Чоловічі і жіночі кошмари: у чому відмінність?

Згідно з отриманими даними, чоловічі та жіночі кошмари сильно відрізняються один від одного. Чоловікам, як правило, бачаться різні природні катаклізми. Вони знаходяться в центрі погоні. Чоловіків найбільше хвилює їх фізичний стан. Жінки бачать в основному різні особисті проблеми, труднощі у взаєминах, вони стурбовані своїм психологічним станом.

У ході дослідження були опитані більше п'ятисот чоловік, кожен з яких описував свої сни. Всього було отримано більше десяти тисяч сновидінь. Жахи в основному були пов'язані зі страхом переслідування, нападу. Опитувані в ході таких снів покривалися холодним потом, іноді прокидався.

Вчені: недосип може призвести до онкологічних захворювань

Фахівці Гарвардського університету переконані, що постійно невысывающийся людина значно більше схильний до різних онкологічних захворювань, ніж люди, що відрізняється нормальним сном.

Більш того, британські вчені знайшли закономірність між мелатоніном, гормоном відповідає за якість сну та захворюванням на рак. За вироблення даного гормону відповідає шишкоподібне тіло, розташоване в центрі мозку людини. При нормальній роботі організму даний гормон в достатній кількості виробляється вночі, у сплячого в темряві людини. Вдень же рівень мелатоніну значно падає. Порушення сну, викликане нестачею даного гормону (або ж що стало його причиною) підвищує ризик захворювання людиною різними онкологічними захворюваннями. Найбільш слабким місцем у жінок є молочна залоза, у чоловіків – передміхурова залоза.

Вчені виявили, що порушення виділення гормону, порушення сну і добового режиму надзвичайно згубно позначаються на здоров'ї людини. Крім того, вчені особливо підкреслюють, що для того, щоб організм зміг виробити мелатонін необхідно спати саме в темряві. На вироблення даного гормону впливають безліч факторів: сон при освітленні, деякі ліки, змінний графік роботи.

У 2013 році вчені з НДІ розладів сну прийшли до висновку, що кава, випите за шість годин до сну, чинить на нього надзвичайно негативний вплив. Для того, щоб сон став повноцінним і здоровим останню чашку кави потрібно випивати до п'яти годин вечора.

Штучне зниження температури при грипі призводить до пандемії

Канадські вчені провели математичне моделювання ефекту прийому жарознижуючих засобів при епідемії грипу. Як виявилося, штучне зниження температури призводить до зворотного ефекту, оскільки призводить до додаткового поширенню інфекції, і, отже, збільшення кількості смертельних випадків на рівні людської популяції внаслідок порушення природного механізму придушення вірусу грипу в кожному окремому людському організмі.

Ще проведене дослідження в 70-ті роки минулого століття показало, що природне підвищення температури тіла при інфекції, є нормальною реакцією імунної системи людини і сприяє придушенню розмноження вірусу, яке спостерігається, як правило, при температурі вище 37 градусів. «Збивання» ж температури з допомогою спеціальних засобів, будь то парацетамол або ібупрофен призводить скоріше до розмноження вірусу, до більш затяжного характеру захворювання і, природно, до підвищення ризику інфікування оточуючих.

В ході експерименту вчені зібрали інформацію з багатьох джерел, у тому числі, в яких були задіяні не тільки люди, але і тварини, а також такі показники, як середня ступінь протікання хвороби і кількість прийнятих антипіретиків і ін. На основі цього була складена математична модель, яка допомогла отримати об'єктивні дані, щодо ефекту від жарознижувальних засобів при грипі.

З'ясувалося, що «збивання» температури тіла призводить приблизно до одного відсотка додаткових випадків захворювання. У разі якщо ж причиною захворювання виявляється высоказаразный новий штам грипу, то прийом жарознижуючих засобів у цілому серед популяції призводить до збільшення випадків захворювання, і, природно, летальних випадків.

Резюмуючи, вчені попереджають: якщо ви захворіли на грип і вирішили прийняти жарознижуючий засіб, то пам'ятайте, що ваше рішення може дуже згубно позначитися на здоров'я оточуючих і краще просто залишатися вдома.

Імунітет залежить від атмосфери в будинку

Нещодавно було проведено дослідження, предметом якого стала залежність домашньої атмосфери і захворювання членів сім'ї. Були вивчені майже сто сімейних пар, які перебувають шлюбі не менше десяти років. В учасників експерименту з'ясовували, що може стати причиною стресової ситуації в їхній родині. Відомо, що саме підвищення гормону стресу кортизолу, здатна підривати захист організму. Опитування показали, що підвищення даного гормону спостерігається в сім'ях, в яких їх члени часто сваряться. У цих людей на 22% знижено поріг боротьби з інфекціями, які відчувають стрес, скажімо, на роботі.

Названі кращі методи боротьби із застудою

За заявою лікарів, кращими засобами боротьби із застудою є миття рук, застосування протизапальних і антигістамінних засобів, а також в якості профілактики, використання засобів, що містять у своєму складі цинк.

Наявні дані показують, що тільки у 5% простудних захворювань є бактеріальна основа. Тим не менш, лікарі, поставивши діагноз «ГРВІ», продовжують призначати в якості лікування антибіотики.

В якості методів лікування застуди дорослих і дітей старше п'ятирічного віку кращими ліками виявилися назальні протинабрякові та антигістамінні препарати в поєднанні з знеболюючими. Проти високої температури у дітей гарну ефективність показав ібупрофен, у дорослих – парацетамол.

Препарати проти кашлю часто малоефективні, тому найкращим протикашльовим засобом є мед.

Названа одна з причин раку грудей

Проведені австралійськими вченими експерименти показали, що одним з факторів виникнення злоякісних пухлин грудей є стовбурові клітини молочної залози.

Робота велася протягом п'яти років. Вивчення стовбурових клітин дозволило вченим прийти до висновку, що вони здатні піддаватися небезпечним мутацій, викликаючи злоякісні пухлини.

Проведене дослідження здатне дати можливість найбільш глибоко зрозуміти процеси, що призводять до виникнення раку. Це, на думку дослідників, може допомогти розробити дієві способи боротьби з ним.

Сьогодні щорічно діагноз «рак грудей» ставиться понад 1 млн жінок.

Для профілактики можливого захворювання цією страшною хворобою, фахівці рекомендують дівчатам, що мають в роду випадки онкології грудей, вже з 20-річного віку вставати на облік до мамолога та щорічно проходити огляд. Фахівці бачать у пухлинах молочної залози спадковий фактор, хоча механізми раку грудей досі незрозумілі. Жінкам, що переступили сорокалітній вік, рекомендується щорічно проходити медичні огляди. При чому, для молодих жінок переважно робити ультразвукове дослідження грудей, а для більш зрілих дам – мамографію.

Ще один доказ користі плацебо

Для сучасної людини недосип – звичний стан, яке, однак, призводить до зниження працездатності, в'ялості, відсутності концентрації. Проведене дослідження показало, що людині можна штучно навіяти стан повного висипання.

Експеримент проводився на групі студентів, яким фахівці робили установку на те, що ті виспалися. Які ж висновки були зроблені? Даний підхід здатний поліпшити тестування і по успішності наближав їх до студентів, які повноцінно висипалися перед тестуванням.

Порівнюючи дві групи з недосипом, вчені встановили, що група, яка отримала установку, в цілому почувала себе краще. Слід обмовитися: студенти знали, що глибокий вкрай сон важливий для їх повноцінної життєдіяльності. Дане дослідження ще раз довело важливість плацебо в медицині.

Низька якість сну призводить до розвитку раку

Безсоння і недосип, на думку вчених, значно погіршує здоров'я людини. Зокрема, американські фахівці з'ясували, що даний фактор збільшує агресивність ракових клітин. Недосип здатний знижувати імунітет, дозволяючи розростатися пухлини швидше. Проблема полягає в спеціальному рецепторі, переносящем інформацію та допомагає контролювати імунітет людини. Низька якість сну порушує його роботу, що, зокрема, призводить до збільшення частоти виникнення онкологічних захворювань.

Експерименти проводилися над лабораторними мишами. Одній групі не давали виспатися, друга – спала в звичайному режимі. Потім особинам з кожної групи ввели в кров ракові клітини. Незабаром у всіх тварин почала розвиватися пухлина. У мишей з першої групи цей процес відбувався в кілька разів швидше.

Яндекс.Метрика