Бронхіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Бронхіт являє собою дифузно-запальне захворювання гілок дихального горла, бронхів. Запалення або ушкодження, що виникає як самостійно-ізольований процес, при первинному бронхіті, так і розвивається у вигляді ускладнення спричиненого наявними у людини хронічними захворюваннями внаслідок перенесеної інфекції, при вторинному бронхіті.

Пошкодження слизової епітеліальної тканини бронхів порушує рухову активність війок, вироблення секрету і процес пов'язаний з очищенням дихального горла. Підрозділяється захворювання на гострий і хронічний бронхіт, які розрізняються по патогенезу, етіології і способів лікування.

Бронхіт - причини

До основних причин виникнення захворювання відносяться вірусні інфекції – парагрип, грип, РС-інфекція, аденовириз і бактеріальні – стрептококи, стафілококи, пневмококи, гемофільна паличка, а так само внутрішньоклітинні паразити – мікоплазми, хламідії. Як доповнення до основних причин, що можуть збільшувати ризик виникнення захворювання - пил і тютюновий дим. При якому навіть «пасивне» куріння може викликати в ослабленому організмі запалення бронхів.

Бронхіт - симптоми

Основною ознакою бронхіту є поява кашлю з жовтувато – сірою, світлою або зеленуватими мокротами і відчуття спазму і хворобливості горла, а так само утруднене дихання з проступають хрипами:

- на початкових стадіях – слабкість, сухий кашель, зниження температури;
- на третій-четвертий день – поява вологого кашлю і підвищення температури. Іноді спостерігаються напади лихоманки, яка може тривати при распираторно-синцитіальної та парагриппозной інфекції 2-3 дні, а при мікроплазмового та аденовірусної – від десяти днів і більше;
- при обстеженні, поширюються дифузні хрипи.

За характером запалення слизової бронхів, виділяють гострий і хронічний бронхіт.

Гострого бронхіту, передує слабкість, головний біль, підвищення температури, нежить, біль і покашлювання в горлі, кон'юнктивіт і болісний сухий кашель.

Хронічний бронхіт, найчастіше є наслідком гострого захворювання дихального горла, або наслідком не доведеного до кінцевого результату або несвоєчасного лікування. На початковому етапі, хронічної хвороби, кашель з невеликою кількістю мокротиння, зазначається вранці. При довгостроково протікає запальному захворюванні, відбуваються структурні порушення і зміни функцій дихального горла. Протікає з періодами ремісій та загострень. Загострення відбувається протягом року, не менше трьох разів і ведуть до бронхіальної астми та емфіземі легенів.

Бронхіт - діагностика

Необхідно вивчення клінічної картини бронхіту і лабораторних аналізів:
*загального аналізу крові і сечі;
*імунологічного та біохімічного аналізів крові;
*пікфлоуметрії, спірометрії;
*рентгенологічного дослідження легень;
*бронхографії, бронхоскопії;
*ехокардіографія, ЕКГ;
*мікробіологічного аналізу мокротиння.

Бронхіт - лікування і профілактика

При нескладному бронхіті – амбулаторне лікування, у випадках захворювання з важкою формою ГРВІ - лікування у відділенні пульмонології.

Терапія бронхіту повинна проводитися комплексно – боротьба з інфекцією, усунення провокуючих факторів і відновлення провідності бронхів.

В перші дні захворювання, показаний постільний режим, молочно-рослинна дієта і рясне пиття. Обов'язковий відмова від куріння і підвищення вологості повітря в кімнаті, де знаходиться хворий бронхітом.

Профілактичні заходи включають у себе ослаблення або ліквідацію впливу шкідливих факторів на органи дихання, а так само своєчасне лікування, профілактику алергічних проявів, здоровий спосіб життя і загальне підвищення імунітету організму.

Вовчак - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вовчак називають хронічне захворювання сполучної тканини і судин, яке генетично обумовлюється збоями в процесах регуляції імунної системи організму. Це дуже важка хвороба, при якій імунна система людини, сприймаючи власні клітини як чужорідні, бореться з ними шляхом вироблення організмом речовин, що викликають пошкодження судин, шкіри, суглобів, внутрішніх органів.

Червоний вовчак буває двох форм: хронічної (дискоїдний), яка являє собою доброякісну клінічну форму, і гострої (системної), яка характеризується важким перебігом. Це захворювання не є поширеним, на його частку припадає від 0, 25 до 1 % шкірних хвороб, причому серед жінок хворих більше, ніж серед чоловіків. Цей факт пояснюють діяльністю залоз внутрішньої секреції, так як виникнення рецидивів і прояви тяжкого перебігу частіше спостерігаються перед менструацією або після пологів.

Вовчак - причини захворювання

У сучасної медицини немає чіткої відповіді на питання про причини, що викликають вовчак. Вважається, що основна роль в цьому належить спадковим факторам, вірусів, ультрафіолетового випромінювання і деяким препаратам, що імунна система хворих з вовчак характеризується більш сильною генетичної сприйнятливістю до дії зовнішніх чинників. Лікарська вовчак є досить рідкісним явищем і після закінчення прийому ліків вона припиняється самостійно.

Вовчак - симптоми

Симптоми вовчака можуть з'являтися, то зникати. Періоди посилення симптомів називають рецидивами, або загостреннями. Періоди, коли хворий відчуває себе відносно добре, називаються ремісією.

Звичайні симптоми вовчака представлені почуттям втоми, болем і набряком в суглобах (артрити), лихоманкою і висипом на шкірі (як правило, поява такої висипки активізується після сонячного опромінення). Також захворювання може проявлятися стоматитами, викликають поява виразок у роті, випаданням волосся. При його подальшому розвитку у деяких хворих спостерігаються проблеми з роботою серцем, легенів, нирок, клітин крові та нервової системи.

Вовчак - діагностика

При наявності вогнищ червоного вовчака на шкірі діагноз поставити не складно. Однак, клінічне обстеження повинно супроводжуватися додатковими методами дослідження (гістологічним, імуноморфологічними, люмінесцентної діагностикою), для того, щоб не переплутати хронічний червоний вовчак з червоним плоским лишаєм і туберкульозним вовчаком. Якщо ураження локалізуються на червоній облямівці губ, то вовчак слід диференціювати від таких захворювань, як актинічний хейліт і абразивний преканцерозный хейліт Манганотти.

При гострій (системної) вовчаку основою для постановки діагнозу слугують виявляються шкірні поразки і стан внутрішніх органів, а також виявлені в крові і пунктату кісткового мозку клітини червоного вовчака». Для багатьох хворих червоним вовчаком характерний вторинний імунодефіцит.

Вовчак - лікування і профілактика

Для лікування вовчака застосовують обробку висипань кортикостероїдними мазями на область висипань. Щоб полегшити суглобові або м'язові болі і лихоманку, призначають нестероїдні протизапальні препарати. Також використовують протималярійні лікарські засоби, щоб знизити стомлюваність і болі в суглобах, а також усунути шкірний висип.

У разі відсутності ефекту від прийому інших лікарських засобів, лікар призначає прийом кортикостероїдів. Проте, враховуючи їх потужний лікарський ефект і можливість появи серйозних побічних ефектів, доза їх повинна бути як можна більш низькою, однак, здатної забезпечити необхідний ефект.

Також лікарем можуть бути порекомендовані інші ліки, які знижують активність імунної системи.

Головною умовою успішного лікування вовчака і профілактики рецидивів є постійний контакт між пацієнтом і лікарем, який повинен бути поінформований у разі змін у стані здоров'я хворого і появи нових симптомів.

Бородавки - причини, симптоми, діагностика, лікування

Бородавки являють собою новоутворення на шкірі, які викликаються вірусом папіломи людини. Даний вірус пробирається в шкіру за рахунок мікроушкоджень і може передаватися контактним шляхом.

Бородавки можуть спостерігатися в будь-якому віці, однак, найбільш часто ними схильні діти або підлітки. У 25% випадків всі симптоми проходять самостійно протягом 6 місяців, а 70% – протягом двох років. Бородавки бувають плоскі, звичайні, підошовні. Також можуть зустрічатися пальцеподібні і ниткоподібні бородавки.

Бородавки - причини

Бородавки викликаються через вірусу, тому вони з легкістю можуть переноситися на інші частини тіла, а також передаватися оточуючим людям. Підхопити цей вірус людина може в самих різних місцях, однак, для виникнення бородавок необхідна наявність двох факторів: певне зниження імунітету, а також порушення цілісності шкіри, наприклад, невеликі порізи і подряпини, задирки, комарині укуси та інше. Бородавки розвиваються досить повільно, при цьому можуть відійти і без будь-якого втручання. Однак, якщо вони не зникають, а також не зменшується їх кількість, то треба від них позбавлятися.

Бородавки - симптоми

Зазвичай бородавки мають вигляд опуклих вузликів на шкірі, які можу зустрічатися, як поодинокими, так і у вигляді окремих скупчень. Що стосується підошовних бородавок, то вони в основному є плоскими і щільними за рахунок сильного тиску. Вкрай рекомендується відразу звернутися до лікаря, якщо така бородавка заподіює біль, дискомфорт, а також заважає ходити.

Бородавки - діагностика

Найчастіше діагностика бородавок не викликає абсолютно ніяких складнощів, при цьому вона грунтується на клінічній картині. Але варто відзначити, що вони нерідко можуть маскуватися і під інші хвороби шкіри. Наприклад, підошовні бородавки не кожен раз можна відрізнити від звичайної мозолі. В той же час є певна небезпека прийняти грізну пухлину за просту нешкідливу бородавку. Тому, якщо виникають спірні питання, то краще всього звернутися до лікаря-дерматолога.

Бородавки - лікування

Досить часто лікувати бородавки немає необхідності, так як вони зникають самі по собі, коли імунна система відновлюється. Взагалі, існують найрізноманітніші методи видалення бородавок. Найбільш сучасний метод – це лазерне видалення бородавок. В даному випадку видалення бородавки займає не більше двох хвилин. Це саме естетичне засіб серед усіх існуючих способів видалення бородавок. Лазерне видалення вважається найменш травматичним засобом. Загоєння після такого методу видалення здійснюється безболісно, не вимагаючи при цьому жодних обмежень у занятті спортом або при контакті з водою.

Також існує такий метод видалення бородавок, як електрокоагуляція. Даний метод являє собою видалення струмів високої частоти. Серед позитивних моментів варто відзначити той факт, що цей метод коагулює найближчу тканина, закриваючи при цьому доступ вірусу бородавки до інших здоровим тканинам, забезпечуючи відсутність кровотечі.

Має місце бути видалення бородавок рідким азотом. Даний метод припускає глибоке заморожування бородавок. В даному випадку не спостерігається контакт з кров'ю, завдяки чому повністю виключається вторинне зараження здорових тканин.

Що стосується хірургічного видалення бородавок, то він супроводжується накладенням шва, залишає після себе помітний рубець. Цей спосіб видалення бородавок пов'язаний з кров'ю, з-за чого збільшується ризик вторинного зараження, а це, в свою чергу, може служити причиною появи нових бородавок на шкірі.

Яндекс.Метрика