Баланопостит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Баланопоститом називають урологічне захворювання, яке проявляється запаленням головки статевого члена (баланита) і внутрішнього листка крайньої плоті (постита).

Баланопостит - причини

У більшості випадків природа виникнення баланопоститу є інфекційною. Причиною запалення голівки статевого члена може бути неспецифічна мікробна флора у вигляді стептококков або анаеробних коків, а також збудники захворювань, які передаються статевим шляхом (бліда трепонема, трихомонада та ін). Іноді баланопостит може бути викликаний вірусами (наприклад, вірусом папіломи людини) або грибками (кандидами).

Без участі інфекційного агента баланопостит розвивається рідко. В такому випадку він може бути алергічних, токсичних і т. д.

Існують сприятливі фактори, які мають велике значення для розвитку баланопостіта. Насамперед, йдеться про нехтування правилами особистої гігієни, цукровому діабеті, хімічних подразники (миючих засобах, мастилах), фімозі, патологічних станах, які викликають затримку рідини в організмі (захворювання нирок, цирозі печінки, серцевій недостатності).

Баланопостит - симптоми

Баланопостит починається гостро, відчуттям печіння, свербежу та дискомфорту в області голівки статевого члена, з подальшим розвитком набряку і гіперемії (почервоніння) крайньої плоті. Головка статевого члена покривається брудно-білим нальотом, іноді - мелкопапулезными висипаннями.

Якщо гострий баланопостит, викликаний неспецифічним інфекційним агентом, не лікувати, то він стане хронічним. Також баланопостит має всі передумови перейти в хронічну форму, при наявності тяжких супутніх захворювань, а також при наявності захворювань, що передаються статевим шляхом (тріхомоноза, генітального герпесу, сифілісу).

Хронічний баланопостит характеризується печінням та болем в ураженій області, розтріскуванням шкіри крайньої плоті і появою на ній поверхневих ерозій і виразок. Виражене запалення може призводити до пахового лимфадениту. З часом через рубцювання крайньої плоті виникає фімоз, який погіршує перебіг захворювання.

Баланопостит - діагностика

Діагностують захворювання шляхом мікроскопічного дослідження мазків з уретри, а також посівом виділень з уретри і препуційного мішка.

Баланопостит - лікування і профілактика

Легка форма баланопоститу може виліковуватися промиванням головки статевого члена за допомогою антисептичних розчинів (фурациліну, перекису водню, перманганату калію).

Більш серйозні випадки захворювання потребують антибактеріальної терапії. Якщо запалення викликано фімозом, то лікування супроводжується оперативним втручанням у вигляді обрізання крайньої плоті, яке проводиться шляхом кругового висічення крайньої плоті статевого члена. Ця операція дозволяє голівці статевого члена залишатися оголеною і тоді, коли він спокійний, і коли знаходиться в стані ерекції.

Таку процедуру можна проводити і дорослим, і дітям. Найчастіше обрізання призначають при фімозі, у випадках, коли немає можливості розширити крайню плоть більш простим шляхом; іноді показаннями до нього є хронічний баланопостит, пухлини крайньої плоті, гострокінцеві кондиломи крайньої плоті.

Проведення обрізання є важливим для лікування і профілактики баланопоститу ще й з іншої причини. Справа в тому, що між крайньою плоттю і головкою статевого члена відбувається скупчення смегми, в якій дуже легко розвивається інфекція, особливо при недотриманні гігієни. Обрізання призводить до поліпшення гігієни статевого члена, зниження ризику розвитку інфекцій сечових шляхів, а також ризику захворювань, що передаються статевим шляхом, і ризику розвитку раку статевого члена.

Аднексит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Аднексит – це запалення придатків матки, зокрема маткових труб, зв'язок, яєчників. Розрізняють два види аднекситу: хронічний і гострий. Гостра форма аднекситу може ускладнюватися утворенням спайок. Спайки утворюються в малому тазі між маткою, трубою, яєчником, сечовим міхуром, петлями кишечника і сальником. Проникнення інфекції в яєчник викликає утворення гнійних порожнин. Хронічний аднексит іноді призводить до позаматкової вагітності, а також безпліддя. Систематичні загострення хронічної форми аднекситу призводять до сексуальних розладів, таких як болючість статевих контактів, а також зниження лібідо.

Аднексит - причини

Основна причина цього захворювання - це інфекція, викликана стрептококом, стафілококом, гонококом, хламідіями, энтерококком і т. д. Інфекція, як правило, проникає в яєчники і маткові труби з матки, піхви, або запалених органів черевної порожнини, наприклад, при апендициті. Також інфекція може проникати через кров. При проникненні інфекції в просвіт маткової труби, виникає запалення (сальпінгіт), при цьому в половині випадків, також інфікується яєчник, зв'язковий апарат маткової труби.

Аднексит - симптоми і діагностика

Перші симптоми аднекситу - болі в нижній частині живота і підвищення температури до рівня 38-40 градусів, нудота, озноб, гнійні виділення статевих шляхів, дизурії (порушення сечовипускання). Іноді симптоми гострої форми аднекситу висловлюються нечітко, все залежить від імунітету і збудника. Симптоми ж хронічного аднекситу можна охарактеризувати, як ниючі, тупі болі в нижній частині живота.

Болі посилюються після переохолодження, під час менструації, стресів. Спостерігається порушення менструального циклу, що проявляється виникненням тривалих кровотеч (менометроррагий). Може відбуватися подовження менструального циклу до 40 днів. Хронічна форма аднекситу відрізняється затяжним перебігом, з проявом загострень, спричинених повторним інфікуванням, ослабленням імунітету.

Захворювання діагностується при огляді гінекологом, ультразвуковому обстеженні придатків матки, аналізах крові та сечі, мазок каналу шийки матки і піхви. Найбільш інформативною формою діагностики можна вважати лапароскопію і пункцію придатків матки. Варто відзначити складність діагностики хронічного аднекситу, зважаючи на те, що періодичне посилення болю в тазової області зустрічається і у низки інших захворювань.

Аднексит - лікування і профілактика

В якості свідчень до гострого аднекситу, варто відзначити пастельний режим. При сильно вираженій симптоматиці застосовують знеболюючі засоби, протимікробні препарати групи фторхинолов, антибіотики широко дії, десенсибілізуючі та протизапальні засоби. Коли сталося усунення гострих запальних проявів хвороби, призначаються біостимулятори, фізіотерапія, зокрема: ультразвук, вібромасаж, електрофорез.

При хронічному аднекситі також застосовується фізіотерапія, плюс, бальнеологічне лікування – озокеритні, грязьові аплікації, гінекологічний масаж, вагінальні ванночки. Якщо загострення повторюється, необхідно виявити збудника і визначити чутливість до антибактеріальних засобів. Залежно від домінуючих проявів хронічної форми аднекситу, застосовуються десенсибілізуючі, знеболюючі, протизапальні препарати.

В якості профілактики аднекситу слід щодня міняти білизну, виготовлене з натуральних тканин. Не можна допускати попадання мильного розчину в піхві під час проведення водних процедур. Слід уникати переохолодження і перевтоми.

Апендицит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Апендицит являє собою запалення апендикса, який також має назву червоподібного відростка сліпої кишки. Безпосередньо саме запалення викликають різні гноєтворні мікроби, що потрапляють в апендикс з током крові. Апендицит може зустрічатися різних видів: катаральний, флегмонозний, а також гангренозний. Кожен з цих видів проявляється в залежності від того, яка в даний момент спостерігається стадія хвороби. Апендицит є одним з найбільш частих захворювань черевної порожнини, який для свого лікування вимагає хірургічного втручання.

Апендицит - причини виникнення

На сьогоднішній день точна причина виникнення такого захворювання, як апендицит невідома. Відомий лише той факт, що для розвитку цього захворювання необхідна наявність двох умов. Перша умова полягає в наявності бактерій в кишечнику. Друга умова – закупорка просвіту червоподібного відростка, до причин виникнення якої можна віднести калові маси, які потрапляють у просвіт червоподібного відростка. Також причиною можна вважати вживання в їжу насіння і всіляких кісточок. Не можна забувати і про сторонніх тілах, наприклад, дрібна деталь від іграшки. Найчастіше сторонні тіла викликають апендицит у дітей.

Апендицит - симптоми

Існує безліч різних симптомів виникнення апендициту. Сигналом ж початку захворювання служить сильний біль. На самому початку вона не має щодо чіткого місцерозташування. Хворому може здаватися, що у нього просто болить живіт. Однак після 4-5 годин біль концентрується ближче до правої клубової області. Варто відзначити, що апендикс у різних людей може розташовуватися по-різному, все залежить від будови тіла. У разі, якщо відросток має нормальне положення, то біль буде спостерігатися в правій здухвинній ділянці. Якщо відросток розташований трохи вище, то біль буде справа під ребрами. Ну, а, якщо відросток опущений вниз, то буде боліти в області тазу. Крім усього іншого, хворого може турбувати і блювання, а в деяких випадках пронос. Серед інших найбільш популярних виникнення симптомів можна зазначити наступні: сухість язика, потемніння сечі, підвищення температури, яке може досягати 40 градусів, у вагітних може виявлятися підвищена біль під час повороту з лівого боку на правий.

Апендицит - діагностика

Визначити апендицит досить складно, адже його симптоми можуть змінюватися в залежності від місця розташування відростка. Зазвичай це захворювання діагностують, грунтуючись на аналізах сечі і крові в сечі з'являється білок, а в крові з'являється більше білих кров'яних тілець. Проте подібними фактами діагностика апендициту не обмежується. Рентген проводиться відносно рідко. На ньому можна виявити лише каловий камінь, який закупорив отвір червоподібного відростка. Щоб визначити гострий апендицит, застосовують УЗД. Ще один вид діагностики – комп'ютерна томографія, яка дає зображення збільшеного відростка. Також будуть видні змінені тканини кишечника.

Апендицит - лікування

Під час прояву симптомів апендициту, ні в якому разі не можна приймати проносне, знеболюючі, а також прикладати грілку. Краще прикласти щось прохолодне і викликати швидку допомогу. При показаннях зазвичай здійснюється видалення відростка, що можливо 4 способами: типовий, ретроградний, лапароскопічний і транслюминальный.

Якщо спостерігається нескладна форма аппендецита, то пацієнт вже на перший день може перевертатися на ліжку, починати присаживать у другий день, а вставати на третій або четвертий день. Вживати їжу зазвичай дозволяється з третього дня. Їжа повинна бути рідкого виду або кашоподібного. Починаючи з 6 дня, можна потроху переходити на дієтичне харчування. Проте всі ці рекомендації бажано уточнювати у лікуючого лікаря.

Яндекс.Метрика