Деменція - причини, симптоми, діагностика, лікування

З віком практично у кожної людини в деякій мірі погіршується пам'ять, це проявляється у вигляді забудькуватості. А у деяких людей в літньому віці може також спостерігатися втрата пам'яті, але в незначній мірі, так як така особливість ніяк не впливає на їх щоденну і нормальне життя. Але якщо такі порушення пам'яті постійно прогресують, це може говорити про те, що є деменція. Що ж це таке?

Деменція – це можливо часткова втрата, а також зниження розумових здібностей людини. У результаті такої ситуації значно знижуються здібності і, в принципі, стає дуже важко вести повноцінне життя.

При даному захворюванні з'являються порушення пам'яті, погіршуються колишні здатності нормально щось планувати і мислити. Зазвичай деменція прогресує не відразу, а поступово. Але про те, яка кількість часу така хвороба буде прогресувати сказати точно не можна, адже в кожному з випадків – все індивідуально. У деяких людей деменція може дуже швидко прогресувати, а в інших випадках вона розвивається на протязі довгих років.

Деменція - причини захворювання

Головними причинами, за яких починає розвиватися дане захворювання – це пошкодження головного мозку. Але при цьому, викликати деменцію можуть наступні хвороби: опухали, травми голови, інсульти, хвороба Паркінсона, алкоголізм і так далі. Так, деякі порушення, які викликають деменцію можна призупинити, але у величезній кількості разі вилікувати таке захворювання або усунути причину прогресії – практично нереально.

Також можуть бути і такі причини захворювання як: пошкодження голови, хвороба Хантінгтона, лейкоэнцефалопатия, васкулярна деменція, хвороба Крейтцфельда-Якоба, розсіяний склероз, множинна атрофія, інфекційні захворювання, слабка активність щитовидної залози, нестача такого вітаміну, як В12, отруєння важкими металами, побічні ефекти від медичних препаратів, енцефаліт, СНІД.

Деменція - симптоми захворювання

Симптоми захворювання можуть змінюватись, в залежності від причин і від того, який саме ділянка мозку був пошкоджений.

При деменції виникають такі симптоми: труднощі, коли ви спробуєте згадати ті чи інші події недавнього часу; хворий може забувати добре знайомі йому місця і навіть близьких людей; також буде важко підібрати слова, щоб висловити свої думки; важко виконувати звичайні розрахунки; стане важко виконувати елементарні завдання; в екстрених ситуаціях дуже важко приймати поспішні рішення; при цьому, хворий просто не зможе контролювати свою поведінку і настрій. Навряд чи людина, що страждає від хвороби деменції, зможе подбати про себе, можуть виникнути навіть галюцинації.

Зазвичай, першими симптомами стають: зміни в поведінці. Такі люди не зможуть нормально показувати свою турботу і любов іншим, вони навіть здатні грубити, а також робити недвозначні коментарі, які стосуються сексуального характеру. Симптоми, які з'являються раптово: судинна деменція, сплутана свідомість, погіршення вже раніше наявних захворювань.

Деменція - діагностика захворювання

Для початку ви повинні відправитися до фахівця, тут ви пройдете короткі тести, а вже після визначають тестів беруться аналізи робляться інші процедури.

Деменція - лікування і профілактика

Пацієнт з деменцією проходить курс спеціального лікування у відділенні інтенсивної терапії. Всі основні показники контролюються лікарем. Лікування буде залежати від симптомів, особливостей та причин. Для того щоб виконувати правила профілактики, необхідно постійно проходити тести. Огляди у фахівців і здавати аналізи.

Дисплазія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Дисплазія – термін, який позначає патологію в розвитку органів, тканин і частин тіла людини. Яка може мати початок в період ембріогенезу, так і в постнатальний період.

Зазвичай ця патологія полягає в різного роду зміни розмірів, форм, будови клітин, тканин і органів і є вродженою, хоча в деяких випадках проявляється в дитячому віці і навіть у людей старшого віку.
Залежно від характеру ураженого органу або тканин виділяються, дисплазія сполучної тканини, шийної матки, кульшового суглоба, метаэпифизарная і фіброзна дисплазії.

Эктодермальная дисплазія об'єднує більше сотні вроджених захворювань, які вражають нігті, волосся, потові залози, зуби. Так само впливає на форму пальців ніг і рук, зір виражається в чутливості до світла і т. д.
Цервікальна дисплазія являє собою найбільш поширену форму придбаної дисплазії. Яка вражає переважно жінок перебувають у репродуктивному віці – від 23-25 років до 30-35., У більшості випадків її викликає вірус папіломи людини.

Скелетна дисплазія, впливає на будову хрящових тканин і будова кісток. В основному вважається вродженими нарушениеми, одним з наслідків яких можуть бути метафизарная хондродисплазия, порушення нервової та серцево-судинної систем, маленький зріст і т. д.

Фіброзно-м'язова дисплазія найчастіше вражає сонні і ниркові артерії, характеризується гіперактивним зростанням клітин безпосередньо в стінках артерій, із-за чого відбувається їх звуження.

Дисплазія - причини

В основному всі причини виникнення захворювання носять генетичний характер, в слідстві чого патологія розвивається з гормональними змінами, з кисневою недостатністю стінок різних судин та їх внутрішньо-механічним напругою, інфекційними або гінекологічними захворюваннями матері, несприятливими екологічними факторами і т. д. Набута форма захворювання викликана в основному післяпологовими або родовими травмами. Цервикальную дисплазію провокує вірус папіломи і порушення імунітету.

Дисплазія - симптоми

Симптоматика дисплазії насамперед залежить від виду захворювання і від порушення розвитку того чи іншого органу або тканин. Так як при фіброзній дисплазії, відбувається порушення кровообігу внаслідок звуження судин, в той час як скелетна форма захворювання пов'язана з порушенням будови скелета людини. Эктодермальная дисплазія проявляється випаданням волосся, неправильною формою нігтів і різними шкірними захворюваннями. Однак при всьому цьому є і об'єднуючі фактори порушень і патологічних змін, основними з яких є виникнення неправильних форм клітин (покилоцитоз), невідповідність розмірам (анізоцитоз), порушення пігментації тканин (гиперзроматоз), а так само мітотична аномальна активність клітин.

Дисплазія - діагностика

Включає в себе:
*огляд лікаря;
*комплексне обстеження на вірус папіломи (при необхідності);
*гормональне обстеження;
*кольгоскопия;
*УЗД;
*цитологічне обстеження;
*рентгенографія.

Дисплазія лікування

Лікування дисплазії та її проявів залежить від органів і тканин схильних до патології. Фіброзно-м'язову дисплазію лікують за допомогою ангіопластики і реконструкимвной хірургії, нормалізуючи при цьому кров'яний тиск за допомогою лікарських препаратів.

Цервикальную, викликану папіломавірусом лікують криохирургией – методом заморожування, лазерною терапією та электрохирургическими висіченням петлею та ін.

Терапія скелетної дисплазії в основному спрямована на зменшення розвитку ускладнень порушень роботи серцево-судинної системи і неврологічних захворювань.

Лікування эктодермальной дисплазії, спрямоване на усунення основних симптомів хвороби.

Дисбактеріоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Дисбактеріозне зважаючи самостійним захворюванням кишечника, є поширеним станом організму, що становлять порушення рівноваги між різними факторами навколишнього середовища і мікрофлорою шлунково-кишкового тракту.

У нормі кишечника перебувати оптимальне співвідношення аеробних і анаеробних лактобацил, гнильних бактерій, кишкової палички, а також дріжджоподібних грибків і ентерококів. Це стан організму називається– еубіоз. Без допомоги бактерій, людський організм не зможе засвоювати більшість поживних речовин.

Для дисбактеріозу характерні зміни якісного і кількісного співвідношення мікрофлори, яких достатньо для негативних впливів на функції кишечника.

Дисбактеріоз - причини

* Наявність хвороботворних мікробів (вірусних захворювань, сальмонельоз, дизентирия) або кишечнику паразитів, які виділяють речовини, що вбивають корисну мікрофлору.
* Безконтрольне застосування сильно діючих антибіотиків, знищують кишкові бактерії.
* Несприятливе навколишнє екологічне середовище і постійне перебування у стресовому стані.
* Наявність різних функціональних розладів та хронічних захворювань систем і органів.
* Стан імунодефіциту, часто супутнє деякими видами раку, хіміотерапії, Сніду.
* Неправильне харчування при якому організм людини отримує недостатню кількість сприяють зростанню корисної мікрофлори в організмі, речовин.
* Вживання в їжу речовин, що знищують корисні бактерії.

Дисбактеріоз - симптоми

Як правило ними можуть бути нудота, печія, відрижка. Іноді при виникненні захворювання з'являється неприємний запах з рота, неприємний присмак, а так само субфебрильна температура. У деяких людей, на різні продукти виникають алергічні реакції.

При виниклому дисбактеріозі кишечника, часто йдуть скарги на підвищене газоутворення і дискомфорт у животі. Турбують порушення стільця виражаються в запорах, проносах і нестійкому стільці, при болях в животі. Пронос у хворих частий, кашоподібної консистенції, смердючий, зеленуватий, поступово стає водянистим. Призводить до метеоризму.

У хворих з дисбактеріозом пропадає апетит, спостерігається слабкість, зниження робочої активності, головні болі, нездужання.

До симптомів захворювання так само відносяться:
* всілякі гастрити;
* інфекційні захворювання і виразка дванадцятипалої кишки;
* діатез і алергічні реакції;
* наслідку лікування сильними антибіотиками;
* кандидоз;
* погано загоюються рани;
* токсикоз у вагітних жінок.

Дисбактеріоз може викликати:
* захворювання печінки;
* екзему;
* цукровий діабет;
* цироз печінки;
* рак товстої кишки;
* імунодефіцит;
* синдром хронічної втоми;
* септичні кардити і поліартрит;
* рахіт і остеохондроз.

Дисбактеріоз - діагностика

Дослідження біохімічним методом мікробних метаболітів, бактеріологічне дослідження калу, хромато-мас-спектрометрія, ПЛР – діагностика.

Дисбактеріоз - лікування

Лікування захворювання полягає в комплексному підході, що забезпечує відновлення і нормалізацію мікрофлори кишечника, поліпшення його функціонування, лікування можливих супутніх захворювань. Застосування препаратів, що стимулюють життєдіяльність і ріст захисної мікрофлори кишечника і пригнічують патогенні мікроорганізми, що дозволяють створити стійко-необхідний баланс мікрофлори.

Для недопущення розвитку захворювання або його рецидивуючого характеру, рекомендується правильно приймати їжу, виключивши з меню: гостре, жирне, смажене.

Паралельно з антибіотиками застосовувати лікарські засоби і бактеріальні препарати, що підтримують нормальну роботу печінки, а так само ферменти, що прискорюють процес розщеплення їжі, усувають мальабсорбцию і диспепсію.

Яндекс.Метрика