Ендометріоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ендометріоз відноситься до ряду гінекологічних захворювань. У його розпалі у жінки відбувається розростання ендометрію (клітин, що вистилають внутрішню поверхню матки) за допустимі межі.

Тіло матки починає розростатися в найбільш нетипових місцях: очеревині, сечовому міхурі, кишечнику, яєчниках, викликаючи перифокальне запалення і хворобливі менструації. Ендометріоз найчастіше вражає жінок дітородного віку (25-40 років).

Ендометріоз – причини

Етіологія, мабуть, самого загадкового захворювання в гінекології досі до кінця не вивчена. У більшості випадків причину взагалі не вдається встановити. Однак фахівці пропонують перелік факторів, які можуть зіграти чималу роль у розвитку ендометріозу.

- генетична схильність сумніву не викликає, так як зустрічаються навіть сімейні форми захворювання;

- під час менструації клітини ендометрію разом з кров'ю можуть транспортуватися за межі матки, де і починають розростатися;

- зазначено, що у 90% жінок з ендометріозом є гормональні порушення: спостерігається необґрунтоване викид лютеінізуючих і фолликулостимулирующих гормонів, що призводить до порушення андрогенної функції кори наднирників;

- зниження імунітету – у нормі імунна система повинна знищувати вийшли за межі клітини ендометрію, але ослаблені захисні сили не в змозі коректно виконувати свої функції.

До інших причин розвитку захворювання відносять: анемію, хвороби печінки, перенесені гінекологічні операції, аборти, носіння ВМС (внутрішньоматкової спіралі).

Ендометріоз – симптоми

Безсимптомний перебіг хвороби – велика рідкість. В основному ознаки присутні і проявляються в менструальний період. Жінки скаржаться на нестерпний біль, яка позбавляє їх працездатності, з'являється тяжкість, відчуття грудки внизу живота; біль нерідко віддає в спину і сідниці. При ураженні сечового міхура можливо хворобливе сечовипускання з домішками крові.

Розростання при ендометріозі хоч і приносять масу незручностей, але мають доброякісну природу. Грізним ускладненням захворювання є розвиток безпліддя. Тому необхідно вчасно розпізнати патологію щоб уникнути неприємностей.

Ендометріоз – діагностика

Розроблено ефективні методи діагностування патології. До них відносяться:

- кольпоскопія – гінекологічний огляд жіночих статевих органів за допомогою кольпоскопа (освітлювального приладу);

- спіральна комп'ютерна томографія – визначає локалізацію, характер і взаємозв'язок розростань з сусідніми органами;

- УЗД;

- магнітно-резонансна томографія – може розпізнати найглибші місця ураження;

- лапороскопия – прокол черевної з метою введення лапороскопа (апарат, що визначає точну кількість, величину і вік вогнищ ендометріозу).

- аналіз крові на наявність пухлинних маркерів.

Вчасно поставлений діагноз дає високу гарантію на повне вилікування і можливість уникнути неприємних наслідків.

Ендометріоз – лікування і профілактика

Існують два шляхи лікування ендометріозу – медикаментозний та хірургічний.

Для полегшення спазмів при місячних зазвичай призначаються НПЗП – нестероїдні протизапальні препарати (Ібупрофен, Напроксен).

Мета медикаментозного лікування – зупинити ріст ендометрію. Для цього використовуються гормональні препарати: ГТГ аналоги, прогестини і оральні контрацептиви.

Хірургічний шлях застосовують при неефективності медикаментозного лікування і важкої стадії хвороби. Ендометріальні вогнища видаляються звичайним оперативним шляхом або за допомогою лазерних технологій.

Важливо пам'ятати, що ендометріоз схильний до рецидивів, тому необхідно дотримуватися деякі заходи профілактики для запобігання повторного розвитку захворювання. Профілактика включає в себе:

- регулярне відвідування гінеколога (раз в 6 місяців);

- ведення здорового способу життя, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок;

- своєчасне обстеження, особливо особам, які мають сімейну схильність;

- оберігання від небажаної вагітності (аборт може спровокувати ендометріоз);

Якщо в менструальний період вас мучать сильні болі, що віддають у спину і ноги, негайно звертайтеся до лікаря.

Безсмертник - лікувальні властивості і застосування у медицині

Безсмертник - загальний опис

Безсмертник або як ще називають цмин, є багаторічним трав'янистим рослиною. Його так назвали за життєстійкості лусочок суцвіття. Суцвіття навіть зрізаного рослини не в'януть і зберігають своє забарвлення. Сухоцвіт, золоте сонячне, золотистка, котячі лапки, – от як ще його називають у народі. Флавоноїд, флавоногликозид, кемпферол, апігенін, кумарин, дубильні речовини, ефірна олія, органічна кислота, каротиноїд, полісахарид – це ще не повний перелік того, що входить до складу цього дивного рослини. Воно має прямий стебло простий форми, його висота близько тридцяти-сорока сантиметрів. Рослин має сріблясту забарвлення завдяки своєму войлочному пушению. Квіткові кошики кулясті формуються на верхівках стебел.

Безсмертник - види і місця зростання

Насамперед, варто зазначити, що рослина відрізняється своєю невибагливістю. Місцями розповсюдження цієї рослини є вся європейська та середньоазіатська частини континенту. Як правило, рослина віддає перевагу сухі піщані, в рідкісних випадках кам'янисті ґрунти, високі річкові тераси, річкові піски, молоді соснові, дубові та інші посадки, поля і сухі випаси.

Існує також кілька видів роду Безсмертник. Найпоширенішим є геліхрізум монстрозум. Дізнатися його можна по високому стеблу і великій кількості круглих махрових квіток.

Ще одним видом безсмертника є гомфрена глобоза, яка дуже позитивно реагує на довгий тепле літо. Рослина складається з розгалуженого кущика, на якому знаходяться малинові, рожеві або помаранчеві квіти.

Наступний відомий вид безсмертника - це статице синуата, який відрізняється незвичайною красою завдяки дуже яскравим забарвленням.

Безсмертник - лікувальні властивості

Безсмертник є лікарською рослиною. Він має жовчогінну, протизапальну, спазмолітичну, ранозагоювальну і антибактеріальною дією. Після прийому препаратів з безсмертника поліпшується в'язкість і склад жовчі, збільшується вміст холатов, знижується рівень холестерину і білірубіну в крові. Тому його також використовують для лікування захворювань печінки, а також холециститів, холангітів, гепатитів, гепатохолециститів. Він також ефективно бореться з простудними захворюваннями, гастрит, коліт, запори.

Безсмертник - лікарські форми

Для лікування, як правило готують відвари з квіток безсмертника, а також екстракт безсмертника, який припиняє блювоту, володіє спазмолітичним ефектом. З безсмертника також виготовляють препарат фламін, який лікує хронічні холецистити та гепатохолециститах.

Безсмертник - рецепти

Ліки з безсмертника можна приготувати і самостійно. Наприклад, жовчогінний засіб з безсмертника готують таким чином: кілька ложок квіток, залитих окропом потрібно потримати на водяній бані тридцять хвилин, охолодити, процідити і пити теплим два або три рази в день за п'ятнадцять хвилин перед їжею.

Для лікування гіпертонії використовують такий відвар: 25 грам квіток рослини змішують з 25 грамами листків бобівника трилистого, заливають двома літрами води і ставлять на вогонь поки рідина не зменшиться вдвічі. Приймають кілька разів в день по 50 мл

Безсмертник - протипоказання

Дуже важливо пам'ятати, що у безсмертника, як у кожного ліки є свої протипоказання. Потрібно бути обережним при його вживанні, так як безсмертник накопичується в організмі і це може викликати застій печінки. Його також не варто вживати людям з підвищеною кислотністю шлунка.

Ваточник - лікувальні властивості і застосування у медицині

Ваточник - загальний опис

Ваточник є багаторічним трав'янистим рослиною з ланцетними, довгасто-яйцевидними, супротивно розташованими листям. Квітки рослини мають білий, оранжевий, рожевий чи червоний колір. Належить до родини ластівневих. Рослина, що у висоту може досягати близько 100 сантиметрів. Цвітіння відбувається влітку або восени, дає щетинисті плоди. Рослина є гарним медоносом, тому біля нього завжди дуже багато бджіл і метеликів.

Ваточник - види і місця зростання

Рослину вирощують у відкритому грунті. Найкраще рослина відчуває себе на відкритій ділянці, деякі види навіть можуть загинути від нестачі сонця. Рослина дуже поширена в тропіках, субтропіках, в Африці та Америці. Територія вздовж дороги, пустирі, лісосмуги і бур'янисті місця - саме тут найчастіше можна зустріти ваточника.

Всього рід ваточника налічує близько 80 видів. Найпоширенішими є:
- Ваточник сірійський, або, як його ще називають у народі, эскулапова трава. Це вид ваточника з щільними, довгастими листками є трав'янистим рослиною. Цвіте з липня по серпень. На визрілих насінні знаходяться білі шовковисті волоски.

- Ваточник туберозовый є рослиною висотою близько 50 – 70 див. Має яскраві помаранчеві квіти.

- Ваточник м'ясо-червоний є багаторічним рослиною висотою близько 1 – 1, 2 м з гіллястими, облиственими стеблами і червоними або рожево-пурпуровими приємно пахучими квітками. Цвіте з липня по серпень.

Ваточник - лікувальні властивості

Ще з давніх часів ваточник дуже широко застосовували в якості лікарської рослини і як технічну культуру. Ваточник дуже ефективно справляється з незаживающими гнійними ранами, виразками, їм обробляють місця укусів різних комах.

Також рослина дуже добре зарекомендувало себе в фитокосметике. Тут його застосовують в якості омолоджуючого засобу, адже в ньому міститься величезна кількість амінокислот.

Екстракти приготовані з ваточника дуже ефективні в боротьбі з найрізноманітнішими захворюваннями шкіри, включаючи екзема, лишай, псоріаз.

Найбільш важливим достоїнством ваточника можна назвати те, що він допомагає лікувати різні форми серцево-судинної недостатності. Він також лікує задишку, аритмії, тахікардію. Все це завдяки вмісту в ньому строфантино-подібних серцевих глікозидів.

Ваточник - лікарські форми

В медицині використовують суцвіття, коріння і насіння, а також молочний сік. Для цього заготовляють рослину з червня по липень, а насіння збирають, як тільки вони дозріють. З отриманої сировини готують настойки, відвари, порошки.

Ваточник - рецепти

Для приготування відвару з ваточника подрібнюють 10 г коренів, заливають водою і настоюють 15 хвилин. Настоянку готують таким чином: 10 г подрібненого сухого кореневища ваточника заливають 100 мл спирту, настоюють протягом 14 днів. Приймають для лікування захворювань серцево-судинної системи.

Порошок з ваточника використовують як сечогінний і потогінно кошти. Для цього потрібно подрібнити кілька грам рослини і вживати всередину по 0, 1 г кілька разів на день.

Дуже ефективним для лікування аритмії, серцево-судинних захворювань є фітозбір до складу якого входить ваточник а також такі мягкодействующие рослини як рута запашна, чина весняна, жовтушник сірий, арніка гірська та ваточник.

Ваточник - протипоказання

Приймати рослину потрібно дуже обережно, адже воно є отруйним. Не можна вживати більше двадцяти крапель настоянки на день. Тканини рослини також наповнені отруйним молочним соком, який може спричинити подразнення шкіри.

Яндекс.Метрика