Гінекомастія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гінекомастія - збільшення молочних залоз у чоловіків, які мають схожість з жіночими грудьми. Дане захворювання являє собою дуже серйозний косметичний дефект, а також ускладнює проведення своєчасної діагностики раку молочних залоз у чоловіків.

Розрізняються дві форми гінекомастії – несправжня та справжня. При помилкової гінекомастії або при псевдо гінекомастії, ріст молочної залози обумовлюється надмірними жировими відкладеннями в підшкірній клітковині.

Гінекомастія - причини

В основному це захворювання обумовлено ожирінням. Справжня гінекомастія обумовлена надмірним зростанням пайових молочних проток, якому також сприяє гіпертрофія сполучних тканин залози.

В основному справжня гінекомастія спостерігається в період статевого дозрівання. При статевому дозріванні відзначається тимчасовий дисбаланс естрогенів та андрогенів у зв'язку з перебудовою функціональних зв'язків між залозами внутрішньої секреції і яєчниками.

Іноді гінекомастія обумовлена спадковим порушенням кишкового травлення і обтяжується еректильною порушеннями і олигоспермией. Також до гінекомастії можуть спричинити різні захворювання: серцево-судинна недостатність, дифузний токсичний зоб, гіпотиреоз, туберкульоз і аддісонова хвороба. Основною причиною гінекомастії слід вважати захворювання печінки, так як в цьому органі протікають різні обмінні процеси з перетвореннями стероїдів. При ураженні печінки порушується обмін стероїдів, внаслідок чого підвищується рівень естрогенів в крові.

Бували випадки, коли гінекомастія розвивалася внаслідок прийому різних медикаментозних препаратів, які впливають на різні рецептори тканин молочної залози або впливати на продукцію гонадотропіну, статевих гормонів та пролактину. Даний ефект відзначається в ході лікування хронічних коронарних недостаточностей дигиталисом на відновлювальному періоді, але рідше всього в інших періодах застосування препаратів.

Ризику збільшення молочних залоз можуть піддаватися чоловіки, які приймають тестостерон, естрогени і хоріонічний гонадотропін. Такі медикаменти, як: фенофтиазиды, верошпірон, резерпін можуть призвести до тих же наслідків.

Гінекомастія - симптоми

Гінекомастія розвивається з виникненням двосторонньої чи односторонньої припухлості, яка проходить дуже болісно. З віком ця припухлість повинна зникнути, але інколи може залишитися і у дорослого чоловіка.

Збільшення молочних залоз незначне, і тому спеціальне лікування не вимагає. Але майже у 8% хворих, молочні залози значно збільшуються і здатні зберігати свої розміри до 3 років. Гінекомастія перешкоджає повноцінної соціальної адаптації у молодих чоловіків, а також заважає спілкуванню з дівчатами, що в результаті сильно травмує психіку.

Гінекомастія - лікування

Консервативна гінекомастія лікується тільки в амбулаторних умовах та під постійним наглядом лікаря-ендокринолога. Вибір необхідних препаратів здійснюється різними лікарями з урахуванням першопричин даного захворювання. Самолікування істинної гінекомастії неприпустимо, так як це призведе до ще більшого гормонального дисбалансу. Хлопцям і молодим чоловікам слід пам'ятати, що гінекомастія у нормі спостерігається від 1 до 3 років, після чого повинна просто зникнути, часто лікування не вимагає.

Псевдо гінекомастія в основному проходить сама в ході лікування ожиріння. Хворий гинекосматией зобов'язаний з певною частотою проводити необхідний огляд грудей на виявлення раку або різних підозрілих ущільнень. Якщо при огляді грудей буде знайдена якась припухлість, яка не пов'язана з гінекомастією, обов'язково потрібно підстрахуватися і пройти спеціальне обстеження у онколога.

Діарея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Діарея або пронос являє собою патологічний стан під час якого у хворого спостерігається багаторазова дефекація водянистим стільцем. Супроводжується тенезмами, метеоризмом і бурчанням в животі і є симптомом запальних процесів в кишечнику, неврогенних захворювань, дисбактеріозу та багатьох інших інфекційних захворювань.

Тому особливо важливо при профілактиці захворювання – лікування основного захворювання.
Втрата внаслідок діареї великої кількості рідини веде до порушення загального водно-сольового рівноваги в організмі і може бути причиною виникають почесной і серцевої недостатності.

Діарея - причини

Причинами захворювання можуть бути:

* хвороба Крона;
* аденовірусна інфекція:
* черевний тиф;
* бронзова хвороба (хвороба Аддісона);
* гастроентерит;
* вірус імунодефіциту;
* гипертиренидизм;
* дивертикуліт;
* карциноїдний синдром;
* лямбиоз;
* коллагенозный або лімфоцитарний коліт (мікроскопічний коліт);
* муковісцидоз;
* зневоднення організму;
* нетримання калу;
* харчове отруєння;
* відмова від стероїдних гормонів;
* холера;
* рак прямої кишки;
* виразковий коліт;
* глютенова энтеропия (целіакія);
*глютенова дієта;
*порушення всмоктування (синдром мальабсорбції).

Діарея - симптоми

Часта дефекація рідкої консистенції калу, сигналізує про порушення функції всмоктування води та електролітів у кишечнику, підвищення осмотичного тиску в порожнинах кишки, кишкової гіперсекреції, гиперэксудации.

Клінічні прояви діареї залежать в першу чергу від тяжкості ураження кишечника і її причин.
При проносах можуть спостерігатися болі а животі, здуття живота, переливання, відчуття бурчання, тенезми.

Нетривалі проноси практично не відбиваються на стані хворих, в той час як важкі або хронічні призводять до гіповітамінозів і виснаження виражаються змінами органів. Неврологічні проноси виникають під впливом страху, хвилювання.

Відмінності між гострою діареєю – до чотирьох тижнів і хронічною – понад чотирьох тижнів, тривалості та причини виникнення.

Гостра, в основному, буває викликана отруєнням організму або інфекціями – бактеріальної або вірусної, в той час як симптоми хронічної діареї можуть бути більш різноманітними:
* бактеріальна або вірусна інфекції;
* дисбактеріоз;
* алергічна реакція;
* неправильне харчування;
* хронічні захворювання травних органів.

Діарея - діагностика

Під час огляду і фізикальному обстеженні відзначаються ознаки зневоднення: зниження і сухість тургору шкірних покривів, зниження артеріального тиску, почастішання пульсу, судоми.

Лабораторні дослідження:

* копрологічне дослідження;
* аналіз периферичної крові, що дозволяє виявити синдром мальабсорбції – альбуміни, загальний білок, електроліти плазми, фолієву кислоту, холестерин, вітаміни В12> D і ін;
* посів для визначення чутливості організму до антибіотиків і виділення бактерій;
* мікроскопія калу на яйця гельмінтів та їх;
* виявлення стеатореї фарбуванням Суданом чорним;
* проба на приховану кров;
* забарвлення за Райту для виявлення лейкоцитів, що вказують на інвазивні причини діареї, при яких можна виділити Clostridium perfringens, Entamoeba histolytica та Staphylococcus aureus без лейкоцитів у калі. Синдроми мальабсорбации та подразненої кишки, а так само зловживання проносними, не приводять до клітинних елементів запалення;
* латекс-агглютинационный тест для виявлення Clostridium difficile.

Так само проводять спеціальні дослідницькі методи:
* ректв пределахноскопия;
* іригографія;
* диференціація органічних і функціональних порушень;
* біопсія на гістологічному рівні.

Діарея - лікування і профілактика

Залежно від типу захворювання, пацієнт направляється до інфекціоніста, гастроентеролога або проктолога.
Терапія включає в себе: антибактеріальну терапію, дієтичне харчування, патогенетичне лікування і лікування наслідків діареї.

В харчовий раціон вводяться продукти, які сприяють зменшенню перистальтики і зниження секреції води.
Антибіотикотерапія призначається для відновлення еубіоза в кишечнику і пригнічення патологічної флори. При інфекційних симптомах захворювання призначаються антибіотики широкого спектру – сульфаніламіди, хінолони, нітрофурани.

Серед симптоматичних засобів використовуються адсорбенти, нетрализующие органічні кислоти, в'яжучі та обволікаючі засоби. До профілактичних заходів відносяться – дотримання режиму харчування та гігієни тіла.

Діабет - причини, симптоми, діагностика, лікування

Цукровий діабет - це захворювання, яке характеризується підвищенням рівня глюкози (цукру) в крові із-за недостатньої секреції або порушення дії інсуліну.

Сьогодні цукровий діабет є однією з найсерйозніших медико-соціальних проблем, від якої страждають мільйони людей у всьому світі (за різними джерелами, 120-180 млн. чоловік, або 2-3% від усього населення Землі).

Цукровий діабет може бути І типу та ІІ типу. Для цукрового діабету І типу (інсулінозалежного) характерне виникнення інсулінової недостатності в організмі. Тобто, бета-клітини підшлункової залози не виробляють потрібну кількість інсуліну або взагалі не здатні до його секреції. Діабет I типу буває вродженим, проявляючись у молодих людей, починаючи з дитинства і до 25-30 років. Його питома частка у загальній кількості захворювань на діабет становить від 10% до 15% випадків.

Для цукрового діабету II типу (інсулінонезалежного) характерний поступовий розвиток. Він виникає у людей, що досягли 40 років і старше, як правило, мають надлишкову вагу. Інсулін, який у них утворюється, не має достатнього ефекту. На цю форму діабету припадає від 85% до 90%.

Діабет - причини захворювання

Вже встановлено обумовленість діабету генетичними дефектами і спадковою схильністю. Якщо діабет хворіють батько або мати, то ймовірність захворювання дитини становить близько 30%; при наявності захворювання в обох батьків вона досягає 60%. Головна причина цукрового діабету I типу полягає у зниженні або припинення вироблення інсуліну через загибель бета-клітин, причиною якої є цілий ряд факторів. Цукровий діабет II типу виникає з-за зниженою активності інсуліну, що виробляється і зниженої чутливості до інсуліну жирової тканини, яка у хворих на діабет II типу, як правило, спостерігається в надлишку. Однак, не кожна людина, що страждає ожирінням, може захворіти діабетом.

Інші причини виникнення діабету - це сильний стрес, деякі захворювання підшлункової залози, вірусні інфекції типу краснухи, вітряної віспи, епідемічного гепатиту, грипу та інших захворювань. Такі фактори відіграють пускову роль в розвитку захворювання у осіб з отягченной спадковістю, тому такі люди, знаючи про це, повинні вживати заходів для того, щоб максимально можливо відгородити себе від них.

Ще один фактор ризику - вік. Найбільша загроза захворіти на діабет II типу існує у літніх людей з надлишковою масою тіла.

Діабет - симптоми захворювання

Іноді діабет до певного моменту може протікати приховано. Для різних типів діабету характерні різні ознаки. Однак, є симптоми, загальні для обох типів. Їх вираженість визначається ступенем зниження секреції інсуліну, тривалістю захворювання та індивідуальними особливостями хворого. Найбільш часто діабет проявляється:

- частим сечовипусканням і почуттям невгамовним спраги;
- швидкою втратою ваги, яка може супроводжуватися постійним відчуттям голоду;
- постійним відчуттям слабкості або втоми і швидкою стомлюваністю;
- неясністю зору (виникненням "білої пелени" перед очима);
- виникненням проблем із статевою активністю;
- онімінням і поколюванням в занімілих кінцівках;
- відчуттям важкості в ногах;
- запамороченнями;
- повільним одужанням при інфекційних захворюваннях і повільним загоєнням ран;
- зниженою температурою тіла;
- судомами литкових м'язів;
- свербінням і свербінням в промежині;
- фурункульозом;
- болем в області серця.

Діабет - діагностика захворювання

Діагностика цукрового діабету ґрунтується на наявності класичних симптомів діабету: підвищеного споживання і виділення рідини з сечею, виділення кетонових тіл з сечею, зниження маси тіла, а також підвищення рівня глюкози в крові, яке проявляється натщесерце при неодноразовому визначенні. Нормальним рівнем глюкози є утримання від 3, 3 до 5, 5 ммоль/л.

Діабет - лікування і профілактика

Лікування діабету I типу передбачає дотримання дієти та режиму фізичних навантажень і інтенсивну інсулінотерапію для забезпечення необхідного рівня цукру в крові пацієнта. Існують різні типи інсулінів. Про походженням поділяють інсулін тваринного походження, людський. Останній характеризується меншою алергенність і більш високим терапевтичним ефектом при менш низьких дозах.

Лікування цукрового діабету II типу полягає в дієті, фізичних вправах та прийом ліків, що знижують концентрацію глюкози в крові. Особливе значення в цьому випадку слід приділити дієті. Потрібно сказати, що в деяких випадках за допомогою дієти проблему цукрового діабету II типу можна повністю вирішити без прийому ліків. Так як для пацієнтів, що страждають діабетом II типу, характерний надмірна вага, основною метою такої дієти є зниження ваги пацієнта.

Яндекс.Метрика