Гарднереллез - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гарднерельоз або бактеріальний вагіноз, являє собою ні що інше як дисбаланс піхвової мікрофлори, при якому збільшується кількість умовно-патогенних мікроорганізмів, сприяють запальним процесам, а кількість лактобактерій поступово зменшується. Відбувається безконтрольне розмноження бактерії Gardnerella vaginalis, яка мирно існує в нормальній мікрофлорі на слизових оболонках піхви більшості жінок.

Гарднереллез - причини

Причинами виникнення гарднереллеза можуть бути:

* носіння щільно облягають синтетичних штанів або синтетичного білизни;

* злоупотреблеие тампонами або щоденними прокладками;

* хлоросодержащее спринцювання або тривалий прийом антибіотиків, які вбивають корисні молочні бактерії;

* часте спринцювання, до якого жінки нерідко вдаються при виникненні симптомів бактеріального вагінозу – неприємного запаху виділень з піхви, пов'язуючи їх з недостатньою гігієною. У той час як таке спринцювання ще більше обоствряет гарднерельоз;

* хронічні захворювання кишечника, викликають дисбактеріоз, так як молочні бактерії приходять з їжею і живуть в кишечнику;

* неправильне харчування, при якому виникає нестача молочних бактерій із-за нестачі кисломолочних продуктів;

* імунодефіцит, при якому імунна система не в змозі самостійно справлятися з порушеннями в організмі;

* гормональні порушення пов'язані із статевим дозріванням, вагітністю, пологами, абортом, частим прийомом контрацептивів;

* велика кількість статевих партнерів;

* поліпи дівочої пліви, сторонні тіла у піхві;

* терапія антибіотиками, кортикостероїдами, цитостатиками, протигрибковими препаратами, променева терапія;

* використання презервативів з мастилом, що містить ноноксинол-9 та внутрішньоматкової спіралі.

Гарднереллез - симптоми

Головним і найчастіше єдиним симптомом гарднереллеза – є турбують часті болі. Крім цього може проявлятися піхвовими виділеннями – жовтуватими, зеленуватими, прозорими та білого кольору. При подальшому розвитку запальних процесів можуть з'явитися неприємний піхвовий запах, різь, печіння і свербіж в статевих органах, а так само сухість та біль при статевих контактах. Запущений гарднерельоз викликає запалення піхви і шийки матки.

Гарднереллез - діагностика

Обстеження жінки починається з ретельного розпитування і детальної обізнаності про перших ознаках початку захворювання.

При обстеженні звертають увагу на стан зовнішніх статевих органів, отвори уретри, шийки матки, слизової оболонки, характер виділень. Які при наявності гарднерельозу, як правило гомогенні, рясні, з різким запахом «несвіжої риби».

Лабораторний метод включає мікроскопію вагінальних мазків із заднього склепіння, фарбованих по Граму. Для виявлення мікроорганізмів Mobiluncus spp, проводитися мікроскопія нативних вологих мазків під иммерсией. Так само оцінюються різні морфотипи мікроорганізмів – палички, вібріони, коки, ниткоподібні, а так само їх грам належність, кількість лейкоцитів і «ключових» клітин.

Гарднереллез - лікування

Загальновизнаним лікуванням гарднереллеза – є двохетапний метод, заснований на створенні фізіологічно-оптимальних умов піхвової середовища та подальшого відновлення мікробіоценозу. На первинному етапі, проводитися місцева антибактеріальна терапія – вагінальний крем метронідазол, хлоргексидин і т. д. для зниження рН призначається молочна кислота, иммунокоректоры, естрогени, простагландини, інгібітори та антигістамінні препарати. Про наявність печіння, свербежу і болю застосовуються місцеві анестезуючі препарати.

Другий етап – використання бактерійних препаратів – ацедофильные лактобактерії, ацилакта, бифидина, біфідобактерії біфідум.

Профілактичні процедури зводяться до відмови від протизаплідних засобів з вмістом ноноксинолу-9 і спринцювання, а так само забезпечення здорового сну, правильного харчування, відсутність стресових ситуацій, переохолоджень організму, носіння бавовняного спідньої білизни.

Гемофілія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гемофілію називають спадкову хворобу, що характеризується недоліком факторів згортання крові, при якому процес згортання крові сповільнюється і збільшується час кровотечі. Частіше гемофілію страждають хлопчики (крім гемофілії С, якої можуть хворіти і дівчинки).

Існує три типи гемофілії, які відрізняються фактором згортання, відсутнім в крові:

- гемофілія А – є найбільш поширеною, виникає при відсутності в крові VIII фактора згортання, який представлений спеціальним білком (антигемофильным глобуліном).

- гемофілія В (хвороба Крістмаса) – виникає при недостатній активності IX фактора згортання крові, або фактора Крістмаса.

- гемофілія С – найбільш рідко зустрічається форма, що виникає при нестачі XI фактора згортання крові.

Носіями (кондукторами) гена гемофілії є жінки. Хлопчики, які народжуються у такої жінки, мають 50 %-ний шанс отримати це захворювання. У самих носіїв, як правило, ознак гемофілії немає.

Гемофілія - причини захворювання

Згортання крові (гемостаз) є важливою захисною реакцією організму, щоразу активізувалася при пошкодженні судин і кровотечі. Її забезпечують особливі речовини, які називаються факторами згортання крові, а також дрібні кров'яні тільця, або тромбоцити. Успішне завершення процесу згортання крові і зупинки кровотечі можливо тільки при наявності всіх факторів згортання, а також достатній кількості тромбоцитів. При дефіциті тих або інших факторів згортання крові своєчасний гемостаз стає неможливим, тобто, виникає гемофілія.

Гемофілія - симптоми захворювання

Гемофілія проявляється головним чином такими симптомами:

- тривалими кровотечами, що починаються відразу або через кілька годин після отримання травми, видалення зуба, або спонтанно;
- появою великих синців (гематом) після незначних травм;

- частими носовими кровотечами;

- внутрішньосуглобових кровотечами (гемартроз), які є серйозним ускладненням гемофілії, характеризується попаданням крові всередину суглоба і сильним болем, набряком суглоба і порушенням його рухливості.

- наявністю крові в калі і сечі.

Гемофілія - діагностика захворювання

Всі три типи гемофілії характеризуються одними і тими ж симптомами, тому діагностувати той чи інший тип захворювання можна лише шляхом лабораторних досліджень.

Гемофілія - лікування і профілактика

Для лікування дуже важливо знати тип гемофілії. Як правило, воно грунтується на внутрішньовенному введенні пацієнту знаходиться в дефіциті у хворого фактора. В результаті лікування кровотеча можна запобігати або зменшувати його наслідки, не допускаючи інвалідизації.

Так як гемофілія обумовлює появу крововиливи при внутрішньом'язових та підшкірних ін'єкціях, рекомендується вводити ліки внутрішньовенно або приймати всередину. Дієта хворих повинна включати продукти, що містять вітаміни А, В, С, D, солі фосфору і кальцію. При неускладнених крововиливах потрібно забезпечити хворому повний спокій, холод. Для іммобілізації хворого суглоба використовують гіпсову лонгету протягом 3-4 днів, подальше лікування проводиться із застосуванням УВЧ.

Серед профілактичних заходів важливе місце займає медико-генетичне консультування вступаючих в шлюб. Хворому на гемофілію і жінці-кондуктору гемофілії, а також здоровому чоловікові і жінці-кондуктору не рекомендується мати дітей. При вагітності здорової жінки від хворого на гемофілію на термін від 14-ї до 16-го тижня вагітності встановлюють стать плоду за допомогою методу трансабдомінального амніоцентезу. Якщо він покаже, що майбутня дитина є дівчинкою, то матері рекомендують перервати вагітність через небезпеку розповсюдження гемофілії через жінку-кондуктора. Виявити жінку-кондуктора можна шляхом визначення в їх крові VIII або IX факторів з допомогою кількісного біохімічного методу.

Гемангіома - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гемангіома являє собою одну з найчастіших доброякісних пухлин у дитячому віці. Вид даного захворювання передбачає собою червоні плями, які можуть з'явитися на різних ділянках тіла, включаючи обличчя. Виходячи зі статистики, дане захворювання проявляється у кожного сотого дитини. Вона звертає на себе увагу тільки своїм кольором. Плями можуть збільшуватися пропорційно зростанню дитини, при цьому, не заподіюючи абсолютно ніяких неприємних відчуттів.

Варто відзначити, що діяльність даного захворювання є досить небезпечною. Утворившись на поверхні шкіри, вона починає проростати всередину. Якщо ж гемангіома зосереджена біля одного з органів, то вона здатна навіть порушити його працездатність. Наприклад, якщо освіта розташоване біля вуха, то може зруйнуватися барабанна перетинка, внаслідок чого може бути втрачений слух.

Гемангіома - причини

На сьогоднішній день ще неясна остаточна причина виникнення захворювання, проте, існує кілька припущень з цього приводу. Одне з них – це гормональні особливості дитини, особливо це стосується тих дітей, які народилися раніше терміну. Також однією з можливих причин можна вважати ГРЗ, яким прохворіла мама в перші тижні вагітності – час, коли відбувається закладка судинної системи плода. Якщо мама під час вагітності приймала різноманітні лікарські препарати, то це може призвести до виникнення гемангіоми дитини. Де-то в 97% випадків дане захворювання виявляється безпосередньо при народженні дитини. У деяких же випадках гемангіома може виявлятися тільки в перший місяць життя.

Гемангіома - симптоми

На початку потрібно відзначити, що існують різні види гемангіоми, кожен з яких передбачає свої симптоми. Наприклад, проста гемангіома характеризується червоним або біло-червоним відтінком, розташовуючись поверхнево. Даний вид захворювання дуже чітко обмежений, маючи гладку поверхню. Вражаючи шкіру, проста гемангіома поглинає пару міліметрів підшкірного жирового шару.

Кавернозна гемангіома зосереджена під шкірою під виглядом обмеженого сайту. Має вигляд пухлиноподібного освіти, які на верхівці вкрите синюшного шкірою.

Може зустрічатися комбінована гемангіома, яка поєднує в собі симптоми простий і кавернозної гемангіоми.

Гемангіома - діагностика

Діагностика даного захворювання проводиться тільки лікарем-хірургом, який може використовувати для цього різні методики. В першу чергу це огляд. Також сюди можна віднести лабораторну діагностику. Дуже ефективно ультразвукове дослідження, за допомогою якого визначається особливість структури пухлини, її розташування, вимірювання швидкості, а також кровотоку в судинах. Якщо у хворого спостерігається глибокий і широкий краєвид гемангіоми, то використовується такий вид діагностики, як антиография.

Гемангіома - лікування

Гемангіома являє собою таку пухлину, яка самостійно з'являється, розростається і в підсумку також самостійно зникає. Єдиною проблемою можна вважати той факт, що період зворотного розвитку може бути дуже затяжним – в межах декількох років. Тому, якщо гемангіома заважає нормальній життєдіяльності, можна серйозно замислитися і про її лікуванні.

На щастя, на сьогоднішній день є дуже результативні і малотравматичні способи. Найбільш ефективним на даний момент способом є коагуляція пошкоджених судин за допомогою лазера. Лазер, на відміну від хірургічного втручання, діє значно швидше, зводячи до мінімуму ризик рецидиву і не залишаючи жодних слідів.

Яндекс.Метрика