Гідроцефалія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гідроцефалія – це надлишкове нагромадження в лікворних просторах мозку цереброспінальної рідини. До ликворным просторів належать шлуночки, цистерни та субарахноїдальні щілини. Причиною даного захворювання є порушення резорбції, продукції та циркуляції цереброспінальної рідини.

В основному виникнення гідроцефалії у деяких новонароджених зумовлено перенесеними під час вагітності різними інфекційними захворюваннями, які призводять до порушень роботи шлуночкової системи в головному мозку плода.

Дане захворювання призводить до скрутної циркуляції ліквору або надлишкової його продукції. Крім вродженого захворювання, вперше місяці життя новонародженого може розвинутися набута гідроцефалія після перенесених менінгоенцефалітів, менінгітів, травм голови, а також інтоксикацій та ін.

Порушення циркуляції цереброспінальної рідини призводять до підвищеного внутрішньочерепного тиску, а також до гіпертензійного-гидроцефальному синдрому. Підвищення тиску на мозок поступово починає знижувати зір, виникають судоми, а також буде проявлятися слабкість у нижніх і верхніх кінцівках. Згодом це може призвести до смерті, до зниження інтелектуальних здібностей або різних неврологічних розладів.

Гідроцефалія - симптоми (ознаки)

Основною ознакою гідроцефалії є опереженный і швидке зростання окружності голови, а також вибухаючої напружений джерельце, зсув очних яблук униз, постійне перекидання голови. А в тих місцях, де не відбулося нормальне зрощення кісток черепа, утворюються різні пульсуючі вип'ячування. Також може виникнути ністагм і косоокість, зниження слуху і зору, нудота і головний біль. В даний час найбільш поширеним діагнозом у дитячих невропатологів є «гіпертензійного-гідроцефальний синдром».

Гідроцефалія - діагностика та лікування

У багатьох випадках використовується надлишкова діагностика, і дитині не потребує медикаментозного лікування. При постановці подібних діагнозів потрібен постійний контроль за правильним розвитком дитини. Необхідно регулярно контролювати за зростанням окружності голови, і за розмірами шлуночків головного мозку. Відхилення від нормальних показників вимірювань є негайним приводом для детального обстеження за допомогою МРТ. Але необхідно мати на увазі, що основним фактором є динаміка розвитку. Нормальна окружність голови новонародженого вважається від 33 до 37, 5 сантиметрів. Окружність голови інтенсивніше починає збільшуватися вперше три місяці. Потім темпи зростання починають знижуватися, і за рік окружність дорівнює від 44, 9 до 48, 9 сантиметрів.

З 50-х років минулого століття стандартним методом лікування гідроцефалії є шунтирующая операція, яка призначається для відновлення руху лікворної рідини. Потім з середини 80-х років у лікуванні гідроцефалії почали застосовувати ендоскопічні операції. Лікування гідроцефалії з допомогою шунтування є досить ефективним, але за різними даними, при цій операції ускладнення відбуваються у 50% випадків. Після шунтування пацієнт стає шунтзависимым і вся його подальше життя буде залежати від правильної роботи шунта. Також виконуються зовнішні дренувальні операції. Останнім часом ендоскопічне лікування даного захворювання є пріоритетним напрямком в нейрохірургії по всьому світу. Всі інші види оперативного втручання поки що не знайшли свого застосування в практиці нейрохірургів.

Гідроцефалія - профілактика

Для профілактики даного захворювання потрібно недопущення різних інфекційних захворювань матері під час вагітності. Вкрай обережно слід поставитися прийому різних медикаментів. Необхідно проводити скринінгові УЗС дослідження вагітних жінок і народжених дітей.

Гінекомастія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гінекомастія - збільшення молочних залоз у чоловіків, які мають схожість з жіночими грудьми. Дане захворювання являє собою дуже серйозний косметичний дефект, а також ускладнює проведення своєчасної діагностики раку молочних залоз у чоловіків.

Розрізняються дві форми гінекомастії – несправжня та справжня. При помилкової гінекомастії або при псевдо гінекомастії, ріст молочної залози обумовлюється надмірними жировими відкладеннями в підшкірній клітковині.

Гінекомастія - причини

В основному це захворювання обумовлено ожирінням. Справжня гінекомастія обумовлена надмірним зростанням пайових молочних проток, якому також сприяє гіпертрофія сполучних тканин залози.

В основному справжня гінекомастія спостерігається в період статевого дозрівання. При статевому дозріванні відзначається тимчасовий дисбаланс естрогенів та андрогенів у зв'язку з перебудовою функціональних зв'язків між залозами внутрішньої секреції і яєчниками.

Іноді гінекомастія обумовлена спадковим порушенням кишкового травлення і обтяжується еректильною порушеннями і олигоспермией. Також до гінекомастії можуть спричинити різні захворювання: серцево-судинна недостатність, дифузний токсичний зоб, гіпотиреоз, туберкульоз і аддісонова хвороба. Основною причиною гінекомастії слід вважати захворювання печінки, так як в цьому органі протікають різні обмінні процеси з перетвореннями стероїдів. При ураженні печінки порушується обмін стероїдів, внаслідок чого підвищується рівень естрогенів в крові.

Бували випадки, коли гінекомастія розвивалася внаслідок прийому різних медикаментозних препаратів, які впливають на різні рецептори тканин молочної залози або впливати на продукцію гонадотропіну, статевих гормонів та пролактину. Даний ефект відзначається в ході лікування хронічних коронарних недостаточностей дигиталисом на відновлювальному періоді, але рідше всього в інших періодах застосування препаратів.

Ризику збільшення молочних залоз можуть піддаватися чоловіки, які приймають тестостерон, естрогени і хоріонічний гонадотропін. Такі медикаменти, як: фенофтиазиды, верошпірон, резерпін можуть призвести до тих же наслідків.

Гінекомастія - симптоми

Гінекомастія розвивається з виникненням двосторонньої чи односторонньої припухлості, яка проходить дуже болісно. З віком ця припухлість повинна зникнути, але інколи може залишитися і у дорослого чоловіка.

Збільшення молочних залоз незначне, і тому спеціальне лікування не вимагає. Але майже у 8% хворих, молочні залози значно збільшуються і здатні зберігати свої розміри до 3 років. Гінекомастія перешкоджає повноцінної соціальної адаптації у молодих чоловіків, а також заважає спілкуванню з дівчатами, що в результаті сильно травмує психіку.

Гінекомастія - лікування

Консервативна гінекомастія лікується тільки в амбулаторних умовах та під постійним наглядом лікаря-ендокринолога. Вибір необхідних препаратів здійснюється різними лікарями з урахуванням першопричин даного захворювання. Самолікування істинної гінекомастії неприпустимо, так як це призведе до ще більшого гормонального дисбалансу. Хлопцям і молодим чоловікам слід пам'ятати, що гінекомастія у нормі спостерігається від 1 до 3 років, після чого повинна просто зникнути, часто лікування не вимагає.

Псевдо гінекомастія в основному проходить сама в ході лікування ожиріння. Хворий гинекосматией зобов'язаний з певною частотою проводити необхідний огляд грудей на виявлення раку або різних підозрілих ущільнень. Якщо при огляді грудей буде знайдена якась припухлість, яка не пов'язана з гінекомастією, обов'язково потрібно підстрахуватися і пройти спеціальне обстеження у онколога.

Діабет - причини, симптоми, діагностика, лікування

Цукровий діабет - це захворювання, яке характеризується підвищенням рівня глюкози (цукру) в крові із-за недостатньої секреції або порушення дії інсуліну.

Сьогодні цукровий діабет є однією з найсерйозніших медико-соціальних проблем, від якої страждають мільйони людей у всьому світі (за різними джерелами, 120-180 млн. чоловік, або 2-3% від усього населення Землі).

Цукровий діабет може бути І типу та ІІ типу. Для цукрового діабету І типу (інсулінозалежного) характерне виникнення інсулінової недостатності в організмі. Тобто, бета-клітини підшлункової залози не виробляють потрібну кількість інсуліну або взагалі не здатні до його секреції. Діабет I типу буває вродженим, проявляючись у молодих людей, починаючи з дитинства і до 25-30 років. Його питома частка у загальній кількості захворювань на діабет становить від 10% до 15% випадків.

Для цукрового діабету II типу (інсулінонезалежного) характерний поступовий розвиток. Він виникає у людей, що досягли 40 років і старше, як правило, мають надлишкову вагу. Інсулін, який у них утворюється, не має достатнього ефекту. На цю форму діабету припадає від 85% до 90%.

Діабет - причини захворювання

Вже встановлено обумовленість діабету генетичними дефектами і спадковою схильністю. Якщо діабет хворіють батько або мати, то ймовірність захворювання дитини становить близько 30%; при наявності захворювання в обох батьків вона досягає 60%. Головна причина цукрового діабету I типу полягає у зниженні або припинення вироблення інсуліну через загибель бета-клітин, причиною якої є цілий ряд факторів. Цукровий діабет II типу виникає з-за зниженою активності інсуліну, що виробляється і зниженої чутливості до інсуліну жирової тканини, яка у хворих на діабет II типу, як правило, спостерігається в надлишку. Однак, не кожна людина, що страждає ожирінням, може захворіти діабетом.

Інші причини виникнення діабету - це сильний стрес, деякі захворювання підшлункової залози, вірусні інфекції типу краснухи, вітряної віспи, епідемічного гепатиту, грипу та інших захворювань. Такі фактори відіграють пускову роль в розвитку захворювання у осіб з отягченной спадковістю, тому такі люди, знаючи про це, повинні вживати заходів для того, щоб максимально можливо відгородити себе від них.

Ще один фактор ризику - вік. Найбільша загроза захворіти на діабет II типу існує у літніх людей з надлишковою масою тіла.

Діабет - симптоми захворювання

Іноді діабет до певного моменту може протікати приховано. Для різних типів діабету характерні різні ознаки. Однак, є симптоми, загальні для обох типів. Їх вираженість визначається ступенем зниження секреції інсуліну, тривалістю захворювання та індивідуальними особливостями хворого. Найбільш часто діабет проявляється:

- частим сечовипусканням і почуттям невгамовним спраги;
- швидкою втратою ваги, яка може супроводжуватися постійним відчуттям голоду;
- постійним відчуттям слабкості або втоми і швидкою стомлюваністю;
- неясністю зору (виникненням "білої пелени" перед очима);
- виникненням проблем із статевою активністю;
- онімінням і поколюванням в занімілих кінцівках;
- відчуттям важкості в ногах;
- запамороченнями;
- повільним одужанням при інфекційних захворюваннях і повільним загоєнням ран;
- зниженою температурою тіла;
- судомами литкових м'язів;
- свербінням і свербінням в промежині;
- фурункульозом;
- болем в області серця.

Діабет - діагностика захворювання

Діагностика цукрового діабету ґрунтується на наявності класичних симптомів діабету: підвищеного споживання і виділення рідини з сечею, виділення кетонових тіл з сечею, зниження маси тіла, а також підвищення рівня глюкози в крові, яке проявляється натщесерце при неодноразовому визначенні. Нормальним рівнем глюкози є утримання від 3, 3 до 5, 5 ммоль/л.

Діабет - лікування і профілактика

Лікування діабету I типу передбачає дотримання дієти та режиму фізичних навантажень і інтенсивну інсулінотерапію для забезпечення необхідного рівня цукру в крові пацієнта. Існують різні типи інсулінів. Про походженням поділяють інсулін тваринного походження, людський. Останній характеризується меншою алергенність і більш високим терапевтичним ефектом при менш низьких дозах.

Лікування цукрового діабету II типу полягає в дієті, фізичних вправах та прийом ліків, що знижують концентрацію глюкози в крові. Особливе значення в цьому випадку слід приділити дієті. Потрібно сказати, що в деяких випадках за допомогою дієти проблему цукрового діабету II типу можна повністю вирішити без прийому ліків. Так як для пацієнтів, що страждають діабетом II типу, характерний надмірна вага, основною метою такої дієти є зниження ваги пацієнта.

Яндекс.Метрика