Целюліт - причини, симптоми, діагностика, лікування

У народі целюлітом (ліподистрофією) називають специфічне зміна підшкірно-жирової тканини, що проявляється у вигляді горбистою, рельєфною шкіри в області стегон, живота, рідше – рук і плечей. Однак у медицини є своє поняття целюліту. З точки зору лікаря, це структурні зміни в жировій клітковині, нерідко запального характеру, що призводять до порушення мікроциркуляції крові й лімфовідтоку.

У медицині навколо целюліту йдуть постійні суперечки. Деякі фахівці припускають, що захворювання вимагає пильної уваги до себе, більшість же зводяться до думки, що «ефект апельсинової кірки» - не більше, ніж косметичний недолік, що не має великого значення.

Хто з них правий, а хто ні – не нам вирішувати. Єдина правда в тому, що целюліт вражає 80% жінок (чоловіки не схильні до нього через анатомічних особливостей шкіри), він не щадить навіть молодих дівчат, викликаючи у них комплекси і переживання з приводу зовнішнього вигляду.

Целюліт – причини

Причини виникнення «ефекту апельсинової кірки» досі до кінця не з'ясовані, проте точно встановлено, що целюліт може передаватися у спадок. Якщо у матері є захворювання, ймовірність, що дочка його успадкує – висока.

Вага не відіграє суттєвої ролі – целюліт може з'явитися і у стрункої моделі, але у повних жінок він утворюється в десятки разів частіше. Звідси висновок, що захворювання може проявитися, як наслідок ожиріння та порушення обміну речовин.

Ще один важливий фактор – це малорухливий спосіб життя, призводить до застою лімфи в тканинах і порушення мікроциркуляції в них, а це прямий шлях до целюліту.

До інших причин відносять: паління, неправильне харчування, запори, природний процес старіння організму, вагітність, ендокринні порушення, прийом протизаплідних і деяких лікарських препаратів, носіння здавлює одягу.

Целюліт – симптоми

Характерною ознакою целюліту є наявність на певних ділянках тіла горбків і ямочок, рельєфність і кількість яких збільшується з віковими змінами організму.

Незвично холодна на дотик шкіра в місцях ураження, поява великих червоних плям при найменшому напруженні також прийнято відносити до симптомів захворювання.

Целюліт – діагностика

Якщо візуально целюліт не визначається, то є рельєфні зміни зовсім незначні, можна провести невеликий тест в домашніх умовах. Він допоможе зрозуміти, чи схильні ви до захворювання чи ні. Натисніть пальцем на будь-яку ділянку стегна, якщо при натисканні в прилеглих тканинах утворюються горбисті виступи, значить, ви в зоні ризику. Якщо шкіра залишається рівною – можна зітхнути спокійно. Хоча позитивний результат тесту зовсім не означає, що целюліт розвинеться в обов'язковому порядку, перевірка показує лише схильність до нього.

Існують і медичні методи «вимірювання» целюліту. Найточніший з них – це контактна термографія. Метод заснований на вимірюванні температури шкірного покриву. Відомо, що целюліт призводить до порушення мікроциркуляції крові, внаслідок цього змінюється і температура ураженої ділянки.

В нормі у жінки показники термографа однорідні, тобто температура дерми скрізь однакова. Це є свідченням відсутності застою лімфи і крові.

Целюліт – лікування і профілактика

На сьогоднішній день існує багато способів повернути час назад і повернути втрачену пружність шкіри. Наука не стоїть на місці в цьому плані. Розробляються та вдосконалюються всі нові методики, що допомагають позбутися целюліту. Це всілякі екзотичні і вакуумні масажі, лімфодренаж уражених ділянок, використання антицелюлітних кремів, розроблено навіть хірургічне лікування.

Щоб зменшити вираженість захворювання в домашніх умовах, необхідно слідувати наступним рекомендаціям, які також підходять і для попередження целюліту:

- фізична активність (наприклад, легкий біг на свіжому повітрі, плавання);
- правильне харчування (менше жирів, більше рідини і вітамінів);
- відмова від шкідливих звичок;
- регулярне відвідування лазні або сауни;
- відвідування масажного кабінету (добре себе зарекомендував антицелюлітний вакуумний масаж);
- корекція фігури (дотримуйтесь збалансованої дієти);
- відмовтеся від здавлюють видів одягу.

Природно, дива чекати не варто відразу, але, дотримуючись перераховані вище рекомендації, ви незабаром помітите, що стан шкіри помітно покращився, і целюліт став менш вираженим.

Цироз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Цироз печінки вважається одним з найбільш небезпечних захворювань, оскільки при відсутності лікування він може стати причиною летального результату. При даному захворюванні сполучна тканина печінки розростається, і утворюються рубці. Також має місце зниження функціональності печінки, посилене руйнування гепацитов і порушення зв'язку між кишечником і жовчними протоками, що загрожує згодом порушенням процесів травлення і всмоктування надходить їжі.

Цироз – причини

Цироз може спровокувати цілий ряд причин. У більшості випадків захворювання розвивається на фоні інших захворювань, таких як рубцювання тканин або запальні процеси в печінці. Викликати розвиток цирозу може також важке отруєння лікарськими препаратами, алкоголем або металами, які мають властивість накопичуватися в тканинах печінки. Іноді цироз починає розвиватися після перенесеної тяжкої інфекції (наприклад, гепатиту) або внаслідок вроджених патологій.

Цироз - симптоми

Розвиток даного захворювання в деяких випадках може бути прихованим, а тому ніяк не проявлятися протягом багатьох років. Дуже характерним симптомом є жовтяниця, при якій стають жовтими не тільки шкірні покриви хворого, але й білки очей. Таке відбувається через надмірно збільшеної кількості білірубіну в крові людини.

Хворий постійно відчуває себе втомленим і слабким, а також у нього поступово зникає апетит. Цироз печінки викликає порушення процесів згортання крові і тому у хворого синці і синці дуже довго не сходять. Якщо цироз спровокований алкогольним отруєнням, то в такому випадку на шкірі людини можна побачити характерну сітку з дрібних кровоносних судин.

Цироз може бути причиною розвитку небезпечних для здоров'я ускладнень. Наприклад, під час хвороби йде сильне порушення водно-сольового балансу, що загрожує сильними набряками. Спочатку відбувається набряк лише кінцівок, але з часом вода накопичується і в черевній порожнині. Це стан створює сприятливе середовище для розмноження різних шкідливих бактерій, які здатні викликати небезпечні інфекційні захворювання. Ще рубцювання тканин печінки призводить до внутрішньої кровотечі. Воно супроводжується сильними болями, кров'янистої блювотою і навіть втратою свідомості.

Цироз - діагностика

Цироз діагностується на базі результатів аналізів крові і пальпації печінки. Також доцільно обстеження ультразвуком і якщо потрібно, то комп'ютерною томографією. Однак на сьогоднішній день найбільш точним методом для діагностики цирозу вважається біопсія печінки, для чого беруться для дослідження зразки уражених тканин. Дана процедура не тільки допомагає встановити остаточний діагноз, а й визначити стадію розвитку захворювання.

Цироз – лікування і профілактика

Метою консервативного лікування є призупинення процесів рубцювання і відновлення роботи печінки (хоча б часткове). Крім цього проводиться терапія виниклих ускладнень.

Хворому категорично заборонений прийом алкоголю, наркотичних речовин та нестероїдних препаратів. Також проводиться вітамінотерапія для нормалізації процесів обміну речовин і зміцнення імунітету.

Цироз печінки можна вилікувати тільки при суворому дотриманні дієти, відповідної стадії і форми захворювання. Наприклад, при збереженому синтезі сечовини хворому потрібна білкова їжа, а якщо цей процес все ж порушений, то кількість білка в вживаної їжі потрібно знизити або виключити. У раціоні пацієнта повинні бути присутніми жири тільки рослинного походження, а вуглеводи – тільки легкозасвоювані.

На превеликий жаль, лікування і дієта не завжди дієві при цьому захворюванні. У таких випадках показана пересадка печінки, якщо, звичайно, є така можливість.

Профілактика цирозу печінки передбачає своєчасне та адекватне лікування вірусних гепатитів та інших захворювань, які сприяють його розвитку та обмеження прийому алкоголю. Також рекомендується вести активний спосіб життя і харчуватися, по можливості, більш збалансовано.

Шизофренія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Шизофренію називають психічне захворювання, для якого характерне тривале хронічне протягом і типові зміни особистості. Шизофренія та інші захворювання, що супроводжуються ознаками психозу, спостерігається приблизно в 1, 5% населення Землі. На сьогоднішній день у світі діагноз "шизофренія" поставлений приблизно 45 мільйонів дорослих хворих.

Шизофренія - причини

Про причини шизофренії та механізми її розвитку на сьогодні немає достатніх даних, однак, медики відводять провідну роль в її виникненні спадковим чинникам. Розвиток хвороби багато в чому залежить від статі та віку хворого. Так, чоловіки хворіють раніше жінок, і у них перебіг захворювання характеризується відносно сприятливим результатом. У жінок перебіг хвороби є більш нападоподібний, з-за циклічності нейро-ендокринних процесів, пов'язаних з менструальної функції, вагітністю, пологами, проте, прогноз в цілому теж вважається сприятливим. Часом розвитку злоякісних форм захворювання є дитячий і підлітковий вік.

Шизофренія - симптоми

Найчастіше це психічний розлад проявляється галюцинаціями (пацієнт може "чути" голоси або "бачити" предмети, нечутні і невидимі для інших людей), а також різними формами марення (висловлюванням невідповідних дійсності уявлень).

Також для хворих шизофренією характерні дивні розмови і вчинення безглуздих вчинків. Наприклад, вони часто відмовляються від нормальної діяльності: відвідування школи, роботи, спілкування з друзями. Замість цього вони вибирають самотність і відгороджуються від контактів з іншими людьми. Хворі шизофренією також можуть не дотримуватися правила особистої гігієни.

Шизофренія - діагностика

На початку захворювання його діагностика представляє певну складність. Коли перший приступ періодичної шизофренії полягає тільки в емоційних розладах, його важко відрізнити від фази маніакально-депресивного психозу. Також важко діагностувати шизофренію в дитячому віці, тому що перший виражений напад зазвичай відзначають тільки в підлітковому віці.

У дорослі діагноз грунтується на аналізі скарг пацієнта і його поведінки. Для психіатричної оцінки зазвичай проводять аналіз психічного статусу і складають психіатричний анамнез. Існують певні вироблені стандартні діагностичні критерії, що враховують наявність певних ознак з їх тяжкістю і тривалістю. Однак, на сьогоднішній день немає лабораторного тесту на шизофренію, який був би клінічно схвалений.

Шизофренія - лікування і профілактика

Основним засобом лікування шизофренії є медикаментозне. Є цілий ряд препаратів для виправлення дивної поведінки пацієнтів (Галоперидол, Тріфтазін, Флюанксол і т. д.), однак, лікування ними ускладнюється наявністю різних побічних ефектів: сонливістю, тремтінням рук, слабкістю мускулатури, запамороченням. Усувають ці причини іншими препаратами: Циклодол, Акинетоном. Препарат Клозапін може викликати менше побічних ефектів, однак, лікування ним вимагає регулярного проведення аналізів крові. Препарати нового покоління (Рисполепт) мають мінімальну кількість побічних ефектів, що є важливим чинником поліпшення якості життя хворих.

Часто хороший ефект надає допоміжна психотерапія та надання консультацій хворому шизофренією. З допомогою психотерапії хворі шизофренією знаходять позитивне ставлення до себе, знаходять способи вирішення нагальних проблем.

Важливу роль у лікуванні шизофренії відіграє соціальна реабілітація, представлена цілим комплексом програм. Під час їх реалізації хворі отримують соціальні навички взаємодії з іншими людьми і інші навички, необхідні в повсякденному житті. Також вони проходять професійне навчання, необхідне їм для того, щоб отримати і зберегти роботу, і безперервне навчання для пацієнтів, яким це необхідно.

Яндекс.Метрика