Фіброз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Фіброзом називають ущільнення сполучної тканини в різних органах, що супроводжується появою рубцевих змін. Фіброз є захворюванням, яке може вразити практично будь-який орган в людському організмі. Він починається виробленням у хворому органі великої кількості колагену (речовини, яка необхідна організму для створення основи для сполучних тканин). Поступово кількість сполучної тканини досягає кількості, що значно перевищує норму, і тоді починається процес витіснення звичайних клітин, необхідних для правильного функціонування органу.

З фіброзом пов'язане виникнення багатьох патологій. Так, катаракта є нічим іншим, як наслідком фіброзу кришталика. Також фіброз може бути причиною жіночого безпліддя. Одними з найпоширеніших фіброзів є фіброз печінки та фіброз легенів. На жаль, в силу того, що сполучна тканина не має властивості регенеруватися в звичайну, повне одужання у разі фіброзу на сьогоднішній неможливо. Однак, при правильній терапії та спостереження у лікаря з ним можна прожити довге і повноцінне життя.

Фіброз - причини

Зазвичай фіброз буває викликана опроміненням, травмою, інфекційно-алергічними й іншими процесами.

Фіброз легенів зазвичай буває викликане тривалим вдиханням пилу (силікоз, азбестоз), променевим впливом, гранулематозными легеневими захворюваннями і т. д.

Причиною фіброзу печінки є хронічне ураження цього органу (наприклад, вірусні гепатити).

Вогнищевий фіброз грудей у жінок розвивається внаслідок фіброзно-кістозної мастопатії, що виникає через гормонального дисбалансу.

Фіброз - симптоми

Початкові стадії будь-якого фіброзу протікають безсимптомно. Далі клінічні прояви прогресуючої хвороби стають більш вираженими. Так, симптоми фіброзу печінки відповідають останньої стадії захворювання печінки (наприклад, портальної гіпертензії, печінкової недостатності тощо).

Фіброз легень проявляється задишкою, ціанозом шкірних покривів, бронхітом, серцевою недостатністю, прискореним, поверхневим диханням.

При осередковому фіброзі грудей у жінок визначити освіту можна при промацуванні лише при досягненні ним середніх розмірів. Ніякої хворобливості пацієнтка жінка не відчуває, інших клінічних симптомів, як правило, немає.

Фіброз - діагностика

Діагностика фіброзу печінки проводиться з допомогою:
- об'єктивного дослідження пацієнта гастроентерологом;
- аналізу його скарг;
- анамнезу захворювань;
- УЗД органів черевної порожнини (ОЧП);
- фиброэлластографии (багатокамерного зображення на апараті фибросканс)
- біопсії печінки;
- фибротеста;
- фибромакса.

Фіброз легенів діагностується з допомогою оглядової рентгенографії органів грудної клітки. У разі необхідності використовують прицільну рентгенографію та томографію. Щоб визначити стан легеневої тканини, застосовують комп'ютерну томографію.

Для визначення вогнищевого фіброзу грудей проводять мамографію та УЗД молочних залоз. Остаточний діагноз базується на підставі результатів цитологічного і гістологічного обстеження.

Фіброз - лікування і профілактика

Фіброз печінки в період декомпенсації потребує стаціонарного лікування, при якому застосовуються ті ж засоби, що і при загостренні хронічного гепатиту. При асциті і набряках призначають суворе обмеження натрію, їжу з достатньою кількістю калію, а також проводять лікарську терапію із застосуванням сечогінних засобів, альбуміну та препаратів для зупинки стравохідного, шлункового і кишкового кровотечі.

Що стосується лікування фіброзу легені, то його метою, в першу чергу, є профілактика швидкого прогресування захворювання. Це досягається шляхом усунення всіх можливих причин, службовців осередком виникнення і застосування профілактичних заходів для запобігання будь-яких запальних процесів в легенях. Також лікарі рекомендують таким хворим здорове харчування, уникнення стресів, дихальну гімнастику.

Лікування вогнищевого фіброзу грудей проводиться за допомогою корекції гормонального балансу, використання імуномодулюючих препаратів та засобів антигомотоксикологического ряду.

Фарингіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Фарингіт – це запалення слизової оболонки глотки, яке виявляє себе першіння та біль у горлі, хворий відчуває в області горла певний дискомфорт. Фарингіт проявляється в гострій або хронічній формі і класифікується на такі види (по фактору, який є причиною захворювання): бактеріальний, вірусний, алергічний, грибковий або травматичний.

Фарингіт – причини

Частіше за інших зустрічається вірусний фарингіт, провоцирующийся найбільш поширеними збудниками таких респіраторних інфекцій як риновірус, аденовірус, коронавірус, вірус парагрипу, цитомегаловірус, вірус Епштейна-Барр і багатьма іншими. У більшості випадків, гострий вірусний фарингіт розвивається на тлі ГРВІ (респіраторної інфекції), а бактеріальний зустрічається набагато рідше (його провокують стрептококи, рідше мікоплазми, нейсерии і хламідії).

Хронічний фарингіт може сформуватися внаслідок гострої та хронічної форм інфекції верхніх дихальних шляхів. Також це можливо при тривалому впливі на слизову оболонку глотки такими подразниками як пил, сажа, алкоголь та іншими.

Фарингіт – симптоми

Гострий фарингіт характеризується симптомами: першіння і відчуття саднения в горлі, слабкий біль при ковтанні, яка найбільше проявляється при ковтанні слини. Температура тіла звичайно субфебрильна. Загальний стан хворого майже не змінюється. При фарингоскопії лікар спостерігає гіперемію із слизово-гнійними нальотами на слизовій оболонці глотки і піднебінних мигдалинах.

Хронічний фарингіт поділяється на атрофічну, гіпертрофічну і катаральну форми. Розвиваються вони з гострого фарингіту у тих випадках, коли вчасно не були усунені діючі подразники на слизову глотки. Провокують розвиток хронічної форми фарингіту: тонзиліт, нежить, гнійні запалення пазух носа (придаткових), карієс зубів, хвороби легенів, серця, нирок, порушення обміну речовин та ін

Фарингіт – діагностика

Для кваліфікованого фахівця не складе особливих труднощів встановити точний діагноз, будь він будь-якої форми, перебігу. Фарингіт діагностується на основі даних фарингоскопії, але додатково доктор може призначити інші обстеження, щоб зробити найбільш точні висновки.

Нерідко хворі фарингітом уникають звернення до фахівця, займаючись самолікуванням народними методами або ліками з домашньої аптечки. Але це не завжди допомагає, так як потрібно крім зниження температури, полегшення в горлі і поліпшення м'язового тонусу, усунути вірусну чи бактеріальну інфекцію. З'ясувати причину без спеціальних обстежень неможливо, тому самолікування марно і веде лише до тимчасового поліпшення самопочуття. Така недбалість може призвести до хронічної форми даного захворювання.

Фарингіт – лікування і профілактика

Перш за все, при появі гострого болю в горлі, потрібно обмежити голосовий режим, тобто розмовляти тільки пошепки. Приймати їжу тільки кімнатної температури і виключити зі свого раціону солоне, кисле і копчене.

Щоб уникнути розповсюдження інфекції, необхідно звести до мінімуму контакти з оточуючими і особливо з дітьми.

Гострий фарингіт піддається комплексному лікуванню, що складається з застосування знезаражувальних (антисептичних препаратів у вигляді зрошень (розбризкуванням), полоскань або пастилок, таблеток для розсмоктування. Дані препарати впливають на причинні фактори захворювання, при цьому, не проникаючи в загальний кровотік, що робить їх прийнятними для лікування вагітних і годуючих матерів.

Для профілактики фарингіту необхідно усувати всі причини можливого переохолодження, обмежити куріння і прийом гострої їжі. Також потрібно своєчасно лікувати запальні процеси в носоглотці і дихальних шляхах.

Уретрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Уретрит – це запальне захворювання сечовивідного каналу. Воно зазвичай викликані мікроорганізмами (грибами, вірусами або бактеріями), але не гонококами, хламідіями, уреаплазмами, мікоплазмами, трихомонадами або герпесом. Від цієї недуги можуть страждати не тільки чоловіки, але і жінки.

Як і більшість захворювань сечостатевої системи, деякі форми уретриту відносяться до венеричною групі, тобто, його збудники потрапляють в організм статевим шляхом і спричиняють запалення в органах партнера.

Це одне з тих захворювань, яке поки ще остаточно не досліджено. Причин запалень може бути безліч, і від особливостей збудника залежатиме обраний лікарем метод лікування.

Уретрит – причини

Причинами виникнення уретриту можуть бути наступні фактори:
• Незахищений секс,
• Недотримання правил особистої гігієни,
• Переохолодження організму,
• Цистит та інші захворювання сечостатевої системи, не венеричного характеру,
• Попадання в сечовипускальний канал вірусів, що складають нормальну мікрофлору рота, піхви або прямої кишки.

Уретрит – симптоми

Прояв уретриту багато в чому схоже з іншими захворюваннями сечостатевої системи. Тому точна діагностика в поліклінічних умовах допоможе не тільки визначити суть захворювання, але і задати курс для правильного та ефективного лікування.

Уретрит характеризується:
• Виділеннями з сечовипускального каналу,
• Печінням і неприємними відчуттями в області статевих органів і сечового міхура,
• Болем і свербінням при сечовипусканні,
• Підвищенням кількості лейкоцитів в аналізі мазка.

Оскільки всі ці ознаки характерні і для більш серйозних венеричних захворювань, діагноз «уретрит» може бути поставлений тільки після виключення таких хвороб, як гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, герпес або мікоплазмоз.

Уретрит – діагностика

Діагностика захворювань сечостатевої системи носить багатосторонній характер. Для того щоб правильно поставити діагноз «уретрит», необхідно провести цілий комплекс дослідницьких заходів, в числі яких:
• Взяття загального мазка з сечовипускального каналу,
• Дослідження на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом,
• Посів на мікрофлору виділень з уретри,
• Обстеження передміхурової залози у чоловіків з метою виключення простатиту (УЗД-діагностика, пальцеве дослідження і аналіз секрету).

При першому зверненні до уролога, лікар з'ясовує у пацієнта характер його статевої поведінки, який є головним фактором при визначенні ступеня ризику виникнення захворювань, що передаються від статевих партнерів. В обов'язковому порядку з'ясовується, яка кількість зв'язків у пацієнта, до уваги беруться постійні і випадкові сексуальні партнери. Якщо буде встановлено, що інфекція в уретрі виникла в результаті незахищеного сексу, то потрібно лікування всіх людей, що вступали в статевий контакт з хворою людиною.

Уретрит – лікування і профілактика

Після того як буде визначено збудник уретриту, пацієнту призначається курс антибіотиків, які активно знищують виявлений при посіві мікроорганізм. Якщо крім уретриту у результаті діагностичних заходів буде встановлено наявність та іншого, супутнього захворювання, то курс лікування буде проходити паралельно по двох (або кількох) напрямами.

Але оскільки зняття і усунення неприємних відчуттів – справа досить просте, а саме захворювання носить значно більш глибокий характер, лікарю важливо позбавити пацієнта не від наслідків, а виключити причину. Якщо не виявити джерело запалення, після лікування через деякий час захворювання може виникнути з новою силою.

В першу чергу призначається курс медикаментів, які знищать в організмі інфекції, що призводять до запалення сечовипускального каналу. Навіть таке невинне захворювання, як молочниця у жінок, яке загострюється і зникає в залежності від стану імунітету, може не давати можливості повністю позбутися від уретриту. Тому вилікування всієї сечостатевої системи є невід'ємною частиною усунення запалення в уретрі.

Дуже ефективним методом до зняття запалення є інсталяція, тобто введення лікарських препаратів безпосередньо в сечовипускальний канал. Крім антибіотиків уролог, напевно, випише і курс імуностимуляторів, які зможуть підвищити ефективність лікування.

В якості профілактики уретриту слід дотримуватися правил особистої гігієни і не допускати випадкових статевих зв'язків.

Яндекс.Метрика