Артроз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Артроз є захворюванням, при якому хрящова прошарок, що знаходиться між хребцями або в суглобі з часом руйнується.

Артроз може бути первинним і вторинним. Причини дистрофічних змін хрящової тканини при первинному артрозі не зрозумілі; цілком імовірно, що порушення метаболізму суглобового хряща обумовлені генетично. Одне з особливих різновидів цього захворювання - вузликовий артроз суглобів кисті. Головною причиною вторинного артрозу може бути перевантаження здорової хрящової прошарку або її пересування.

Найчастіше перевантаження суглобового хряща виникає при надмірній масі тіла, Про - та Х-подібної форми гомілки, вкороченні однієї з кінцівок. Що стосується пошкодження суглобового хряща, то воно може бути обумовлено травмою, хронічним запальним процесом у суглобах, ендокринними захворюваннями (наприклад, гіпотиреоз), порушенням розвитку хрящової тканини (при хвороби Кашина-Бека), а також системними метаболічними захворюваннями (наприклад, подагра) і вродженої дисплазії суглобів.

Артроз - симптоми

Основні симптоми артрозу - це болі в суглобах, які найчастіше мають так званий механічний ритм, так як з'являються при навантаженнях і зникають, якщо хворий знаходиться у стані спокою.

Так звана вузликовий артроз суглобів кісток характеризується болями і появою щільних утворень розміром з горошину. До того ж біля нігтьового ложа на тильній стороні пальців можуть виникати ущільнені, болючі кісти, що знаходяться під шкірою і заповнені вязковатой рідиною.

Артроз, вражає колінні суглоби обумовлений болями, які виникають при тривалому стоянні, ходьбі пересіченій місцевості або по сходах. Гонартроз більшою мірою, ніж артроз інших суглобів проявляється хрускотом під час руху. Артрозу кульшового суглоба властиві аномалії розвитку кульшового суглоба.

При цьому артроз характеризується болями при обмеженні рухливості суглоба, при опорі на ногу і ходьбі. Поступово встановлюється перекіс таза і фіксоване положення згинання.

Артроз - діагностика

Справжню причину виникнення артрозу може встановити лише фахівець. При цьому кращим варіантом діагностики вважають комплексне дослідження всього організму. Воно не обмежується лише аналізом крові і рентгенограмой. Діагностика повинна складатися з цілого комплексу лабораторних, спеціальних та інструментальних досліджень. Даний підхід необхідно застосовувати з огляду на те, що дуже часто артроз кісток може бути наслідком серцево-судинних захворювань, захворювань ендокринної системи, інфекційних захворювань і інших хвороб суглобів.

Артроз - лікування і профілактика

Які-небудь радикальні методи консервативного лікування ще не розроблені. Використовувані засоби залежать від самої форми артрозу, його стадії і локалізації. Вторинний артроз дуже важливо вчасно виявити і максимально усунути головні фактори ризику або причини захворювання. Якщо турбує артроз суглобів нижніх кінцівок, то потрібно скоротити навантаження на ці суглоби: застосування додаткової опори при ходьбі, виключення тривалого перебування на ногах, нормалізація маси тіла. У період збільшення болю призначають деякі нестероїдні протизапальні засоби; місцево використовують мазі, застосовують фізіотерапевтичні процедури.

Якщо дана терапія виявиться безрезультатною і виникне синовіт, то всередину суглоба вводять препарат кортикостероидного гормону. Для поліпшення стану хворого при артрозі нижніх кінцівок рекомендують лікувальну фізкультуру, за винятком періоду загострень. Її проводять в положенні сидячи або лежачи. Також поза періоду загострення страждають даним захворюванням показано санаторно-курортне лікування. Іноді має місце хірургічне втручання.

Алопеція (випадіння волосся) - причини, симптоми, діагностика, лікування

Алопеція – даними медичним терміном, іменується процес часткової або повної втрати у людини волосяного покриття на шкірі голови, походження якого може провокуватися різноманітними факторами. Медиками розрізняється чотири основних виду алопеції: рубцевий, вогнищевий, андрогенний, дифузний, розвиток яких відбувається з причин схожим в деяких моментах, так з-за різних, по своїй природі, провокуючих факторів. У деяких людей піддалися алопеції, дана проблема виникає через використання неправильно вибраних засобів гігієни і косметики, призначених для догляду за волоссям.

Рубцевий вид алопеції – зменшення або зникнення волосяного покриття відбувається внаслідок: порушення цілісності шкірного покриву голови, з-за отриманої в цій області травми будь-якого походження; як наслідок важкого інфекційного захворювання, що призвело до руйнування волосяних фолікул. Цей вид захворювання можуть спровокувати і спадкові розлади - синдром Блоха—Сульцбергера, аплазія шкіри, лейшманіоз, оперізувальний лишай, вовчак, прогресуюче онкозахворювання і т. д. Наслідки алопеції такого виду незворотні, але з допомогою медичного втручання, особливо при поводженні під час початкової стадії захворювання, можна купірувати її розвиток.

Вогнищевий вид алопеції – відсутність волосяного покриву наголошується лише на деяких ділянках голови, з-за чого недуга ще іменують гніздовою плішивістю. Шкіра на таких ділянках має нормальну забарвлення, на ній відсутні запальні освіти, волосся на ній: або повністю відсутні, або є, але більше схожі на пух. Вогнищева алопеція може почати розвиватися у людини будь-якого поло і віку, особливо має проблеми у функціонуванні ЦНС.

Андрогенний вид алопеції – найбільш поширений. Частіше розвивається у чоловіків, тому медики стверджують, що захворювання, в основному, провокується гормональними порушеннями певного типу. Як відомо, за активізацію зростання волосся на шкірі голови, відповідальні эстрагены (жіночий вид гормонів), на шкірі обличчя і шиї – андрогени. З віком, вироблення друге посилюється, що призводить до пригнічення залоз, що виробляють гормони першого типу. Як результат – волосні фолікули, розташовані на голові, з-за нестачі в організмі людини естрагенів, починають поступово гинути. У чоловіків в початковій стадії андрогенної алопеції, зазначається витончення волосся, а потім, поступове зменшення їх кількості в області тімені і чола. У жінок – збідніння волосяного покриву починається з ділянки голови в області проділу. У них захворювання, найчастіше, починає розвиватися паралельно з менопаузою.

Дифузний вид алопеції – стрімко «молодеющее» захворювання, в результаті якого зменшується загальний волосяний покрив голови у людей піддалися хвороби. Недуга здатний почати розвиватися на тлі: гормонального дисбалансу, неочікуваних нервових потрясінь, як наслідок порушення режиму прийому ліків, через перенесені людиною захворювань важкого характеру. Також медики попереджають, що дифузний вид алопеції, може бути спровокований пристрастю до суворих дієт.

Способи лікування та профілактики алопеції

За умови, що алопеція викликана гормональними змінами, рекомендована медикаментозна корекція гормонального фону.

При розвитку алопеції на тлі інфекційного захворювання, перш за все, показана терапія основної хвороби і паралельний прийом препаратів, рекомендованих від облисіння конкретного типу. Це можуть бути: доксиум і трентал (вогнищева алопеція), антиандрогенные препарати для лікування жіночого облисіння через виникнення гормонального дисбалансу та ін.

Загальнозміцнюючі процедури, рекомендовані при більшості видів алопеції: струми Дарсонваля, лазерорефлексотерапия, притирання, що містять у складі дратівливі шкіру компоненти, догляд за волоссям препаратами, виготовленими з натуральних компонентів, дієти, що виключають прийом прянощів і копченостей, відмова від шкідливих звичок.

Готувати вдома небезпечно для серця

Дослідники з Чикаго з'ясували, що чим частіше люди готують тома, тим вище ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У тих же, чиє життя проходить не за плитою ймовірність появи таких хвороб скорочується на третину.

До такого висновку привів аналіз здоров'я 2700 жінок. Імовірно, даний феномен пояснюється тим, що вдома споживають набагато більше їжі, оскільки готують її самі. Вчені переконані, що стійка думка про необхідність приготування їжі виключно в домашніх умовах, нехтуючи вже готовими продуктами з магазину, потребує перегляду.


Асцит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Асцит є захворюванням, при якому накопичується надлишкова рідина в черевній порожнині. Асцит успішно лікується, тому при виникненні симптомів цього захворювання потрібно обов'язково звернутися до лікаря.

Асцит - причини

Найчастіше причинами асциту можуть бути підвищений тиск у ворітній вені, до якого можуть призвести захворювання печінки (алкогольний гепатит, цироз), тромбоз, здавлювання гілок ворітної вени або стовбура, застійна серцева недостатність. Іноді асцит є одним з показників аліментарної дистрофії, загального набрякового синдрому при різних захворюваннях нирок або виникає в результаті ураження черевної порожнини (туберкульозне, ракове тощо).

Асцит стає причиною підвищеного внутрішньочеревного тиску і відтиснення діафрагми в грудну порожнину. У свою чергу відбуваються порушення діяльності органів черевної порожнини, погіршуються дихальні рухи легень, збільшується опір кровотоку і порушується серцева діяльність.

В одних випадках асцит прогресує досить швидко (при ракове захворювання очеревини або печінки, при тромбоз ворітної вени), а в інших - не помітно, протягом декількох місяців (цироз печінки).

Асцит - симптоми

Симптомом асциту є наявність в черевній порожнині не менше одного літра рідини. При огляді помітно збільшення живота, а при вертикальному положенні він виглядає відвислим, часто виявляється випинання пупка; в горизонтальному положенні живіт у пацієнта як би розпластаний, а бічні частини вибухають. У разі прогресуючої портальної гіпертензії на животі можна побачити розширену венозну мережу, у якій колатералі розміщуються навколо пупка і у вигляді променів, що відходять від нього, утворюючи типову фігуру.

Асцит - діагностика

При діагностиці асциту дуже важливим є визначення основного захворювання, якщо воно було виявлено до появи асциту. При системних захворюваннях, крім асциту, помітні периферичні набряки, виражений застій у легенях; при ураженні печінки чи хвороби інших органів очеревини в основному асцит являє собою непропорційне периферичний або ізольований набряк.

Досить часто у випадку цирозу печінки з виступаючою портальною гіпертензією асцит може супроводжуватися кровотечею з варикозно розширених вен стравоходу. При серцевій недостатності, крім асциту виявляються набряки на стопах і гомілках, порушення ритму на ЕКГ і симптоми ураження міокарда. Якщо має місце ниркова недостатність, то асцит супроводжується набряками підшкірної клітковини і шкіри. Величезне значення має пункція черевної порожнини з подальшими дослідженнями асцитичної рідини в лабораторії.

Асцит - лікування

Лікування при асциті зосереджено на головному захворюванні. Також проводять заходи, що сприяють зменшенню портальної гіпертензії і відновленню водно-сольового обміну, використовують антагоністи альдостерону, сечогінні засоби. Якщо медикаментозна терапія виявиться не ефективною, і асцит буде посилюватися, хворому слід призначити стаціонарне лікування, де йому при необхідності зроблять пункцію черевної порожнини.

Ця процедура здійснюється в положення хворого сидячи (при будь-яких усложнениях пацієнта укладають на бік) після повного спорожнення сечового міхура з дотриманням правил антисептики і асептики. Після місцевої анестезії проводиться прокол троакаром по середній лінії живота, яка з'єднує пупок з так званим гребенем клубової кістки або між пупком і лобком. При цьому рідина необхідно випускати не поспішаючи (з причини можливого колапсу) і в основному не більше шести літрів за одну пункцію.

Повторювані пункції можуть стати причиною зрощення сальника або кишок з передньою стінкою живота або призвести до запалення черевної порожнини, що у свою чергу створює загрозу важких ускладнень при подальших пункціях.

Яндекс.Метрика