Гестоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гестоз - це ускладнення при вагітності, які обумовлюються розладом різних функції життєво важливих органів, а особливо кровотоку і судинної системи.

Гестоз - симптоми (ознаки)

Першими ознаками гестозу є поява різних набряків, які називають водянкою вагітних. Спочатку починають набрякати ноги і кисті рук. До більш серйозних симптомів відносяться: підвищення артеріального тиску, а також поява білка в сечі.

При прояві даних ознак обов'язково необхідно відвідати акушера-гінеколога, так як дане ускладнення може несприятливо позначитися на розвитку дитини. Лікування даного захворювання проводиться тільки в лікарняних умовах, на відміну від легких форми, які можна лікувати в домашніх умовах.

В залежності від проявів гестоз підрозділяється на еклампсію, набряки вагітних і прееклампсії. Набряки поділяються на явні і скритні. На ранніх стадіях гестозу можуть з'являтися приховані набряки, пов'язані з затримкою в тканинах рідини.

Спроба самолікування сечогінними препаратами не зменшить обсяги набряків і погіршить стан плода та вагітної. Також слід пам'ятати, що не всі набряки при вагітності, пов'язані з цим захворюванням. І не варто лякатися завчасно, і обов'язково слід порадитися зі своїм лікарем.

Прояв гестозу може бути самим різним: від розтягнутих на місяці малосимптомних форм, до блискавичних і катастрофічних за своїми наслідками.

Гестоз - діагностика

Діагноз даного захворювання може бути поставлений на підставі лабораторних і клінічних даних. Для ранньої діагностики цього захворювання потрібно своєчасна постановка на облік в жіночу консультацію, а також обов'язково необхідно відвідувати регулярні планові огляди у гінеколога і фахівців, до яких Вас можуть відправити на консультацію. Якщо лікар виявив у Вас підозру на гестоз, то буде потрібно:

• здати загальний аналіз крові для визначення кількості тромбоцитів і еритроцитів;
• пройти біохімічні дослідження крові з визначенням концентрації білка, електролітів, креатиніну та азоту сечовини;
• пройти дослідження на згортання і плинність крові;
• здати аналізи сечі для визначення кількості виділеного білка;
• вести контроль діурезу;
• проводити вимірювання артеріального тиску на обох руках, оскільки можлива велика різниця в показаннях, яка свідчить про глибину відбуваються порушень;
• вести постійний контроль за масою тіла;
• провести огляд очного дна;
• пройти ультразвукове дослідження і допплерометрию плода;
• отримати консультацію терапевта, невропатолога та нефролога.

Гестоз - лікування

Сучасна медицина поки не в змозі повністю вилікувати від цього захворювання, але у багатьох випадках можливий контроль цього стану. Правильне і сучасне лікування буде сприяти профілактиці важких форм захворювання. Самолікування ні в якому разі неприпустимо, так як без професійного та індивідуального лікування можливі ще більші ускладнення, які призведуть до погіршення стану плода та вагітної.

При даному захворюванні, яке піддається лікуванню, лікарі не будуть стимулювати проведення передчасних пологів. Передчасне розродження може проводиться тільки при неефективності проведеного лікування або при погіршенні стану дитини та вагітної. Лікування гестозу має бути індивідуальним, і своєчасне і правильне початок лікування здатне запобігти розвитку важких ускладнень.

Якщо ваш лікар призначив лікування, то необхідно швидко і дисципліновано виконувати всі його призначення, так як це може привести до одужання. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЬ САМОЛІКУВАННЯМ!

Вульвовагініт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вульвовагинитом називають запальний процес, який відбувається у вульві (вульвіт) і слизовій оболонці піхви (вагініт). Від цього захворювання найчастіше страждають дівчатка, жінки похилого віку і дуже рідко - жінок дітородного віку.

Вульвовагініт - причини захворювання

Вульвовагініт найчастіше виникає із-за таких факторів:

- лікування антибіотиками, яке призводить до дисбиозу кишечника і сечової системи;
- тривалого застосування гормонів;
- порушення аерації статевих шляхів;
- використання піхвових тампонів, створюють живильне кров'яне середовище для розмноження мікроорганізмів і знижують доступ кисню;
- недотримання правил гігієни;
- надмірного догляду за статевими органами у вигляді частих підмивання з милом і спринцювань, під час яких вимивається корисна мікрофлора;
- порушення функції яєчників.

Вульвовагініт - симптоми захворювання

Як правило, вульвовагініт проявляється рясними виділеннями з статевих шляхів, які не проходять протягом тривалого часу, мають неприємний запах і посилюються після статевих контактів або під час менструації; а також сверблячкою, дискомфортом в області зовнішніх статевих органів або піхви, розладом сечовипускання, гіперемією вульви, зовнішніх статевих органів, аногенітальної області та їх набряком.

Прояви вульвовагініту можуть відрізнятися за тривалістю і вираженості проявів. Вони можуть протікати латентно і не мати вираженої клінічної картини. Перехід гострого вагініту у хронічний можна розпізнати за постійним незначним виділень із статевих шляхів.

Вульвовагініт - діагностика захворювання

Щоб діагностувати вульвовагініт, слід звернутися до гінеколога. Для постановки діагнозу їм буде призначено проведення посіву виділень із статевих шляхів. Наявність специфічних інфекцій, таких, як хламідії, мікоплазми та ін, виявляється з допомогою иммунофлуоресцентных та імуноферментних досліджень. Уточнення стану слизової проводиться з використанням додаткових інструментальних методів.

Для того, щоб остаточно визначитися з діагнозом, необхідної вважається бактеріологічна діагностика з одночасним дослідженням антибіотикограми. При підозрі на кишкових паразитів потрібно досліджувати кал на яйця глист. При відсутності ефекту від звичайного лікування неспецифічного вульвовагініту завжди рекомендується розглядати можливість наявності кишкових паразитів.

Вульвовагініт - лікування і профілактика

Лікування вульвовагініту починається з призначення протимікробної терапії. Прийом лікарських препаратів повинен бути комплексним, тобто, разом з антибіотиками повинні прийматися імуномодулятори, гепатопротектори (для захисту печінки), полівітаміни, протигрибкові засоби. Щоб запобігти дисбактеріоз, рекомендується прийом лінекса, хилака форте, ацидофільних кисломолочних продуктів.

Крім того, рекомендується проведення протягом 10 днів санації піхви 3%-ним розчином перекису водню з місцевим використанням антибіотиків, протигрибкових засобів (у разі виявлення грибів). При загостренні вульвовагініту під час менструації, обробку піхви замінюють введенням свічок «Тержинан», також зовнішньо застосовують клотримазол (від 6 до 10 днів). Після проходження курсу протимікробної терапії слід відновити нормальну мікрофлору піхви, а через 2-3 тижні після закінчення лікування проводиться контрольне мікробіологічне дослідження у вигляді мазків і посіву виділень з піхви.

Хороший ефект при лікуванні вульвовагініту надає лазерна терапія або фотофорез лікарських засобів (в залежності від характеру виділеної мікрофлори), поєднаний з імунокоригуючою та загальнозміцнюючим лікуванням.

Сказ - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сказ являє собою гостре інфекційне захворювання, яке виникає після укусу зараженої тварини. Дане захворювання протікає з досить важким ураженням нервової системи і може закінчитися смертельним результатом.

Сказ - причини

Близько 60% хворих сказом відбувається після укусу собак. Зараження людини відбувається під час укусу або ослиненні хворою на сказ твариною. Такий вірус передається зі слиною. Найбільшою мірою небезпечні укуси в область кисті рук або голови.

Захворювання беженством в більшості випадків пов'язані з дуже пізнім зверненням укушених до лікаря, з порушенням режиму під час щеплень, а також незавершеністю їх курсу. Велика частина хворих після безпосереднього контакту з твариною не звертаються за медичною допомогою. Серед хворих десь 25% становлять діти віком від 4 до 14 років. Як правило, потерпілі мали контакт з твариною на території сільської місцевості в теплу пору року.

Сказ - симптоми

Всього існує три стадії захворювання на сказ. Перша – продромальний період, який триває від 1 до 4 днів. Зазвичай він проявляється збільшеною температурою, сильним болем, втратою апетиту. Може спостерігатися підвищена чутливість шкіри в тому місці, де був укус, слабкі посмикування м'язів.
Друга стадія передбачає збудження, яке триває від 4 до 7 днів. Зазвичай дана стадія сказу проявляється нападами психомоторного збудження. Напади можуть виражатися в збільшеній чутливості до яскравого світла, шуму, всіляких видів звуків.

Хворі на сказ зазвичай стають більш агресивними і буйними, у них починають проявлятися галюцинації, почуття страху, парези, а також паралічі м'язів. Зазвичай стадія збудження супроводжується лихоманкою при температурі 40 градусів.

Третя і остання стадія паралічів. В цей час доповнюються ознаки ураження черепних нервів: парези лицьових м'язів і нервів, диплопія. Відбувається параліч очних м'язів, при цьому порушується глотательная функція. Надалі може з'являтися піна в роті, яка є характерною до хворим на сказ. Половина хворих боїться води.

Сказ - діагностика

На самому початку захворювання сказом біохімічний аналіз крові, а також рівень гемоглобіну знаходяться в нормі. Що стосується вмісту лейкоцитів, то воно може бути як трохи збільшено, так і бути в нормі. Найбільш поширеною є лабораторна діагностика. Сюди можна віднести виділення збудників із тканин і біологічних рідин. Серологічні дослідження, виявлення вірусної РНК, виявлення вірусних антигенів в тканинах, гістологічне дослідження для пошуку телець Негрі – все це основні способи діагностики сказу.

Досить надійним і чутливим методом діагностики є иммунофлюоресцентное фарбування. Але при затяжному перебігу даного захворювання, результати можуть бути ложноотрицательными з причини високого титру нейтралізуючих антитіл у крові організму.

Сказ - лікування

На самому початку місце укусу обробляється антисептиками, а місця ослинення обмиваються мильним розчином. Відразу ж варто звернутися за медичною допомогою. Варто відзначити, що ефективних способів лікування на даний момент не існує. Здійснюється симптоматична терапія з метою зменшити страждання хворого. Пацієнт поміщається в затемнену плату, яка повністю ізольована від яскравого світла і шуму. У досить великих дозах вводиться морфін, димедрол, пантопон. Прогноз завжди є несприятливим. Існують тільки поодинокі випадки одужання пацієнтів, які отримали повний курс імунізації антирабічною вакциною.

Яндекс.Метрика