Артроз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Артроз є захворюванням, при якому хрящова прошарок, що знаходиться між хребцями або в суглобі з часом руйнується.

Артроз може бути первинним і вторинним. Причини дистрофічних змін хрящової тканини при первинному артрозі не зрозумілі; цілком імовірно, що порушення метаболізму суглобового хряща обумовлені генетично. Одне з особливих різновидів цього захворювання - вузликовий артроз суглобів кисті. Головною причиною вторинного артрозу може бути перевантаження здорової хрящової прошарку або її пересування.

Найчастіше перевантаження суглобового хряща виникає при надмірній масі тіла, Про - та Х-подібної форми гомілки, вкороченні однієї з кінцівок. Що стосується пошкодження суглобового хряща, то воно може бути обумовлено травмою, хронічним запальним процесом у суглобах, ендокринними захворюваннями (наприклад, гіпотиреоз), порушенням розвитку хрящової тканини (при хвороби Кашина-Бека), а також системними метаболічними захворюваннями (наприклад, подагра) і вродженої дисплазії суглобів.

Артроз - симптоми

Основні симптоми артрозу - це болі в суглобах, які найчастіше мають так званий механічний ритм, так як з'являються при навантаженнях і зникають, якщо хворий знаходиться у стані спокою.

Так звана вузликовий артроз суглобів кісток характеризується болями і появою щільних утворень розміром з горошину. До того ж біля нігтьового ложа на тильній стороні пальців можуть виникати ущільнені, болючі кісти, що знаходяться під шкірою і заповнені вязковатой рідиною.

Артроз, вражає колінні суглоби обумовлений болями, які виникають при тривалому стоянні, ходьбі пересіченій місцевості або по сходах. Гонартроз більшою мірою, ніж артроз інших суглобів проявляється хрускотом під час руху. Артрозу кульшового суглоба властиві аномалії розвитку кульшового суглоба.

При цьому артроз характеризується болями при обмеженні рухливості суглоба, при опорі на ногу і ходьбі. Поступово встановлюється перекіс таза і фіксоване положення згинання.

Артроз - діагностика

Справжню причину виникнення артрозу може встановити лише фахівець. При цьому кращим варіантом діагностики вважають комплексне дослідження всього організму. Воно не обмежується лише аналізом крові і рентгенограмой. Діагностика повинна складатися з цілого комплексу лабораторних, спеціальних та інструментальних досліджень. Даний підхід необхідно застосовувати з огляду на те, що дуже часто артроз кісток може бути наслідком серцево-судинних захворювань, захворювань ендокринної системи, інфекційних захворювань і інших хвороб суглобів.

Артроз - лікування і профілактика

Які-небудь радикальні методи консервативного лікування ще не розроблені. Використовувані засоби залежать від самої форми артрозу, його стадії і локалізації. Вторинний артроз дуже важливо вчасно виявити і максимально усунути головні фактори ризику або причини захворювання. Якщо турбує артроз суглобів нижніх кінцівок, то потрібно скоротити навантаження на ці суглоби: застосування додаткової опори при ходьбі, виключення тривалого перебування на ногах, нормалізація маси тіла. У період збільшення болю призначають деякі нестероїдні протизапальні засоби; місцево використовують мазі, застосовують фізіотерапевтичні процедури.

Якщо дана терапія виявиться безрезультатною і виникне синовіт, то всередину суглоба вводять препарат кортикостероидного гормону. Для поліпшення стану хворого при артрозі нижніх кінцівок рекомендують лікувальну фізкультуру, за винятком періоду загострень. Її проводять в положенні сидячи або лежачи. Також поза періоду загострення страждають даним захворюванням показано санаторно-курортне лікування. Іноді має місце хірургічне втручання.

Анемія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Анемія – характеризується низьким вмістом гемоглобіну (червоних кров'яних тілець) в крові. Розрізняють залізодефіцитну, гемолітичну, серповидно-клітинну анемію. Железодефицитный вигляд, зазвичай розглядається як ознака ряду інших захворювань, або як тимчасовий стан, викликане, як правило, недоліком заліза в організмі.

Діти або дорослі, які харчуються за особливих дієт входять до групи ризику, так як їх організм не отримує достатньої кількості заліза. Іноді, хірургічне втручання, як то видалення частини шлунка, і як наслідок-порушення здатності всмоктування заліза, може стати причиною анемії. Гемолітична анемія характеризується швидким руйнуванням кров'яних клітин. При серповидно-клітинної анемії відбувається аномальна вироблення гемоглобіну.

Анемія - причини

Основна причина анемії – нестача вітаміну В12, заліза або фолієвої кислоти. Також анемія може бути викликана внутрішньою кровотечею (шлунково-кишковим), спровокованого прийомом ібупрофену, аспірину, раковим захворюванням, гемороєм. У свою чергу, шлунково-кишкова кровотеча може бути результатом іншого захворювання, зокрема, виразкової хвороби. Говорячи про причини анемії слід також зробити акцент на її періодичності. Приміром, такий період у жінок може бути пов'язаний з рясними менструальними виділеннями, як наслідок, надмірною втратою крові. У дітей, виникнення анемії, може бути пов'язано з зараженням кишечника глистами і іншими паразитами. Досить часто залізодефіцитна анемія зустрічається у вагітних жінок. Причина такого недокрів'я пов'язана зі зниженням норми споживання заліза в їжу.

Анемія - симптоми

Надмірно бліда шкіра, непритомність, слабкість, підвищена стомлюваність, прискорене серцебиття, задишка, свідчать про анемії. Не можна достовірно діагностувати анемію без проведення загального аналізу крові, так як перераховані вище ознаки, притаманне ряду інших захворювань. У випадку з анемією, викликаною дефіцитом фолієвої кислоти, можна спостерігати наступні симптоми: запалення слизової оболонки рота (стоматит), жовтизна шкіри, запалення язика, поколювання в ногах і руках.

Анемія - діагностика

Діагностику анемії можна розділити на загальну й вузькоспрямовану, що залежить від конкретного виду недокрів'я.

До загальної діагностики слід віднести:

- огляд лікарем;

- загальний аналіз крові для визначення: рівня гематокриту, гемоглобіну, ретикулоцитів, об'єму еритроцитів, кількості тромбоцитів, лейкоцитів.

Для діагностування залізодефіцитної анемії потрібно додатково визначити рівень заліза, насичених трансферинів, феритину та обвязывающей здібності ненасичених трансферинів. Біопсія кісткового мозку, як спосіб діагностики залізодефіцитної анемії проводиться у виняткових випадках. Фолієводефіцитна і В12-дефіцитна анемія, діагностуються відповідно виявленням рівня вітаміну В12 в крові і фолієвої кислоти в сироватці та еритроцитах.

Анемія - лікування і профілактика

Після того, як лікар встановить причину анемії і визначить стан хворого, прописується наступне лікування:

- при залізодефіцитній анемії призначаються препарати, що містять залізо;

- при анемії, викликаної низьким рівнем фолієвої кислоти або вітаміну В12, призначаються відповідні препарати;

- у випадку з анемією, викликаною зараженням кишечника паразитами і глистами, необхідно провести протипаразитарний лікування;

- вагітним призначаються препарати, що допомагають підтримувати нормальну добову норму фолієвої кислоти і заліза в організмі;

- у важких випадках, викликаних великою втратою крові, лікар може призначити екстрене переливання крові.

Для профілактики анемії, необхідно внести в свій раціон зелені овочі, салат, зелень, яблука, боби, цільнозерновий хліб, нежирне червоне м'ясо. Також варто обмежити вживання напоїв, що містять кофеїн – чай, кава, кола, так як кофеїн блокує всмоктування заліза.

Аденоїди - причини, симптоми, діагностика, лікування

Дітям і дорослим чимало неприємностей доставляють нездорові аденоїди. Як позбутися від недуги, а насамперед – підтвердити діагноз? Виникає безліч питань, які потребують кваліфікованих відповідей.

Аденоїди - причини захворювання

Існує думка, ніби аденоїди є вродженою патологією. Це не так. Науково доведено незаперечний факт: причини захворювання криються у інфекційних процесах, наприклад, це може бути грип чи кір. Неправильне харчування, як і зовнішнє охолодження, призводять до гіпертрофії. Один з проявів процесу – гіперплазія, тобто розростання носоглоткової мигдалини. Вона являє собою лімфоїдний орган, розташований в склепінні носоглотки.

Причина аденоїдів може ховатися в будь-якому хронічному запаленні верхніх дихальних шляхів. В результаті кров застоюється в лімфі, також - в області носоглотки. Якщо мова йде про дітей, у дитини ослабляється імунна система. При цьому слід врахувати, що вона і без того не до кінця сформована.

Гіпертрофія лімфоїдної тканини, іншими словами - збільшення носоглоткової мигдалини може бути наслідком не тільки дитячих інфекційних хвороб, але і ендокринних порушень. У деяких випадках доводиться мати справу з аномаліями конституції, гіповітамінозами та іншими впливами, що знижують захисні властивості організму.

Це захворювання не переходить від однієї людини до іншої. У кожного з нас є лімфоїдна тканина, але гіпертрофія виникає лише у деяких. Наприклад, у дітей гіпертрофія аденоїдів найчастіше має місце у віці 2-10років, тобто вона характерна переважно для дітей молодшого віку. У підлітковому віці лімфоїдної тканини властиво зменшуватися у зв'язку з статевим дозріванням.

Аденоїди - симптоми

Основні симптоми аденоїдів - порушення носового дихання, після сну ви встаєте стомленим, розбитим. У людини виникають головні болі, знижується слух, з'являється хронічна апатія. Виявляються зовнішні ознаки недуги. Так, нижня частина рота починає відвисати з-за постійно відкритого рота. Навіть може бути змінена форма обличчя. Це так зване «аденоїдне обличчя».

Відомо, що у маленьких дітей з аденоїдами виникають труднощі з початком мовлення. У більш пізньому віці змінюється голос, стаючи менш дзвінким. Не виключаються порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Розвиток анемії – ще один з можливих симптомів. У деяких випадках із захворюванням пов'язано нетримання сечі вночі, спостерігаються напади кашлю у це ж час, аж до астматичних нападів. При гострому аденоиде піднімається температура до 39, виникає відчуття печіння, стає болючими лімфатичні вузли. При хронічному захворюванні людина починає рвати те, що було з'їдено.

Аденоїди - лікування і профілактика

Запалення слизових дихальних шляхів стає проблемою, яку потрібно вирішувати негайно. Відсутність своєчасного лікування може призвести до ускладнень, таких як хронічний аденоїдит і бронхіт. Можливе виникнення пневмонії, отиту (запалення середнього вуха), кон'юнктивіту, кератиту, блефариту. Порушення носового дихання загрожує кисневим голодуванням внутрішніх органів. Наслідки - зниження пам'яті, ослаблення здатності до концентрації.

Лікують хронічний аденотонзиллит консервативно, тобто з допомогою ліків і хірургічно. Для відновлення порушеного носового дихання закапують у носові ходи мінеральну воду. Можна використовувати препарати, виготовлені на основі морської води, такі як Аквамаріс, Салін та ін. Роблять це тричі на день. Після процедури ретельно очищають носові ходи.

При виникненні ГРЗ рекомендується закапувати судинозвужувальні краплі 3 рази в день. Консервативне лікування можливо при помірному збільшенні мигдалин за умови відсутності ускладнень під наглядом лікаря. Стаціонарне лікування триває, як правило, 10-15 днів. Використовуються промивання з фіто - і біопрепаратами, лазерне опромінення, імуномодулююча терапія і т. д.

Існує цілий комплекс профілактичних заходів. Це - своєчасне лікування зубів і придаткових пазух носа, загартовування організму. Корисно щодня промивати порожнину носа звичайним розчином ромашки, звіробою.

Яндекс.Метрика