Анорексія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Анорексія являє собою розлад харчової поведінки та, що особливо важливо, психічний розлад, що виражається в більш високому уваги до їжі, а також власної ваги. Людина, яка страждає на анорексію, дуже сильно боїться погладшати. У деяких випадках такі люди можуть себе буквально морити голодом.

У більшості випадків анорексія вражає молодих дівчат. Їх вага може бути на 15% нижче норми. При цьому не важливо, наскільки худими вони стали, як погано себе почувають. Такі дівчата можуть відчувати себе навіть на межі смерті, але все одно будуть вважати себе товстими і слідувати своїй дієті.

Анорексія - причини

Основними причинами анорексії можна вважати захворювання, які безпосередньо пов'язані з втратою апетиту. Сюди можна віднести гастрит, гепатит та інші недуги, пов'язані безпосередньо з втратою апетиту у людини. Причиною можуть служити і хвороби сечостатевої системи, наприклад, ниркова недостатність. Всілякі онкологічні захворювання, хвороби зубів, а також ротової порожнини, постійне занепокоєння, депресії, підвищена температура тіла після різних захворювань – все це може служити причиною виникнення анорексії.

Крім усього іншого, викликати хворобу навіть прийом певних сильнодіючих медикаментів (зловживання ними). Особливо уважно потрібно ставитися до ліків, які впливають на центральну нервову систему. У деяких випадках причиною анорексії може служити одноманітність і нерегулярність харчування. Постійне вживання алкоголю, в свою чергу, призводить до виснаження організму, а надалі до анорексії.

Анорексія - симптоми

В першу чергу хворого анорексією вирізняє величезне бажання не зберігати вагу, яка відповідає його конструкції, росту і віку. Зазвичай хворий відчуває неабиякий страх того, що він набере зайву вагу. До того ж цей страх повністю перекриває будь-які інші почуття та емоції. Людина, хвора на анорексію, вважає, що його вага і параметри фігури пов'язані з особистісним статусом і самовідчуттям. Такі люди завжди заперечують всю серйозність свого стану, при цьому вони не можуть об'єктивно оцінити власний вагу. Також до симптомів можна віднести той факт, що у жінок зникає одна третина з менструацій.

Анорексія - діагностика

Зовнішній вигляд хворого на анорексію відрізняється жовтуватою і сухою шкірою, виснаженістю тіла, впалими щоками, а також очницями. При більш детальному огляді лікарем спостерігається дуже низький кров'яний тиск з температурою тіла. Нерідко частота пульсу може знижуватися десь до 30-40 ударів в хвилину. Пацієнт може відчувати холод навіть в досить теплому приміщенні. На тілі зупиняється ріст волосся.

Другим кроком діагностики такого захворювання, як анорексія, є вимірювання ваги хворого. Вже на самому початку захворювання втрата ваги може досягати близько 15% від норми маси тіла.

Анорексія - лікування

Зазвичай лікування такого захворювання може досягати більше п'яти років. Це дуже складний процес, що вимагає від пацієнта величезного бажання перемогти свою хворобу. За статистикою 60% пацієнтів, які почали курс лікування, в результаті повертаються до нормального життя. А близько 20% виліковується повністю, однак, щоб уникнути рецидивів, необхідно регулярно проходити обстеження, а також додаткові курси терапії. Отже, на першому етапі лікування відбувається відновлення фізичного здоров'я пацієнта. Коли його стан стабілізується, починається звикання до нормального харчування. Далі починається курс психотерапії. В даному випадку пацієнт з лікарем шукають причини захворювання, а також шляхи його подолання. У деяких випадках хворому призначаються антидепресанти, які допомагають впоратися з тривогою і іншими проблемами.

Апендицит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Апендицит являє собою запалення апендикса, який також має назву червоподібного відростка сліпої кишки. Безпосередньо саме запалення викликають різні гноєтворні мікроби, що потрапляють в апендикс з током крові. Апендицит може зустрічатися різних видів: катаральний, флегмонозний, а також гангренозний. Кожен з цих видів проявляється в залежності від того, яка в даний момент спостерігається стадія хвороби. Апендицит є одним з найбільш частих захворювань черевної порожнини, який для свого лікування вимагає хірургічного втручання.

Апендицит - причини виникнення

На сьогоднішній день точна причина виникнення такого захворювання, як апендицит невідома. Відомий лише той факт, що для розвитку цього захворювання необхідна наявність двох умов. Перша умова полягає в наявності бактерій в кишечнику. Друга умова – закупорка просвіту червоподібного відростка, до причин виникнення якої можна віднести калові маси, які потрапляють у просвіт червоподібного відростка. Також причиною можна вважати вживання в їжу насіння і всіляких кісточок. Не можна забувати і про сторонніх тілах, наприклад, дрібна деталь від іграшки. Найчастіше сторонні тіла викликають апендицит у дітей.

Апендицит - симптоми

Існує безліч різних симптомів виникнення апендициту. Сигналом ж початку захворювання служить сильний біль. На самому початку вона не має щодо чіткого місцерозташування. Хворому може здаватися, що у нього просто болить живіт. Однак після 4-5 годин біль концентрується ближче до правої клубової області. Варто відзначити, що апендикс у різних людей може розташовуватися по-різному, все залежить від будови тіла. У разі, якщо відросток має нормальне положення, то біль буде спостерігатися в правій здухвинній ділянці. Якщо відросток розташований трохи вище, то біль буде справа під ребрами. Ну, а, якщо відросток опущений вниз, то буде боліти в області тазу. Крім усього іншого, хворого може турбувати і блювання, а в деяких випадках пронос. Серед інших найбільш популярних виникнення симптомів можна зазначити наступні: сухість язика, потемніння сечі, підвищення температури, яке може досягати 40 градусів, у вагітних може виявлятися підвищена біль під час повороту з лівого боку на правий.

Апендицит - діагностика

Визначити апендицит досить складно, адже його симптоми можуть змінюватися в залежності від місця розташування відростка. Зазвичай це захворювання діагностують, грунтуючись на аналізах сечі і крові в сечі з'являється білок, а в крові з'являється більше білих кров'яних тілець. Проте подібними фактами діагностика апендициту не обмежується. Рентген проводиться відносно рідко. На ньому можна виявити лише каловий камінь, який закупорив отвір червоподібного відростка. Щоб визначити гострий апендицит, застосовують УЗД. Ще один вид діагностики – комп'ютерна томографія, яка дає зображення збільшеного відростка. Також будуть видні змінені тканини кишечника.

Апендицит - лікування

Під час прояву симптомів апендициту, ні в якому разі не можна приймати проносне, знеболюючі, а також прикладати грілку. Краще прикласти щось прохолодне і викликати швидку допомогу. При показаннях зазвичай здійснюється видалення відростка, що можливо 4 способами: типовий, ретроградний, лапароскопічний і транслюминальный.

Якщо спостерігається нескладна форма аппендецита, то пацієнт вже на перший день може перевертатися на ліжку, починати присаживать у другий день, а вставати на третій або четвертий день. Вживати їжу зазвичай дозволяється з третього дня. Їжа повинна бути рідкого виду або кашоподібного. Починаючи з 6 дня, можна потроху переходити на дієтичне харчування. Проте всі ці рекомендації бажано уточнювати у лікуючого лікаря.

Артрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Артрит – це запальне захворювання протікає у всьому організмі, при якому найбільш яскраво вираженим його проявом є - запалення суглобів. Під час яких запальні зміни виникають у внутрішній суглобової синовіальній оболонці. При цьому в місці розвитку синовіту, найчастіше починає накопичуватися запальний випіт - ексудат. Прогресуючий патологічний процес поступово може поширюватися і на інші суглобові поверхні – епіфізи кісток, капсулу суглоба, хрящ, а так само і на навколосуглобових тканини сухожилля, сумки, зв'язки.

Артрит - причини

Причинами захворювання можуть служити інфекції, алергія, порушення імунної системи організму або психічні травми, а так само малорухливий спосіб життя, екологія, неправильне харчування і спадкова схильність.

Виникнення професійного артриту, пов'язано з багаторічними навантаженнями одних і тих же груп опорно-рухового апарату.

Артрит - симптоми і види

Захворювання одного суглоба носить назву - «моноартрит», двох-трьох – «опигоартрит», більше трьох – «поліартрит».

Крім того, ще існує десятки інших різних суглобових захворювань, що виявляються артритом, у число яких входять: хвороба Бехтерєва, ревматоїдний артрид, подагра, синдром Рейтера. Артрит так само може виступати в ролі одного з симптомів хвороб, наприклад таких як системні васкуліти, дифузні захворювання сполучної тканини, сифіліс, гонорея, ревматизм і т. д.

Найбільш часто зустрічається:

- ревматоїдний артрит, який становить понад 45% захворювань при яких виступає збудником стафілококова інфекція. Живуть і розмножуються стафілококи в мигдалинах глотки, тому хвороба починає прогресувати через одну-два тижні після перенесеної ангіни. Відразу ж з'являються симетричні болі в суглобах, які припухають, в той час як шкірний покрив над ними червоніє. Одночасно з цим підвищується температура і виникає неприємна загальна слабкість. При рецидивуючим ревматоїдному артриті, навіть легкий дотик простирадла або ковдри, викликають страждання. Ближче до ночі, болі посилюються. Крім суглобів під час протікання хвороби уражається шкіра, нирки, печінку і серце. Ревматоїдний артрит лікувати необхідно негайно, терпляче і інтенсивно. Перші проявилися симптоми захворювання, повинні бути приводом для негайного звернення до артрологу;

- подагричний артрит, ставитися до хвороб пов'язаних з порушенням процесів обміну речовин. Так як під час його перебігу відбувається откладываени в суглобах солей сечової кислоти. Відмітною ознакою цього захворювання є явно виражене ураження суглоба великого пальця стопи. Найчастіше до цього захворювання схильні любителі рясно і смачно поїсти. Лікуватися захворювання в основному, антибіотиками і дієтою;

- інфекційний артрит, найчастіше викликаний кишковими інфекціями (черевного тифу, сальмонельозу, дізентіріі). Від ревматизму він відрізняється тим, що не уражається серце, на рентограммах відсутні помітні зміни в суглобах, а лікування проводитися антибіотиками, в той час як при ревматизмі в основному допомагає аспірин;

- гонорейний артрит, володіє відмінною рисою – більшим скупченням рідини в суглобі. Якщо його не лікувати, дуже швидко розвивається загальна деформація суглобів.

У всіх випадках захворювання спостерігається однотипна клінічна картина: відчуття явно вираженою скутості в ураженому хворобою суглобі, біль, припухлість і підвищена температура тканини, розташованої над суглобом. У ряді випадків, при гострому розвитку артриту, він може супроводжуватися лихоманкою, загальною слабкістю.

Артрит - діагностика

Однотипність симптомів захворювання, ускладнює постановку нозологічного діагнозу, дозволяє розпізнати характер захворювання. Тому важливо провести ретельний огляд і опитування хворого на предмет мали місце в минулому якихось ознак артриту, їх розвитку в ході інфекцій носоглотки, проходить уретриту або ентероколіту або алкогольного ексцесу. При огляді, необхідно обов'язкове обстеження хребта і суглобів кінцівок.

Симетричне ураження суглобів стоп і кистей, характерні ревматоїдного артриту. Нессеметричное запалення в суглобах нижніх кінцівок, характерні для синдрому Рейтера, хвороби Бехтерева і артритів, що розвиваються після кишкових або сечових хвороб. Під час яких спостерігаються обмеженість руху і болю.

Зміни кистей рук, ставитися до хвороб суглобів, при яких тільки ретельний огляд, допоможе правильно поставити діагноз. Під час обстеження хворого на артрит, необхідно обов'язково проводити дослідження сечі і крові, а так само рентгенографію уражених учатков.

Артрит - профілактика і лікування

У зв'язку з тим, що лікування захворювання залежить від характеру і причин, що викликали його, завжди використовуються засоби локального впливу – лікарський внутрішньосуглобове введення засобів, фізіотерапія та методи загального впливу – масаж, фізкультура. В ряді випадків – оперативне втручання.

Профілактичні методи включають в себе:

*різноманітна їжа і нормалізація ваги;

*у раціоні обов'язково повинні бути присутніми – фрукти, овочі та зернові культури;

*обмежене споживання солі і цукру і скорочення в раціоні – м'яса, тваринних жирів.

Яндекс.Метрика