Фіброаденома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Фіброаденома - доброякісна пухлина молочної залози, яка зустрічається найчастіше у молодих жінок і дівчат до 30 років. Будь-яка фіброаденома складається з залозистих клітин і стромальних або фибросоединительных клітин.

Як правило, фіброаденома має діаметр 1-3 сантиметри, однак, зрідка зустрічаються фіброаденоми діаметром до 5 сантиметрів. Такі великі пухлини отримали назву гігантських фіброаденом. У підлітків фіброаденоми називаються іноді ювенільними фиброаденомами.

Фіброаденома - причини

Причиною виникнення цього новоутворення є дисбаланс гормонів, викликаний надмірним домінуванням в крові естрогену. Відновити його можна прогестероном, іншим жіночим гормоном, який запобігає поява рідини. Баланс нормалізується в результаті харчової дієти, основа якої полягає в обмеженому вживанні шоколаду і відмову від кофеїновмісних напоїв.

Фіброаденома - симптоми

У більшості випадків фіброаденому виявляє сама жінка. Новоутворення в молочній залозі нагадує пружний гумовий кульку з гладкою поверхнею. Він має досить певний контур і є рухомим. Іноді фіброаденома інтенсивно збільшується (можливе дворазове збільшення протягом декількох місяців).

Фіброаденома майже завжди безболісна, але зустрічаються і винятки - все залежить від положення та розміру пухлини. Найчастіше фіброаденома є одиничним новоутворенням, однак, приблизно у 10% пацієнток зустрічаються множинні фіброаденоми, спостережувані в обох молочних залозах.

Фіброаденома не може перероджуватися в рак, винятком є випадки листоподібною фіброаденоми. Загальна кількість зареєстрованих фактів переродження фіброаденоми мізерно мало, тому говорити про серйозний ризик навряд чи можливо.

Фіброаденома - діагностика

Діагностика захворювання починається з пальпирования і ретельного огляду грудей, потім виконується ультразвукове дослідження грудях або мамографія. Заключний етап - біопсія (паркан невеликого шматочка тканини і дослідження його під мікроскопом).

Біопсія - це єдиний метод дослідження, який дозволяє точно визначити доброякісність або злоякісність пухлини. Біопсія проводиться через маленький розріз, або з допомогою голки. Молодим жінкам та дівчатам до 25-ти років біопсію зазвичай не призначають, якщо на УЗД і мамограмі досліджувана пухлина має усі відмітні ознаки фіброаденоми.

Фіброаденома - лікування і профілактика

При наявності фіброаденоми невеликих розмірів (до одного сантиметра) можливе динамічне спостереження (УЗД контроль). Фіброаденому неможливо вилікувати за допомогою лікарських препаратів. Ні гормоносодержащее кошти, ні оральні контрацептиви, ні гомеопатичні засоби не здатні усунути фіброаденому.

Показання до хірургічного видалення фіброаденоми:

- підозра на рак (пухлина може симулювати рак при огляді або на мамограмі);
- інтенсивне збільшення фіброаденоми (при видаленні великих пухлин нерідко з'являються косметичні дефекти і видалення фіброаденоми, якщо вона стрімко зростає, запобігає ці наслідки);
- досить великі розміри фіброаденоми, які викликають косметичний дефект;

Операція з видалення фіброаденоми вважається самої легкопереносімой в хірургії молочної залози, а післяопераційний період зазвичай практично безболісний.

Єдина міра по профілактиці фіброаденоми - це своєчасний і ретельний самоогляд чи огляд у лікаря-мамолога. Попередити утворення доброякісних утворень неможливо, але можна не допустити переродження їх в злоякісну пухлину.

Хламідіоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Хламідіоз – це широко поширене венеричне захворювання, що характеризується гострим, уповільненим або безсимптомним перебігом. Збудник – хламідія, найпростіший мікроорганізм, що живе в клітках людського організму.

Хламідії уражають слизові оболонки сечостатевої системи, прямої кишки (при анальному статевому контакті) з подальшим поширенням на всі органи статевої сфери. Можлива поразка очей, слизової оболонки рота і глотки під час орального статевого акту.

Урогенітальний хламідіоз – одна з найсерйозніших соціальних проблем сучасності. Захворюваність поширена переважно серед молодого населення (18-40 років).

Хламідіоз – причини

Безладні статеві контакти – головна причина поширення хвороби. Як правило, у 70% молодих людей, що ведуть бурхливу і розгульне статеве життя, виявляються хламідії.

Дитина, проходячи через інфіковані родові шляхи матері, також ризикує стати носієм інфекції. Дуже часто у таких дітей після народження виявляються хламідії в носоглоткової порожнини, статевих органах та очах. Вони можуть викликати у дитини серйозні захворювання: кон'юнктивіт, запалення носоглотки, вуха і навіть легких. У практиці зустрічалися випадки внутрішньоутробного зараження хламідіозом.

Ймовірність підхопити захворювання контактно-побутовим шляхом – мінімальна. По-перше, це пов'язано з тим, що хламідії поза людського організму моментально гинуть; по-друге, навіть якщо якийсь проникне у ваш організм, не факт, що цієї концентрації буде достатньо для інфікування.

Хламідіоз – симптоми

Від моменту зараження хламідіозом до появи першої симптоматики може пройти від 1 до 4 тижнів.

Найчастіше хворі скаржаться на виникаючі під час статевого акту сечовипускання і біль, свербіж у отвору сечовипускального каналу. У жінки з'являються неприродні жовтуваті виділення, що супроводжуються неприємним запахом, хворобливі відчуття в низу живота, можливі кровотечі під час або після статевого контакту.

У чоловіка спостерігаються печіння і біль в процесі сечовипускання, виділення з пеніса, набряки яєчок, можлива поява темної сечі з прожилками гною.

Ураження прямої кишки проявляється у вигляді незначних болю та виділень з ануса.

Попереджаємо, яскраво виражені симптоми з'являються тільки у 3-5 заражених людей з 10, у решти 7 – ознаки або повністю відсутні, або не викликають приводу для занепокоєння (уповільнений хламідіоз).

Дослідження показують, що у кожного третього чоловіка, який страждає хламідіозом, розвиваються ускладнення у вигляді порушення статевої потенції. До того ж інфекція не стоїть на місці, а пересувається все далі і далі, досягаючи сечового міхура і передміхурової залози. Наслідки можуть бути сумними, аж до розвитку безпліддя.

У жінок хламідіоз також поширюється на область матки, маткових труб, яєчників, викликаючи глибоке запалення тазових органів (СОТ), це в свою чергу призводить до безпліддя.

Зробимо висновок: вчасно не розпізнана і не вилікувана інфекція може зробити безплідним як чоловіка, так і жінку, тому будь-які неприємні відчуття і біль під час сечовипускання повинні вас насторожити.

Хламідіоз – діагностика

1. ПЛР-аналіз. У пацієнта беруть мазок з сечовипускального (а у жінки і з цервікального) каналу і відправляють у лабораторію. Даний метод заснований на виділенні ДНК збудника. На сьогоднішній день це один з найбільш точних методів виявлення хламідіозу. Його ефективність становить 95-97%.
2. Культуральне дослідження мазка на наявність збудника.
3. Прямий імунофлюоресцентний тест (ПІФ) – дослідження матеріалу проводять за допомогою спеціального мікроскопа.
4. Імуноферментний аналіз (ІФА) – заснований на виділенні специфічних антитіл до хламідій.

Хламідіоз – лікування і профілактика

Хламідіоз лікують антибіотиками. Не допустимо самолікування сумнівними і народними засобами. Схему лікування виробляє тільки фахівець, керуючись отриманими результатами аналізів і фізіологічними особливостями пацієнта.

Традиційно використовують антибіотики, здатні проникати всередину клітини (хламідія – внутрішньоклітинний паразит). Такою здатністю володіють препарати тетрациклінового ряду, макроліди та фторхінолони. Позитивний результат дають Эритромецин, що володіє подвійною активністю, і Кларитроміцин – при змішаних інфекціях.

Профілактика хламідіозу: Набагато легше запобігти захворюванню, ніж лікувати його, тому не варто забувати про профілактичні заходи, що дозволяють значно знизити ризик зараження. Профілактика включає в себе:

- запобігання безладних статевих зв'язків;

- використання бар'єрних методів контрацепції (якісних презервативів).

І на останок хочеться сказати: зберігайте вірність один одному – і ніякої хламідіоз не буде страшний!

Екзема - причини, симптоми, діагностика, лікування

Екзема - це хронічне шкірне захворювання, що має нервово-алергічну природу. Характеризується серозним запаленням різних шарів епідермісу, проявляється сильним свербінням і висипом уражених ділянок шкіри. Згідно зі статистикою, на екзему припадає приблизно 40% всіх захворювань шкіри. Як правило, екзема починається в дитячому віці і переходить в хронічну форму при неправильному лікуванні. У медицині розрізняють мікробну екзему, дитячу, справжню, себорейний, професійну, дисгидротическую.

Екзема - причини

Неможливо виділити серед причин розвитку екземи яку-небудь одну. Хвороба є результатом комплексного впливу на організм ендокринних, нейроаллергических, екзогенних (зовнішніх) і обмінних факторів.

Основні причини виникнення екземи:

- спадкова схильність до появи алергічної реакції;
- гормональні (ендокринні) розлади;
- імунні порушення;
- хвороби печінки, шлунково-кишкового тракту, мікози стоп;
- у дітей екзема проявляється на фоні атопічного дерматиту та эссудативного діатезу, починаючи з самого раннього (дитячого) віку;
- нерідко розвиток екземи провокується нервовими потрясіннями і стресами;
- професійні чинники: робота в харчових і фармацевтичних галузях, на хімічних підприємствах і металургійних заводах. Реакція на речовини, що застосовуються на виробництві, розвивається з плином часу, але потім набуває стійкий характер;

Екзема - симптоми

Зовні екзема проявляється по-різному, проте, вона виділена в окрему хворобу внаслідок своїх характерних проявів великої кількості бульбашок, які утворюються на шкірі. Бульбашки зливаються і розкриваються, нагадуючи візуально бульбашки киплячої води. Надалі на цих ділянках утворюються мокнучі вогнища запалення або кірки. Характерне прояв екземи - сильний свербіж.

Справжня екзема починається з почервоніння шкіри (еритеми), висипання зазвичай симетричні і поширюються на шкіру тулуба, ніг і рук;

Мікробна екзема є результатом інфекції (стрептококової або стафілококової) у людей з ослабленим імунітетом. Така екзема проявляється асиметричними чітко вираженими облущеними ділянками, які покриті кірками.

Дитяча екзема зазвичай починається з висипань на волосистій частині голови, шкірі обличчя, звідки поширюється на інші ділянки тіла. Можливі висипання в області пахово-стегнових і сідничних складок.

Себорейна екзема з'являється на волосистій частині голови, між лопатками, на обличчі і в області грудей. Характерно наявність жовтуватих, жирних лусочок.

Екзема - діагностика

Діагноз екземи ставлять на підставі анамнестичних даних, клінічної картини і, в сумнівних випадках, гістологічної картини. Диференціальний діагноз проводять з токсидермией, дерматитом, мікозами і псоріаз.

Екзема - лікування і профілактика

Лікування залежить від форми та причини екземи, для цього рекомендується своєчасне звернення до лікаря-дерматолога, в деяких випадках - обстеження. Раніше хворим призначали заспокійливі засоби, десенсибілізуючі препарати, вітаміни, курортотерапию і дієту. Місцево призначали пасти, примочки, протисвербіжні засоби і мазі.

В даний час лікарі широко застосовують у терапії екземи зовнішні форми кортикостероїдних гормонів. Мазі з антибіотиками застосовують при мікробної інфекції, при грибкових інфекціях ці мазі протипоказані. Щоб зняти свербіж, використовують антигістамінні препарати.

Профілактика екземи не може повністю запобігти можливість захворювання, проте, істотно знижує відсоток ризику. Рекомендується своєчасне лікування себореї та дерматитів, а також виключення алергенів. При професійній екземі потрібно не допускати будь-якого контакту з хімічними речовинами. Дуже важливо уникати стресових ситуацій і дотримуватися здорового способу життя.

Яндекс.Метрика