Аспірин може запобігати меланому у жінок

Американські вчені отримали дані, які дозволяють їм стверджувати, що тривалий прийом аспірину допомагає запобігти розвитку раку шкіри у жінок євразійської раси.

Протягом 12 років вчені з Медичної школи Стенфордського університету (Каліфорнія) спостерігали за 60000 білошкірих жінок 50-79-річного віку. Жінки повідомляли інформацію про своєму харчовому раціоні, прийом лікарських препаратів і рід діяльності.

Дослідники помітили, що серед жінок, довго і у великій кількості приймали аспірин, рівень захворюваності на рак шкіри був найнижчим. Різниця в порівнянні з учасницями дослідження, не приймали аспірин, склала в середньому 21%. Ця цифра досягла 30% в учасниць, які користувалися аспірином не менше п'яти років.

Як працює аспірин? Доктор Джин Тан, провідний автор дослідження, пояснює, що це відбувається завдяки протизапальним властивостям аспірину. Запалення в організмі зменшується ‒ ризик розвитку меланоми знижується.

Щодо інших знеболюючих препаратів такого чудодійного впливу не виявлено. Але як підкреслюють самі автори дослідження, поки не будуть проведені клінічні дослідження, рано рекомендувати аспірин для профілактики раку шкіри. Тим більше, що у препарату чимало протипоказань: схильність до підвищеної кровоточивості, захворювання шлунку, печінки, 12-палої кишки, нирок, артеріальна гіпертензія, тяжка серцева недостатність, астма, збільшена щитовидна залоза та інші.

Лікарі назвали найбільш ризикований вік у чоловіків
Сьогодні медики змушені визнати, що така небезпечна хвороба, як інсульт все частіше вражає 40-річних чоловіків. Лікарі відзначають ще одну сумну закономірність: що провокують порушення мозкового кровообігу фактори ризику аналогічні факторів ризику, які викликають інсульт серед людей похилого віку.

Фахівці медичного Центру Здоров'я (Техас) спільно з колегами з Фінляндії обстежили більше тисячі людей у віковій групі 15-49 років. У результаті з'ясувалося, що ймовірність і область поширення ішемічного інсульту різко збільшується з віком. Нагадаємо: ішемічний інсульт (інфаркт мозку) — загибель клітин мозку у зв'язку з недоліком кисню через закупорки артерій мозку.

Якщо говорити про жінок, то у них в організмі блокування кровоносних судин зазвичай відбувається до 30-ти років. А ось у чоловіків цей процес починається після 40. Дослідники досвідченим шляхом підтвердили і інші, відомі раніше, статистичні дані: 60% чоловіків, які перенесли інсульт, мали підвищений холестерин, 44% курили, у 39% була виявлена гіпертонія.

Звідси можна зробити логічний висновок: якщо ви за віком належите до групи ризику і вам небайдуже стан свого здоров'я, то вже зараз варто задуматися про профілактичні заходи. Іншими словами — якщо у ваші плани не входить, одного разу стати жертвою інсульту, після якого цілком можна залишитися паралізованим інвалідом або просто не прокинутися, то відмовтеся від сигарет, не зловживайте алкоголем, стежте за вагою і не забувайте регулярно контролювати рівень холестерину та артеріальний тиск.

Навіть неврологи підтверджують, що в наш час чоловіки середнього віку знаходяться в одній групі ризику інсульту з літніми чоловіками. Ось чому краще не зволікати і вже в тридцять п'ять зайнятися профілактикою
Мікроби більше люблять жіночі руки, ніж чоловічі
Нове дослідження, проведене на базі університету Колорадо, спростувало поширену думку про те, що жінки чистіше, ніж чоловіки. Вчені виявили, що кількість бактерій на жіночих руках у півтора рази перевищує кількість бактерій, що населяють чоловічі руки.

Також було встановлено, що на руках мешкає понад 150 різних видів бактерій і 3200 штамів. Це приблизно в 100 разів перевищує ту кількість, яку передбачалося раніше. А жіночі руки до того ж є притулком для значно більшої різноманітності бактерій, ніж чоловічі.

Що є причиною таких відмінностей і чому жіночі руки виявляються кращою середовищем існування для різноманітних мікроорганізмів, поки точно не відомо. Одна з причин ‒ кислотність шкіри. У чоловіків вона більш висока, ніж у жінок, тому їх руки не так привабливі для бактерій. Істотну роль грає і той факт, що жінки більше користуються різноманітними засобами по догляду за шкірою, в результаті вона спітніла і жирна. Іншими факторами можуть бути навколишнє середовище, гормональний фон і товщина шкіри.

Дослідники також виявили, що у будь-якої людини, будь то чоловік або жінка, різноманітність бактерій на домінуючою руці на 50% більше, ніж на іншій руці, але їх щільність на обох руках однаковий.

Миття рук, виявляється, не впливає на кількість мікробів. Але давайте продовжувати мити руки і не турбуватися про те, скільки бактерій ще залишилося.
Банани допомагають краще запам'ятовувати сни
Зазвичай люди успішно забувають свої сновидіння практично відразу після пробудження. Що поробиш, це закономірність роботи людського мозку. А ви хочете чітко пам'ятати кожен сон? Починайте їсти побільше бананів і приймайте вітамін В6. Дослідним шляхом доведено — даний вітамін допомагає побачити більш яскраві і красиві сни, які ви будете відмінно пам'ятати вранці.

Давно відомо, що людина має здатність бачити три-п'ять окремих снів за ніч. На жаль, вранці вони не залишаються в пам'яті. Вітамін В6, який міститься в овочах, горіхах, бананах, м'ясі і цільному зерні дозволяє запам'ятовувати сновидіння. Цей факт підтвердив цікавий експеримент за участю дванадцяти осіб. Їх поділили на три групи. Досліджувані з першої групи отримували по 100 мг вітаміну В6 щодня, з другої — по 250 мг, третій групі давали плацебо.

Тривалість експерименту склала п'ять днів. Випробовувані відразу після пробудження акуратно записували свої сни. Аналіз цих записів показав, що респонденти, які отримують 250 мг вітаміну В6, бачили найбільш запам'ятовуються сни. Поки вчені не в змозі точно сказати, чому вітамін В6 позитивно впливає на запам'ятовування снів. Пояснення, найімовірніше, криється в процесі перетворення амінокислот в серотонін, який запускає пам'ять, "записує" наші сни.

Переборщувати з бананами не варто, інакше надлишок вітаміну В6 цілком може призвести до тяжких панічним атакам, безсонні, підвищеному тиску і аритмії.
Здоров'я росіян, як і раніше залишає бажати кращого
Стан здоров'я росіян як і раніше далеко від норми, про що говорить зведений індекс здорових країн світу. У п'ятницю відбулася прес-конференція, на якій виступав Дмитро Янін, який очолює Міжнародну конфедерацію товариств споживачів.

В цьому році, як і в минулому, Росія, на жаль, не увійшла в десятку, ні в двадцятку, ні навіть до тридцятки найздоровіших країн, а як і раніше розташувалася в дев'ятому десятку зведеного індексу здорових країн світу. Як повідомляє РИА «Новости», як і раніше, лідирує Сінгапур, далі йдуть італійці. А ось Куба, несподівано для багатьох, обійшла США за індексом здоров'я. Фахівці пояснюють це тим, що американці не приділяють належну увагу здоровому харчуванню, в результаті в країні зростає кількість людей з ожирінням, діабетом і іншими захворюваннями.

Американське агентство Bloomberg щорічно займається складанням рейтингу країн світу, виходячи зі стану їх здоров'я мешканців. Приймаються до уваги такі показники, як тривалість життя жителів країни, рівень смертності, в тому числі дитячої, причини, що викликають смертність, фізична активність, споживання алкоголю, число курців, ВІЛ-інфікованих, екологія.

У 2012 році Росія опинилася на 97 місці з 145 можливих позицій. Багато колишні республіки Союзу розташувалися в рейтингу попереду Росії. Це Грузія (71 місце), далі йдуть Вірменія, Латвія, Литва, Таджикистан, Узбекистан, Азербайджан.

У цих сумних цифр залишається додати лише те, що наше здоров'я знаходиться в наших руках. Відмова від шкідливих звичок і неправильного способу життя на користь здорового способу життя є доступним для кожного з нас. І, чим більше людей візьме для себе подібне правильне рішення, тим здоровіше буде наша нація.
Вчені довели, що заразна депресія
Вчені з США вважають, що депресію та психічні розлади можна вважати заразними захворюваннями поряд з грипом і застудою.

Фахівці американської психологічної асоціації довели, що депресія і пригнічений стан, який її супроводжує, заразні. Тому знаходитися поряд з людиною, який схильний сприймати дійсність в чорних фарбах, дуже небезпечно. Психологічні розлади і біль можуть передаватися навіть невиправних оптимістів. А ось звична обстановка і спілкування з позитивно налаштованими і веселими людьми повертає душевну рівновагу дуже швидко.

У тестуванні погодилися взяти участь студенти молодших курсів коледжу. Вчені вважають, що людей цього віку найбільш сприйнятливий до впливу оточуючих людей. Експерти спостерігали за 206 студентами, які проживали парами. Через три місяці учасники, які жили з депресивним людиною, поскаржилися на погіршення емоційного стану. Респонденти, які жили по сусідству з життєрадісним і позитивною людиною, навпаки — стали менш депресивними.

Проведений через півроку повторний експеримент підтвердив отриманий результат, а це дозволило психологам стверджувати, що депресія — це заразна хвороба. Так само дослідження довело, що рівень депресії не є постійною величиною. Він здатний змінюватися відповідно до змінами в соціумі, що може з успіхом використовуватися в терапії депресивних станів.
Яндекс.Метрика