Гіперплазія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гіперплазія – збільшення кількості структурних елементів тканин внаслідок їх надмірного новоутворення, яке відбувається шляхом амиотического – прямого і мітотичного – непрямого поділу. Під час яких так само відбувається нарощування цитоплазаматических ультраструктур, при яких в першу чергу змінюються рибосоми, ендоплазматичний ретикулум, мітохондрії, миофиламенты. По клітинному складу, гістологічно, виділяються: залозисто-кістозна гіперплазія, гіперплазія ендометрію, атипова гіперплазія ендометрія ( синонім - аденоматозний гіперплазія, аденоматоз), поліпи ендометрію.

На відміну від перших двох, атипова гіперплазія ендометрія, являє собою передракове захворювання, яке при відсутності необхідної терапії може спричинити за собою переродження в злоякісну пухлину. Процес, який найбільш часто відбувається в періоди менопаузи при припинення менструальних функцій за віком. Приблизно гіперпластичні передракові процеси, що переходять у рак ендометрія, що відбуваються у десяти відсотків хворих і іноді тривало персистують, а часом піддаються процесам зворотного розвитку.

Однак з урахуванням реальності загрози переходу процесів, що відбуваються в рак ендометрію, при виникненні перших симптомів захворювання необхідно більш уважне ставлення лікаря до хворих з аденоматозными поліпами і аденоматозом ендометрію.

Ризик виникнення злоякісної пухлини або малігнізації гіперпластичних процесів зростає при прогресуючих метаболічних порушеннях, виражених екстрагенітальними захворюваннями, порушенням ліпідного і вуглецевого обміну, розладами шлунково-кишкового тракту, функціональним розладом гепатобіліарної системи, ожирінням, супутніми розвитку патології эндрометрия.

Локальної, обмеженої формою гіперплазії, є поліп ендометрію. Який залежно регенеративного переважання тієї чи іншої клітинної структури, поділяється на : залозисто-фіброзні, залізисті і фіброзні поліпи.

Гіперплазія - причини

Причинами розвитку гіперплазії, що стимулюють проліферацію клітин, можуть служити:

- розлади регуляції процесів росту та обміну, порушення кореляційних зв'язків у системі внутрішньої секреції, посилення переважання функцій певних органів, під впливом тканинних стимуляторів росту – канцерогенних і бластомогенных речовин, продуктів тканинного розпаду і т. д.;

- спадкова обтяженість – рак молочної залози і статевих органів, міома матки, гіпертонічна хвороба і т. д., захворювання і розлади менструальної і репродуктивної функції, гіперпластичні процеси, оперативне втручання на статевих органах;

- супутні – ожиріння, гіперглікемія, мастопатія, розлад відповідальною за гормональний метаболізм функції печінки, ендометріоз.

Гіперплазія - симптоми

При захворюванні найчастіше явно виражені наступні симптоми:

- міжменструальні кров'янисті виділення;

- виникають після затримки менструального циклу, маткові кровотечі – короткі по часу, але з великою крововтратою або тривалі по тривалості з помірною крововтратою;

- часті відхилення, припинення або зупинення менструального циклу, а так само мізерні передменструальні і міжменструальні сукровичні виділення при нормальному менструальному циклі.

Гіперплазія - діагностика

Для постановки діагнозу необхідно:
- ультразвукове дослідження з використанням трансвагінального датчика;
- вишкрібання слизової оболонки тіла матки і цитологічне дослідження матеріалу. Проводити вишкрібання краще з початком кровотечі або напередодні менструації. Після чого необхідний огляд матки за допомогою оптичного зонда. Ступінь активізації гіперпластичних процесів можна визначити за допомогою радіоізотопного дослідження.

Гіперплазія - способи лікування

При виборі методів лікування відбуваються гіперпластичних процесів необхідно враховувати особливості: показання обстеження, вік хворої, інші гінекологічні захворювання.

Процес лікування поділяється на 3 категорії – хірургічне, медикаментозне і комбіноване.
Хірургічне включає проведення вишкрібання слизової матки з метою діагностики або з метою зупинки кровотечі. Проводитися методом лазерної аблации – припіканням. У разі низької ефективності або рецидивів, може бути призначено гістеректомія – видалення матки.

Медикаментозне, спрямоване на зниження рівня естрогенів, проводитися в основному групою препаратів до яких відносяться аналоги прогестерону і агоністи гонадропина рилізинг-гармона. Комбіноване включає в себе гормональну терапію і хірургічне втручання.

Депресія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Депресія - це емоційний розлад, що характеризується поганим настроєм, загальмованістю думок і дій, при якому страждають практично всі сфери, включаючи емоційну, інтелектуальну, вольову та мотиваційну.

Депресія є дуже поширеним станом, яким, за деякими даними, страждає до 20% населення розвинених країн. Найчастіше вона проявляється в 20-50 років. Люди, які народилися у другій половині XX століття, схильні до депресії сильніше представників попередніх поколінь. Медики частково пов'язують це з більш високою поширеністю останнім часом наркоманії і токсикоманії.

Як правило, депресія триває 6-9 місяців, однак, від 15% до 20% пацієнтів переживають її протягом 2 років або довше.

Депресія - причини захворювання

Для класичної клінічної депресії характерні три основні симптоми: зміна емоційного фону, гальмування інтелектуальної діяльності та рухової активності. Настрій не просто знижується, а супроводжується почуттям безвихідності й туги, при цьому пригніченість або дратівливість не проходить протягом тривалого часу.

При депресії людина втрачає інтерес до раніше улюбленої ним діяльності; він постійно відчуває себе втомленим, у нього спостерігається занепад сил. Крім того, депресія може доповнюватися:

- песимізмом;
- почуттям провини, непотрібності, тривоги або страху;
- заниженою самооцінкою;
- погіршенням здатності концентруватися та приймати рішення,
- забудькуватістю;
- думками про смерть або самогубство;
- нестабільним апетитом, зниженням або збільшенням у вазі;
- порушенням сну (безсоння або пересипанням).

Депресія - діагностика захворювання

Діагностика депресії проводиться лікарем на підставі типових ознак і симптомів, підкріплених зазначенням на епізоди розлади, які були перенесені раніше, або наявністю захворювання у близьких родичів.

Для визначення ступеня депресії користуються стандартними методами, серед яких найбільш поширеним є шкала депресії Гамільтона. Заповнення цієї шкали здійснюється лікарем після клінічної бесіди і стаціонарного спостереження. У той же час, деякі інші опитувальники можуть бути заповнені хворим самостійно.

Для визначення причин деяких депресій необхідні лабораторні аналізи. Особливо вони виправдані у випадку депресії у жінок (із-за наявності у них гормональних факторів, які можуть сприяти розвитку захворювання). Також обстеження включає аналіз сечі, бактеріологічні аналізи, електрокардіограму, консультацію терапевта, невропатолога та окуліста, для жінок - консультацію гінеколога.

Депресія - лікування і профілактика

Сьогодні можна успішно лікувати навіть найважчі види депресії. Головною умовою для одужання є усвідомлення наявності проблем і звернення до фахівців. Лікування депресії повинно проводитися кваліфікованим фахівцем (це може бути психолог, психіатр або психотерапевтом).

Для лікування використовують психотерапевтичні методи і спеціальні лікарські засоби, антидепресанти. Для ефективного звільнення хворого від цього стану важливою є допомога рідних і близьких людей; не менш важлива самопоміч.

У медичній практиці є безліч прикладів виліковування від депресії при зміні способу життя. Дуже позитивно діє на людину, хворого депресією, нове цікаве хобі, цікаві подорожі, або більш доступні способи у вигляді занять спортом, спілкування з друзями і т. д.

Профілактика полягає в правильній організації відпочинку, достатньої тривалості сну, захист від емоційних потрясінь, заняттях спортом, планування свого часу, які допомагають не допустити стресових ситуацій, втрати сил і нервового виснаження.

Також ефективною профілактикою депресії фахівці вважають переважання в раціоні середземноморської дієти, основу якої складають свіжі фрукти і овочі, рослинна олія, морська риба. Вченими доведено, що при щоденному вживанні риби люди рідше страждають від перепадів настрою, нападів страху і невпевненості в собі.

Гонорея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гонорея - це один з видів венеричного захворювання, яке викликається гонококом. При цьому будуть уражені слизові оболонки сечостатевих органів. Також можуть бути вражені: пряма кишка, кон'юнктиви, слизова оболонка глотки.

Гонококи мало стійкі до навколишнього середовища, вони не здатні існувати поза організмом людини і гинуть в той час, коли субстрат висихає, так само цей вірус гине у воді з милом, крім цього, на гонокок мають згубну дію антибактеріальні та антисептичні засоби. Варто відзначити, що гонококи в людському організмі здатні швидко звикати до різних сульфаніламідних препаратів і антибіотиків.

Взагалі, дане захворювання передається статевим шляхом. Також можливо побутове зараження, це якщо були порушення гігієнічних правил.

Гонорея - причини захворювання

Отже, ми вже розібралися, що таку хворобу як гонорея викликають гонококи. Вони здатні оселитися в клітинах слизової і сечовипускальному каналі, при цьому викликають запальний процес. Під час статевого акту ці бактерії передаються партнеру. Оскільки ці бактерії не можуть жити у зовнішньому середовищі, ймовірність зараження через рушник, мочалку, а також інші туалетні приналежності дуже мала.

Гонорея - симптоми захворювання

Самими першими симптомами зараження гонореї у чоловіків служать виділення жовтого кольору з статевого члена, а також може бути хвороба при сечовипусканні. Такі ознаки можуть з'явитися через два-десять днів, але бувають випадки, коли перші симптоми з'являються через місяць, викликані бактеріальною інфекцією і обумовлені запалення сечовипускального каналу. Однією з реакцій організму на такі бактерії – це виділення, схожі на гній, вони здатні забруднювати білизну. Найцікавіше, що у десяти відсотків чоловіків можуть повністю відсутні симптоми, а це означає, що людина здатна поширювати гонорею навіть не знаючи того, що він захворів.

Ось у жінок, у більшості випадків зараження таким захворюванням, як гонорея протікає зовсім безсимптомно, тому до початку лікування проходить досить великий термін. Такий термін в значній мірі підвищує ризик того, що з'явиться ряд ускладнень, так що, навіть не підозрюючи про свою хворобу жінки автоматично стають розповсюджувачами інфекції.

Гонорея - діагностика захворювання

У чоловіків гонорея діагностується завдяки мікроскопічним дослідженням, тих виділень з уретри після зафарбування виділень спеціальним барвником. І надійність такого методу становить більше дев'яноста відсотків, тому час від часу варто здавати аналізи. А у тих чоловіків, що мали гомосексуальні зв'язки беруть ще й аналізи з уретри.

А ось для жінок єдина можливість провести діагностику – це посів. Але в будь-якому випадку не обійтися без мазків шийки матки і з прямої кишки. Також в деяких випадках беруться мазки з горла. Головне те, що в наш час не існує максимально ефективним методом виявлення такої хвороби гонореї.

Гонорея - лікування і профілактика

Найбільш ефективними методами лікування гонореї є ін'єкції пеніциліну з одночасним прийомом таблеток пробенециду, який здатний пригнічувати виведення пеніциліну із сечею. Багато центри рекомендують ще, і лікувати цю хворобу антибіотиком – цефтріаксону з доксицикліном.

Для профілактики рекомендується регулярно здавати кров на сифіліс, а також аналізи на ВІЛ-інфекцію. Крім цього, ті, хто мав акт із хворим гонореєю протягом тридцяти днів повинен в обов'язковому порядку пройти обстеження, сюди входить посів і пройти певний курс лікування, так як ймовірність захворіти гонореєю – велика.

Не забудьте про особисту профілактику: користуйтеся презервативом, а якщо відбувся статевий акт з випадковим партнером мийте статеві органи водою з милом, а також фахівці рекомендують відвідати пункт індивідуальної профілактики протягом двох годин після статевого акту.

Яндекс.Метрика