Екстрасистолія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Екстрасистолія є найпоширенішим видом аритмії (порушення серцевого ритму) і характеризується позачергових появою одного або кількох скорочень серцевого м'яза.

Вони можуть виникнути на тлі перевтоми, психологічних перенапруг, а також під впливом зовнішніх подразників - вживання кофеїну, тютюну і алкоголю. Позачергові скорочення вважають відносно безпечними для здоров'я і життя людини, але у деяких осіб, які мають тяжкі серцево-судинні захворювання, вони можуть з'явитися фактором підвищеного ризику.

Екстрасистолія – причини

Екстрасистолія поділяється на предсердную, пердсердно-шлуночкову і шлуночкову. У рідкісних випадках збудження з'являється в синусо-предсердном сайті.

Виникає екстрасистолія з таких причин:
• захворювання серцевого м'яза;
• порушення нервової регуляції роботи серця;
• після нервових стресів;
• отруєння деякими отрутами;
• ураження нервової системи;
• при хворобах внутрішніх органів (печінки або шлунка).
При порушеннях в кровопостачання міокарда (запальних або дистрофічних змінах) також є ймовірність розвитку цього захворювання. Причиною можуть послужити вади серця, міокардіодистрофія, ішемічна хвороба серця, міокардити.

Екстрасистолія може виникнути на тлі порушення загального співвідношення іонів кальцію, калію, магнію, натрію всередині клітин міокарда і в позаклітинному середовищі.

Екстрасистолія - симптоми

Екстрасистолія за суб'єктивними відчуттями не завжди має виражений характер. Важче її переносять люди, що страждають вегето-судинною дистонією. Хворі, які страждають органічним ураженням серця, навпаки, переносять це захворювання набагато легше.

У більшості пацієнтів екстрасистолія відчувається як поштовх серця зсередини в грудну клітку, удар, які обумовлені енергійним скороченням шлуночків слідом за компенсаторною паузою.

Ще хворі відзначають «перевертання і перекидання» серця, завмирання і перебої в його роботі. Також екстрасистолія супроводжується дискомфортом, припливами жару, почуттям тривоги, слабкістю, нестачею повітря і пітливістю.

Часті екстрасистолії, які носять ранній, груповий характер, породжують зниження серцевого викиду, а тому і зменшення коронарного, ниркового і мозкового кровообігу. У хворих, які страждають на атеросклероз судин головного мозку, виникає запаморочення, яке може розвинутися в афазії, парези і непритомність; у хворих з ІХС привести до нападів стенокардії.

Екстрасистолія - діагностика

Найпопулярнішим методом діагностики є ЕКГ. Показниками до проведення електрокардіографічного дослідження служать скарги хворого.

Доктор уточнює всі обставини, при яких виникла аритмія, частоту нападів. Головне його завдання – дізнатися етіологію аритмії, так як її різні форми потребують різного підходу до лікування.

Діагностику супутньої кардиопатологии проводять за допомогою стрес-Ехо-КГ, УЗД серця і МРТ серця.

Екстрасистолія – лікування і профілактика

Поодинокі випадки аритмії, ніяк не відносяться до патології, лікування не вимагають. У тих випадках, коли екстрасистолія пов'язана з проблемами в ендокринній системі або травленням, спочатку лікують основне захворювання.

При аритмії, що має нейрогенне походження, в більшості випадків призначають заспокійливі збори (пустирник, валеріана, меліса) або седативні препарати (рудотель, реланіум). Якщо екстрасистолія спровокована прийомом лікарських препаратів, то їх потрібно скасувати.

Проводиться медикаментозна терапія лише в тих випадках, коли у хворого за добу трапляється більше двохсот позачергових скорочень серця, присутній кардіальна патологія і від пацієнта надходять скарги на свій стан.

Для лікування застосовують новокаїн, ліпокаін, кордарон, хінідин та інші. Терапія триває протягом декількох місяців при відсутності ознак покращення.

Хворим, у яких немає вираженої симптоматики і кардіальної патології, для профілактики призначають спеціальну дієту, багату солями магнію і калію, помірні фізичні навантаження. Також потрібно відмовитися від своїх шкідливих звичок (куріння, алкоголь тощо).

Алтей - лікувальні властивості і застосування у медицині

Алтей – загальний опис

Алтей – багаторічна або однорічна трав'яниста рослина, що відноситься до сімейства мальвових. Має пряме, рідше розгалужене стебло заввишки від 5 см до півтора метрів. Квітки, як правило, блідо-рожевого кольору, невеликого розміру. У більшості видів алтея вони зібрані в гроновидний-волотисте суцвіття. Корінь – щільний, многоглавий, має безліч м'ясистих відгалужень, що йдуть глибоко в землю. Листя – лопастно-зубчасті, м'які на дотик, подібно оксамиту. Цвіте і плодоносить алтей у другій половині літа. Насіння ниркоподібні, сірого або бурого кольору.

Алтей – види і місця зростання

Найпоширенішим і цінним видом є алтей лікарський. Його можна зустріти в степових і лісостепових зонах європейської частини нашої країни, на півдні Сибіру, а також у Європі, Середній Азії, Україні, Казахстані, на Кавказі. Росте алтей всюди, де є волога грунт з неглибоким заляганням ґрунтових вод.

Поряд з алтея лікарських широко використовують у народній і науковій медицині сировина близьку за властивостями виду - алтея вірменського. Висота рослини варіюється від півметра до 2-х метрів. Цвіте алтей вірменський влітку, а плодоносить в жовтні. Зовні дуже схожий з лікарською, однак має низку незначних відмінностей. Поширений в Середній Азії, гірничо-степових районах Північного Кавказу, на Далекому Сході, в пониззях річок Волги і Дону.

До інших видів відносять:

- алтей бруссонециелистный – виростає в прибережних районах Волги, в межиріччі Сирдар'ї та Амудар'ї;
- алтей коноплевий – його ареал охоплює більшу частину Європи, Близький та Середній Схід, Азію; мешкає у світлих широколистяних лісах, на кам'янистих схилах і лугах;
- алтей шорсткий – росте в Північній Африці, Європі, Середній і Західній Азії; воліє кам'янисті схили, пустельну місцевість;
- алтей Людвіга – досить невисока рослина (від 5 до 30 см), реєстроване у Південній Африці, Середній Азії і Середземномор'я.

Алтей – лікувальні властивості

Завдяки унікальному хімічному складу алтей лікарський і вірменський широко застосовується в народній медицині, а також входить до складу деяких синтетичних препаратів, виготовлених на основі цілющих трав.

Алтей має обволікаючу, протизапальну, мягчітельним, спазмолітичну дію, тому його застосовують для лікування таких захворювань як: запальні захворювання органів дихання (ГРЗ, бронхіт, коклюш, ангіна, пневмонія і ін) і травлення, інфекція сечовивідних шляхів, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, дизентерія, кон'юнктивіт (промивання очей), кандидоз порожнини рота.

Алтей – лікарські форми

Для лікувальних цілей використовують квітки, листя і коріння алтея. Але згідно з лабораторними даними, більшість корисних речовин сконцентровано саме в корені. Тому для приготування різних настоїв і відварів його застосовують найчастіше.

Алтей – секрети використання

При запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту доцільно приймати безспиртовій настій коріння алтеї.

Спосіб приготування: на 500 мл кип'яченої води додають 4 ч. ложки подрібнених коренів, настоюють 8-10 годин і приймають по 100 мл 3 р/д протягом одного-двох тижнів. При захворюваннях органів дихання можливе застосування настою у вигляді полоскань, при кон'юнктивіті необхідно промивати очі.

Відмінним відхаркувальною дією володіє сироп з коріння алтея, приготований в домашніх умовах.

Рецепт: на 100 г гарячого цукрового сиропу додають 2-3 г сухого екстракту кореня, перемішують і настоюють кілька годин у теплому місці. Такий сироп вживають при бронхіті, трахеїті, пневмонії (як додатковий засіб до основного лікування).

Добре себе зарекомендував і сік алтея. Його добувають з листя і стебел рослини, зібраних в першій половині літа (максимум до кінця липня). Вживати його необхідно по 1 ст. ложці (можна з додаванням меду) 3 р. на день при лікуванні надривного кашлю, пневмонії, бронхіальної астми, бронхіту, кашлю і т. д.

Алтей – протипоказання

- індивідуальна непереносимість;
- упорні запори;
- перший триместр вагітності;
- дихальна недостатність 2, 3 ступеня.

Побічні ефекти: у маленьких дітей алтей може викликати запор, також з обережністю слід приймати особам, страждаючим цукровим діабетом.

Глід - лікувальні властивості і застосування у медицині

Глід - загальний опис

Глід звичайний народу називають по різному: глод, дерево цноти, боярка, бариня-дерево. Це невисоке деревце (найчастіше близько 5 м) або ж кущ. На гілочках є великі колючки. Квітки глоду, зібрані в суцвіття, розпускаються в травні-червні і мають білий колір. Плоди маленькі, круглі, дозрівають в кінці літа або на початку осені і мають червоний, помаранчевий або чорний колір.

Види глоду і місця зростання

Видів глоду існує дуже багато. Вчені налічують їх близько 50. Серед них: глід звичайний, глід алтайський, глід даурський, глід вееровидный, глід Максимовича, глід Дугласа та інші. Глід виростає в помірному кліматі і особливо поширений в Євразії і Північній Америці. Глід можна зустріти в негустих лісах, на узліссях, вирубках або ж на галявинах.

Глід - лікувальні властивості

Здавна широко відомі цілюще властивості глоду. В медицині його почали використовувати в XVI столітті. Він має здатність усувати проноси, очищати кров, має кардіотонічну дію, а також покращує сон. Допомагає при серцево судинних захворюваннях, при неврозах, при тахікардії, аритмії, атеросклерозі і багатьох інших захворюваннях.

Глід - лікувальні форми

Для лікування використовуються практично всі частини рослини глоду, тобто кора, квіти, а також плоди цього дерева. З них готують відвари, чаї, настоянки або витяжки. Для заготовляння квітів потрібно вибирати суху сонячну погоду в кінці весни або на початку літа. Сушити квіти і плоди рекомендують в тіні. Настоянку з плодів і квітів допомагають при спазмах судин, при порушеннях сну і при вадах серця. Настоянки з квітів більш ефективні при захворюваннях серця, запамороченнях і на початку клімаксу. Заварювати або наполягати квіти глоду рекомендується і при коронарної недостатності, а також при безсонні, порушенні обміну речовин в організмі. Плоди використовують як сушені, так і стовчені. Настоянки плодів глоду використовують для усунення звуження коронарних судин і судин головного мозку. Кору заварюють при лихоманці, задишці, проносах.

Рецепти з глоду

Існує безліч рецептів лікувального використання глоду, як у чистому вигляді, так і у складі ліків з багатьох рослин.

Настій з квітів: У склянці окропу запарюємо 1 ст. л. сухих квіток глоду і наполягаємо 30 хв. Потім настій проціджуємо і приймаємо по 0.5 склянки до їди.

Настій з квіток і листя: 10 г квіток з листям залити 100 мл горілки і настоювати 10 днів. Після цього настій слід процідити і зберігати в темному місці в скляній банці. Настоянка допомагає при серцевих захворюваннях.

Настій з квіток проти атеросклерозу: 3 ст. л. квіток глоду слід подрібнити і залити 100 мл спирту і в темряві при кімнатній температурі настоювати 10 днів. Час від часу банку потрібно струшувати. Приймати потрібно перед їжею за 20 хв. По 1 чайній ложці.

Настій із плодів: столову ложку плодів залити склянкою окропу і настоювати 3-4 години, процідити і приймати по 2-3 столові ложки щоразу перед їжею.

Настій із плодів: 2 ст. л. сухих подрібнених плодів залити 0.5 л окропу і кип'ятити на вогні 10 хв. Потім зняти з вогню і настоювати ще одну годину. Зберігати настоянку строго в холодильнику. Приймати по 1 ст. л. перед їжею.

Настій для зняття нервової напруги: столову ложку сухих плов слід залити склянкою окропу і настоювати 2 години в теплому місці. Приймати по 1-2 ст. л. щоразу перед їжею.

Глід - протипоказання

Глід можна приймати без особливих побоювань, так як він абсолютно не токсичний. Але все ж, від глоду варто поберегтися, якщо у вас гіпотонія, брадикардія, підвищеної згортання крові, під час вагітності або годування груддю.

Яндекс.Метрика