Гастрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гастрит є найбільш часто зустрічається в гастроентерології захворюванням, якому піддані, за різними даними близько 60-80% дорослого населення. Гастрит - це запалення слизової оболонки шлунка, що супроводжується перебудовою залоз шлункового епітелію і порушенням функції клітини шлункового епітелію.

В залежності від зони запалення в тому чи іншому відділі шлунка, захворювання розрізняють:
* пантагастрит або діффузорним;
* фундальний або гастрит тіла шлунка;
* антральний гастрит.

Хронічний гастрит, залежно від причин захворювання, може мати так само наступні форми:
* аутоімунний гастрит, тип А;
* гелікобактерний гастрит, тип;
* рефлюкс або хімічний гастрит, тип С.

До особливих форм належать – лімфоцитарний, радіаційний, еозинофільний, гранулематозний гастрити, а так само атрофічний гастрит і кардит, що виникає при запаленні в кардіальним відділі шлунка. Атрофічна форма гастриту, пов'язана з витончення слизової оболонки, з секреторною недостатністю та з зниженням кількості залоз. Основною причиною його виникнення вважається обсіменіння Helicobacter pylori бактеріями, що найчастіше призводять до розвитку раку шлунка.

Гастрит - причини

- Нераціональне харчування, виражається у дуже строгій дієті або вживанням жирної, гострої, солоної і копченої їжі.

- Часте вживання лікарських препаратів.

- Куріння і зловживання алкоголем.

- Різні стресові ситуації.

- Важке захворювання або захворювання нервової системи.

- Зворотний струм жовчі в шлунок і дванадцятипалу кишку, з жовчного міхура.

- Гостре зниження кровотоку виникає в результаті стресу.

- Множинні переломи, травми.

- Інфекційні захворювання в числі яких – ВІЛ, сифіліс, туберкульоз, паразитарна інфекція, цитомегаловірус.

- Радіація.

- Аутоімунні захворювання та порушення.

- Хвороба Крона.

- Захворювання кишково-шлункового тракту.

Гастрит - симптоми

Захворювання в основному проявляється характерними симптомами виразкової хвороби – болями на голодний шлунок і тягнуть або ниючими болями в подложечной області в нічний час. Крім цього можливі блювання, нудота, печія та відрижка. Характерна схильність до запорів і можлива симптоматика шлункової диспесии –тяжестьи тупий біль в епігастрії після їжі, нудота, відрижка повітрям, здуття живота, неприємний смак у роті, послаблення стільця.

Гастрит - діагностика

Діагноз ставиться ґрунтуючись на результатах інструментального та лабораторного обстеження:

- загальний аналіз крові і сечі;

- аналіз калу;

- дослідження калу на приховану кров;

- біохімічний аналіз крові;

- виявлення Helicobacter pylori інфекції;

- гастроскопія, що є основним методом підтвердження діагнозу, дозволяє уточнити мають місце варіанти гастриту та наявність/відсутність хелікобактерної інфекції;

- УЗД підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, необхідні для діагностики часто виникає супутньої захворювання патології.

Гастрит - лікування

В першу чергу лікування передбачає ліквідацію Helicobacter pylori інфекції, динамічне спостереження на предмет виявлення прогресування аутрофических змін, що виникають на слизовій шлунка і зменшення активних ознак гастриту. А так само запобігання можливого розвитку передракових змін на слизовій оболонці шлунка кишкової метаплазії, дисплазії і.

Лікування так само включає в себе дії пов'язані з дієтичним харчуванням та рятуванням від шкідливих звичок, а також фізіотерапію, фармакологічну терапію та санаторно-лікувальні курси для закріплення ремісії.

При підвищеній кислотності, хворим страждаючим гастритом, рекомендована дієта №1, при гіпоацидний прояві – дієта №2. Їжу рекомендується приймати потроху, часто і в раціоні уникати продуктів, що подразнюють слизову.

Лікарські препарати:

*для зниження секреції соляної кислоти, інгібітори протонної помпи та блокатори Н2-гістамінових рецепторів;
*антацидні препарати дозволяють знижувати активність пепсину і пов'язують солянубю кислоту;
*гастропротекторы, які мають в'яжучі та обволікаючі властивості;
*для регулювання травлення, зняття спазмів і нормалізації перистальтики;
*антибактеріальні препарати для ерадикації.

Бурсит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Бурсит являє собою запальне захворювання синовіальних сумок, яке супроводжується збільшеним утворенням в їх порожнинах ексудату. Самим поширеним на сьогоднішній день є плечової бурсит, бурсити колінного суглоба, а також ліктьовий бурсит.

Бурсит - причини

Зазвичай бурсит виникає внаслідок травм навколосуглобових сумки або прилеглих сухожиль. Також причиною можуть служити різні повторювані фізичні вправи, наприклад, гра в гольф або помахи руками. Таке захворювання, як «вода в коліні» являє собою запалення бурси з-за постійного стояння на колінах під час прибирання. Найбільш часто бурсит виникає в плечовому статуті, що зовсім не дивно, адже саме він характеризується найбільшим обсягом рухів серед інших великих суглобів тіла. У більш рідкісних випадках причиною бурситу можуть служити різні інфекції, алергічні реакції, порушення обміну речовин.

Бурсит - симптоми

Найголовнішим симптомом бурситу вважається виникнення округлої і часто болісної набряклості, в області якої зазвичай спостерігається підвищена температура. Взагалі, розрізняють гострий і хронічний бурсит.

Симптоми гострого бурситу представляють собою раптовий сильний біль, яка ще більше посилюється під час рухів. Наприклад, при плечовому бурсит буде досить складно занести руку за голову під час причісування. Над запалених суглобів спостерігається дуже болюча точка, де біль в більшості випадків віддає в шию або вниз по поверхні руки. Такі болі можуть бути у нічний час, із-за чого хворий не в силах навіть заснути.

Що стосується хронічного бурситу, то в даному випадку біль дещо слабше, однак, триває довше. А тканина розростається навколо суглоба немов з'єднує кістки, що в підсумку може призвести до обмеження руху суглоба.

Бурсит - діагностика

Якщо спостерігається поверхневий бурсит, то діагноз проводиться на основі клінічної картини, при наявності легко прощупывающихся утворень округлої форми, гарячі на дотик і досить чітко окреслених. Хронічний бурсит, в свою чергу, діагностується при знаходженні щільних, таких же на рубець утворень. У разі, якщо є внутрішні запалення, то може знадобитися спеціалізоване обладнання, яке включає в себе УЗД суглоба, бурсографию, рентгенографію, а також артрографию.

Бурсит - лікування

Лікування бурситу завжди являє собою дуже складну і комплексну процедуру, яка включає в себе як спеціальні препарати, так і хірургічні втручання, якщо спостерігаються запущені або ускладнені випадки.

Що стосується гострого бурситу, то тут з самого початку виникнення знадобиться фіксація ураженого суглоба, досить туга пов'язка на суглоб сприяє уникнути набряку тканин. На пошкоджений суглоб встановлюються компреси з різними засобами, наприклад, маззю Вишневського. Гострий серозний бурсит вкрай рекомендується лікувати, як можна раніше, щоб уникнути серйозних ускладнень надалі.

На самому початку лікування хронічного бурситу проводиться пункція навколосуглобових сумки, щоб вивести ексудат. Безпосередньо сама порожнина сумки промивається за допомогою спеціальних розчинів антибіотиків, антисептиків.

Якщо спостерігається гнійний бурсит, то може здійснюватися кілька пункцій, а також промивання порожнини суглоба. Тут все залежить від тяжкості захворювання і наявності ускладнень. Якщо захворювання загрожує життю хворого, то проводиться розтин порожнини сумки з метою видалити звідти весь гній, кров і рідина. Рана, отримана в ході операції, дуже довго гоїться.

Гідроцефалія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гідроцефалія – це надлишкове нагромадження в лікворних просторах мозку цереброспінальної рідини. До ликворным просторів належать шлуночки, цистерни та субарахноїдальні щілини. Причиною даного захворювання є порушення резорбції, продукції та циркуляції цереброспінальної рідини.

В основному виникнення гідроцефалії у деяких новонароджених зумовлено перенесеними під час вагітності різними інфекційними захворюваннями, які призводять до порушень роботи шлуночкової системи в головному мозку плода.

Дане захворювання призводить до скрутної циркуляції ліквору або надлишкової його продукції. Крім вродженого захворювання, вперше місяці життя новонародженого може розвинутися набута гідроцефалія після перенесених менінгоенцефалітів, менінгітів, травм голови, а також інтоксикацій та ін.

Порушення циркуляції цереброспінальної рідини призводять до підвищеного внутрішньочерепного тиску, а також до гіпертензійного-гидроцефальному синдрому. Підвищення тиску на мозок поступово починає знижувати зір, виникають судоми, а також буде проявлятися слабкість у нижніх і верхніх кінцівках. Згодом це може призвести до смерті, до зниження інтелектуальних здібностей або різних неврологічних розладів.

Гідроцефалія - симптоми (ознаки)

Основною ознакою гідроцефалії є опереженный і швидке зростання окружності голови, а також вибухаючої напружений джерельце, зсув очних яблук униз, постійне перекидання голови. А в тих місцях, де не відбулося нормальне зрощення кісток черепа, утворюються різні пульсуючі вип'ячування. Також може виникнути ністагм і косоокість, зниження слуху і зору, нудота і головний біль. В даний час найбільш поширеним діагнозом у дитячих невропатологів є «гіпертензійного-гідроцефальний синдром».

Гідроцефалія - діагностика та лікування

У багатьох випадках використовується надлишкова діагностика, і дитині не потребує медикаментозного лікування. При постановці подібних діагнозів потрібен постійний контроль за правильним розвитком дитини. Необхідно регулярно контролювати за зростанням окружності голови, і за розмірами шлуночків головного мозку. Відхилення від нормальних показників вимірювань є негайним приводом для детального обстеження за допомогою МРТ. Але необхідно мати на увазі, що основним фактором є динаміка розвитку. Нормальна окружність голови новонародженого вважається від 33 до 37, 5 сантиметрів. Окружність голови інтенсивніше починає збільшуватися вперше три місяці. Потім темпи зростання починають знижуватися, і за рік окружність дорівнює від 44, 9 до 48, 9 сантиметрів.

З 50-х років минулого століття стандартним методом лікування гідроцефалії є шунтирующая операція, яка призначається для відновлення руху лікворної рідини. Потім з середини 80-х років у лікуванні гідроцефалії почали застосовувати ендоскопічні операції. Лікування гідроцефалії з допомогою шунтування є досить ефективним, але за різними даними, при цій операції ускладнення відбуваються у 50% випадків. Після шунтування пацієнт стає шунтзависимым і вся його подальше життя буде залежати від правильної роботи шунта. Також виконуються зовнішні дренувальні операції. Останнім часом ендоскопічне лікування даного захворювання є пріоритетним напрямком в нейрохірургії по всьому світу. Всі інші види оперативного втручання поки що не знайшли свого застосування в практиці нейрохірургів.

Гідроцефалія - профілактика

Для профілактики даного захворювання потрібно недопущення різних інфекційних захворювань матері під час вагітності. Вкрай обережно слід поставитися прийому різних медикаментів. Необхідно проводити скринінгові УЗС дослідження вагітних жінок і народжених дітей.

Яндекс.Метрика