Булімія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Булімія являє собою харчову порушення. Вона характеризується епізодами великого вживання їжі. Після цього, щоб контролювати власну вагу, викликається блювота або здійснюється зловживання проносними засобами. Можна сміливо стверджувати, що булімія є психічним порушенням. Обжерливість, а також подальше викликання блювоти можуть згодом стати нав'язливою ідеєю подібно схильності до наркотичних засобів.

Булімія - причини

На даний момент причини булімії не виявлено. Булімія починається з того, що певна людина просто незадоволений власним тілом. Він дивиться на своє відображення в дзеркало і те, що він там бачить, його ніяк не влаштовує. Спочатку все призводить до застосування всіляких дієт. Дієта не забезпечує бажаний результат, після чого виникає безпосередньо булімія.

Найістотніша риса булімії полягає в психологічній особливості, яка пов'язана з підвищеним занепокоєнням через форму свого тіла і ваги. Існують деякі докази того, що булімія може бути пов'язана з наявністю нейромедіаторів в мозку.

Булімія - симптоми

Що стосується симптомів, то у хворого можуть спостерігатися різного роду розлади кишечника внаслідок надмірного вживання проносних засобів. Також може бути дисбаланс електролітів, що в підсумку обумовлює посмикування і судоми м'язів. Булімія може розуміти собою подряпані пальці, які постійно поміщаються в горло з метою викликати блювоту. У деяких випадках можуть бути внутрішні кровотечі, симптоми порушення функції нирок, зневоднення, а також нерегулярний менструальний цикл у жінок. Сюди можна віднести симптоми, які з'являються в результаті постійного викликання блювоти, наприклад, зміна кровоносних судин очей або набрякання щік, пошкодження емалі зубів та інше.

Булімія - діагностика

Конфіденційність і заперечення булімії в значній мірі ускладнюють діагноз. Часто людина не звертається за медичною допомогою, поки не будуть виявлені певні симптоми або досить серйозна психологічна проблема, пов'язана безпосередньо з даним захворюванням. Для діагнозу знадобиться максимально точно визначити симптоми.

Булімія - лікування

Практикою доведено, що самостійні спроби вилікувати дане захворювання не дадуть жодних результатів. Адже рано чи пізно знову настає той момент, коли людина не стримується і накидається на їжу. Як би він не старався, прогресу буде досить складно досягти.

Завдяки психологу або родичам придушити булімію стане значно простіше. Основною умовою є той факт, що хворий не повинен не переїдати і не голодувати, харчування має бути збалансованим.

Звичайно, краще всього звернутися за допомогою до лікаря, який може запитати про існуючі звичках в їжі, а також фізичних вправах хворого. Адже досить часто такі пацієнти займаються спортом і дотримуються певних дієт, не втрачаючи при цьому у вазі.

Виявивши всілякі ознаки булімії, лікуючий лікар вже вирішує, наскільки необхідна у даній ситуації госпіталізація. В більшості випадків вона не знадобиться. Кожному окремому пацієнту обов'язково буде рекомендована дієтотерапія, а також надано поради щодо зміни свого способу життя. У рідкісних випадках може бути використаний гіпноз або лікарі навчають пацієнтів самогіпнозу, який допоможе контролювати бажання надмірного поїдання їжі. Вкрай бажано, щоб на консультацію до лікаря прийшли і всі члени сім'ї хворого. Вони повинні навчитися добре контролювати ситуацію і стежити за поведінкою хворого.

Гіпоплазія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіпоплазією називають аномалії розвитку, які полягають в недорозвиненні тканини, органа, частини тіла або цілого організму. Це вроджений порок розвитку, крайнім вираженням якого є аплазія, що представляє собою вроджена відсутність органа або частини тіла.

Гіпоплазію всього організму називають микросомией, або нанізм (вона є одним з видів карликовості). Однак, частіше можна зустріти недорозвинення окремих органів: гіпоплазію головного мозку, або мікроцефалія, яка іноді поєднується з недорозвиненням спинного мозку і кінцівок; гіпоплазію однієї нирки, яка супроводжується компенсаторним збільшенням іншої нирки; гіпоплазію молочної залози, що супроводжується зазвичай недорозвиненням зовнішніх або внутрішніх статевих органів - інфантилізмом.

Гіпоплазія - причини захворювання

Гіпоплазія розвивається внаслідок порушення внутрішньоутробного розвитку плода, яке відбувається із-за впливу на організм матері різних зовнішніх і внутрішніх факторів. Внутрішні фактори представлені всіма аномаліями первинної закладання зародкових клітин; зовнішні - зовнішніми несприятливими впливами на плід, які можуть бути найрізноманітнішими.

Одними з найважливіших зовнішніх чинників розвитку гіпоплазії є зменшення кількості навколоплідної рідини і неправильне положення плоду. Крім того, порок може розвинутися з-за впливу променистої енергії, травм, тиску на матці вагітної, впливу високої температури і шкідливих продуктів обміну речовин, вживання алкоголю, куріння і т. д.

До порушення розвитку плоду та гіпоплазії також можуть призвести різні захворювання матері, особливо інфекції, які передаються через плаценту від неї до плоду (внутрішньоутробні інфекції), такі, як токсоплазмоз, краснуха, грип і т. д.

Гіпоплазія всього організму (нанізм) виникає з-за нейроендокринних порушень росту.

Гіпоплазія - симптоми

Симптоми захворювання залежать від того, які органи зачіпає гіпоплазія.

Так, гіпоплазія емалі проявляється порушенням її формування, найчастіше на постійних зубах. Ознаками гіпоплазії емалі зубів є білі плями або депігментація різної величини, точкові або чащеобразные поглиблення, борозенки, перетяжки емалі коронок зубів, іноді - повна відсутність емалі на хворій ділянці зуба або на всій поверхні коронки зуба.

Для гіпоплазії дермальной фокальній характерне утворення різко відмежованих вогнищ истонченной гиперпигментированной шкіри, дистрофія нігтів, гипотрихоз, аномалії розвитку очей, гортані, серця і скелета.

Гіпоплазія статевих гонад (яєчок і яєчників) характеризується зниженням рівня статевих гормонів та порушенням процесів овуляції та сперматогенезу, в результаті чого відбуваються статеві розлади, такі, як зниження лібідо, ослаблення потенції у чоловіків, фригідність у жінок.

Гіпоплазія - діагностика

Методи діагностики захворювання дуже різні і залежать від того, який орган уражений гіпоплазією.

Гіпоплазія - лікування і профілактика

Вибір лікування гіпоплазії емалі зубів визначається формою і вираженістю захворювання. Плямисту гіпоплазію лікують шляхом відбілювання медикаментозними засобами або сошліфовиванія з одночасною реминерализирующей терапією для запобігання карієсу. При значному ураженні зубів роблять їх покриття штучними коронками.

Лікування гіпоплазії нирки необхідно проводити при ускладненнях пієлонефриту і гіпертонії. Однак, видаляти гипоплазированную нирку можна тільки в разі нормального функціонування контрлатеральній.

Лікування гіпоплазії статевих гонад проводиться шляхом корекції гормонального балансу.

Головний метод профілактики гіпоплазії - це максимально можливе усунення будь-яких шкідливих впливів на організм жінки, яка виношує дитину.

Гайморит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гайморит є запалення верхньощелепної пазухи, що протікає в хронічній або гострій формі. Назва хвороби походить від назву придаткових пазух - гайморит, запальні процеси в якій і викликають виникнення гаймориту.

Мікроорганізми – віруси або бактерії, потрапляючи в гайморову пазуху з током крові або через носоглотку, приводять до запалення слизової оболонки. Нерідко такі процеси супроводжуються накопиченням в пазусі гнійних утворень.

Гайморит майже завжди виявляється із-за повторної застуди або нежиті, лікування яких проводилося недобросовісно. Крім цього, виникають запальні процеси так само впливає занедбане лікування зубів.

Крім того, підвищують ризик розвитку запальних процесів в пазухах порушення структури носа, часто є наслідком травми і поліпи в носі.

Гайморит - причини захворювання

Основною причиною виникнення захворювання є проникають в гайморову пазуху віруси і бактерії, що викликають запальний процес.

При гострому гаймориті, не слизової носової порожнини, набряк з порожнини носа поступово поширюється на слизову гайморової пазухи і отвори. Під час якого слизова оболонка набрякає і закриває веде в порожнину носа з пазухи, просвіт. Припиняючи надходження в пазуху повітря, необхідного для нормального функціонування слизової оболонки.

Починає наростати тиск, яке поступово ставати причиною з'являються больових відчуттів, у той час як в пазусі відбувається напрацювання слизу, що утворюється внаслідок порушення процесу відтоку. Яка застоюючись, поступово набуває форму запального характеру – ексудат. Є прекрасним середовищем для виникнення нових і розвитку наявних вірусів і бактерій. Виробляють токсини, які, всмоктуючись у кров, викликають симптоми нездужання, зниження апетиту, головного болю, підвищення температури тіла і т. д. Перетворюючи слиз поступово в гній, має в'язку консистенцію, закупорює пазуху.

У той час як співустя не працює, бактерії продовжують розмножуватися виробляючи токсини, які в свою чергу призводять до збільшення гнійної маси, поступово заповнює пазуху. Якщо до цього моменту не проводяться протизапальні процедури і лікування, з'являється набряк повік, може відзначатися екзофтальм – випинання вперед очного яблука, а так само відбуватися руйнування стінок гайморової пазухи і поширення гнійного запального процесу на кісткову тканину, розвиваючи остеомієліт - запалення кістки верхньої щелепи.

Гайморит - симптоми

До основних симптомів захворювання гайморит можна віднести неприємні відчуття в носі, носі та в межах носової області, поступово переходять у болю. По мірі розвитку запальних процесів, відбувається посилення больових симптомів, до ранку менш виражених і наростаючих до вечора. Сприймаються больові відчуття як загальна головний біль. Спостерігається утруднене носове дихання. Явною ознакою гаймориту є постійна закладеність носа і гугнявий голос.

Запального процесу схильні як правило обидві половинки носа, але буває і поперемінна закладеність. Спостерігається набряклість повік і щоки, іноді рани і тріщини біля входу в ніс. Постійний нежить і загальне нездужання.

Гайморит - діагностика

Діагностика гаймориту включає в себе клінічні та параклінічні способи та методи визначення захворювання, а так само опитування пацієнта, огляд слизової носа і вивчення проявів захворювання – закладеність оса, кашель, біль. Проведення рентгенограми придаткових пазух. Пункція верхньощелепної пазухи, проводитися після консультації отоларинголога.

Гайморит - способи лікування

У лікуванні захворювання застосовуються антибактеріальні препарати, антигістамінні засоби. Хороший ефект дає антисептичну промивання носа розчинами і метод переміщення або більш відомий під назвою – «зозуля», а так само УФО порожнини носа, УВЧ на придаточні носові пазухи, діатермія, солюкс, інгаляції.

Яндекс.Метрика