювати сновидіннями, блокуючи їх або змінюючи на свій розсуд.

Надлишок солодкого не живить, а руйнує мозок

Журнал Journal of alzheimer's Disease опублікував результати декількох досліджень, які показують, що надлишок солодощів робить негативний вплив не тільки на вашу фігуру, але й на мозок.

Раніше завжди вважалося, що цукор «живить мозок. Однак поглиблені дослідження показали, що при великому споживанні цукру і цукровмісних продуктів, відбувається втрата здатності до її переробки, використання і засвоюваності. Цей механізм схожий на ситуацію з переробкою цукру, яка трапляється у людей, хворих на діабет другого типу.

Люди, які знаходяться у віці від сімдесяти років і старше, при споживанні вуглеводів вище норми, в 4 рази ризикують розвитком у себе розумових розладів. Ті люди, які віддають перевагу споживанню білкової і жирної їжі, майже не мають шансів на розвиток подібних хвороб.

Було виявлено, що піддослідні, які споживали у своєму меню більшу кількість вуглеводів, у 1, 5 рази частіше відчували зниження розумових здібностей. Помірна кількість споживання цукру не страшно, але його надлишок в організмі призводить до помірних когнітивних порушень.

Це дослідження проходило в Mayo Clinic під керівництвом дослідника Росбада Робердса, який описуючи отримані результати підкреслив всю важливість правильно збалансованої дієти, так як кожен з інгредієнтів вашого харчування відіграє важливу роль у життєдіяльності вашого організму.

Курці втрачають свій зір

Куріння є загальновідомим чинником ризику виникнення широкого спектру захворювань. Тепер вчені мають докази того, що курці більше схильні до ризику розвитку вікової катаракти, яка найчастіше веде до втрати зору і сліпоти.

Нові відомості отримані в результаті мета-аналізу, проведеного китайськими дослідниками з Інституту офтальмології.

Команда дослідників проаналізувала результати 20 досліджень, які проводилися в Австралії, Африці, Азії, Північній Америці і Європі, порівняла поширеність вікової катаракти серед людей, які колись були схильні до куріння, і серед тих, хто ніколи не захоплювався сигаретами.

Аналіз результатів показав, що кожна людина, коли-небудь курив, мав більше шансів дістати катаракту з віком, причому ризик захворюваності був більш високий у тих, хто продовжував курити. Учені встановили позитивний зв'язок між курінням і розвитком двох типів катаракти: ядерної катаракти (помутніння центрального ядра кришталика) і субкапсулярній катаракти (помутніння задньої капсули кришталика). Ніякого зв'язку між курінням і кортикальної катаракту (помутніння кори кришталика) вчені не виявили.

«Хоча катаракта успішно видаляється хірургічним шляхом, і зір відновлюється, багато людей, тим не менш, залишаються сліпими. Причина в тому, що часто якість хірургічних послуг не відповідає вимогам, а також із-за високої вартості операції», — сказав автор дослідження Юань Йе, доктор медицини з Інституту офтальмології. — «Виявлення модифікуються (видоизменяемых) факторів ризику розвитку катаракти допоможе розробити превентивні заходи, з тим, щоб знизити фінансові та інші витрати, пов'язані з хворобою».

Яндекс.Метрика