Ерозія шийки матки - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ерозія шийки матки – патологічне зміна епітеліального шару шийки матки, має доброякісний характер. Багато жінок сучасності стикаються з цією проблемою. Як правило, серйозної небезпеки для здоров'я ерозія не представляє, якщо процес не в запущеній стадії. Цей факт не дає права вважати, що лікування необов'язково.

Ерозія – причини

У деяких випадках причини залишаються нез'ясованими. Однак найчастіше розвитку захворювання сприяють такі фактори як:

- перенесені запальні або хронічні захворювання жіночих статевих і тазових органів, а також ЗПСШ;
- мікротравми шийки матки внаслідок аборту або пологів;
- порушення гормонального балансу, менструального циклу;
- зниження захисних сил організму, перенесені стреси.

Багато фахівців стверджують, що ерозія може виникати як вроджений дефект.

Ерозія – симптоми

Захворювання буває вродженим і набутим. Вроджений і незначний дефекти в переважній більшості протікають безсимптомно. І тільки лікар на плановому огляді може виявити ерозію.

Іноді ознаки досить яскраві і відчутні. Ерозія може проявляти себе у вигляді тягнуть тупих болів в нижній частині живота, дискомфортних відчуттях в піхву, рясними або мажучі кров'янисті виділення.

Ерозія робить жінку вразливою перед різними інфекціями. Пошкоджений епітеліальний шар є «вхідними воротами» для хвороботворних бактерій і мікроорганізмів. Збільшується ймовірність передачі венеричних хвороб, ВІЛ-інфекції в тому числі.

Під час вагітності ерозія може спровокувати передчасне відкриття матки, приводячи до викидня або рано пологах.

Найбільш грізними ускладненнями даного дефекту можуть стати безплідність і розвиток злоякісної пухлини.

Ерозія – діагностика

Візуальна діагностика здійснюється лікарем-гінекологом з допомогою приладу кольпоскопа, який дозволяє розглянути уражену ділянку у 30-кратному збільшенні.

Для підтвердження діагнозу проводять біопсію (самий надійний і інформативний метод на сьогоднішній день).

При виявленні ерозії в обов'язковому порядку потрібно пройти додаткове обстеження на наявність статевих інфекцій: трихомоніаз, герпес, хламідіоз, уреаплазмоз та ін, а також здати аналізи на ВІЛ і сифіліс.

Діагностика ерозії і можливих супутніх інфекцій дозволить лікарю зорієнтуватися і вибрати правильну тактику лікування.

Ерозія – лікування і профілактика

Хімічне видалення – вплив на эрозированный ділянку хімічними препаратами, зазвичай для процедури використовують Солковагин. Даний метод підходить для незначного відхилення і неглибоких поразок.

Припікання – є радикальним, але, з іншого боку, ефективним методом. Ерозію припікають электрокоагулятором, здатним зруйнувати вогнище за допомогою високої температури.

Обробка рідким азотом (кріотерапія) має широке застосування в лікуванні захворювання. Перевага методу низькотемпературного в тому, що процес загоєння йде без рубців, і шийка матки при цьому не втрачає еластичності, це важливо при майбутніх пологах.

Оперативний метод. Скальпель стає зброєю онкологів, якщо ерозія трансформувалася в злоякісну пухлину. Це відбувається досить рідко. Після хірургічного втручання жінка піддається хіміотерапії – тільки таким чином можливо повне лікування.

Застосування хірургічного лазера – самий ефективний, результативний і безболісний метод на сьогоднішній день. Забезпечує збереження тканин, високу точність лікування і швидке загоєння без утворення рубців.

В процесі лікування жінка потребує ретельного спостереження гінеколога. У відновний період їй не рекомендується піднімати тяжкості, перепрацьовувати і вступати в статеві стосунки.

У якості профілактичних заходів необхідно дотримуватися гігієни, містити статеві органи у чистоті.

Також не забувайте відвідувати гінеколога раз на півроку. Не ведіть безладне статеве життя, часта зміна партнерів сприяє зміні мікрофлори піхви, ризик розвитку ерозії зростає. Охороняйтеся від небажаної вагітності, оскільки аборти негативно позначаються на здоров'ї жінки і всіх дітородних органів.

Аконіт - лікувальні властивості і застосування у медицині

Аконіт відноситься до розряду отруйних рослин родини жовтецевих. Отруйними вважаються всі частини рослини, рівень токсичності аконітів залежить від конкретного виду і місця зростання. Прямостояче, рідше в'юнкий стебло заввишки сягає двох і більше метрів, корінь – потовщений, бульбоподібний. Квітки мають шлемовидную форму різного забарвлення, зазвичай зібрані в довгу багатоквіткову волоть до 50 см завдовжки. Квітки своєрідної форми, в залежності від виду, мають синій, фіолетовий, жовтий, рідше строкатий або біле забарвлення.

Аконіт – види і місця зростання

Рід налічує близько 300 видів. Найбільш часто зустрічаються аконіти:

1. Аконіт клобучковый (синій) – росте на території Середньої і Південної Європи. У висоту досягає 130 см; стебло – пряме, утворює пірамідальний кущ з пятираздельными блискучими листям і квітками синього, біло-блакитного кольору.
2. Аконіт строкатий – його можна зустріти в європейській частині нашої країни і Середній Європі. Висота – до 1, 5 м; має щільні розсічені листки і квітки блакитного або синього забарвлення.
3. Аконіт Фішера – зустрічається в лісах Далекого Сходу. Висота – до 160 см; листя – розсічені на декілька часток; кисть – густа, білого або синього кольору.
4. Аконіт високий – реєструється на півдні Сибіру і в горах Середньої Азії. Стебло – товстий, прямостояче; листя – розсічені ромбічної форми; квітки брудно-фіолетового кольору.
5. Аконіт дібровний – росте в Монголії, Сибіру. Висота – до 85 см; стебло – пряме, в нижній частині оголений; листя пальчасто-розсічені; квітки мають жовтий або зелений окрас.
6. Аконіт шерстистоустый - поширений на території Росії. Висота – до 100 см; стебло прямої, у підстави – ребристий; листки – широкі зубчасті; квітки – жовті.
7. Аконіт в'юнкий – вид живе в лісах східної Азії. Стебло – кручений до 2 м у висоту; листя – трехдольные; квітки – темно-бузкові.
8. Аконіт алтайський – зустрічається на Алтаї. Стебло – пряме, до 150 см у висоту; листя пальчасто-розсічені; квітки – сині.
9. Аконіт вовчий – росте в Сибіру і європейської частини країни. Квітки світло – жовті, висота – до 70 см.
10. Аконіт східний – фіксується на Кавказі і в Малій Азії. Стебло – пряме або трохи прогнутый до 2, 5 м у висоту; кисть – рідкісна, світло-фіолетового кольору.

Аконіт – лікувальні властивості

Аконіт використовують у гомеопатії і народній медицині. Має антисептичну, протизапальну, протипухлинну, спазмолітичну властивостями. Його застосовують при різних захворюваннях: кістково-м'язового апарату, невралгіях, онкології, епілепсії, головних болях, пневмонії, туберкульозі легень, виразкової хвороби, гіпертонії, дифтерії, педикульозі та ін.

Також аконіт добре себе зарекомендував як протиглисний і ранозагоювальний засіб.

Аконіт – лікарські форми

У лікуванні різних недуг використовують в основному настоянку з бульб рослини. Застосовувати виготовлені ліки необхідно у вкрай малих дозах як болезаспокійливий засіб при тяжких болях (втирання, всередину), антипаразитарний засіб при педикульозі і корості (втирання в шкіру) і наявності глистів (всередину).

Приготування настойки: подрібнену сухі коріння аконіту (1 ч. ложка) залити 500 мл горілки, настоювати пару тижнів в закритому темному місці. Щодня збовтувати! Потім процідити. Прийом починати з 1 краплі на 50 мл рідини, додаючи по краплі з кожним застосуванням (застосовувати по три р. в день). Дійшовши до 10 крапель, приймайте настоянку тиждень, потім, також плавно знижуйте дозу. Далі зробіть перерву на 1-2 міс., потім повторіть курс.

На проблемні ділянки шкіри роблять компреси. Змочіть марлеву серветку в лікувальну настоянку, прикладіть до хворого місця на 1 годину, 3 р. в день.

Аконіт – особливі вказівки

Протипоказання – чутливість до препарату. Також слід пам'ятати, що аконіт – отруйна рослини, тому необхідно звертатися до них з особливою обережністю, ні в якому разі не перевищувати цю дозу.

Амброзія - лікувальні властивості і застосування у медицині

Амброзія – загальний опис

Амброзія являє собою рід одно - або багаторічних трав, належить до родини айстрових і є небезпечним карантинним бур'яном. Стебло прямостояче, трохи борозенчасте, висота рослини варіює в діапазоні – від 30 см до 2 і більше метрів. Корінь амброзії потужний, довгий (до 4 м), стрижневий. Листя досить великі (до 15 см), перисто-розсічені. Не однотонні: зверху – світло-зелені, а знизу – злегка сіруваті.

Пятізубчатим квітки амброзії зосереджені в колосовидне суцвіття, що складається з 8-16 маленьких жовтих або жовто-зелених квіток. Період цвітіння – з кінця липня по жовтень, в залежності від виду амброзії.

Амброзія – види і місця зростання

Рід включає близько 40 різних видів рослин. Амброзія поширена головним чином в Північній Америці. Звідти вона була занесена в деякі країни, в тому числі і нашу. У Росії можна виділити три види амброзії: трироздільна, полыннолистную (використовують у гомеопатії, народній медицині) і голометельчатую.

Мешкає бур'ян у південних, південно-східних областях, Поволжі, Примор'я, а також на Північному Кавказі та в Україні. Засмічує луки, сади, городи, пасовища, лісові та берегові смуги. Розвиває потужну кореневу систему, висушуючи тим самим грунт і пригнічуючи життєдіяльність іншої рослинності.

Амброзія – лікувальні властивості

Амброзія полинолиста – досить суперечливе рослина, варто проявити обережність перед початком лікування та проконсультуватися з фахівцем. Справа в тому, що пилок амброзії може викликати сильну алергію – тут все залежить від фізіологічних особливостей організму. Краще не ризикувати зайвий раз перестрахуватися.

Перейдемо до приємних моментів. В амброзії міститься величезна кількість ефірних масел, вітамінів, мікроелементів, корисних сполук і БАВ, які допомагають боротися з багатьма захворюваннями.

Траву широко застосовують при гіпертонічних кризах, гарячкових станах, проносі, дизентерії, ударах і ранах, наявність гельмінтозів (паразитів). Дослідження підтвердили і виражену бактерицидну дію амброзії. В деякій мірі рослина допомагає боротися з онкологічними новоутвореннями (нульовий-першій стадії).

Амброзія – лікарські форми

У лікувальних цілях використовують надземні частини амброзії, насіння, коріння, квіти і пилок. Надземна частина містить такі елементи, як камфора і цинерол, в насінні сконцентровані ефірні олії (близько 20%). На основі лікувального рослини готують різні спиртові та бесспиртовые настої, масляні і спирто-ефірні екстракти – як всередину, так і зовнішньо. При деяких недугах можна використовувати сік амброзії.

Амброзія – спосіб застосування

Рецепт настою: на 300 мл крутого окропу, додати 2 ст. ложки (без гірки) подрібнених сухих листя, настояти півгодини і процідити. Приймати по дві ст. ложки 3-6 разів на день. Даний настій рекомендується вживати при гастриті, ентероколіті, лихоманці, як профілактичний засіб проти раку прямої кишки. Допускається зовнішнє застосування при болях, артриті і розтягненнях.

Рецепт настоянки: свіжі квітки (або кисті) розтерти, залити якісною горілкою (у співвідношенні 1:5), настоювати в темному закритому місці близько тижня. Приймати настоянку необхідно за півгодини до їди, по 25-30 крапель, 3 р/день протягом місяця. Доцільно вживати при неврастенії, схильності до судом, шлунково-кишкових захворюваннях.

Рецепт масляного екстракту: квітки і листя (свіжі) подрібнити, залити оливковою, рапсовим або гірчичним маслом (1:5), настоювати два тижні. Використання – зовнішнє, для лікування виразок, важко гояться ран та інших уражень слизових оболонок і шкіри.

Свіже листя і сік рослини використовують у вигляді компресів на проблемні ділянки, а також при остеохондрозі, пухлинах, набряках, радикуліті.

Амброзія – протипоказання

- різні алергії;
- вагітність, годування груддю;
- індивідуальна непереносимість компонентів;

Перед застосуванням препаратів на основі амброзії бажано проконсультуватися з фахівцем. При розвитку алергічної реакції необхідно прийняти антигістамінний засіб і припинити прийом подразника.

Яндекс.Метрика