Фарингіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Фарингіт – це запалення слизової оболонки глотки, яке виявляє себе першіння та біль у горлі, хворий відчуває в області горла певний дискомфорт. Фарингіт проявляється в гострій або хронічній формі і класифікується на такі види (по фактору, який є причиною захворювання): бактеріальний, вірусний, алергічний, грибковий або травматичний.

Фарингіт – причини

Частіше за інших зустрічається вірусний фарингіт, провоцирующийся найбільш поширеними збудниками таких респіраторних інфекцій як риновірус, аденовірус, коронавірус, вірус парагрипу, цитомегаловірус, вірус Епштейна-Барр і багатьма іншими. У більшості випадків, гострий вірусний фарингіт розвивається на тлі ГРВІ (респіраторної інфекції), а бактеріальний зустрічається набагато рідше (його провокують стрептококи, рідше мікоплазми, нейсерии і хламідії).

Хронічний фарингіт може сформуватися внаслідок гострої та хронічної форм інфекції верхніх дихальних шляхів. Також це можливо при тривалому впливі на слизову оболонку глотки такими подразниками як пил, сажа, алкоголь та іншими.

Фарингіт – симптоми

Гострий фарингіт характеризується симптомами: першіння і відчуття саднения в горлі, слабкий біль при ковтанні, яка найбільше проявляється при ковтанні слини. Температура тіла звичайно субфебрильна. Загальний стан хворого майже не змінюється. При фарингоскопії лікар спостерігає гіперемію із слизово-гнійними нальотами на слизовій оболонці глотки і піднебінних мигдалинах.

Хронічний фарингіт поділяється на атрофічну, гіпертрофічну і катаральну форми. Розвиваються вони з гострого фарингіту у тих випадках, коли вчасно не були усунені діючі подразники на слизову глотки. Провокують розвиток хронічної форми фарингіту: тонзиліт, нежить, гнійні запалення пазух носа (придаткових), карієс зубів, хвороби легенів, серця, нирок, порушення обміну речовин та ін

Фарингіт – діагностика

Для кваліфікованого фахівця не складе особливих труднощів встановити точний діагноз, будь він будь-якої форми, перебігу. Фарингіт діагностується на основі даних фарингоскопії, але додатково доктор може призначити інші обстеження, щоб зробити найбільш точні висновки.

Нерідко хворі фарингітом уникають звернення до фахівця, займаючись самолікуванням народними методами або ліками з домашньої аптечки. Але це не завжди допомагає, так як потрібно крім зниження температури, полегшення в горлі і поліпшення м'язового тонусу, усунути вірусну чи бактеріальну інфекцію. З'ясувати причину без спеціальних обстежень неможливо, тому самолікування марно і веде лише до тимчасового поліпшення самопочуття. Така недбалість може призвести до хронічної форми даного захворювання.

Фарингіт – лікування і профілактика

Перш за все, при появі гострого болю в горлі, потрібно обмежити голосовий режим, тобто розмовляти тільки пошепки. Приймати їжу тільки кімнатної температури і виключити зі свого раціону солоне, кисле і копчене.

Щоб уникнути розповсюдження інфекції, необхідно звести до мінімуму контакти з оточуючими і особливо з дітьми.

Гострий фарингіт піддається комплексному лікуванню, що складається з застосування знезаражувальних (антисептичних препаратів у вигляді зрошень (розбризкуванням), полоскань або пастилок, таблеток для розсмоктування. Дані препарати впливають на причинні фактори захворювання, при цьому, не проникаючи в загальний кровотік, що робить їх прийнятними для лікування вагітних і годуючих матерів.

Для профілактики фарингіту необхідно усувати всі причини можливого переохолодження, обмежити куріння і прийом гострої їжі. Також потрібно своєчасно лікувати запальні процеси в носоглотці і дихальних шляхах.

Фіброаденома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Фіброаденома - доброякісна пухлина молочної залози, яка зустрічається найчастіше у молодих жінок і дівчат до 30 років. Будь-яка фіброаденома складається з залозистих клітин і стромальних або фибросоединительных клітин.

Як правило, фіброаденома має діаметр 1-3 сантиметри, однак, зрідка зустрічаються фіброаденоми діаметром до 5 сантиметрів. Такі великі пухлини отримали назву гігантських фіброаденом. У підлітків фіброаденоми називаються іноді ювенільними фиброаденомами.

Фіброаденома - причини

Причиною виникнення цього новоутворення є дисбаланс гормонів, викликаний надмірним домінуванням в крові естрогену. Відновити його можна прогестероном, іншим жіночим гормоном, який запобігає поява рідини. Баланс нормалізується в результаті харчової дієти, основа якої полягає в обмеженому вживанні шоколаду і відмову від кофеїновмісних напоїв.

Фіброаденома - симптоми

У більшості випадків фіброаденому виявляє сама жінка. Новоутворення в молочній залозі нагадує пружний гумовий кульку з гладкою поверхнею. Він має досить певний контур і є рухомим. Іноді фіброаденома інтенсивно збільшується (можливе дворазове збільшення протягом декількох місяців).

Фіброаденома майже завжди безболісна, але зустрічаються і винятки - все залежить від положення та розміру пухлини. Найчастіше фіброаденома є одиничним новоутворенням, однак, приблизно у 10% пацієнток зустрічаються множинні фіброаденоми, спостережувані в обох молочних залозах.

Фіброаденома не може перероджуватися в рак, винятком є випадки листоподібною фіброаденоми. Загальна кількість зареєстрованих фактів переродження фіброаденоми мізерно мало, тому говорити про серйозний ризик навряд чи можливо.

Фіброаденома - діагностика

Діагностика захворювання починається з пальпирования і ретельного огляду грудей, потім виконується ультразвукове дослідження грудях або мамографія. Заключний етап - біопсія (паркан невеликого шматочка тканини і дослідження його під мікроскопом).

Біопсія - це єдиний метод дослідження, який дозволяє точно визначити доброякісність або злоякісність пухлини. Біопсія проводиться через маленький розріз, або з допомогою голки. Молодим жінкам та дівчатам до 25-ти років біопсію зазвичай не призначають, якщо на УЗД і мамограмі досліджувана пухлина має усі відмітні ознаки фіброаденоми.

Фіброаденома - лікування і профілактика

При наявності фіброаденоми невеликих розмірів (до одного сантиметра) можливе динамічне спостереження (УЗД контроль). Фіброаденому неможливо вилікувати за допомогою лікарських препаратів. Ні гормоносодержащее кошти, ні оральні контрацептиви, ні гомеопатичні засоби не здатні усунути фіброаденому.

Показання до хірургічного видалення фіброаденоми:

- підозра на рак (пухлина може симулювати рак при огляді або на мамограмі);
- інтенсивне збільшення фіброаденоми (при видаленні великих пухлин нерідко з'являються косметичні дефекти і видалення фіброаденоми, якщо вона стрімко зростає, запобігає ці наслідки);
- досить великі розміри фіброаденоми, які викликають косметичний дефект;

Операція з видалення фіброаденоми вважається самої легкопереносімой в хірургії молочної залози, а післяопераційний період зазвичай практично безболісний.

Єдина міра по профілактиці фіброаденоми - це своєчасний і ретельний самоогляд чи огляд у лікаря-мамолога. Попередити утворення доброякісних утворень неможливо, але можна не допустити переродження їх в злоякісну пухлину.

Флегмона - причини, симптоми, діагностика, лікування

Флегмона - це розлите гнійне запалення м'яких тканин, яке характеризується дифузним просочуванням тканин гнійним ексудатом. Має тенденцію до дуже швидкого поширення та втягнення в гнійний процес клітковини, м'язів і сухожиль.

У цій особливості і полягає відмінність флегмони від абсцесу, при якому процес обмежений піогенною мембраною від оточуючих тканин. Флегмона може розвинутися в абсолютно будь-якій частині тіла. При бурхливому плині захоплює ряд анатомічних областей.

Флегмона - причини

Флегмона є незаразних захворюванням, інфекція вражає тільки глибинні шари шкіри - підшкірну тканину і дерму, а епідерміс (верхній покрив шкіри) перекриває інфекції доступ до розповсюдження.

Викликають захворювання стрептококи, стафілококи і інші мікроби, які проникають в організм через пошкодження слизових оболонок, шкіри та через кров. Флегмона може викликатися введенням хімічних речовин (скипидару, гасу, бензину) під шкіру або стати ускладненням після абсцесу, карбункулів або інших гнійних процесів.

Флегмона - симптоми

Спочатку виникає хвороблива припухлість, почервоніння шкіри над нею, відзначаються сильні болі, температура тіла може підвищитися до 39-40 градусів за Цельсієм і вище. Хвороба супроводжується загальною слабкістю і сильною спрагою. Згодом набряк наростає, шкірні покриви лисніють і червоніють. При пальпації визначаються чіткі межі ущільнення, нерухомого і дуже гарячого.

Перебіг захворювання зазвичай вкрай важкий. В первинній стадії підшкірна жирова клітковина зберігає драглистий вигляд і просякнута серозною рідиною каламутного кольору. Коли інфільтрація м'яких тканин швидко збільшується, ексудат робиться гнійним. Гнильна флегмона відрізняється некрозом і розплавлюванням тканин з характерним смердючим запахом. Відзначається дифузне запалення м'яких тканин і некроз м'язів, підшкірної клітковини з утворенням численних бульбашок газу.

Флегмона - діагностика

Діагностика поверхневих флегмон, як правило, не представляє великих труднощів. Важливе значення мають дані огляду, анамнезу та пальпації. При дослідженні крові фіксується нейтрофільний зсув вліво і високий лейкоцитоз. Якщо флегмони локалізуються в міжм'язових просторах (області тазу, заочеревинному), то діагностика може бути утрудненою. У подібних ситуаціях слід обов'язково враховувати джерело інфікування та застосовувати додаткові дослідження за допомогою ендоскопії, рентгенографії і фістулографія.

Флегмони досить часто ускладнюються тромбофлебітом, лимфангиитом, лімфаденітом і гнійними затеками по шляху апоневротических і сухожильних утворень. Хворі з діагнозом "Флегмона" повинні проходити лікування тільки в стаціонарі.

Флегмона - лікування і профілактика

Основний метод лікування флегмони - хірургічна операція. Новокаїнові блокади, антибіотикотерапія, фізіотерапевтичне лікування, введення препаратів, які підвищують захисні сили організму, допустимі тільки в початковій стадії хвороби. Якщо відсутнє швидкий позитивний ефект (поліпшення загального самопочуття, показників крові, нормалізація температури тіла, припинення болю) і спостерігається наростання симптомів інтоксикації, то потрібно екстрене хірургічне втручання. Раннє оперативне втручання запобігає поширенню гнійного процесу, а також розвиток інтоксикації.

Профілактика флегмони полягає в запобіганні мікротравм в побуті і на виробництві, своєчасному наданні медичної допомоги при мікротравмах, пораненнях, впровадження чужорідних тел. Важливе значення має лікування піодермій та інших місцевих вогнищ інфекції.

Яндекс.Метрика