Цервіцит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Цервіцит - це запальний процес у вагінальному відділі шийки матки. Хвороба характеризується каламутними (гнійними або слизовими) виділеннями, тупими або тягнуть болями внизу живота, досить болючим статевим актом і сечовипусканням. Затяжний хронічний цервіцит призводить до виникнення ерозії, потовщення (гіпертрофії) шийки матки, поширенню інфекції на верхні ділянки статевого апарату.

При певних факторах порушується захисна функція шийки матки, що перешкоджає попаданню інфекції у верхні ділянки статевих шляхів (слизова пробка, захисний секрет, вузький цервікальний канал) і в матку. Починається проникнення чужорідної мікрофлори, що викликає запальний процес - цервіцит, що включає ендоцервіцит (запалення внутрішньої оболонки каналу шийки матки) і экзоцервицит (запалення піхвового відділу шийки матки).

Цервіцит - причини

Цервіцит може виникнути при неспецифічної інфекції, яка викликається умовно-патогенною мікрофлорою: кишковою паличкою, стафілококом, грибами, стрептококом і специфічної (мікоплазмами, сифілісом, хламідіями, гонококами, вірусами, трихомонадами), при деяких паразитарних інфекціях. Умовно-патогенна мікрофлора проникає в шийку матки через кров або з прямої кишки контактним шляхом, специфічна - статевим шляхом.

Розвитку захворювання сприяють певні чинники: різні травми шийки матки під час переривань вагітності, діагностичних вискоблювання, в пологах, при установці й видаленні контрацептивних засобів. Провокувати цервіцит можуть доброякісні пухлини шийки матки та зниження імунітету.

Хвороба рідко розвивається ізольовано, як правило, цервициту супроводжують інші захворювання статевої системи, такі, як вагініт, вульвіт, бартолініт.

Цервіцит - симптоми

За ступенем ураження розрізняють дифузний і вогнищевий цервіцит, за течією - хронічний і гострий. У деяких випадках цервіцит протікає в стертій формі. Гострий цервіцит характеризується рясними слизовими або гнійними виділеннями і тупим болем унизу живота. Спостерігається випинання слизової оболонки, гіперемія і набряк зовнішнього отвору цервікального каналу.

Цервіцит має різні прояви, все залежить від стану імунітету і характеру збудника. Нелікований або невыявленный цервіцит переходить у затяжну хронічну форму. Виділення стають мутно-слизовими, відбувається розростання циліндричного епітелію (псевдоерозії) у вагінальної області матки. Запалення може перейти на навколишні тканини залози і, відбувається значне ущільнення шийки матки.

Цервіцит - діагностика

Зазвичай цервіцит хвороба протікає безсимптомно і виявляється випадково гінекологом на планових оглядах. Діагноз встановлюють на підставі наступних даних:

- результату кольпоскопії, яка деталізує патологічні зміни епітеліальної тканини шийки матки (ерозії, гіперемію, наявність судинних петель, набряклість слизової);
- огляду за допомогою дзеркал шийки матки;
- лабораторних методів (бакпосіву на чутливість до антибіотиків і на мікрофлору, мікроскопії мазка, цитоморфологического дослідження);

Цервіцит; - лікування і профілактика

Лікування цервіціта покликане ліквідувати сприятливі фактори (імунні, обмінні, гормональні порушення) і супутні захворювання. Лікування цервицитов залежить від виявленого збудника і включає в себе застосування противірусних та антибактеріальних засобів. У хронічній стадії хвороби застосовують оперативні методи лікування - лазеротерапію, діатермокоагуляцію, кріотерапію. Лікування цервицитов повинно проводитися під обов'язковим контролем лабораторних аналізів і кольпоскопії.

Профілактика захворювання полягає у своєчасному лікуванні ендокринних порушень, дотриманні особистої гігієни, попередження абортів і виключення статевих інфекцій.

Короста - причини, симптоми, діагностика, лікування

Короста є шкірним паразитарних захворюванням, яке характеризується сильним нічним сверблячкою, а, отже – розчухами і формуванням на шкірних покривах коростяних ходів. Це захворювання викликає кліщ (з лат. Sarcoptes scabiei), в народі його ще називають коростяних зуднем. У більшості випадків зараження відбувається після тісного контакту з хворою людиною.

Короста – причини

Короста викликається самками коростяного кліща. Довжина цих комах 0, 3-0, 4 мм, живуть вони близько місяця. При попаданні на шкіру людини, кліщі під роговим шаром епідермісу проробляють ходи і відкладають кожен день близько 2-3-х яєць. З них вилуплюються личинки, які перетворюються через два чи три тижні в статевозрілих особин.

Короста може передаватися лише від однієї людини до іншої. Здебільшого це відбувається тільки при тісному контакті. Також цьому сприяє антисанітарна обстановка, безладне статеве життя і скупченість населення. У поодиноких випадках можливе зараження через побутові предмети (рушники, постільну білизну, мочалки тощо). У дитячій середовищі короста передається через іграшки, якими перед цим грав хвора дитина.

Короста - симптоми

Короста діагностується по поєднанню таких ознак: інтенсивний шкірний свербіж, що посилюється темний час доби або після гарячої ванни, душа і специфічна висип. На шкірних покривах добре видно коростяні ходи у вигляді звивистих смужок з маленьким бульбашкою (везикулой) на кінці, які звичайно мають довжину 3-15 мм. Крім коростяних ходів можна помітити невеликі прищики (папули) або невеликі мокнучі полущені бляшки. У першу чергу покриваються висипом ділянки тіла, що мають більш тонку шкіру: розгинальні поверхні ліктьових суглобів, передпліч, згинальні поверхні променезап'ясткових суглобів, міжпальцеві проміжки, бічні поверхні тулуба, зовнішні статеві органи, шкіра в складках під молочними залозами. У маленьких дітей короста локалізується дещо по іншому: уражаються підошви, краї стоп, сідниці, руки, обличчя і шкіра голови.

Свербіж виникає через алергічної реакції організму на екскременти кліщів. Це призводить до сильних расчесам і экскориациям. При розчісуванні шкіри, хвора людина часто заносить на заражені ділянки ще додаткову бактеріальну інфекцію, і короста ускладнюється різними гнійничкові інфекціями.

Короста - діагностика

Досвідчений фахівець в силах поставити діагноз, грунтуючись лише на симптоматиці захворювання, але в деяких випадках потрібно мікроскопічне дослідження для уточнення діагнозу. Щоб його провести, на область коростяного ходу наноситься крапля вазелінового масла і робиться зішкріб. При мікроскопії лікар може побачити кліщів, їх яйця або екскременти.

У разі якщо короста виявлена у одного члена сім'ї, то іншим її членам також варто обстежитися у дерматолога.

Короста – лікування і профілактика

Сама по собі короста не пройде ніколи, і може протікати протягом багатьох місяців та років, інколи загострюючись. Для повного лікування досить лише знищити кліща і кліщові яйця, чого легко досягти застосуванням місцевих коштів. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням і застосуванням народних методів лікування. В наш час розроблено величезну кількість ефективних препаратів для позбавлення від корости. Потрібно звернутися до дерматолога, який призначить адекватну терапію.

Для цього застосовуються мазі на основі перметрина, линдана, кротамитона, бензилбензоата, сірки та ін. Також необхідно максимально продезінфікувати своє житло спеціальними засобами. Всі речі, з якими тим чи іншим способом стикався хворий, потрібно прати в гарячій воді або прокип'ятити, а потім провітрити на свіжому повітрі, на протязі 5-7 днів. Слід регулярно проводити вологе прибирання і уникати безпосереднього контакту з хворим членом сім'ї. По можливості, йому потрібно виділити на час окрему кімнату.

Целіакія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Целіакія – це непереносимість білка, що міститься в злаках (жита, ячменю, пшениці). В результаті порушення роботи тонкої кишки, спричиненої пошкодженням ворсинок, що покривають її порожнину, відбувається порушення травного процесу. Глютеин – білок, який міститься в злаках. Він викликає розлад і алергічну реакцію. Тому вживання хліба, квасу, макаронних виробів, алкоголю для хворих на целіакію не просто небажане, а небезпечно.

Синонімічними назвами целіакії є «глютенэнтеропатия» і кишковий інфантилізм.

Целіакія – причини.

Причинами виникнення целіакії в першу чергу є особливості організму, що передаються на генному рівні.
• Генетична схильність до захворювання – основне джерело проблем для людей з непереносимістю злакового білка. У пацієнтів з виявленою целіакію в 15% випадків серед найближчих родичів спостерігається порушення в роботі тонкого кишечника.
• Другим чинником, що призводить до захворювання на целіакію, є ослаблена імунна система. Підтвердженням є часте наявність у пацієнтів інших, супутніх захворювань, що відносяться до аутоімунної сфері (цукровий діабет, ревматоїдний артрит, дерматози та інші).
• Наступним чинником ризику є вроджені чи набуті особливості, що стосуються роботи тонкої кишки. Вони також призводять до підвищення чутливості клітин порожнини до рослинного білку.
• І, нарешті, перенесені або присутні інфекції також можуть спровокувати зміни апарату рецепторів, які змінюють свою функціональну реакцію на присутність різних компонентів їжі.

Целіакія – симптоми.

Захворювання може проявитися в будь-якому віці. У дітей основними ознаками наявності целіакії є:
• Гіпотрофія,
• Відставання в рості,
• Зміна складу крові,
• Зниження рівня цукру в крові,
• Нестача мікроелементів в організмі (заліза, кальцію, цинку і фосфору),
• Дисбактеріоз,
• Рахіт,
• Гіповітаміноз,
• Анемія.

Для дорослого населення симптоматика схожа, але процес перебігу хвороби ускладнюється високим ризиком розвитку раку кишечника. Після 50 років захворювання целіакію стає небезпечним для життя.

Оскільки лікування займає тривалий проміжок часу, а реакція організму на медичне втручання настає не відразу, то хворим доводиться постійно дотримуватися спеціального харчування і виключати з раціону всі небезпечні продукти, що містять глютеин.

Целіакія – діагностика.

Діагностувати захворювання у новонароджених малюків і дітей раннього віку можна по характеру калових мас. Зазвичай після початку прикорму стає зрозуміло, які продукти викликають у дитини нетравлення. Кал стає частим, рідким, пінистим, з великим вмістом жиру. Животик малюка постійно надутий, збільшується в розмірах. При цьому спостерігається загальне ослаблення організму та погіршення апетиту.

Лікар-терапевт проводить комплексне дослідження з проведенням загальних аналізів крові, калу та сечі. Після лабораторного розгляду картина стає абсолютно зрозумілою.

Для дорослих пацієнтів крім звичайних аналізів проводиться біопсія та ендоскопічне дослідження тонкого кишечника.

Целіакія - лікування і профілактика.

Лікування целіакії переслідує цілком конкретні цілі. Незалежно від віку пацієнта, у нього необхідно:
• Відновити нормальну функцію тонкого кишечника,
• Нормалізувати масу тіла,
• Довести до норми кількість необхідних організму вітамінів, мінералів і мікроелементів.

Основою лікування целіакії є суворе дотримання дієти, призначеної лікарем. Тобто необхідно уникати дратівливих речовин. Безглютенова дієта стане основою харчування для пацієнта на все його життя.

Якщо захворювання не носить яскраво вираженого характеру і не ускладнене додатковими патологіями, то через 3-6 місяців правильного харчування у хворого спостерігається повне відновлення нормальних функцій тонкого кишечника. Іноді при недостатньо хорошому аналізі крові хворому призначається парентеральне харчування, а також введення препаратів із вмістом заліза, кальцію, фолієвої кислоти, вітамінів і солей.

Якщо це лікування не приносить бажаних результатів, лікар призначає гормональне лікування.

На жаль, не існує способів, які могли б запобігти раптове виникнення целіакії. Але вторинні профілактичні заходи розроблені досить давно. Для запобігання рецидивів, хворі повинні дотримуватися безглютенової дієти. Сьогодні в аптеках є спеціальні продукти, які можуть вживати люди, які дотримуються даного типу харчування.

Яндекс.Метрика