Дисплазія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Дисплазія – термін, який позначає патологію в розвитку органів, тканин і частин тіла людини. Яка може мати початок в період ембріогенезу, так і в постнатальний період.

Зазвичай ця патологія полягає в різного роду зміни розмірів, форм, будови клітин, тканин і органів і є вродженою, хоча в деяких випадках проявляється в дитячому віці і навіть у людей старшого віку.
Залежно від характеру ураженого органу або тканин виділяються, дисплазія сполучної тканини, шийної матки, кульшового суглоба, метаэпифизарная і фіброзна дисплазії.

Эктодермальная дисплазія об'єднує більше сотні вроджених захворювань, які вражають нігті, волосся, потові залози, зуби. Так само впливає на форму пальців ніг і рук, зір виражається в чутливості до світла і т. д.
Цервікальна дисплазія являє собою найбільш поширену форму придбаної дисплазії. Яка вражає переважно жінок перебувають у репродуктивному віці – від 23-25 років до 30-35., У більшості випадків її викликає вірус папіломи людини.

Скелетна дисплазія, впливає на будову хрящових тканин і будова кісток. В основному вважається вродженими нарушениеми, одним з наслідків яких можуть бути метафизарная хондродисплазия, порушення нервової та серцево-судинної систем, маленький зріст і т. д.

Фіброзно-м'язова дисплазія найчастіше вражає сонні і ниркові артерії, характеризується гіперактивним зростанням клітин безпосередньо в стінках артерій, із-за чого відбувається їх звуження.

Дисплазія - причини

В основному всі причини виникнення захворювання носять генетичний характер, в слідстві чого патологія розвивається з гормональними змінами, з кисневою недостатністю стінок різних судин та їх внутрішньо-механічним напругою, інфекційними або гінекологічними захворюваннями матері, несприятливими екологічними факторами і т. д. Набута форма захворювання викликана в основному післяпологовими або родовими травмами. Цервикальную дисплазію провокує вірус папіломи і порушення імунітету.

Дисплазія - симптоми

Симптоматика дисплазії насамперед залежить від виду захворювання і від порушення розвитку того чи іншого органу або тканин. Так як при фіброзній дисплазії, відбувається порушення кровообігу внаслідок звуження судин, в той час як скелетна форма захворювання пов'язана з порушенням будови скелета людини. Эктодермальная дисплазія проявляється випаданням волосся, неправильною формою нігтів і різними шкірними захворюваннями. Однак при всьому цьому є і об'єднуючі фактори порушень і патологічних змін, основними з яких є виникнення неправильних форм клітин (покилоцитоз), невідповідність розмірам (анізоцитоз), порушення пігментації тканин (гиперзроматоз), а так само мітотична аномальна активність клітин.

Дисплазія - діагностика

Включає в себе:
*огляд лікаря;
*комплексне обстеження на вірус папіломи (при необхідності);
*гормональне обстеження;
*кольгоскопия;
*УЗД;
*цитологічне обстеження;
*рентгенографія.

Дисплазія лікування

Лікування дисплазії та її проявів залежить від органів і тканин схильних до патології. Фіброзно-м'язову дисплазію лікують за допомогою ангіопластики і реконструкимвной хірургії, нормалізуючи при цьому кров'яний тиск за допомогою лікарських препаратів.

Цервикальную, викликану папіломавірусом лікують криохирургией – методом заморожування, лазерною терапією та электрохирургическими висіченням петлею та ін.

Терапія скелетної дисплазії в основному спрямована на зменшення розвитку ускладнень порушень роботи серцево-судинної системи і неврологічних захворювань.

Лікування эктодермальной дисплазії, спрямоване на усунення основних симптомів хвороби.

Демодекс - причини, симптоми, діагностика, лікування

Демодекс – це кліщ або як це захворювання називають умовно-патогенний паразит, який знаходиться у волосяних фолікулах, сальних залозах шкіри на людину, в мейбомієвих залоз людських очей, а також такий кліщ є у деяких тварин. Дуже рідко таке захворювання зустрічається у дітей, а ось у людей похилого віку демодекс виявляється в дев'яноста відсотка випадків.

Іноді таке захворювання поступово стає патогенним, це все з-за того, що відбувається порушення функцій сальних залозах, а також змінюється склад самого шкірного сала, такого паразита можуть сприяти порушення функцій ендокринних залоз, при порушеннях нервової системи, шлунково-кишкового тракту, печінки і так далі. Вогнища ураження найчастіше з'являються на обличчі, навколо очей, на носи, навколо рота і століттях.

Демодекс - причини захворювання

Варто відзначити, що демодекос живе не просто в шкірі людини. Адже завдяки лабораторним дослідженням зуміли довести, що деякі складові мазей і кремів можуть забезпечити кліща цілком сприятливі умови для того, щоб цей паразит розмножувався. Тому необхідно ретельно вибирати такі засоби для догляду і зберігати в холодильнику. Головне пам'ятайте, що маленька кількість демодекса визначається у дев'яти з десяти цілком здорових людей.

Ці паразити здатні розмножуватися на волосяних фолікулах, в тому числі і в сальних залозах шкіри, особливо тоді, коли імунітет людини значно ослаблений. Причинами можуть бути порушення обміну речовин, гормональні збої, цукровий діабет і так далі. Зазвичай до такого захворювання схильні жінки, що мають гіперфункцію щитовидної залози, а також чоловіки з аденомою простати. При цьому кліщі демодекса можуть бути активними під час інтоксикації організму гельмінтами.

Демодекс - симптоми захворювання

Тут все залежить від особливостей протікання такого захворювання і визначається це з допомогою офтальмолога і дерматолога. Звідси ви дізнаєтеся форму демодекозу. Зазвичай такі кліщі паразитують на крилах носа, а також на підборідді і носогубной складці. Інколи можуть бути також вражені вушні раковини, надбрівні дуги, слуховий прохід, лоб, шия і голова.

У деяких випадках демодекс зачіпає спину і шкіру грудей. Першими симптомами є вугровий висип, дерматит, червоні вугри, початкова стадія червоного вовчака. Також можуть проявлятися такі симптоми як: збільшення жирного шкірного покриву, розширення пір, горбиста шкіра, вугри, червоні плями на шкірі обличчя, блідий відтінок шкіри обличчя і так далі.

Демодекс - діагностика захворювання

Фахівець зможе провести діагностику, і лікар визначає хворобу завдяки результатами мікроскопії за допомогою зішкребу шкіри при дерматологічній формі демодекозу. Що стосується офтальмологічного демодекозу, що обстежуються вії нижнього і верхнього століття. В принципі, діагностика такої хвороби легка і проста. Для того щоб виявити підшкірний кліщ беруть соскою з тієї ділянки шкіри, який був вражений, після цього проводиться ретельне обстеження цього мазка під мікроскопом.

Демодекс - лікування і профілактика

Для профілактики необхідно дотримуватися правил особистої гігієни. Що стосується лікування демодекозу повинно бути в обов'язковому порядку – комплексним. Для початку необхідно відновити захисні сили вашої шкіри, а також організму, імунітету, а от з іншого боку потрібно придушити діяльність самого кліща. У будь-якому випадку не варто братися за самолікування, інакше ви зможете втратити все. Тільки фахівець зможе підібрати правильний спосіб лікування, виходячи з вашого стану і стадії захворювання.

Заїкання - причини, симптоми, діагностика, лікування

Заїкання являє собою досить складний невротичний розлад, який з'являється внаслідок нервового перенапруження або сильного переляку. У 90% випадків, даний вид захворювання виникає ще в ранньому віці, коли дитина тільки освоює мова. До речі, варто відзначити той факт, що хлопчики, не дивлячись на те, що мають стійку нервову систему, заїкаються в 3-4 рази частіше, ніж дівчатка. У деяких випадках після відносно сильних потрясінь заїкання з'являється і у дорослих людей.

Цікавий той факт, що заїкуватість проявляється у людей не в кожному випадку. Наприклад, за статистикою близько 93% людей заїкаються переважно при розмові з людьми. Безліч заикающихся людей взагалі не згадують, коли знаходяться наодинці з самим собою або при розмові з тваринами, знаючи, що їх не хто не почує. Також заїкання може не проявлятися при розмові з маленькими дітьми, під час співу, розмовляючи пошепки й інші ситуації.

Заїкання - причини

З виявленням причин заїкання йде досить складна ситуація. Даний феномен активно вивчають психологи, психіатри, неврологи та інші лікарі. Кожен з лікарів має власної точки зору щодо причин виникнення заїкання і методів його лікування. Список всіляких причин дуже великий. Заїкуватість може виникнути, як у нелюбимого дитини, яка страждає дефіцитом спілкування, так і у розбещеного хлопчика, який весь час був оточений теплом і турботою. Даний феномен може виникнути після серйозного стресу, перевтоми або переляку, пережитого дитиною до того часу, як він навчився розмовляти. Також потрібно враховувати вплив фільмів жахів, постійних сімейних скандалів, жорстких дитячих пустощів, а також інших потрясінь.

Заїкання - симптоми

Заїкання часто включає в себе часте повторення слів або протяжна вимова звуків мови. Певна група людей, яка страждає заїканням, відчуває напругу або просто «задихаються», коли намагаються заговорити. У деяких випадках мова може банально зупинитися або ж просто заблокуватися. Тільки після деяких зусиль людина має можливість закінчити фразу.

Заїкання - діагностика

З першого погляду, здається, що діагностувати заїкання дуже просто, адже запинки чітко порушують зв'язність мовлення. Але деякі характеристики заїкання виявити не завжди легко, будучи слухачем. Не дивно, що професійна діагностика цього феномену вимагає певних навичок.

Що стосується діагностики маленьких дітей, то вона в більшості випадків здатна передбачити, чи буде спостерігатися заїкання у майбутньому. Для дітей більш старшого віку проводиться діагностична оцінка, яка складається тестів, інтерв'ю та спостережень, призначені для оцінки загальної тяжкості захворювання. Вся інформація, яка була отримана в ході оцінювання, надалі застосовується для розробки певної програми лікування.

Заїкання - лікування

Хоч заїкання і лікується, варто відзначити той факт, що повністю виліковується лише 5-8% хворих. У деяких випадках заїкуватість може проходити самостійно при сприятливих обставинах. У величезній мірі сприяє лікуванню заняття спортом, завдяки чому зміцнюється нервова система людини, а також розширюється коло спілкування, що є важливим.

В якості лікування проводяться різного роду мовні і дихальні вправи, які сприяють стабілізації темпу мови. Сюди можна віднести дихальну гімнастику, танці, спів, пропевание віршів і інші вправи.

У дуже рідкісних ситуаціях використовується гіпноз, але він підходить винятково для дорослих. За допомогою такого методу хворому можна вселити впевненість в собі, після чого він перестає заїкатися. Однак, можуть спостерігатися деякі побічні ефекти: погіршення пам'яті, головний біль, безсоння. Дана процедура категорично заборонена для дітей.

Яндекс.Метрика