Гестоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гестоз - це ускладнення при вагітності, які обумовлюються розладом різних функції життєво важливих органів, а особливо кровотоку і судинної системи.

Гестоз - симптоми (ознаки)

Першими ознаками гестозу є поява різних набряків, які називають водянкою вагітних. Спочатку починають набрякати ноги і кисті рук. До більш серйозних симптомів відносяться: підвищення артеріального тиску, а також поява білка в сечі.

При прояві даних ознак обов'язково необхідно відвідати акушера-гінеколога, так як дане ускладнення може несприятливо позначитися на розвитку дитини. Лікування даного захворювання проводиться тільки в лікарняних умовах, на відміну від легких форми, які можна лікувати в домашніх умовах.

В залежності від проявів гестоз підрозділяється на еклампсію, набряки вагітних і прееклампсії. Набряки поділяються на явні і скритні. На ранніх стадіях гестозу можуть з'являтися приховані набряки, пов'язані з затримкою в тканинах рідини.

Спроба самолікування сечогінними препаратами не зменшить обсяги набряків і погіршить стан плода та вагітної. Також слід пам'ятати, що не всі набряки при вагітності, пов'язані з цим захворюванням. І не варто лякатися завчасно, і обов'язково слід порадитися зі своїм лікарем.

Прояв гестозу може бути самим різним: від розтягнутих на місяці малосимптомних форм, до блискавичних і катастрофічних за своїми наслідками.

Гестоз - діагностика

Діагноз даного захворювання може бути поставлений на підставі лабораторних і клінічних даних. Для ранньої діагностики цього захворювання потрібно своєчасна постановка на облік в жіночу консультацію, а також обов'язково необхідно відвідувати регулярні планові огляди у гінеколога і фахівців, до яких Вас можуть відправити на консультацію. Якщо лікар виявив у Вас підозру на гестоз, то буде потрібно:

• здати загальний аналіз крові для визначення кількості тромбоцитів і еритроцитів;
• пройти біохімічні дослідження крові з визначенням концентрації білка, електролітів, креатиніну та азоту сечовини;
• пройти дослідження на згортання і плинність крові;
• здати аналізи сечі для визначення кількості виділеного білка;
• вести контроль діурезу;
• проводити вимірювання артеріального тиску на обох руках, оскільки можлива велика різниця в показаннях, яка свідчить про глибину відбуваються порушень;
• вести постійний контроль за масою тіла;
• провести огляд очного дна;
• пройти ультразвукове дослідження і допплерометрию плода;
• отримати консультацію терапевта, невропатолога та нефролога.

Гестоз - лікування

Сучасна медицина поки не в змозі повністю вилікувати від цього захворювання, але у багатьох випадках можливий контроль цього стану. Правильне і сучасне лікування буде сприяти профілактиці важких форм захворювання. Самолікування ні в якому разі неприпустимо, так як без професійного та індивідуального лікування можливі ще більші ускладнення, які призведуть до погіршення стану плода та вагітної.

При даному захворюванні, яке піддається лікуванню, лікарі не будуть стимулювати проведення передчасних пологів. Передчасне розродження може проводиться тільки при неефективності проведеного лікування або при погіршенні стану дитини та вагітної. Лікування гестозу має бути індивідуальним, і своєчасне і правильне початок лікування здатне запобігти розвитку важких ускладнень.

Якщо ваш лікар призначив лікування, то необхідно швидко і дисципліновано виконувати всі його призначення, так як це може привести до одужання. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЬ САМОЛІКУВАННЯМ!

Гломерулонефрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гломерулонефрит (також використовується назва "клубочковый нефрит") — захворювання нирок, яке виникає в результаті процесу запалення гломерул. Цей стан може мати вигляд ізольованою гематурії та/або протеїнурії; або нефротичного синдрому, гострої ниркової недостатності, або хронічної ниркової недостатності. Ці форми зібрані в кілька різних груп — непролиферативные або проліферативні типи.

Для визначення типу захворювання необхідна діагностування зразка гломерулонефриту. Той, який розвивається безпосередньо з причини порушення морфології нирок називається первинний гломерулонефрит. А так звані вторинні гломерулонефрити пов'язані з певними інфекціями (бактеріальними, вірусними або паразитними мікроорганізмами, такими, як стрептокок групи А), системними захворюваннями (васкуліти, ВКВ), вживанням наркотиків або раковими новоутвореннями.

Гломерулонефрит в залежності від форми перебігу ділиться на хронічний, быстропрогрессирующий і гострий.

Гломерулонефрит - причини

Виділяють наступні причини гломерулонефриту:

- інфекційні захворювання (скарлатина, ангіна, сепсис, інфекційний ендокардит, черевний тиф, пневмококова пневмонія, менінгококова інфекція, інфекційний мононуклеоз, вірусний гепатит В, вітряна віспа, епідемічний паротит, інфекції, що спричинені вірусами Коксакі);
- системні захворювання: васкуліти, системна червона вовчанка, спадковий легенево-нирковий синдром, хвороба Шенлейна–Геноха;
- введення вакцин, сироваток;
- токсичні хімічні речовини (алкоголь, органічні розчинники, свинець, ртуть та ін);
- радіаційне опромінення.

Через 1-4 тижні після негативного впливу провокуючого фактора проявляються симптоми гломерулонефриту.

Залежно від форми ураження клубочків, переважають одні або інші з наступних зовнішніх симптомів гломерулонефриту:

- наявність у сечі крові у сечі колір «м'ясних помиїв»;
- отекшее особа (набрякають переважно повіки), набряклі стопи і гомілки;
- артеріальний тиск вище норми;
- спрага, зниження виділення сечі;
- підвищення температури тіла (рідко);
- відсутність апетиту, нудота, блювота, загальна слабкість, головний біль;
- збільшення маси тіла без видимих зовнішніх причин;
- задишка.

Гломерулонефрит - діагностика

Для діагностики гломерулонефриту використовуються такі дослідження і показники:

- загальний аналіз сечі (визначається вміст в сечі еритроцитів, лейкоцитів, циліндрів, білка);
- визначення питомої ваги сечі (при гломерулонефриті він нормальний або підвищений);
- в крові - збільшення титру антитіл до стрептококів (антистрептолизин Про, антистрептокиназа, антигиалуронидаза);
- знижений вміст компонентів комплементу С3 С4 і в сироватці крові при поверненні до вихідного рівня через 6-8 тижнів у разі гострого постстрептококкового гломерулонефриту; при мембранопролиферативном гломерулонефриті такі зміни зберігаються на все життя;
- знижений вміст загального білка в кров'яний сироватці, в протеинограмме підвищений вміст а1 і а2-глобуліну;
- радіоізотопна ангиоренография;
- УЗД нирок;
- ЕКГ;
- огляд очного дна;
- біопсія нирок - дає можливість уточнити форму хронічного гломерулонефриту і його активність, виключити інші захворювання нирок з подібною симптоматикою.

Гломерулонефрит - лікування

- постільний режим (у гострій фазі), часто - госпіталізація;
- уникнення переохолодження, обмеження фізичних навантажень;
- дієти, які регулюють кількість білків, сіль обмежується при набряках і артеріальної гіпертензії;
- лікарські препарати залежно від форми і стадії захворювання - антибіотики, цитостатики, глюкокортикоїди, діуретики, антигіпертензивні препарати (каптоприл, еналаприл, раміприл), гіполіпідемічні препарати (симвастатин, флувастатин, ловастатин, аторвастатин), антиагреганти;
- радикальні методи (у важких випадках): плазмаферез, дренаж грудного лімфатичного протоку, гемосорбція, трансплантація нирки.

Гепатит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гепатит – це запальне захворювання печінки. Вірусний гепатит є основною причиною гострого ураження печінки. Гострий гепатит може бути викликаний знтеровирусами, які є збудниками кишкових інфекцій, лептоспирой, вірусами інфекційного мононуклеозу, деякими тропічними паразитами, а також септичній бактеріальною інфекцією.

Також існують гострі токсичні гепатити, викликані лікарськими препаратами, промисловими отрутами, грибними отрутами блідої поганки і зморшків, а також внаслідок променевого або радіаційного ураження, при важких інфекційних захворюваннях, токсикозах вагітних. До розвитку гепатиту також призводить вживання алкоголю.

Гепатит - симптоми

У легких випадках гепатит може протікати майже безсимптомно, при цьому може виявлятися тільки у випадковому або цілеспрямованому обстеженні. У найважчих випадках симптоми даного захворювання починають розвиватися швидше, а іноді в поєднанні з ознаками інтоксикації. У розпал гепатиту характерне жовте забарвлення слизових оболонок і шкіри, стілець біло-глинистого кольору, сеча кольору темного пива, а також геморагічні явища.

Колір шкіри може бути шафран або помаранчевим. У легких випадках гепатит видно тільки при хорошому денному освітленні, і спочатку з'являється фарбування слизової оболонки неба і склер. Нерідко проявляються носові кровотечі і петехії, хворих на гепатит може турбувати пригнічений психічний стан, шкірний свербіж, безсоння, підвищена дратівливість, а також інші ознаки ураження центральної нервової системи. Селезінка та печінка трохи збільшиться.

Гепатит - лікування

При правильному і своєчасному лікуванні може настати повне одужання. Але в деяких випадках гострий гепатит може перейти у гепатит хронічної форми, а після в цироз печінки. У деяких випадках може розвинутися гостра дистрофія печінки з гострим недостатності, від якої можна загинути. Хворих та інфікованих гострим гепатитом обов'язково необхідно госпіталізувати у спеціалізоване відділення інфекційної лікарні, а у вогнищі інфекції необхідно провести санітарно-епідемічні заходи. Хворих токсичним гепатитом необхідно госпіталізувати в центр отруєнь, де їм необхідно провести заходи щодо видалення отрути із організму.

Хворим на гострий гепатит обов'язково необхідно призначити постільний режим, а також щадну дієту з обмеженою кількістю жирів і збільшеним вмістом вуглеводів. Обов'язково необхідно вживати велику кількість різних фруктових соків. У найбільш важких випадках при вираженій блювання та анорексії необхідно внутрішньовенно крапельним способом ввести від 5 до 10% розчин глюкози до 500 мілілітрів.

При появі ознак коми або завантаженості при терміновому показанні необхідно провести масивний плазмаферез. З допомогою спеціального сепаратора або центрифуги необхідно видалити 1, 5-2 літра плазми і ввести 2 літри свіжозамороженої плазми. Прогноз може залежати від етіології захворювання, а також тяжкості ураження печінки та своєчасності проведення лікувальних заходів.

Гепатит - профілактика

Хворі хронічним гепатитом поза загостренням повинні дотримуватися спеціальної дієти з виключенням пряних і гострих страв, тваринних жирів і смаженої їжі.

Дуже рекомендується вживати щодня сир 100-150 г, сир, нежирну рибу у відвареному вигляді. Хворі хронічним гепатитом потребують правильному працевлаштуванні, повинні бути обмеження при важкому фізичному навантаженні і необхідно дотримуватися режиму харчування. Хворих агресивним гепатитом переводять на інвалідність III або II групи.

Яндекс.Метрика