Булімія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Булімія являє собою харчову порушення. Вона характеризується епізодами великого вживання їжі. Після цього, щоб контролювати власну вагу, викликається блювота або здійснюється зловживання проносними засобами. Можна сміливо стверджувати, що булімія є психічним порушенням. Обжерливість, а також подальше викликання блювоти можуть згодом стати нав'язливою ідеєю подібно схильності до наркотичних засобів.

Булімія - причини

На даний момент причини булімії не виявлено. Булімія починається з того, що певна людина просто незадоволений власним тілом. Він дивиться на своє відображення в дзеркало і те, що він там бачить, його ніяк не влаштовує. Спочатку все призводить до застосування всіляких дієт. Дієта не забезпечує бажаний результат, після чого виникає безпосередньо булімія.

Найістотніша риса булімії полягає в психологічній особливості, яка пов'язана з підвищеним занепокоєнням через форму свого тіла і ваги. Існують деякі докази того, що булімія може бути пов'язана з наявністю нейромедіаторів в мозку.

Булімія - симптоми

Що стосується симптомів, то у хворого можуть спостерігатися різного роду розлади кишечника внаслідок надмірного вживання проносних засобів. Також може бути дисбаланс електролітів, що в підсумку обумовлює посмикування і судоми м'язів. Булімія може розуміти собою подряпані пальці, які постійно поміщаються в горло з метою викликати блювоту. У деяких випадках можуть бути внутрішні кровотечі, симптоми порушення функції нирок, зневоднення, а також нерегулярний менструальний цикл у жінок. Сюди можна віднести симптоми, які з'являються в результаті постійного викликання блювоти, наприклад, зміна кровоносних судин очей або набрякання щік, пошкодження емалі зубів та інше.

Булімія - діагностика

Конфіденційність і заперечення булімії в значній мірі ускладнюють діагноз. Часто людина не звертається за медичною допомогою, поки не будуть виявлені певні симптоми або досить серйозна психологічна проблема, пов'язана безпосередньо з даним захворюванням. Для діагнозу знадобиться максимально точно визначити симптоми.

Булімія - лікування

Практикою доведено, що самостійні спроби вилікувати дане захворювання не дадуть жодних результатів. Адже рано чи пізно знову настає той момент, коли людина не стримується і накидається на їжу. Як би він не старався, прогресу буде досить складно досягти.

Завдяки психологу або родичам придушити булімію стане значно простіше. Основною умовою є той факт, що хворий не повинен не переїдати і не голодувати, харчування має бути збалансованим.

Звичайно, краще всього звернутися за допомогою до лікаря, який може запитати про існуючі звичках в їжі, а також фізичних вправах хворого. Адже досить часто такі пацієнти займаються спортом і дотримуються певних дієт, не втрачаючи при цьому у вазі.

Виявивши всілякі ознаки булімії, лікуючий лікар вже вирішує, наскільки необхідна у даній ситуації госпіталізація. В більшості випадків вона не знадобиться. Кожному окремому пацієнту обов'язково буде рекомендована дієтотерапія, а також надано поради щодо зміни свого способу життя. У рідкісних випадках може бути використаний гіпноз або лікарі навчають пацієнтів самогіпнозу, який допоможе контролювати бажання надмірного поїдання їжі. Вкрай бажано, щоб на консультацію до лікаря прийшли і всі члени сім'ї хворого. Вони повинні навчитися добре контролювати ситуацію і стежити за поведінкою хворого.

Як вчасно розпізнати депресію і дати їй гідну відсіч

Напевно, кожному з нас хоч раз доводилося чути від подруги, чоловіка, дружини, колеги цю фразу: "здається, у мене депресія! ".

Вираз настільки увійшло в побут, що ми навіть і не помічаємо як бездумно і безпричинно вживаємо його знову і знову, не замислюючись про його істинному значенні.

А адже депресія-це не просто сльози в подушку і два дні без їжі, це важка хвороба і не варто плутати з швидкоплинними переживаннями.

Інакше депресію називають "душевної застудою". Яскравіше образу і не придумати, адже це хвороба супроводжується постійним відчуттям внутрішнього холоду і непрохідною зими.

Отже, які ж симптоми, що насувається депресії? Відповідь на це питання просто необхідно знати, адже, як кажуть: "попереджений - значить озброєний".

В першу чергу, це звичайно постійне відчуття втоми. Навіть якщо ви цілими днями нічого не робите, а відчуття втоми не покидає - задумайтеся, ваш організм вам подає тривожний дзвіночок!

Друге - безпричинна туга та дратівливість. Цього разу ваш стан буде відбиватися не тільки на вас, але і ваших близьких і оточуючих. Привід замислитися, чи не правда?

Ну і нарешті - "синдром ненажери". Постійне почуття голоду змушує вас ночувати біля холодильника? Тут вже треба бити в усі дзвони, бо депресія взялася і за вашу фігуру.

Залишається одне, будемо вчитися піднімати собі настрій.

Рада перший. Увімкніть сонце вашому житті! За більше світла і яскравих фарб у всьому: будь то одяг, оббивка меблів або колір стін.

Порада друга. Будьте в постійному русі! Почніть день з зарядки або прогулянки. Доставте собі і своєму організму радість від втоми.

Рада третій. Більше розважайтеся! Ходіть в театр, кіно, будьте постійно в суспільстві. Якщо можете собі дозволити подорож - сміливо вперед!

Порада четверта. Ти є, що ти їси! Їжте більше фруктів, адже саме вони містять такі необхідні нам для щастя речовини. І ще, ніяких строгих дієт! Їжте, що хочете, навіть морозиво і тістечка. Просто знайте міру, щоб не створювати собі нових проблем - тепер вже з зайвою вагою.

Порада п'ята (найважливіший! ). Не соромтеся скаржитися друзям, подругам і родичам на свої душевні проблеми. Зрозуміло, що ця рада треба використовувати в міру, щоб не стати для них тягарем. Однак тримати в собі свої емоції - це шлях до саморуйнування. Емоції та погані думки накопичуються поступово, викликають почуття пригніченості, а потім і безвиході. Розповідь про них близькій людині навпаки дозволяє отримати розрядку, позбутися від тяжкості на душі і навести порядок в думках.

Так, слідуючи цим порадам ви зможете попрощатися з сумом назавжди!

Ангіна - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ангіна відноситься до гострих інфекційних захворювань стрептококової етіології. Ангіна характеризується проявами інтоксикації, запальними змінами в мигдалинах лімфатичних вузлах. Інфекція передається харчовим і повітряно-крапельним шляхом. Часто відбувається інфікування глотки і порожнини рота. У сучасній медичній практиці виділяють сім форм цього захворювання: фолікулярна, катаральна, фибринозная, лакунарна, флегмонозна, герпетична, гангренозна, змішана.

Ангіна - причини

У 80% випадків ангіна викликається бетагемолитическими стрептококами групи А. Також, її поява обумовлюється стафілококами. Іноді ці дві групи мікроорганізмів можуть об'єднуватися один з одним, прискорюючи процес інфікування. І стрептококи і стафілококи здатні рости, використовуючи для живлення тваринний білок. Але, варто зауважити, що не всі вчені схильні вважати, що саме ці групи мікроорганізмів відіграють основну роль в генезі ангіни. Незважаючи на це, загальноприйнятою є думка про стрептококової природи ангіни. Протиріччя виникли після проведення численних експериментів, в яких при інфікуванні однією і тією ж групою мікроорганізмів, виникали різні захворювання: скарлатина і ангіна. Джерела ангіни можуть бути пов'язані з гнійними захворюваннями носа і, відповідно, його придаткових пазух.

Ангіна - симптоми

Фолікулярна ангіна проявляється на ранній стадії підвищенням температури тіла до рівня 38-39 градусів. Після чого спостерігається сильний біль у горлі. Залежно від ступеня інтоксикації, відзначається головний біль, озноб, пропасниця, біль у попереку, слабкість. У дітей, також може спостерігатися блювання, пронос, затьмарення свідомості.

Катаральна ангіна розвивається вкрай швидко. Спочатку спостерігається сухість, першіння в горлі, а потім і біль при ковтанні. Мигдалики збільшені і покриті слизисто-гнійним ексудатом. Лакунарна ангіна протікає також як і фолікулярна, але більш важко. На мигдалинах з'являється жовтувато-білий наліт.

Найбільш рідко зустрічається флегмонозна ангіна. Вона проявляється гнійним розплавленням окремої ділянки мигдалини. Дивується, як правило, тільки одна мигдалина. Спостерігається її збільшення, як і збільшення регіонарних лімфовузлів, підвищується температура, і проявляються симптоми інтоксикації.

Герпетична ангіна зустрічається у дітей. Збудником цієї форми ангіни є вірус Коксакі. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, захворювання характеризується високою контагіозністю. Відразу ж після зараження, у хворого спостерігається лихоманка і підвищення температури до 38-40 градусів. Виникає біль у горлі, м'язовий і головний біль, пронос, блювота. На піднебінних дужках, в області язичка, м'якого піднебіння, видно невеликі бульбашки червоного кольору.

Виразково-некротична ангіна виникає при симбіозі спірохети порожнини рота і веретеноподібної палички. Дана ангіна проявляється змінами зевной поверхні однієї з мигдаликів у вигляді утворення виразки. При цьому температура залишається в нормі, але спостерігається збільшення лімфатичних вузлів у зоні ураження.

Ангіна - лікування і профілактика

Конкретне лікування пов'язано з виявленням типу мікроба, що викликав ангіну. При бактеріальних ангінах, для лікування використовуються протимікробні препарати і антибіотики. Ефективними залишаються препарати з групи пеніцилінів. До найбільш сучасним способам варто віднести використання локальних антисептиків, представлених на вітчизняному ринку таблетками, спреями, аерозолями. При лікуванні грибкових ангін, препарат та його дозування призначаються лікарем. Для лікування вірусних ангін використовують протизапальні препарати.

При наявності високої температури, лікар одночасно із загальним лікуванням, призначає прийом анальгетиків, таких як парацетамол, аспірин, анальгін.

Говорячи про профілактики ангіни неможливо не зачепити тему загартовування організму. Починати загартовування краще з поступового зниження температури води в душі. Також можна застосовувати повітряні ванни, заняття фізкультурою і спортом. Крім цього, важливо проводити місцеве загартовування слизової оболонки рота полоскання з поступовим зниженням температури води. Ефективна профілактика нерозривно пов'язана з попутним лікуванням різних захворювань носа і рота (хвороби ясен, карієс, гнійні ураження пазух носа тощо).

Яндекс.Метрика