Герпес - причини, симптоми, діагностика, лікування

Герпес – це вірусне захворювання, яке характеризується высыванием на різних ділянках шкіри, а також на слизових оболонках.

Найчастіше це захворювання вражає:
- шкіру;
- очі (проявляється у вигляді кон'юнктивіту, кератиту);
- центральну нервову систему;
- слизові оболонки статевих органів;
- слизові оболонки особи;
- коріння волосся.

Як самостійне захворювання в медицині розрізняють простий герпес та оперізувальний. Простий герпес проявляється групою дрібних бульбашок, що містять прозору речовину. Як правило, цей вид герпесу вражає переважно губи, очі, крила носа, слизові оболонки ротової порожнини, статеві органи. Оперізувальний герпес спричиняється вірусом вітряної віспи і спостерігається тільки у дорослих людей. У дітей до 10 років це захворювання не зустрічається, але при контакті з хворим таким герпесом діти можуть захворіти на вітряну віспу.

Герпес - причини захворювання

Зараження цією інфекцією відбувається при безпосередньому контакті з людиною, що має відкриті поверхні шкіри, уражені герпесом. Вірус герпесу дуже швидко оселяється в шкірних клітинах і там інтенсивно розмножується. Якщо стан імунної системи погане, то можливе загострення захворювання. Процесу загострення також можуть сприяти такі фактори:
- стрес;
- переохолодження;
- гострі респіраторні захворювання;
- будь-які інфекційні захворювання, які пригнічують імунітет;
- надмірне вживання алкоголю;
- різні отруєння організму.

Герпес - симптоми захворювання

Герпес досить легко можна виявити на ранніх стадіях, але для цього потрібно знати деякі нюанси перебігу даного захворювання. Ця хвороба має 4 стадії розвитку, кожна з яких характеризується своїми симптомами.

1 стадія – пощипування. Перед появою вогнищ ураження хворий відчуватиме пощипування, поколювання, легкий біль, свербіж у деяких місцях шкіри або мови. З часів шкіра в місці потенційного рецидиву почервоніє.

2 стадія – запалення. З'являється маленький хворобливий пухирець, який поступово починає збільшуватися в розмірах. Вміст ампули спочатку прозоре, але пізніше набуває каламутний колір.

3 стадія – виразка. Збільшений міхур розривається. При цьому з нього витікає прозора рідина, що містить мільярди вірусних тіл хвороби. На місці розриву утворюється язвозка.

4 стадія – утворення струпа. Над утворилася виразкою з'являється скоринка, пошкодження якої супроводжується болем і кровотечею.

Герпес - діагностика захворювання

Обстеження хворого герпесом людини проводиться комплексним методом, який включає в себе кілька різноспрямованих досліджень, що дозволяють з максимальною точністю визначити типологію вірусу. Діагностика передбачає наступні аналізи:
- вірусологічна методика для виявлення вірусу простого герпесу;
- полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР);
- виявлення антигенів герпесу;
- реєстрація відповідь імунної реакції до вірусу простого герпесу;
- цитоморфологічні методи;
- иммуноферметный аналіз (ІФА).

Герпес - лікування і профілактика

На сьогоднішній день в медицині ще немає ліків, які б змогли повністю вбивати вірус герпесу в людському організмі. Але існує ряд спеціальних противірусних препаратів, здатних ефективно пригнічувати розмноження цих вірусів. Будь рецидиви захворювання, які вражають губи або слизову носа, піддаються місцевого лікування мазями. Ефективність лікування герпесу залежить від своєчасності звернення до лікаря, тому що на ранніх стадіях кількість вірусних тіл не настільки велика, що дозволяє швидко погасити їх розмноження.

Основним профілактичним методом є зміцнення імунітету. Тому необхідно завжди дотримуватися режиму сну і відпочинку, а також не забувати про загартовування організму. Зоною ризику виступають людні місця, особливо під час епідемій грипу та ГРВІ.

Гіпергідроз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіпергідроз або як прийнято в медичній практиці – рясне потовиділення, не залежить від різних фізичних факторів, до числа яких відносяться перегрівання, підвищена рухова активність, висока температура навколишнього середовища і т. д,, так як потовиділення є фізіологічним процесом виділення водянистого секрету потовими залозами, що відбувається в організмі людини постійно. Захищають організм від гіпертермії або перегрівання і допомагаючи підтримувати гомеостаз випаровуючи піт з шкіри, тим самим охолоджуючи поверхню тіла і знижуючи її температуру.

Гіпергідроз - симптоми (ознаки)

Гіпергідроз, як порушення виражається в надмірному посиленні процесу потовиділення, а так само в зміні запаху поту, стає смердючим. Рясне потовиділення може бути загальним, при якому процес відбувається на всій поверхні людського тіла і супроводжується функціональними порушеннями ендокринної, нервової систем та низкою інфекційних захворювань і місцевим гіпергідрозом, при якому виражена пітливість на локальних ділянках тіла – долонях, підошвах, в пахвових областях, в ліктьових і колінних згинах, обумовленому кілька підвищеною збудливістю всієї нервової системи.

Найчастіше гіпергідроз завдає людям дуже серйозний дискомфорт, надаючи негативного впливу на якість їх життя і змушуючи перебувати в постійному нервовому напруженні. Ще більше провокативній потовиділення і в підсумку створюють практично замкнуте коло.

Гіпергідроз - причини захворювання

Процес потовиділення є природним механізмом, що сприяє забезпеченню охолодження організму і видалення зайвої рідини, продуктів розпаду, отруйних речовин і водно-сольового обміну. Найбільше потових залоз розташоване на долонях рук, на підошвах ніг і в пахвових западинах. За хімічним складом піт орієнтовно на 98-99% складається з води з різними домішками солей – фосфатів, хлоридів, сульфатів калію і натрію, а так само інших органічних речовин. Концентрація яких в секреті у всіх людей неоднакова і тому запах поту властивий людям носить індивідуальних характер. До складу поту домішуються ще і секрет сальних залоз і перебувають на шкірному покриві, бактерії.

Гіпергідроз є ще одним симптомом соматичних, нервово-психічних захворювань або наслідком недотримання звичайних правил особистої гігієни. Клінічно його поділяють на первинний і вторинний.

Первинний гіпергідроз, в основному, зустрічається у період статевого дозрівання у одного відсотка людей. Вторинний являє собою наслідок соматичних, ендокринних або неврологічних захворювань. Виявлення факторів яких, зумовлює подальше лікування. Під час якого насамперед необхідно виключити ендокринні, пухлинні та інфекційні захворювання. Регулювання потовиділення забезпечується вегетативною нервовою системою, яка відповідає за кровообіг, обмін речовин, виділення та розмноження.

Поділяється вона на парасимпатичну і симпатичну - регулює процеси потовиділення. При гіпергідрозі відбувається зміна її нормального функціонування, що тягне за собою порушення роботи потових залоз, у зв'язку з чим при найменшому хвилюванні тіло відразу ж покривається потім.

Гіпергідроз - способи лікування

Основним методом боротьби є ретельне дотримання особистої гігієни – щодня приймати душ, робити ванночки для стоп і долонь, проводити обтирання. Використовувати дезодоранти для знищення запаху поту.
Не рекомендується носити одяг, білизну і шкарпетки, виготовлені з синтетичних тканин. Міняти білизну слід якомога частіше. Необхідно виключити або обмежити в раціоні гостру, занадто гарячу їжу, нікотин, алкоголь, кава.

Якщо рясне потовиділення не є симптомом основного захворювання, то в лікуванні використовуються:

*медикаментозна терапія;
*фізіотерапевтичні методи;
*антиперспіранти;
*психотерапевтичні методи.

Хірургічні способи оздоровлення являють собою певний ризик, вдатися до якого варто тільки після консервативного лікування, якщо воно виявиться неефективним.

Гломерулонефрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гломерулонефрит (також використовується назва "клубочковый нефрит") — захворювання нирок, яке виникає в результаті процесу запалення гломерул. Цей стан може мати вигляд ізольованою гематурії та/або протеїнурії; або нефротичного синдрому, гострої ниркової недостатності, або хронічної ниркової недостатності. Ці форми зібрані в кілька різних груп — непролиферативные або проліферативні типи.

Для визначення типу захворювання необхідна діагностування зразка гломерулонефриту. Той, який розвивається безпосередньо з причини порушення морфології нирок називається первинний гломерулонефрит. А так звані вторинні гломерулонефрити пов'язані з певними інфекціями (бактеріальними, вірусними або паразитними мікроорганізмами, такими, як стрептокок групи А), системними захворюваннями (васкуліти, ВКВ), вживанням наркотиків або раковими новоутвореннями.

Гломерулонефрит в залежності від форми перебігу ділиться на хронічний, быстропрогрессирующий і гострий.

Гломерулонефрит - причини

Виділяють наступні причини гломерулонефриту:

- інфекційні захворювання (скарлатина, ангіна, сепсис, інфекційний ендокардит, черевний тиф, пневмококова пневмонія, менінгококова інфекція, інфекційний мононуклеоз, вірусний гепатит В, вітряна віспа, епідемічний паротит, інфекції, що спричинені вірусами Коксакі);
- системні захворювання: васкуліти, системна червона вовчанка, спадковий легенево-нирковий синдром, хвороба Шенлейна–Геноха;
- введення вакцин, сироваток;
- токсичні хімічні речовини (алкоголь, органічні розчинники, свинець, ртуть та ін);
- радіаційне опромінення.

Через 1-4 тижні після негативного впливу провокуючого фактора проявляються симптоми гломерулонефриту.

Залежно від форми ураження клубочків, переважають одні або інші з наступних зовнішніх симптомів гломерулонефриту:

- наявність у сечі крові у сечі колір «м'ясних помиїв»;
- отекшее особа (набрякають переважно повіки), набряклі стопи і гомілки;
- артеріальний тиск вище норми;
- спрага, зниження виділення сечі;
- підвищення температури тіла (рідко);
- відсутність апетиту, нудота, блювота, загальна слабкість, головний біль;
- збільшення маси тіла без видимих зовнішніх причин;
- задишка.

Гломерулонефрит - діагностика

Для діагностики гломерулонефриту використовуються такі дослідження і показники:

- загальний аналіз сечі (визначається вміст в сечі еритроцитів, лейкоцитів, циліндрів, білка);
- визначення питомої ваги сечі (при гломерулонефриті він нормальний або підвищений);
- в крові - збільшення титру антитіл до стрептококів (антистрептолизин Про, антистрептокиназа, антигиалуронидаза);
- знижений вміст компонентів комплементу С3 С4 і в сироватці крові при поверненні до вихідного рівня через 6-8 тижнів у разі гострого постстрептококкового гломерулонефриту; при мембранопролиферативном гломерулонефриті такі зміни зберігаються на все життя;
- знижений вміст загального білка в кров'яний сироватці, в протеинограмме підвищений вміст а1 і а2-глобуліну;
- радіоізотопна ангиоренография;
- УЗД нирок;
- ЕКГ;
- огляд очного дна;
- біопсія нирок - дає можливість уточнити форму хронічного гломерулонефриту і його активність, виключити інші захворювання нирок з подібною симптоматикою.

Гломерулонефрит - лікування

- постільний режим (у гострій фазі), часто - госпіталізація;
- уникнення переохолодження, обмеження фізичних навантажень;
- дієти, які регулюють кількість білків, сіль обмежується при набряках і артеріальної гіпертензії;
- лікарські препарати залежно від форми і стадії захворювання - антибіотики, цитостатики, глюкокортикоїди, діуретики, антигіпертензивні препарати (каптоприл, еналаприл, раміприл), гіполіпідемічні препарати (симвастатин, флувастатин, ловастатин, аторвастатин), антиагреганти;
- радикальні методи (у важких випадках): плазмаферез, дренаж грудного лімфатичного протоку, гемосорбція, трансплантація нирки.

Яндекс.Метрика