Алопеція (випадіння волосся) - причини, симптоми, діагностика, лікування

Алопеція – даними медичним терміном, іменується процес часткової або повної втрати у людини волосяного покриття на шкірі голови, походження якого може провокуватися різноманітними факторами. Медиками розрізняється чотири основних виду алопеції: рубцевий, вогнищевий, андрогенний, дифузний, розвиток яких відбувається з причин схожим в деяких моментах, так з-за різних, по своїй природі, провокуючих факторів. У деяких людей піддалися алопеції, дана проблема виникає через використання неправильно вибраних засобів гігієни і косметики, призначених для догляду за волоссям.

Рубцевий вид алопеції – зменшення або зникнення волосяного покриття відбувається внаслідок: порушення цілісності шкірного покриву голови, з-за отриманої в цій області травми будь-якого походження; як наслідок важкого інфекційного захворювання, що призвело до руйнування волосяних фолікул. Цей вид захворювання можуть спровокувати і спадкові розлади - синдром Блоха—Сульцбергера, аплазія шкіри, лейшманіоз, оперізувальний лишай, вовчак, прогресуюче онкозахворювання і т. д. Наслідки алопеції такого виду незворотні, але з допомогою медичного втручання, особливо при поводженні під час початкової стадії захворювання, можна купірувати її розвиток.

Вогнищевий вид алопеції – відсутність волосяного покриву наголошується лише на деяких ділянках голови, з-за чого недуга ще іменують гніздовою плішивістю. Шкіра на таких ділянках має нормальну забарвлення, на ній відсутні запальні освіти, волосся на ній: або повністю відсутні, або є, але більше схожі на пух. Вогнищева алопеція може почати розвиватися у людини будь-якого поло і віку, особливо має проблеми у функціонуванні ЦНС.

Андрогенний вид алопеції – найбільш поширений. Частіше розвивається у чоловіків, тому медики стверджують, що захворювання, в основному, провокується гормональними порушеннями певного типу. Як відомо, за активізацію зростання волосся на шкірі голови, відповідальні эстрагены (жіночий вид гормонів), на шкірі обличчя і шиї – андрогени. З віком, вироблення друге посилюється, що призводить до пригнічення залоз, що виробляють гормони першого типу. Як результат – волосні фолікули, розташовані на голові, з-за нестачі в організмі людини естрагенів, починають поступово гинути. У чоловіків в початковій стадії андрогенної алопеції, зазначається витончення волосся, а потім, поступове зменшення їх кількості в області тімені і чола. У жінок – збідніння волосяного покриву починається з ділянки голови в області проділу. У них захворювання, найчастіше, починає розвиватися паралельно з менопаузою.

Дифузний вид алопеції – стрімко «молодеющее» захворювання, в результаті якого зменшується загальний волосяний покрив голови у людей піддалися хвороби. Недуга здатний почати розвиватися на тлі: гормонального дисбалансу, неочікуваних нервових потрясінь, як наслідок порушення режиму прийому ліків, через перенесені людиною захворювань важкого характеру. Також медики попереджають, що дифузний вид алопеції, може бути спровокований пристрастю до суворих дієт.

Способи лікування та профілактики алопеції

За умови, що алопеція викликана гормональними змінами, рекомендована медикаментозна корекція гормонального фону.

При розвитку алопеції на тлі інфекційного захворювання, перш за все, показана терапія основної хвороби і паралельний прийом препаратів, рекомендованих від облисіння конкретного типу. Це можуть бути: доксиум і трентал (вогнищева алопеція), антиандрогенные препарати для лікування жіночого облисіння через виникнення гормонального дисбалансу та ін.

Загальнозміцнюючі процедури, рекомендовані при більшості видів алопеції: струми Дарсонваля, лазерорефлексотерапия, притирання, що містять у складі дратівливі шкіру компоненти, догляд за волоссям препаратами, виготовленими з натуральних компонентів, дієти, що виключають прийом прянощів і копченостей, відмова від шкідливих звичок.

Аутизм - причини, симптоми, діагностика, лікування

Аутизм (дитячий аутизм) - це розлад, що виникає при порушенні розвитку головного мозку. Характеризується яскраво вираженим дефіцитом соціального спілкування і взаємодії, а також повторюваними діями і обмеженими інтересами. Зазначені ознаки проявляються у дітей до трьох років. Подібні стани, зазначені більш м'якими симптомами і ознаками, належать до розладів аутистичного спектру.

При захворюванні відзначені характерні зміни в ділянках мозку, проте, неясно, як саме вони розвиваються. При ранньому когнітивному і поведінковому втручанні дитині, який страждає аутизмом, можна допомогти, але в даний час невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму. Аутизм класифікується як захворювання нервової системи, яке проявляється, насамперед, у наполегливому небажанні контакту з оточуючими і в затримці розвитку.

Аутизм - причини

Причини аутизму пов'язані з генами, які впливають на виникнення синаптичних зв'язків у головному мозку. Генетика захворювання досить складна, не зовсім ясно, що впливає на виникнення аутистических розладів: рідко виникаючі мутації або взаємодія безлічі генів. В даний час немає наукових доказів гіпотези, що зв'язує аутизм з дитячої вакцинацією. Симптоми захворювання можуть не проявлятися фізіологічно, розпізнати порушення дозволяє спостереження за реакціями та поведінкою дитини.

Причини аутизму до кінця не виявлені, проте, фахівці виділяють такі можливі варіанти: ставлення батьків, оточення і умови життя.

Аутизм - симптоми (прояви)

Аутизм-це порушення розвитку нервової системи і для нього властиві різноманітні прояви, вперше відзначаються в дитячому віці. Протягом розлади стійке і, як правило, без ремісій. В більш м'якій формі симптоми зберігаються і у дорослих. Для визначення аутизму недостатньо одного симптому, потрібно характерна тріада:
- порушена взаємна комунікація
- недолік соціальних взаємодій
- повторювана поведінка і обмеженість інтересів

Інші аспекти (вибірковість в їжі, порушення сну і апетиту, судомні напади, спалахи гніву) при аутизмі зустрічаються досить часто, однак, при діагностиці вони несуттєві. Аутизм - стан, що характеризується наполегливим відстороненням від навколишнього світу, переважання замкнутого внутрішнього життя і бідністю вираження емоцій.

Аутизм - діагностика

Діагностика аутизму базується на аналізі поведінки, а не на причинних факторах або механізми розлади. У списку симптомів - повторюваний або стереотипний характер мови, відсутність емоційної або соціальної взаємності, нав'язливий інтерес до певних предметів. Розлад повинно відзначатися у дитини до 3-х років і характеризуються відхиленнями в соціальних взаємодіях або затримкою розвитку, проблемами вимагають уяви іграх. Важливо виключити синдром Ретта або дитяче дезинтегративное розлад.

Аутизм - лікування

Корекція аутизму обов'язково повинна бути комплексною. Провідне місце фахівці відводять психолого-педагогічної роботи. Звичайно, медикаментозне лікування необхідно і доцільно в багатьох випадках, але треба зрозуміти, що підходити до призначення різних препаратів, у тому числі, стимулюючої дії, потрібно дуже обережно. Батьки не повинні втручатися в процес лікування. Самостійне призначення будь-яких препаратів неприпустимо. В даний час розроблено багато ефективних методик, які спрямовані на корекцію та лікування аутизму.

Наприклад, терапія спілкування допомагає дитині виробити самостійність, навички адаптації і незалежність. Хороші результати дають аудіо-навчання і вокальна тренування. Крім того, необхідно займатися лікувальною фізкультурою, допомагає дитині навчитися володіти своїм тілом правильно. Батьки повинні постаратися зрозуміти свою дитину і встановити з ним контакт. Дуже корисно спілкування з сім'ями, які зіткнулися з проблемою аутизму.

Бронхіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Бронхіт являє собою дифузно-запальне захворювання гілок дихального горла, бронхів. Запалення або ушкодження, що виникає як самостійно-ізольований процес, при первинному бронхіті, так і розвивається у вигляді ускладнення спричиненого наявними у людини хронічними захворюваннями внаслідок перенесеної інфекції, при вторинному бронхіті.

Пошкодження слизової епітеліальної тканини бронхів порушує рухову активність війок, вироблення секрету і процес пов'язаний з очищенням дихального горла. Підрозділяється захворювання на гострий і хронічний бронхіт, які розрізняються по патогенезу, етіології і способів лікування.

Бронхіт - причини

До основних причин виникнення захворювання відносяться вірусні інфекції – парагрип, грип, РС-інфекція, аденовириз і бактеріальні – стрептококи, стафілококи, пневмококи, гемофільна паличка, а так само внутрішньоклітинні паразити – мікоплазми, хламідії. Як доповнення до основних причин, що можуть збільшувати ризик виникнення захворювання - пил і тютюновий дим. При якому навіть «пасивне» куріння може викликати в ослабленому організмі запалення бронхів.

Бронхіт - симптоми

Основною ознакою бронхіту є поява кашлю з жовтувато – сірою, світлою або зеленуватими мокротами і відчуття спазму і хворобливості горла, а так само утруднене дихання з проступають хрипами:

- на початкових стадіях – слабкість, сухий кашель, зниження температури;
- на третій-четвертий день – поява вологого кашлю і підвищення температури. Іноді спостерігаються напади лихоманки, яка може тривати при распираторно-синцитіальної та парагриппозной інфекції 2-3 дні, а при мікроплазмового та аденовірусної – від десяти днів і більше;
- при обстеженні, поширюються дифузні хрипи.

За характером запалення слизової бронхів, виділяють гострий і хронічний бронхіт.

Гострого бронхіту, передує слабкість, головний біль, підвищення температури, нежить, біль і покашлювання в горлі, кон'юнктивіт і болісний сухий кашель.

Хронічний бронхіт, найчастіше є наслідком гострого захворювання дихального горла, або наслідком не доведеного до кінцевого результату або несвоєчасного лікування. На початковому етапі, хронічної хвороби, кашель з невеликою кількістю мокротиння, зазначається вранці. При довгостроково протікає запальному захворюванні, відбуваються структурні порушення і зміни функцій дихального горла. Протікає з періодами ремісій та загострень. Загострення відбувається протягом року, не менше трьох разів і ведуть до бронхіальної астми та емфіземі легенів.

Бронхіт - діагностика

Необхідно вивчення клінічної картини бронхіту і лабораторних аналізів:
*загального аналізу крові і сечі;
*імунологічного та біохімічного аналізів крові;
*пікфлоуметрії, спірометрії;
*рентгенологічного дослідження легень;
*бронхографії, бронхоскопії;
*ехокардіографія, ЕКГ;
*мікробіологічного аналізу мокротиння.

Бронхіт - лікування і профілактика

При нескладному бронхіті – амбулаторне лікування, у випадках захворювання з важкою формою ГРВІ - лікування у відділенні пульмонології.

Терапія бронхіту повинна проводитися комплексно – боротьба з інфекцією, усунення провокуючих факторів і відновлення провідності бронхів.

В перші дні захворювання, показаний постільний режим, молочно-рослинна дієта і рясне пиття. Обов'язковий відмова від куріння і підвищення вологості повітря в кімнаті, де знаходиться хворий бронхітом.

Профілактичні заходи включають у себе ослаблення або ліквідацію впливу шкідливих факторів на органи дихання, а так само своєчасне лікування, профілактику алергічних проявів, здоровий спосіб життя і загальне підвищення імунітету організму.

Яндекс.Метрика