Діарея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Діарея або пронос являє собою патологічний стан під час якого у хворого спостерігається багаторазова дефекація водянистим стільцем. Супроводжується тенезмами, метеоризмом і бурчанням в животі і є симптомом запальних процесів в кишечнику, неврогенних захворювань, дисбактеріозу та багатьох інших інфекційних захворювань.

Тому особливо важливо при профілактиці захворювання – лікування основного захворювання.
Втрата внаслідок діареї великої кількості рідини веде до порушення загального водно-сольового рівноваги в організмі і може бути причиною виникають почесной і серцевої недостатності.

Діарея - причини

Причинами захворювання можуть бути:

* хвороба Крона;
* аденовірусна інфекція:
* черевний тиф;
* бронзова хвороба (хвороба Аддісона);
* гастроентерит;
* вірус імунодефіциту;
* гипертиренидизм;
* дивертикуліт;
* карциноїдний синдром;
* лямбиоз;
* коллагенозный або лімфоцитарний коліт (мікроскопічний коліт);
* муковісцидоз;
* зневоднення організму;
* нетримання калу;
* харчове отруєння;
* відмова від стероїдних гормонів;
* холера;
* рак прямої кишки;
* виразковий коліт;
* глютенова энтеропия (целіакія);
*глютенова дієта;
*порушення всмоктування (синдром мальабсорбції).

Діарея - симптоми

Часта дефекація рідкої консистенції калу, сигналізує про порушення функції всмоктування води та електролітів у кишечнику, підвищення осмотичного тиску в порожнинах кишки, кишкової гіперсекреції, гиперэксудации.

Клінічні прояви діареї залежать в першу чергу від тяжкості ураження кишечника і її причин.
При проносах можуть спостерігатися болі а животі, здуття живота, переливання, відчуття бурчання, тенезми.

Нетривалі проноси практично не відбиваються на стані хворих, в той час як важкі або хронічні призводять до гіповітамінозів і виснаження виражаються змінами органів. Неврологічні проноси виникають під впливом страху, хвилювання.

Відмінності між гострою діареєю – до чотирьох тижнів і хронічною – понад чотирьох тижнів, тривалості та причини виникнення.

Гостра, в основному, буває викликана отруєнням організму або інфекціями – бактеріальної або вірусної, в той час як симптоми хронічної діареї можуть бути більш різноманітними:
* бактеріальна або вірусна інфекції;
* дисбактеріоз;
* алергічна реакція;
* неправильне харчування;
* хронічні захворювання травних органів.

Діарея - діагностика

Під час огляду і фізикальному обстеженні відзначаються ознаки зневоднення: зниження і сухість тургору шкірних покривів, зниження артеріального тиску, почастішання пульсу, судоми.

Лабораторні дослідження:

* копрологічне дослідження;
* аналіз периферичної крові, що дозволяє виявити синдром мальабсорбції – альбуміни, загальний білок, електроліти плазми, фолієву кислоту, холестерин, вітаміни В12> D і ін;
* посів для визначення чутливості організму до антибіотиків і виділення бактерій;
* мікроскопія калу на яйця гельмінтів та їх;
* виявлення стеатореї фарбуванням Суданом чорним;
* проба на приховану кров;
* забарвлення за Райту для виявлення лейкоцитів, що вказують на інвазивні причини діареї, при яких можна виділити Clostridium perfringens, Entamoeba histolytica та Staphylococcus aureus без лейкоцитів у калі. Синдроми мальабсорбации та подразненої кишки, а так само зловживання проносними, не приводять до клітинних елементів запалення;
* латекс-агглютинационный тест для виявлення Clostridium difficile.

Так само проводять спеціальні дослідницькі методи:
* ректв пределахноскопия;
* іригографія;
* диференціація органічних і функціональних порушень;
* біопсія на гістологічному рівні.

Діарея - лікування і профілактика

Залежно від типу захворювання, пацієнт направляється до інфекціоніста, гастроентеролога або проктолога.
Терапія включає в себе: антибактеріальну терапію, дієтичне харчування, патогенетичне лікування і лікування наслідків діареї.

В харчовий раціон вводяться продукти, які сприяють зменшенню перистальтики і зниження секреції води.
Антибіотикотерапія призначається для відновлення еубіоза в кишечнику і пригнічення патологічної флори. При інфекційних симптомах захворювання призначаються антибіотики широкого спектру – сульфаніламіди, хінолони, нітрофурани.

Серед симптоматичних засобів використовуються адсорбенти, нетрализующие органічні кислоти, в'яжучі та обволікаючі засоби. До профілактичних заходів відносяться – дотримання режиму харчування та гігієни тіла.

Дерматит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Дерматитом називають запальну реакцію шкіри на різні подразники, яка може проявлятися у вигляді контактних дерматитів або токсидермий. Для контактних дерматитів характерно виникнення внаслідок безпосереднього впливу подразника на шкіру; токсидермії з'являються внаслідок проникнення у внутрішнє середовище організму чужорідних речовин, що викликають у ньому подібні зміни.

Тобто, наприклад, при виникненні реакції запалення шкіри внаслідок використання крему з яким-небудь лікарським речовиною мова йде про контактному дерматиті; при виникненні висипів через надходження такої речовини в організм через кишечник (з таблетками або їжею) ми маємо токсидермию.

Залежно від причин захворювання і особливостей протікання прийнято говорити про простому контактному дерматиті; алергічному контактному дерматиті і екземі; себорейному та периоральном дерматиті; атопічному дерматиті.

Дерматит - причини захворювання

Найчастіше дерматит буває викликаний хімічними або фізичними зовнішніми факторами, але іноді - алергією, спадковою схильністю і т. д.

Простий дерматит може з'явитися у кожної людини внаслідок впливу так званих облігатних подразників: тертя, тиску, променевих і температурних впливів, кислот і лугів, деяких рослин (наприклад, кропиви).

Розвиток алергічного контактного дерматиту, на відміну від простого, відбувається не відразу після контакту з подразником. Формування алергічної реакції (сенсибілізації) відбувається протягом декількох тижнів, а після цього повторний контакт призводить до розвитку дерматиту.

Атопічний дерматит є дуже складним захворюванням, хронічним запальним ураженням шкіри алергічної природи. Він викликається різними факторами - алергенами, причому не тільки контактними, але і вступниками при вдиханні (у вигляді пилку, пилу) або при прийомі їжі (при харчовій алергії). Схильність до атопії є генетичною.

Дерматит - симптоми захворювання

Протягом простого дерматиту буває гострим або хронічним. Гострі дерматити виявляються яскравим запалення, що супроводжується сверблячкою, печінням, болем, а іноді - утворенням пухирів і ділянок некрозу, які залишають рубці.

Для хронічних дерматитів характерні застійні набряки, синюшність, потовщення шкіри, лущення, тріщини, посилене зроговіння, іноді атрофія шкіри. Гострі прояви алергічного контактного дерматиту та атопічного дерматиту можуть мати вигляд яскравого почервоніння шкіри з вираженим набряком з наступною появою пухирців і навіть бульбашок, що залишають після розтину мокнучі ерозії.

Дерматит - діагностика захворювання

Для діагнозу важлива інформація про характер подразника, швидкості виникнення дерматиту після контакту з ним, межі поразки, а також результати лабораторних досліджень: загального аналізу крові, серологічних досліджень (за показаннями) - гістологічних.

Дерматит - лікування і профілактика

Лікування краще проводити з допомогою лікаря, а не самостійно. Лікування дерматитів проводиться дерматологом і алергологом, при необхідності - гастроентерологом або іншими фахівцями. Для лікування будь-якого типу дерматиту головним заходом є усунення подразника (для алергічного дерматиту - алергену). Усі форми і стадії дерматиту, за винятком виразкових, лікують за допомогою кортикостероїдних мазей, при ускладненнях - з дезінфікуючими компонентами. У разі хімічних опіків у якості першої допомоги проводять негайне рясне і тривале змивання водою.

Лікування атопічного дерматиту проводиться тільки алергологом з застосуванням антигістамінних засобів, глюкокортикоїдних препаратів, алерген-специфічної імунотерапії.

Ефективне лікування виразково-некротичних уражень можливе тільки в умовах стаціонару.

Профілактика алергічного дерматиту полягає в недопущенні контакту з відповідним алергеном; атопічного дерматиту - в дотриманні режиму харчування.

Гранульома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Венерична гранульома – це одне з захворювань, які венерологи відносять до класичних захворювань. Іншими словами, найбільш класичними венеричними хворобами вважаються: гонорея, сифіліс, венерична гранульома, м'який шанкр, паховий лімфогранулематоз. Гранульома ще має й іншу назву – це донованоз. Таке захворювання являє слабоконтагиозное, вялопрогрессирующее, хронічне захворювання у вигляді виразки, яка вражає деякі ділянки шкіри людини, а також лімфи в генітальної області.

Гранульома - причини захворювання

Головною причиною захворювання є статевий шлях передачі. Також існує маленький відсоток зараження гранульомою через тісний побутовий контакт, хоча дуже малоймовірно, але все-таки шанси є, з-за того, що така бактерія донована практично не здатна існувати за межами людського організму. Зазвичай, інкубаційний період захворювання з того моменту. Коли відбулося зараження, може становити близько тридцяти днів. Дана хвороба проявляється у вигляді папули, що має рожевий колір, далі така папула стає виразкою.

Гранульома - симптоми захворювання

Взагалі фахівці вважають, що інкубаційний період може тривати від доби до трьох місяців, але в середньому – тридцять днів. Його тривалість залежить від того, який стан у зараженої людини, від стану імунітету, в тому числі і від активності самих бактерій. І тільки після того, як інкубаційний період скінчиться, починають з'являтися перші симптоми – це яскраво червоні цятки, що мають невеликий розмір – три-п'ять міліметрів. Далі з'являється рожевий вузлик, після цього папула починає розростатися вшир, через два тижні діаметр може досягти чотири сантиметри.

Гранульома - симптоми захворювання

Взагалі фахівці вважають, що інкубаційний період може тривати від доби до трьох місяців, але в середньому – тридцять днів. Його тривалість залежить від того, який стан у зараженої людини, від стану імунітету, в тому числі і від активності самих бактерій. І тільки після того, як інкубаційний період скінчиться, починають з'являтися перші симптоми – це яскраво червоні цятки, що мають невеликий розмір – три-п'ять міліметрів. Далі з'являється рожевий вузлик, після цього папула починає розростатися вшир, через два тижні діаметр може досягти чотири сантиметри.

І вже по мірі прогресування венеричною гранульоми папула буде поступово розростатися в м'яку виразку, має м'ясисто-червоний колір і оксамитову поверхню. А ось дно такої виразки може бути зернисте, краї нерівні і підняті. При цьому, такі виразки можуть бути глибокими, так і поверхневими, в рідкісних випадках такі виразки руйнують тканину аж до кістки. При цьому така освіта має дуже неприємний запах. Найчастіше вражають статеві органи в області лобка, складках, на внутрішньому стегні і в промежині. Рідко спостерігаються випадки, коли вогнище ураження переходить в область навколо ануса. Крім цього, може бути уражена порожнину рота, обличчя, шиї.

Гранульома - діагностика захворювання

Для того щоб грамотно діагностувати дану венеричну гранулему, венеролог повинен у найкоротший термін виключити інші венеричні захворювання, мають схожі симптоми: м'який шанкр, чи сифіліс і так далі. Для цього проводяться різні проби, а також дослідження статевих органів обох партнерів, якщо це можливо за останні три-шість місяців. Також проводяться мікроскопічні дослідження, в тому випадку, коли картина гранульоми буде не зрозуміла, тоді може використовуватися ще і метод посіву.

Гранульома - лікування і профілактика

Ні в якому разі не варто займатися самолікуванням, і неправильне лікування може призвести до того, що хвороба гранульома може перейти в хронічну форму. Для того щоб позбутися від гранульоми лікар пропише вам курс антибіотиків і сульфаніламідні препарати.

Яндекс.Метрика