Гарднереллез - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гарднерельоз або бактеріальний вагіноз, являє собою ні що інше як дисбаланс піхвової мікрофлори, при якому збільшується кількість умовно-патогенних мікроорганізмів, сприяють запальним процесам, а кількість лактобактерій поступово зменшується. Відбувається безконтрольне розмноження бактерії Gardnerella vaginalis, яка мирно існує в нормальній мікрофлорі на слизових оболонках піхви більшості жінок.

Гарднереллез - причини

Причинами виникнення гарднереллеза можуть бути:

* носіння щільно облягають синтетичних штанів або синтетичного білизни;

* злоупотреблеие тампонами або щоденними прокладками;

* хлоросодержащее спринцювання або тривалий прийом антибіотиків, які вбивають корисні молочні бактерії;

* часте спринцювання, до якого жінки нерідко вдаються при виникненні симптомів бактеріального вагінозу – неприємного запаху виділень з піхви, пов'язуючи їх з недостатньою гігієною. У той час як таке спринцювання ще більше обоствряет гарднерельоз;

* хронічні захворювання кишечника, викликають дисбактеріоз, так як молочні бактерії приходять з їжею і живуть в кишечнику;

* неправильне харчування, при якому виникає нестача молочних бактерій із-за нестачі кисломолочних продуктів;

* імунодефіцит, при якому імунна система не в змозі самостійно справлятися з порушеннями в організмі;

* гормональні порушення пов'язані із статевим дозріванням, вагітністю, пологами, абортом, частим прийомом контрацептивів;

* велика кількість статевих партнерів;

* поліпи дівочої пліви, сторонні тіла у піхві;

* терапія антибіотиками, кортикостероїдами, цитостатиками, протигрибковими препаратами, променева терапія;

* використання презервативів з мастилом, що містить ноноксинол-9 та внутрішньоматкової спіралі.

Гарднереллез - симптоми

Головним і найчастіше єдиним симптомом гарднереллеза – є турбують часті болі. Крім цього може проявлятися піхвовими виділеннями – жовтуватими, зеленуватими, прозорими та білого кольору. При подальшому розвитку запальних процесів можуть з'явитися неприємний піхвовий запах, різь, печіння і свербіж в статевих органах, а так само сухість та біль при статевих контактах. Запущений гарднерельоз викликає запалення піхви і шийки матки.

Гарднереллез - діагностика

Обстеження жінки починається з ретельного розпитування і детальної обізнаності про перших ознаках початку захворювання.

При обстеженні звертають увагу на стан зовнішніх статевих органів, отвори уретри, шийки матки, слизової оболонки, характер виділень. Які при наявності гарднерельозу, як правило гомогенні, рясні, з різким запахом «несвіжої риби».

Лабораторний метод включає мікроскопію вагінальних мазків із заднього склепіння, фарбованих по Граму. Для виявлення мікроорганізмів Mobiluncus spp, проводитися мікроскопія нативних вологих мазків під иммерсией. Так само оцінюються різні морфотипи мікроорганізмів – палички, вібріони, коки, ниткоподібні, а так само їх грам належність, кількість лейкоцитів і «ключових» клітин.

Гарднереллез - лікування

Загальновизнаним лікуванням гарднереллеза – є двохетапний метод, заснований на створенні фізіологічно-оптимальних умов піхвової середовища та подальшого відновлення мікробіоценозу. На первинному етапі, проводитися місцева антибактеріальна терапія – вагінальний крем метронідазол, хлоргексидин і т. д. для зниження рН призначається молочна кислота, иммунокоректоры, естрогени, простагландини, інгібітори та антигістамінні препарати. Про наявність печіння, свербежу і болю застосовуються місцеві анестезуючі препарати.

Другий етап – використання бактерійних препаратів – ацедофильные лактобактерії, ацилакта, бифидина, біфідобактерії біфідум.

Профілактичні процедури зводяться до відмови від протизаплідних засобів з вмістом ноноксинолу-9 і спринцювання, а так само забезпечення здорового сну, правильного харчування, відсутність стресових ситуацій, переохолоджень організму, носіння бавовняного спідньої білизни.

Гайморит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гайморит є запалення верхньощелепної пазухи, що протікає в хронічній або гострій формі. Назва хвороби походить від назву придаткових пазух - гайморит, запальні процеси в якій і викликають виникнення гаймориту.

Мікроорганізми – віруси або бактерії, потрапляючи в гайморову пазуху з током крові або через носоглотку, приводять до запалення слизової оболонки. Нерідко такі процеси супроводжуються накопиченням в пазусі гнійних утворень.

Гайморит майже завжди виявляється із-за повторної застуди або нежиті, лікування яких проводилося недобросовісно. Крім цього, виникають запальні процеси так само впливає занедбане лікування зубів.

Крім того, підвищують ризик розвитку запальних процесів в пазухах порушення структури носа, часто є наслідком травми і поліпи в носі.

Гайморит - причини захворювання

Основною причиною виникнення захворювання є проникають в гайморову пазуху віруси і бактерії, що викликають запальний процес.

При гострому гаймориті, не слизової носової порожнини, набряк з порожнини носа поступово поширюється на слизову гайморової пазухи і отвори. Під час якого слизова оболонка набрякає і закриває веде в порожнину носа з пазухи, просвіт. Припиняючи надходження в пазуху повітря, необхідного для нормального функціонування слизової оболонки.

Починає наростати тиск, яке поступово ставати причиною з'являються больових відчуттів, у той час як в пазусі відбувається напрацювання слизу, що утворюється внаслідок порушення процесу відтоку. Яка застоюючись, поступово набуває форму запального характеру – ексудат. Є прекрасним середовищем для виникнення нових і розвитку наявних вірусів і бактерій. Виробляють токсини, які, всмоктуючись у кров, викликають симптоми нездужання, зниження апетиту, головного болю, підвищення температури тіла і т. д. Перетворюючи слиз поступово в гній, має в'язку консистенцію, закупорює пазуху.

У той час як співустя не працює, бактерії продовжують розмножуватися виробляючи токсини, які в свою чергу призводять до збільшення гнійної маси, поступово заповнює пазуху. Якщо до цього моменту не проводяться протизапальні процедури і лікування, з'являється набряк повік, може відзначатися екзофтальм – випинання вперед очного яблука, а так само відбуватися руйнування стінок гайморової пазухи і поширення гнійного запального процесу на кісткову тканину, розвиваючи остеомієліт - запалення кістки верхньої щелепи.

Гайморит - симптоми

До основних симптомів захворювання гайморит можна віднести неприємні відчуття в носі, носі та в межах носової області, поступово переходять у болю. По мірі розвитку запальних процесів, відбувається посилення больових симптомів, до ранку менш виражених і наростаючих до вечора. Сприймаються больові відчуття як загальна головний біль. Спостерігається утруднене носове дихання. Явною ознакою гаймориту є постійна закладеність носа і гугнявий голос.

Запального процесу схильні як правило обидві половинки носа, але буває і поперемінна закладеність. Спостерігається набряклість повік і щоки, іноді рани і тріщини біля входу в ніс. Постійний нежить і загальне нездужання.

Гайморит - діагностика

Діагностика гаймориту включає в себе клінічні та параклінічні способи та методи визначення захворювання, а так само опитування пацієнта, огляд слизової носа і вивчення проявів захворювання – закладеність оса, кашель, біль. Проведення рентгенограми придаткових пазух. Пункція верхньощелепної пазухи, проводитися після консультації отоларинголога.

Гайморит - способи лікування

У лікуванні захворювання застосовуються антибактеріальні препарати, антигістамінні засоби. Хороший ефект дає антисептичну промивання носа розчинами і метод переміщення або більш відомий під назвою – «зозуля», а так само УФО порожнини носа, УВЧ на придаточні носові пазухи, діатермія, солюкс, інгаляції.

Гіпоплазія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіпоплазією називають аномалії розвитку, які полягають в недорозвиненні тканини, органа, частини тіла або цілого організму. Це вроджений порок розвитку, крайнім вираженням якого є аплазія, що представляє собою вроджена відсутність органа або частини тіла.

Гіпоплазію всього організму називають микросомией, або нанізм (вона є одним з видів карликовості). Однак, частіше можна зустріти недорозвинення окремих органів: гіпоплазію головного мозку, або мікроцефалія, яка іноді поєднується з недорозвиненням спинного мозку і кінцівок; гіпоплазію однієї нирки, яка супроводжується компенсаторним збільшенням іншої нирки; гіпоплазію молочної залози, що супроводжується зазвичай недорозвиненням зовнішніх або внутрішніх статевих органів - інфантилізмом.

Гіпоплазія - причини захворювання

Гіпоплазія розвивається внаслідок порушення внутрішньоутробного розвитку плода, яке відбувається із-за впливу на організм матері різних зовнішніх і внутрішніх факторів. Внутрішні фактори представлені всіма аномаліями первинної закладання зародкових клітин; зовнішні - зовнішніми несприятливими впливами на плід, які можуть бути найрізноманітнішими.

Одними з найважливіших зовнішніх чинників розвитку гіпоплазії є зменшення кількості навколоплідної рідини і неправильне положення плоду. Крім того, порок може розвинутися з-за впливу променистої енергії, травм, тиску на матці вагітної, впливу високої температури і шкідливих продуктів обміну речовин, вживання алкоголю, куріння і т. д.

До порушення розвитку плоду та гіпоплазії також можуть призвести різні захворювання матері, особливо інфекції, які передаються через плаценту від неї до плоду (внутрішньоутробні інфекції), такі, як токсоплазмоз, краснуха, грип і т. д.

Гіпоплазія всього організму (нанізм) виникає з-за нейроендокринних порушень росту.

Гіпоплазія - симптоми

Симптоми захворювання залежать від того, які органи зачіпає гіпоплазія.

Так, гіпоплазія емалі проявляється порушенням її формування, найчастіше на постійних зубах. Ознаками гіпоплазії емалі зубів є білі плями або депігментація різної величини, точкові або чащеобразные поглиблення, борозенки, перетяжки емалі коронок зубів, іноді - повна відсутність емалі на хворій ділянці зуба або на всій поверхні коронки зуба.

Для гіпоплазії дермальной фокальній характерне утворення різко відмежованих вогнищ истонченной гиперпигментированной шкіри, дистрофія нігтів, гипотрихоз, аномалії розвитку очей, гортані, серця і скелета.

Гіпоплазія статевих гонад (яєчок і яєчників) характеризується зниженням рівня статевих гормонів та порушенням процесів овуляції та сперматогенезу, в результаті чого відбуваються статеві розлади, такі, як зниження лібідо, ослаблення потенції у чоловіків, фригідність у жінок.

Гіпоплазія - діагностика

Методи діагностики захворювання дуже різні і залежать від того, який орган уражений гіпоплазією.

Гіпоплазія - лікування і профілактика

Вибір лікування гіпоплазії емалі зубів визначається формою і вираженістю захворювання. Плямисту гіпоплазію лікують шляхом відбілювання медикаментозними засобами або сошліфовиванія з одночасною реминерализирующей терапією для запобігання карієсу. При значному ураженні зубів роблять їх покриття штучними коронками.

Лікування гіпоплазії нирки необхідно проводити при ускладненнях пієлонефриту і гіпертонії. Однак, видаляти гипоплазированную нирку можна тільки в разі нормального функціонування контрлатеральній.

Лікування гіпоплазії статевих гонад проводиться шляхом корекції гормонального балансу.

Головний метод профілактики гіпоплазії - це максимально можливе усунення будь-яких шкідливих впливів на організм жінки, яка виношує дитину.

Яндекс.Метрика