Анорексія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Анорексія являє собою розлад харчової поведінки та, що особливо важливо, психічний розлад, що виражається в більш високому уваги до їжі, а також власної ваги. Людина, яка страждає на анорексію, дуже сильно боїться погладшати. У деяких випадках такі люди можуть себе буквально морити голодом.

У більшості випадків анорексія вражає молодих дівчат. Їх вага може бути на 15% нижче норми. При цьому не важливо, наскільки худими вони стали, як погано себе почувають. Такі дівчата можуть відчувати себе навіть на межі смерті, але все одно будуть вважати себе товстими і слідувати своїй дієті.

Анорексія - причини

Основними причинами анорексії можна вважати захворювання, які безпосередньо пов'язані з втратою апетиту. Сюди можна віднести гастрит, гепатит та інші недуги, пов'язані безпосередньо з втратою апетиту у людини. Причиною можуть служити і хвороби сечостатевої системи, наприклад, ниркова недостатність. Всілякі онкологічні захворювання, хвороби зубів, а також ротової порожнини, постійне занепокоєння, депресії, підвищена температура тіла після різних захворювань – все це може служити причиною виникнення анорексії.

Крім усього іншого, викликати хворобу навіть прийом певних сильнодіючих медикаментів (зловживання ними). Особливо уважно потрібно ставитися до ліків, які впливають на центральну нервову систему. У деяких випадках причиною анорексії може служити одноманітність і нерегулярність харчування. Постійне вживання алкоголю, в свою чергу, призводить до виснаження організму, а надалі до анорексії.

Анорексія - симптоми

В першу чергу хворого анорексією вирізняє величезне бажання не зберігати вагу, яка відповідає його конструкції, росту і віку. Зазвичай хворий відчуває неабиякий страх того, що він набере зайву вагу. До того ж цей страх повністю перекриває будь-які інші почуття та емоції. Людина, хвора на анорексію, вважає, що його вага і параметри фігури пов'язані з особистісним статусом і самовідчуттям. Такі люди завжди заперечують всю серйозність свого стану, при цьому вони не можуть об'єктивно оцінити власний вагу. Також до симптомів можна віднести той факт, що у жінок зникає одна третина з менструацій.

Анорексія - діагностика

Зовнішній вигляд хворого на анорексію відрізняється жовтуватою і сухою шкірою, виснаженістю тіла, впалими щоками, а також очницями. При більш детальному огляді лікарем спостерігається дуже низький кров'яний тиск з температурою тіла. Нерідко частота пульсу може знижуватися десь до 30-40 ударів в хвилину. Пацієнт може відчувати холод навіть в досить теплому приміщенні. На тілі зупиняється ріст волосся.

Другим кроком діагностики такого захворювання, як анорексія, є вимірювання ваги хворого. Вже на самому початку захворювання втрата ваги може досягати близько 15% від норми маси тіла.

Анорексія - лікування

Зазвичай лікування такого захворювання може досягати більше п'яти років. Це дуже складний процес, що вимагає від пацієнта величезного бажання перемогти свою хворобу. За статистикою 60% пацієнтів, які почали курс лікування, в результаті повертаються до нормального життя. А близько 20% виліковується повністю, однак, щоб уникнути рецидивів, необхідно регулярно проходити обстеження, а також додаткові курси терапії. Отже, на першому етапі лікування відбувається відновлення фізичного здоров'я пацієнта. Коли його стан стабілізується, починається звикання до нормального харчування. Далі починається курс психотерапії. В даному випадку пацієнт з лікарем шукають причини захворювання, а також шляхи його подолання. У деяких випадках хворому призначаються антидепресанти, які допомагають впоратися з тривогою і іншими проблемами.

Астигматизм - причини, симптоми, діагностика, лікування

Астигматизмом є спотворення зорового зображення, яке обумовлено різною заломлюючої здатністю деяких елементів очі як оптичної системи. При даному захворюванні на сітківці ока не виникає чіткого зображення побаченого предмета.

Справа в тому, що кришталик і рогівку нормальних здорових очей має пряму сферичну поверхню. Астигматизм характеризується порушенням їх сферичності, їй властива різна кривизна за різними напрямками: більш опукла в одному напрямку і щільна в іншому, як, наприклад, узбецька диня-торпеда.

В результаті світлові промені, які проходять через кришталик або деформовану рогівку фокусуються в одній точці на сітківці, а одночасно в декількох. Таким чином, око сприймає зображення чітким. В основному астигматизм поєднується або з далекозорістю (ще називають гіперметропічний астигматизм), або з короткозорістю (інша назва - міопічний астигматизм).

Астигматизм буває правильний і неправильний. Неправильний астигматизм найчастіше є придбаними (помутніння рогівки ока, рубцеві зміни). Дана форма захворювання характеризується наявністю різної заломлюючої сили на окремих ділянках рогівки. Тому зорове зображення на сітківці очей має різну ступінь чіткості. Набутий астигматизм в основному розвивається після хірургічних операцій на очах та після травм.

Правильного астигматизму властиві відхилення форми очі в районі рогівки. У той же час основні меридіани рогівки (тобто взаємно перпендикулярні осі, що проходять через центр зіниці, однією з яких властива найменша, а інший – найбільша заломлююча сила) мають ухилення від строго горизонтального або строго вертикального положення, при цьому зберігаючи взаємну перпендикулярність. Залежно від комбінації клінічних рефракції в головних меридіанах розрізняють складний, змішаний і простий типи астигматизму.

Астигматизм великою мірою завжди суттєво зменшує гостроту зору. Астигматизм невеликих ступенів можна зустріти досить часто, і він не має значного впливу на зір.

Астигматизм - діагностика

Визначають дане захворювання з застосуванням об'єктивних і суб'єктивних методів дослідження. При виявленні астигматизму за допомогою суб'єктивного методу, під час дослідження гостроти зору в перевірочну оправу перед розглянутим оком поміщають непрозорий щиток з вузькою щілиною; при його обертанні вибирають таку позицію щілини, при якій проявляється найбільша гострота зору.

Завдяки корегувальним стекол визначається рефракція цього меридіана. Здійснюють визначення рефракції іншого основного меридіана і гостроту зору, перемістивши щиток зі щілиною на 90 градусів. В результаті різниця основних меридіанів визначає ступінь астигматизму. До об'єктивних методів визначення астигматизму відносяться офтальмометрия, скіаскопія та рефрактометрія.

Астигматизм - лікування

Сьогодні існує три найпоширеніших способи корекції даного захворювання:

1. Лазерна корекція астигматизму. Вона призначена для дорослих (від 18 років). В основу лазерної корекції входить LASIK – операція, після якої у пацієнта нормалізується зір, без якого-небудь обмеження.

2. Окуляри. Вони є найпопулярнішим способом корекції астигматизму, особливо для дітей. У цьому випадку використовуються окуляри, які мають спеціальні циліндричні лінзи.

3. Торичні контактні лінзи. Застосовують для корекції астигматизму невисокою ступеня.
При астигматизмі призначають тренування м'язів, які відповідають за акомодацію очей (видеокомпьютерная корекція зору, застосування лікарських препаратів, лазерна стимуляція). Також рекомендують загальнозміцнюючі заходи, до яких відносяться контрастний душ, плавання і масаж.

Бородавки - причини, симптоми, діагностика, лікування

Бородавки являють собою новоутворення на шкірі, які викликаються вірусом папіломи людини. Даний вірус пробирається в шкіру за рахунок мікроушкоджень і може передаватися контактним шляхом.

Бородавки можуть спостерігатися в будь-якому віці, однак, найбільш часто ними схильні діти або підлітки. У 25% випадків всі симптоми проходять самостійно протягом 6 місяців, а 70% – протягом двох років. Бородавки бувають плоскі, звичайні, підошовні. Також можуть зустрічатися пальцеподібні і ниткоподібні бородавки.

Бородавки - причини

Бородавки викликаються через вірусу, тому вони з легкістю можуть переноситися на інші частини тіла, а також передаватися оточуючим людям. Підхопити цей вірус людина може в самих різних місцях, однак, для виникнення бородавок необхідна наявність двох факторів: певне зниження імунітету, а також порушення цілісності шкіри, наприклад, невеликі порізи і подряпини, задирки, комарині укуси та інше. Бородавки розвиваються досить повільно, при цьому можуть відійти і без будь-якого втручання. Однак, якщо вони не зникають, а також не зменшується їх кількість, то треба від них позбавлятися.

Бородавки - симптоми

Зазвичай бородавки мають вигляд опуклих вузликів на шкірі, які можу зустрічатися, як поодинокими, так і у вигляді окремих скупчень. Що стосується підошовних бородавок, то вони в основному є плоскими і щільними за рахунок сильного тиску. Вкрай рекомендується відразу звернутися до лікаря, якщо така бородавка заподіює біль, дискомфорт, а також заважає ходити.

Бородавки - діагностика

Найчастіше діагностика бородавок не викликає абсолютно ніяких складнощів, при цьому вона грунтується на клінічній картині. Але варто відзначити, що вони нерідко можуть маскуватися і під інші хвороби шкіри. Наприклад, підошовні бородавки не кожен раз можна відрізнити від звичайної мозолі. В той же час є певна небезпека прийняти грізну пухлину за просту нешкідливу бородавку. Тому, якщо виникають спірні питання, то краще всього звернутися до лікаря-дерматолога.

Бородавки - лікування

Досить часто лікувати бородавки немає необхідності, так як вони зникають самі по собі, коли імунна система відновлюється. Взагалі, існують найрізноманітніші методи видалення бородавок. Найбільш сучасний метод – це лазерне видалення бородавок. В даному випадку видалення бородавки займає не більше двох хвилин. Це саме естетичне засіб серед усіх існуючих способів видалення бородавок. Лазерне видалення вважається найменш травматичним засобом. Загоєння після такого методу видалення здійснюється безболісно, не вимагаючи при цьому жодних обмежень у занятті спортом або при контакті з водою.

Також існує такий метод видалення бородавок, як електрокоагуляція. Даний метод являє собою видалення струмів високої частоти. Серед позитивних моментів варто відзначити той факт, що цей метод коагулює найближчу тканина, закриваючи при цьому доступ вірусу бородавки до інших здоровим тканинам, забезпечуючи відсутність кровотечі.

Має місце бути видалення бородавок рідким азотом. Даний метод припускає глибоке заморожування бородавок. В даному випадку не спостерігається контакт з кров'ю, завдяки чому повністю виключається вторинне зараження здорових тканин.

Що стосується хірургічного видалення бородавок, то він супроводжується накладенням шва, залишає після себе помітний рубець. Цей спосіб видалення бородавок пов'язаний з кров'ю, з-за чого збільшується ризик вторинного зараження, а це, в свою чергу, може служити причиною появи нових бородавок на шкірі.

Яндекс.Метрика